Skočiť na obsah

Nespravodlivo rozdelené výhody


Tomáš

Odporúčané príspevky

informator napísal si to myslím dostatočne výstižne a jasne, ale mám obavy, že on to aj tak nepochopí a vysvetlí si to po svojom tak, aby sa cítil, že on je ten, komu stále krivdia a ubližujú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano to s tym falsovanim si vystihol... Nechve sa mi veret ze taka typicky juzanska krajina este k tomu na spodku balkanu by dokazali byt vyspely ako byvale ceskoslovensko... To je to iste ako macedonci, albanci, cernohorci to je na jedno kopyto... Uzili si az prilis moc tych vyhod a tak aj dopadli... Ale aj ten grecky problem je len priklad ze radsej uz budem ticho a dam axelovi za pravdu... Nemozeme umelo zvysovat ani dochodky ani mzdy lebo dopadbeme ako grecko a ja si nemozem zit nad pomery... Ked zarabam 350 aj s listkami aj treba ist do maringotky, prat v potoku, pit zo spolocnej studne, svietit si svieckou a kurit ohnom... Taky zivotny standart je hodny pre chudobneho...

Ale pokial budem tak zit ako dedincan v indii, tak neohrozim ekononiku svojej krajiny a HDP bude realna, neodidu prostriedky na vecne kompenzacie chudobnych... A ked skapem od hladu pre stat a axela to bude len vyhoda lebo taky clovek co nema ziadnu pridanu hodnotu ke tu zbytocny...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som nikde nenapísal, že chudobný človek nemá žiadnu pridanú hodnotu. Písal som o tom, že človek bez vzdelania a schopností môže pracovať na pozícii, ktorá má nízku pridanú hodnotu.

 

Neobhajuj svoju neschopnosť spôsobom, že budeš zákerne útočiť na druhých, ktorí ti vysvetľujú čo máš robiť, aby si nebol tam, kde si teraz.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no moja mamka makala celý život, a teraz má 300 EUR dôchodok. teda nič moc. A liekov potrebuje celú hromadu, na astmu, na srdce, na tlak, má stómiu a na to tie potreby nie sú zadarmo, a tiež kvôli tomu nemôže jesť hocičo. A tiež na oči, presnejšie na oko, lebo o jedno okom prišla, a veru nedostáva nijakú podporu - jediné čo má vybavené je, že nakoľko nemajú auto a ani my nie, nemá ju kto voziť kam potrebuje, tak má taxík zadarmo do neviem teraz akej sumy na mesiac. Musí si odkladať bločky z taxíka a MÚ to potom preplatí.

Dôchodca, ktorý makal celý život, si už zaslúži odpočinok a príjem, ktorý mu zabezpečí slušný život, a nie živorenie. To keď je dakto na penzii, tak má sedieť doma na riti, aby nezavadzal mládežníkom, a čakať na zubatú? Páčia sa mi vitálni dedulovia či babky, ktorí chodia na výlety, žijú spoločenským životom, chodia plávať, pre mňa chovajú zajace alebo sa rýpu v záhradke, ale ak sú chorí či potrebujú lieky, tak nech sa majú za čo liečiť. za celoživotnú drinu si to zaslúžia.

 

zasa na druhej strane, nezávidím mladým, že ak si chcú vybudovať svoje vlastné hniezdo, iné im neostáva ako zadĺžiť sa na celý život...už len ostáva dúfať, že budú ako tak zdraví, aby sa nezadlžili a neprišli o všetko. nemajú to ľahké. my sme to mali ľahšie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Au to je veľmi smutné s tym okom a 300€ ona by si zaslúžila kľudne viac, či už peňazí či už výhod... Ja som myslel tých čo berú 450 či 500 a sú vitálni chodia na výlety, športujú atď. Kým mladý v produktívnom veku živorí od výplaty do výplaty...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som myslel tých čo berú 450 či 500 a sú vitálni chodia na výlety, športujú atď. Kým mladý v produktívnom veku živorí od výplaty do výplaty...

 

Daj al teda nejaky zmysluplny recept na to, ako oddelit "kukol od pliev"?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na to sú tu politici kámo, zarábajú dosť tak nech sa postarajú.

Ale myslím si že hento by bolo najrozumnejšie že hranica chudoby je určená na nejakých 350€ takže kto má menší príjem dať mu výhody a kto má viac nech platí... Však sociálna pomoc je o tom aby sa pomáhalo nízkopríjmový a nie tým čo majú nadštandard...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A preco mame nadstandard urcovat podla toho, co mas ty? Preco ho nejdeme urcovat podla ciganov na vychode, co ziju v drevenych chatrciach? Ci, to by si aj ty mal nadstandard, a to by uz do tvojho videnia sveta nezapadalo. Kto si ty, ze chces rozhodovat co je a co nie je nadstandard. 

Mas sa lepsie ako vacsina planety, mas co do huby, v zime nemrznes, strechu mas nad hlavou, nezuri tu vojna a aj zdravotnictvo mas (v podstate) zadarmo. Tak naco su ti zlavy na nieco?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na to sú tu politici kámo, zarábajú dosť tak nech sa postarajú.

Ale myslím si že hento by bolo najrozumnejšie že hranica chudoby je určená na nejakých 350€ takže kto má menší príjem dať mu výhody a kto má viac nech platí... Však sociálna pomoc je o tom aby sa pomáhalo nízkopríjmový a nie tým čo majú nadštandard...

 

Tak to si na velkom omyle. Politicke rozhodnutia su v tomto pripade riesenim iba pre zvysovanie vyhod, ale urcite nie su zalozene na nejakom pragmatickom zaklade. Vies preco?....lebo co ty tu davas do posobnosti riesenia politikov, tak je vlastne to, co kritizujes, teda presne to, co vzniklo na zaklade ich rozhodnutia v terajsej podobe. Teda tie "nespravodlivo nastavene vyhody".

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na to sú tu politici kámo, zarábajú dosť tak nech sa postarajú.

 

Politici by sa mali postarať akurát o to, aby sa do ekonomiky montovali čo najmenej. Mali by akurát robiť všetko pre podporu a rozvoj podnikania, znížiť alebo úplne zrušiť nezmyselné dane, hlavne DPH, čo je čisté výpalníctvo, proste čo najviac uvoľniť ruky podnikaniu, platila by sa iba rovná daň zo zisku a bolo by vybavené. Takto by "špekulanti" nemali čo vymýšľať, všetci by sa venovali svojej práci a čím viac by pracovali, tak tým viac by zarobili a tí čo by pracovali málo, tak by mesiac čo mesiac boli na tom istom. Toto by aj motivovalo ľudí, aby na sebe pracovali a viac sa snažili, čo by postupne znižovalo podiel sockárov v spoločnosti. Ale nefunguje to tak, evidentne niekomu vyhovuje, aby tu bol stále dostatok sockárov.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Darkman, axel, dobre ste povedali. Tak to je, uz som si to uvedomil a nechcem uz nikomu ist na nervy. Takze tema nech pokracuje v duchu: Aky mate nazor na prerozdelovanie vyhod a socialne balicky vseobecne akrhokolvek druhu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takze tema nech pokracuje v duchu: Aky mate nazor na prerozdelovanie vyhod a socialne balicky vseobecne akrhokolvek druhu...

 

No my by sme to aj napísali, ale ty sa potom zase začneš sťažovať, že na žiadne výhody nemáš nárok, tak načo sa budeme zase dookola opakovať?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dookola nie, tí čo písali sa nemusia opakovať len aby téma zostala pri sociálnych balíčkoch a ich rozdelovaní. Ja už nebudem zabŕdať. Ale keby ostatní chceli polračovať alebo okritizovať, možno sa pred voľbamy zase niečo vymyslí tak téma tu môže normálne ísť ďalej pre ľudí...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Politici by sa mali postarať akurát o to, aby sa do ekonomiky montovali čo najmenej. Mali by akurát robiť všetko pre podporu a rozvoj podnikania, znížiť alebo úplne zrušiť nezmyselné dane, hlavne DPH, čo je čisté výpalníctvo, proste čo najviac uvoľniť ruky podnikaniu, platila by sa iba rovná daň zo zisku a bolo by vybavené.

Z coho by fungoval stat? Nakoniec by z tej tvojej predstavy boli sockari takmer vsetci.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Akože z čoho????? Zníženie daní by štát pocítil len dočasne, pretože by to nakoplo ekonomiku, obchodníkom by zvýšilo zisky, následne tržby a v konečnom dôsledku by na daniach odviedli viac ako predtým. Z oviec máš väčší úžitok keď ich postupne striháš, namiesto toho, aby si ich zodral úplne, to už vedeli aj v starom Ríme a nič viac ekonomike neškodilo, ako keď sa obyvateľstvo zaťažovalo čoraz vyššími daňami. Lenže keď máme pri moci populistov, ktorí nerozmýšľajú moc dopredu a pre nich je podstatné, aby si kupovali voličov len preto, aby si zabezpečili hlasy pred voľbami, tak potom to tu tak vyzerá.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

axel  to ma aj teoreticky problem,     je jasne ze pri nulovej dani stat nema nic a pri 100 % tiez nic.  Ale povedat ake zdanenie maximalizuje prijem statu je tazke.  odhady su niekde okolo 40 - 50 %.  

Otazka dani  je teda skor ideologicka, ak chces menej statu, tak chces nizsie dane, ak chces viac statu tak vyssie.  Ale nesmie sa prestrelit maximum :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A keď je menej sockárov tak aj štátu sa znížia výdavky, a takisto aj reforma ESO teda ten aparát zhltne strašné peniaze, stratová doprava (dotácia spojov ktoré chodia prázdne), zle nastavené financovanie zdravotníctva ako jeden z najväčších hltačov peňazí... A už sa v telke bavili o tom že za takých 50 rokov nebude na dôchodky... Takže ak štát chce peniaze do kasy dane niesu jedniná cesta. Keby sa zefektívnilo zdravotníctvo, školstvo, a hlavne ten štátny aparát lebo to je nemysliteľné koľko sa tam rozkradne! Raz som čítal článok že slovneské diaľnice tak draho vyjdú že ich povrch by mohol byť zo zlata. Presne o toto ide, štátne zakázky, momentálne najväčšie stavby sú tá nešťastná diaľnica ktorá už zhltla toľko peňazí že by už mohli obohnať slovensko krížom krážom diaľnicami... A výsledok je že nemáme jedinú súvislú diaľnicu... Tie všetky peniaze tie státisíce, milióny by mohli byť v štátnej kase a bolo by na dôchodky aj vyplácanie bonusov a kadečoho... Tým pádom nezodrieť podnikateľov z kože...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja chápem, že ak používam cesty, tak ich musí niekto postaviť a udržiavať. No cesta na ktorej bývajú mestský poslanci, mala za posledných 10 rokov 3x kompletne vyfrézovaný a obnovený asfaltový povrch. Asfalt, ak sa to tak dá nazvať, na ceste, kde bývam, si „pamätá“ socializmus. Ja, ako podnikateľ som platil cestnú daň a pracoval doma. Vo švédsku sú myslím, ešte vyššie dane, no neviem, či to tam funguje podobne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale povedat ake zdanenie maximalizuje prijem statu je tazke.  odhady su niekde okolo 40 - 50 %.  

 

To silne závisí od štruktúry ekonomiky, ale keď sme pri tých číslach, tak do daní musíš počítať aj odvody (čo sú tiež dane, len sa im inak hovorí, aby finančne menej zdatní voliči neboli v šoku koľko musia štátu platiť) a na Slovensku je to v priemere okolo 47%. Pri tých našich platoch 47% je dosť, aby ti z čistej mzdy zostalo toľko, že máš hlavne iba na prežitie. Firmy detto, nielenže zaplatíš daň z príjmu (22%), ale ešte aj DPH (10 / 20%) z tržieb a pokým nevyvážaš, tak si nemáš DPH ani ako odčítať. Zo skúseností obchodníkov viem, že DPH je katom podnikania. A tým, že existujú množstvá podvodov s DPH len jasne naznačuje, že tento systém je zlý.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to ano,   u nas je pomerne vysoke zdanenie,  a  zrejme sme uz za maximom a tak nejake znizenie dani sa moze prejavit aj zvysenim prijmu.  Ale  odhadnut kolko je dost tazke. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zaujala ma správa, že osobná kamera (na uniformu) pre policajta predstavuje položku 700 eur. Na ebay dostanete za 130 eur podobnú HD kameru s IP64. Predpokladám, že firma, ktorá vyhrá tento tender k nej pridá štipec, na pripnutie k uniforme. A neprajníci tvrdia, že slovenské firmy dokážu vyrábať iba výrobky z nízkou pridanou hodnotu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ale podstata zostava stale taka ze vsetko kupia predrazene ako aj to CT a dalo by sa menovat do nekonecna... Aj na urovni samospravy ze prerabali park a vyfakturovali cenu za kovove kandelabre ale v skutocnosti to boli nejake lacne plastove na oko na nerozoznanie... Tu kazdy spejuluje, pozera len kde co sa da ukradnut, a takouto mentalitou sa statna kasa nikdy nezaplni... Treba zmenit mentalitu inac to nepojde...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov