Skočiť na obsah

Nespravodlivo rozdelené výhody


Tomáš

Odporúčané príspevky

Kukám akurát správy v telke a odborári povedali ze ľudia ktorí zarábajú minimálnu mzdu by nemali byť pod hranicou chudoby...

A chcú ju opäť zvyšovať. Len tak dalej ;)

 

Len sa moc neteš, pretože zamestnávatelia na to nájdu veľmi jednoduchý liek: prepustia tých najmenej schopných a ostatným zvýšia normy. Tak aby si sa po zvýšení minimálky neusmieval vo fronte na Úrade práce.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Len sa moc neteš, pretože zamestnávatelia na to nájdu veľmi jednoduchý liek: prepustia tých najmenej schopných a ostatným zvýšia normy

toto riešenie je u nás nemožné..

"racionalizácia" dosiahla tak absurdné rozmery, že to ohrozuje výrobu

máme chronický podstav, a nikto nič nestíha

paradoxne sa to rieši tak, že prijali haldu "brigošov", lenže tý pracujú primerane tomu "žobráckemu žoldu", ktorému sa nadáva "plat"

na prácu kašlú, a mršia ju..

kvalita výroby ide ako kameň do vody..

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lopata555

 

Keď podnikatelia v Európe a v Amerike nakupujú v Činne rifle za 4 eurá a predávajú ich za 30 eur, tak zodpovednosť za znečistenie prostredia a ponižujúce podmienky pracujúcich v Číne preberajú aj tieto štáty. Podnikatelia si tento špinavý zisk delia takmer na polovicu so štátom Čím vyšší zisk, tým väčšie dane pre štát.

Zaujímavé je ešte, ako obmedzené sú možnosti konkurencie našich výrobcov s Čínou. Ak v Čine podnikateľ dosiahne zisk pri cene 4 eura za rifle, pričom zamestnancom vyplatia 200 eur mzdu. Ak by zvýšil plat na 400 eur a cenu o 100 percent a zisk by investoval do ekologickej výroby, rifle by stáli 10 eur. U nás by sa to stále neoplatilo. Čo budeme robiť my?  Amerika a vyspelé európske štáty dokážu aspoň vyrábať výrobky s vysokou pridanou hodnotou. My nevieme vyrábať ani z takou pridanou hodnotou, ako v Čine. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto riešenie je u nás nemožné..

 

To čo si napísal je síce pravda, ale nedá sa to aplikovať plošne na všetky zamestnania. Je jasné, že vo výrobe, kde sú počty tak akurát, sa už veľa manévrovať nedá. Iné je to zas v nevýrobnej sfére, v takej SBS prepustia dvoch strážnikov a ostatným pridajú hodiny. Tomáš pôjde na úrad práce a voliéru pre psa bude namiesto neho čistiť niekto iný.

 

Ver mi, pokým bude možnosť optimalizovať, tak podnikateľ bude optimalizovať, keďže podpora podnikania zo strany štátu, je už roky prakticky nulová. Tu sa podporujú len zahraničné konglomeráty, ktoré dostávajú 10 ročné daňové prázdniny, ale domáceho podnikateľa buzerujú kvôli každému chýbajúcemu euru.

 

Ja viem jednu vec naisto, takéto "pracanta" ako Tomáš by som nikdy nezamestnal ani brigádne, ani omylom. Kedysi som mu dal možnosť sa realizovať, keďže sa zaujímal o všeobecné dianie v Galante, tak nech napíše články a informácie o meste, zaujímavostiach, podujatiach atď., s tým, že texty budú jeho - chcel som, aby nejakým spôsobom začal rozmýšľať, uvažovať a ukázať, že vie byť originálny. Všetko mal pripravené, nebola to žiadna tvorba stránok, stačilo len napísať vlastné texty a vložiť ich do databázy. Jedinú vec čo dokázal bolo to, že skopíroval texty o Galante z Wikipedie a cudzích regionálnych stránok. Po dvoch takto "napísaných" článkoch som to vzdal.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čo sa týka konkurencie číny je na mieste otázka že keď všetko bude robiť čína, čo budú robiť ostatní? Ako brat raz poznamenal srandovne že ,,v číne na to napísali že made in germany" a že vraj sa dá bojovať proti tomu tak že na čínsky tovar dať také vysoké CLO aby sa to vyrovnalo produktom výrobenými miestnimi podnikmi... A tak by sa človek rozhodoval že ak rifle stoja rovnako aj čínske aj zo slovodevu tak ľahšie podporí domácich ale keď je čínsky odev lacný tak chodobný si kúpi preto že na kenvelo nemá a bohatí preto že je žgrloš...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

že vraj sa dá bojovať proti tomu tak že na čínsky tovar dať také vysoké CLO aby sa to vyrovnalo produktom výrobenými miestnimi podnikmi...

Clo na to vyrubene je (narozdiel od EU), a dph je rovnaka ako na vyrobky z EU. Keby na to hodili vysoke clo, to by bola cesta do skazy celej ekonomiky. A hlavne by to vobec nikoho neprinutilo kupovat vyrobky z EU. Lebo co je z EU, neznamena vyssiu kvalitu. Dnesna Cina to uz nie su vyrobky n urovni trznice. Ved aj premiove produkty sa vyrabaju tam.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Čína už dávno predbehla v technológii Slovensko. Na slovensku prebehla privatizácia tak, že podniky sa väčšinou dostali do rúk komunistického nomenklatúrneho menežmentu, (je paradoxom že v Čine je komunizmus doteraz) ktorý tieto podniky pred rokom 1989 viedol. Vo vláde boli v tom čase pohrobkovia komunizmu s prezlečenými kabátmi. A mnohí sú tam ešte dodnes. Čo sa dalo od nich čakať? Nič sami nedokázali, tak tieto podniky obratom predali zahraničným podnikateľom, ktorých lákala lacná pracovná sila. Tak vznikla slovenská aristokracia. To sú fundamentálne základy, na ktorých je „moderný“ Slovenský štát vybudovaný. Výročie tejto slávnej udalosti dôstojne a  s patričnou pietou, slávime  1 januára. No dedičstvo z tohto obdobia búrlivej privatizácie nás bude ešte dlho prenasledovať. Stačí si pozrieť aktuálne správy. Teraz sa naši politici snažia „prilákať“ ďalšiu novú automobilovú výrobu. Veď čo by sme sami dokázali vyrobiť a predať? Úroveň našeho školstva je zárukou, že tento stav sa ani v budúcnosti veľmi nezmení.Snáď by sme mohli niečo dosiahnuť v agrárnom sektore. No ani tam sa nám akosi nedarí. To už ale nie je len naša chyba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

co je podla teba spravodlivost ?  Pretoze spravodlive by bolo aby si bol na tom ovela horsie :),   to ze mas tak vysoku zivotnu uroven napriek tomu co robis, to je socialna kohezia, nie spravodlivost

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Stačí si pozrieť aktuálne správy. Teraz sa naši politici snažia „prilákať“ ďalšiu novú automobilovú výrobu.

Byť takto jednoodborovo zamerany je cesta do skazy. Stači že pride nejaka megakriza (akože určite pride), tie automobilky si zbalia švestky a to ešte len bude sranda keď sa tie desaťtisice ľudi ocitnu na dlažbe.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Však už tu bola kríza, a prežili sme to. Ak by prišla ešte nejaká a horšia, a Fico bude ešte pri moci, tak potom samozrejme všetko bude dôsledok oboch Dzurindových vlád.

 

 

Ináč tu je niečo zaujímavé... Akurát to vystihuje mňa a to čo mi vysvetľujete:

 

Hej teba to vystihuje, len treba zdôrazniť jednu vec, najmenej sa zdvíha plat tým, čo majú nízke vzdelanie, čo majú nedostatočnú prax, čo nie sú flexibilní, čo stále menia prácu, ktorí nezvládajú väčšiu záťaž a prácu pod stresom, atď, proste ty si žiarivý príklad toho, prečo zarábaš tak málo ako zarábaš. Ty už len z princípu si nezaslúžiš, aby si zarábal viac, ako spomínal slimak, že sa diví tým, čo platia tebe. Ty sa môžeš spoliehať fakt len na to, že minimálna mzda bude stúpať zo zákona a zamestnávateľ bude ochotný ti ju platiť namiesto toho, aby ťa prepustil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Byť takto jednoodborovo zamerany je cesta do skazy. Stači že pride nejaka megakriza (akože určite pride), tie automobilky si zbalia švestky a to ešte len bude sranda keď sa tie desaťtisice ľudi ocitnu na dlažbe.

 

Vidis koniec sveta?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

aj ked je viacero tem, kde by sa to mozno mohlo hodit, dam sem

 

Na prvé počutie znie táto teória bláznivo, bolo by teda ľahké ju zosmiešniť a odmietnuť mávnutím ruky. Predstavte si, že každému občanovi bude štát vyplácať niekoľko stoviek eur bez ohľadu na to, či pracuje alebo nie. Ide o princíp základného nepodmieneného príjmu, o ktorom sa čoraz častejšie hovorí aj v Európe. Marek Hrubec patrí v Česku k najväčším propagátorom tejto teórie.

http://www.etrend.sk/ekonomika/zastanca-zakladneho-prijmu-stacilo-by-370-eur-aby-zabezpecili-ludom-dostojny-zivot.html

 

stretol som sa s tym prvykrat, takze to nemam celkom prežuté

kazdopadne v sucasnej situacii (pri sucasnych cenach a nevyhnutnych platbach), by mi spominany prijem postacoval a rozhodne by som uz nepracoval (presnejsie povedane - nechodil by som do zamestnania, ale venoval by som sa prijemnejsej praci)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

370 € by mi stačilo na základné prežitie. Myslím, že asi stačilo. Švajčiari uvažovali asi pred rokom nad niečim podobným.

 

Ale som absolútne voči takýmto experimentom. Ľudia musia pracovať, aby sa mohli stále v niečom zdokonalovať, zlepšovať, získavať skúsenosti a odovzdávať ich mladším, atď. Nenadarmo sa hovorí, že "práca šľachtí". Ak by niekto dostával pre nič za nič peniaze zadarmo, bez akéhokoľvek pričinenia, na ktoré by nemusel ani pohnúť prstom, tak veľmi rýchlo by zdegeneroval. Nemusel by pracovať, nemusel by tvoriť hodnoty, nezískaval by ďalšie skúsenosti, ktoré by mohol dovzdať a svoje deti by vychovával podobným štýlom života. Výsledok vidíme v cigánskych osadách - plné degenerátov, ktoré v spoločnosti nenájdu uplatnenie. To isté platí pre tisíce imigrantov, ktorí pred vojnou utekajú cez pol zemegule, len aby sa mohli o nich starať v Nemecku alebo Švédsku, či Británii. Takáto chaprač je len príťažom pre sociálny systém, pretože tých 370€ niekto musí vytvoriť. A ten niekto si nemôže dovoliť, aby si svoju riť celé dni váľal niekde pod strom a nepohol ani prstom. Kto nepracuje, nech neje.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čítal som o tej teórii už dávnejšie. ja by som navrhol inú, a myslím že lepšiu alternatívu:

sociálne dávky ponechať ako sú, a zamestnaným o daných 370 euro znížiť dane a odvody /prípadne by štát doplácal k príjmu do tých 370€/. finančné dopady by to malo +/- rovnaké, akurát by sa zvýšila motivácia sa zamestnať. navrhovaný systém nepodmieneného príjmu motiváciu pracovať skôr znižuje...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

akurát tu vidím problém v psychológii naruby ...

veľmi rýchlo by tí ľudia presvedčili sami seba, že tých 370 im vlastne skutočne stačí k životu, aký vedú, a nič by ich nemotivovalo chodiť pre dupľu do práce ...
maximálne občas, alebo keby tam bol nejaký postih ... čosi, čo by pocítili ... a degenerovalo by to ďalej.

 

súhlasím s tým, čo Axel napísal, a v príslušnej téme o riešení rómskej otázky som to už nie raz písala ... a pozor, netýka sa to len rómov, ale každého, kto dlhodobo nepracuje, nikto a nič ho nenúti chodiť do školy, do práce, maximálne do krčmy či koexistovať v rámci svojej osady či dediny - namiesto vývoja smerujú tí ľudia späť ...
to nie je dehonestácia či akýkoľvek -izmus, to je fakt.

 

svojím spôsobom za blahého socizmu museli vyjsť medzi ľudí, museli aspoň ako-tak chodiť do školy, museli aspoň dochádzať do akejsi práce, museli sa aspoň ako-tak socializovať, nielen rómovia, všetci nemakačenkovia akejkoľvek sorty ... ale boli medzi ľuďmi a niečo sa na nich nalepilo ... tento tlak dnes ustal.
 

iste, cítia "nespravodlivo rozdelené výhody", ony v istom zmysle sú skutočne nespravodlivo rozdelené, ale o to tu nejde - ide o to, že istá časť sa uspokojí s málom, lebo pre to "viac" by bolo treba niečo spraviť ... a jednoduchšie je to nespraviť.

 

asi píšem trochu zmätene, ale snáď niekto chápe, ako to myslím.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Jasne. Ked sme boli deti, pytali sa v skole co chces byt ked budes velky a decka take sny ze poziarnik, kozmonaut, rusnovodic a kamarat ze dochodca... Vsetci velky smiech ale mal vlastne pravdu ;-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Vcera ako som isiel - bez diialnicnej znamky - po Salu boli velmi dobre cesty - nove - jedine co ma vyrusovalo boli kruhace. Neviem preco ja zijem v  inej krajine a to nechapem. A nikdy nepochopim. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov