Skočiť na obsah

alamo

Odporúčané príspevky

hm,   nerozumiem tomu pojmu najnebezpecnejsia choroba ?  V com ?

Sposoby nakazy komplikovane, infekcna je az v case ked sa prejavuje.  

Ma sice vysoku umrtnost ale k tomu aby sa stala globálnou hrozbou ma daleko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

žeby tým, že sa zatiaľ nedá liečiť? teraz neviem, či si to dobre pamätám, nech sem nepíšem bludy, na RTVS hovorili, že o rok by mohla byť vakcína použiteľná. Avšak na ktorejsi komerčnej, teraz neviem, ktorej, či Markíza alebo JOJ, zasa povedali, že USA použili sérum, ktoré sa zatiaľ skúšalo len na zvieratách, na 2 chorých, a zabralo to u obidvoch. Tak teraz ako to naozaj je?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

je to "experimentálne sérum" a vyrába sa z geneticky modifikovaných tabakových rastlín

http://www.myarklamiss.com/story/d/story/new-ebola-treatment-tried-on-americans-uses-on-an/29440/r1dqaxH4w0S3zzymh1o30w

takže sa nevie, nakoľko je účinné v tom "zmysle", že ťa síce vylieči z eboly, ale zato ťa ešte spoľahlivejšie zahluší, neželanými vedľajšími účinkami

tak isto nie je jasné, koľko vlastne stojí..

..

"nebezpečnosť" eboly podľa mňa súvisí hlavne s tým, že nie je známi jeho prvotný šíriteľ, čiže zviera, vták, hmyz pre ktoré je ebola ako pre nás "nádcha", a keď sa s nimi človek dostane do kontaktu tak sa nakazí

podozrivé sú netopiere.. ale tie afričania, bežne jedia, a nič.. takže aj tie netopiere sa musia nakaziť od niečoho iného..

viac o tom v tomto článku

http://www.theepochtimes.com/n3/849414-ilegal-animal-trafficking-linked-to-ebola-virus/?photo=2

navyše je v ňom vyslovená zaujímavá súvislosť, s pytliactvom a nelegálnym obchodom so zvieratami

to môže byť aj príčina tejto epidémie

..

k tomu séru z "GMO" ešte dodám, že samotné "GMO" je pre mnohých krasoduchov u nás na západe, pojem horší ako "mor", bránia sa všemožne už len rozširovaniu upravených potravín, ktoré označujú za nebezpečné

predstava že by mali dať financie na niečo takéto, ich asi musí škrieť

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale keď tých ľudí obchádzala zubatá, tak vyskúšané - nevyskúšané, GMO-neGMO, použili ho, a ono to zabralo. Vyjadrili značnú nádej, že to by mohla byť schodná cesta, ako chorobu a jej rozšírenie zdolať. Po oficiálnych klinických skúškach. sama som zvedavá, ako sa vyrovnajú s tým, že je to z GMO.

(Tiež nie som práve fanúšikom GMO, ale ak sa z toho dá vyrobiť účinný liek na chorobu dosiaľ nevyliečiteľnú, tak by som musela byť padnutá na hlavu, keby som svoj názor neprehodnotila).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

taká malá zaujímavosť
pamätáte si film "smrtiaca epidémia"?
http://www.csfd.cz/film/7232-smrtici-epidemie/
k "hlavným hrdinom" v ňom patril istý "pán" vírus menom "Motaba"

 

a teraz si  ho porovnajte s nepríjemne reálnou "pani", menom "Ebola"

http://outbreaknewstoday.com/cfrs-laurie-garrett-talks-ebola-it-is-indeed-out-of-control-67885/

 

post-624-0-29140900-1407458952.jpg

post-624-0-25228400-1407458976.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vazne, toto je otazka dna? :D Filmari potrebovali nejaky asset, tak predsa nebudu vymyslat a kreslit nejaky virus, ked mozu pouzit obrazok uz existujuceho viru.

Uz aby bola jesen a zacala sa robit panika radsej z chripky (ktoru tiez nevieme liecit)...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

s ebolou to začína byť vážne ... vážne, nesmiala som sa, ale téma eboly sa dostala na mimibazar v takejto podobe :
 

Možnost nákazy ebolou

Možnost nákazy ebolou Dobré odpoledne. Včera jsem byla vyzvedávat otce ze služební cesty v Düsseldorfu. Přiletěl na Václav Havel airport. Na letišti jsem si musela odskočit na WC na malou. Je nějaké nebezpečí nákazy ebolou? Já vím že to vyzní možná směšně ale mám docela obavy, nikdo nevíte kdo odkud přiletěl, kde přesedal, odkud pocházel a jestli byl zdravý. Dneska mám jít s rodinou k vodě, nevím jestli můžu s klidem na koupaliště jít abych nenakazila ostatní pokud bych virus v těle už měla. Mám od rána trošku rýmu, asi z klimatizace ale dost se bojím i možnosti že to nemusí být tak obyč nachlazení. Šly by jste s tímto na veřejné koupaliště i do společnosti, kde se sejde víc lidí z vesnice. Hlavně děti?

 

www.mimibazar.cz

 

ináč medzi nami dievčatami tú otázku celkom chápem - svet začal poznávať AIDS, keď som mala kolom dvadsať, písali o tom aj soc.tlače, fú, a ako, a chodila som v rukavičkách ešte aj do obchodu :innocent:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Robi sa tak ako zo vsetkeho zbytocna senzacia. Samozrejme media maju raj. Situacia je sice vazna, ale reci o nejakej epidemii su uplne mimo.

Jednak ebola potrebuje specificke podmienky (tropy, teplo a vlhko), v nasej zime dlho neprezije. A po druhe, pri nakaze z cloveka na cloveka postupne slabne. Ti prvi jedinci ktori sa nakazia priamo od zvierat, ti vacsinou nepreziju. Postupne ale s kazdym dalsim nakazenym (z cloveka na cloveka) sa sanca na prezitie zvysuje.

Jediny problem by mohol byt keby to nejako zmutovalo na odolnejsi kmen.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A rovnako netreba zabudat, ze velky podiel na tom, ako sa siri v afrike ma kultura tamojsich obyvatelov, ktori casto radsej ako doktorom veria miestnym samanom. A vobec sa uz nepodme bavit o vybavenosti africkych nemocnic a pristupu bezneho chudobneho africana k zdravotnej starostlivosti na zapadnej urovni.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jediny problem by mohol byt keby to nejako zmutovalo na odolnejsi kmen.

to sa doteraz s ebolou nestalo, práve preto, lebo ohniská boli malé, a relatívne rýchlo zlikvidované

ale s počtom nakazených rastie aj pravdepodobnosť že sa ebola zmení, možno aj prenosom na iných živočíchov

napríklad nakazením domácich zvierat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tym ze v cloveku slabne, je riziko mutacie velmi male. Skor je pravdepodobna alternativa s nakazenim domacich zvierat. No tam zas nie je problem ich v pripade potreby utratit. Takze nejaku epidemiu nebude velky problem zastavit. Ebola nie je nijako strasny virus co sa vzniku epidemie/pandemie tyka. Taka chripka je v tomto zmysle ovela horsia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

no fasa. Dnes v správach hovorili, že už je to v *Nemecku, dovliekla to tam nejaká Nigerijčanka, čo tam žije, ale bola kuknúť domov. na kieho otca sa trepala do nigérie, keď je tam nákaza, to nechápem. A keď už tam šla, prečo tam neostala, načo sa trepala naspäť, to aby si vírus nenechala pre seba, ale sa s ním bratsky rozdelila? A tiež nechápem, prečo sa dovolí migrácia z týchto krajín hocikam hirnyx dirnyx? Pravdaže potom sa to úspešne šíri dalej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilma:

Nadych, vydych, 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10 a prestan panikarit.

 

Dievca nema ebolu, ale zaludocnu chripku

http://www.thelocal.de/20140819/woman-being-tested-for-ebola-in-berlin

 

Nigeria ma 174milionov obyvatelov, z toho 12 ma potvrdenu Ebolu. Sanca, ze by tam niekto chytil Ebolu a priniesol do europy je neskutocne mala.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Darkman: však nepanikárim, len ma to štve taká nezodpovednosť. Ale potešil si ma. Ani by som neverila, že ma môže potešiť, keď dakto dostane žalúdočnú chrípku. :)

 

tie štatistiky sú veľmi pekné, ale dobrovoľne by som tam veru nešla. A ani by som nechcela, aby ku mne prišiel niekto odtiaľ. :nono:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Darkman: však nepanikárim, len ma to štve taká nezodpovednosť. Ale potešil si ma. Ani by som neverila, že ma môže potešiť, keď dakto dostane žalúdočnú chrípku. :)

 

tie štatistiky sú veľmi pekné, ale dobrovoľne by som tam veru nešla. A ani by som nechcela, aby ku mne prišiel niekto odtiaľ. :nono:

Takto to vyzera keď z toho media urobia umelu senzaciu.

 

Na chripku zomrie ročne okolo pol miliona ľudi, na Slovensku vyše tisic. Keď ochorieš, tiež si nemôžeš byť ista že to rozchodiš. Navyše prenos chripky je neporovnateľne jednoduchši a v čase jej vyskytu stretavaš denne kvanta ľudi ktori su nakazeni. To ťa nedesi?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moc nie, v nemocnici, kde som robila, som za ten čas získala celkom dobrú imunitu, za celý ten čas som maródila 3x, aj z toho 1x bola plánovaná operácia; tam boli na oddelení aj inšie pliagy - riketsie, rotavírus, salmonely, vírusová encefalitída, dokonca aj prasacia chrípka...a mojimi rukami prešla krv pacienta so žltačkou, skratka pliagy na aké pomyslíš, exiostujúce v našich zemepisných šírkach...ale na ebolu asi nikto tu nemôže byť odolný. navyše, proti chrípke sa dá zaočkovať, proti ebole nie.

To samozrejme neznamená, že radostne nechám na seba v buse prskať a chrchlať kadekoho a že sa nebudem vyhýbať miestam a ľuďom, ktorí by ma mohli chrípkovým vírusom obdariť.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lenže keď sa zaočkuješ proti chripke, to neznamena že ju nedostaneš a už vôbec že ak ju dostaneš že to s určitosťou rozchodiš. Chripka veľmi často mutuje, o to je nebezpečnejšia. Očkovanie len zniži riziko, nič nezaruči. Nehovoriac o X ďalšich aj horšich chorobach ako chripka, ktore človek dostane podstatne ľahšie ako ebolu. Takže nejak nerozmiem tej (skoro) paranoji.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja sa neočkujem ale je to také akoby záchranné lano alebo posledná nádej. Ak ju aj dostaneš, lepšie ju znášaš (vraj).


Skratka, do Afriky ma nedostaneš. :smilieee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Ako o hrozbe pre globálne zdravotníctvo aj pre národnú bezpečnosť hovorí o epidémii eboly v západnej Afrike americký prezident Barack Obama. V utorok preto oznámil, že na boj proti chorobe posiela tritisíc jednotiek.

Majú pomôcť zastaviť šírenie choroby a najmä tomu, aby sa preniesla aj do Spojených štátov a iných častí sveta. Majú vybudovať sedemnásť zdravotnícky centier, každé z nich so stovkou postelí, majú zabezpečiť lekársku pomoc pre státisíce domácností a vycvičiť päťsto zdravotníkov týždenne.

 

„Svet vie, ako bojovať s touto chorobou, nie je to záhada. Poznáme vedu,“ povedal Obama.

 

Epidémia sa však vymyká spod kontroly. Obetí je už viac ako 2400, OSN hovorí, že namiesto pôvodných sto miliónov dolárov potrebuje už pomoc vo výške miliardy dolárov. Epidémiu označuje za najväčšiu zdravotnú hrozbu v modernej ére. K tomu, aby ostatné krajiny nasledovali americký príklad, vyzýva aj mimovládna organizácia Lekári bez hraníc, ktorá má v západnej Afrike svojich ľudí.

„Možnosti na odstránenie tejto epidémie sa neustále zmenšujú,“ cituje BBC šéfku organizácie Joanne Liuovú. „Potrebujeme koordinovanú, organizovanú reakciu, ktorá bude mať jasný a jednotný systém velenia.“

Čítajte viac: http://tech.sme.sk/c/7389351/obama-zasiahne-proti-ebole-osn-chce-miliardu-dolarov.html#ixzz3DaqvcxFQ

 

 

šamani vedia lepšie, ako liečiť, možno sa v hlbokom tranze zamyslia aj nad koordinovanou liečbou ...  že by aj nejaká karanténa už bola ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://www.cdc.gov/vhf/ebola/outbreaks/2014-west-africa/qa-mmwr-estimating-future-cases.html

CDC (centrum pre konrolu a prevenciu epidémií) varuje:

ak bude vývoj epidémie pokračovať podľa doterajších trendov, a nedôjde k zmene, k 20. januáru 2015 bude nakazených viac ako 1,4 milióna ľudí, a úmrtnosť dosiahne 70%.. jeden milión mŕtvych

..

počet nových prípadov, sa zdvojnásobuje každých 20 dní

sme na hrane "exponenciálneho rastu", so všetkými dôsledkami

..

http://en.m.wikipedia.org/wiki/2014_West_Africa_Ebola_outbreak

aktualizácia k 20. septemnru

6185 nakazených, 2909 mŕtvych 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov