Skočiť na obsah

Odporúčané príspevky

Zverejnené

dufam, ze v takom pripade tu bude este stale moznost zbalit si kufre a vypadnut odtial prec

Zverejnené

taka moznost sa vylucuje a bude povinnost volit :)

Zverejnené

Preco sa tu bavime iba o moznosti volby vo finale volieb o prezidenta medzi Kiskom a Harabinom....co ked sa do druheho kola dostane tento par kandidatov na prezidenta.........Harabin a Paska alebo Harabin a Kotleba alebo Harabin a Rusko Palo alebo Harabin a Meciar....tak potom by si ty osobne ako volil?.....

 lebo toto je tema o Kiskovi, ty motovidlo informovane

  • Pridať bod 3
Zverejnené

Sa nepokakaj........bol to taky pokus o nasmerovanie na moznost ineho finale v prezidentskych volbach, ako Harabin a Kiska a preberanie moralnych onakosti ineho, ako tejto naj dvojice na Slovensku....ak je taka moznost finale, tak preco je sem nedat....uraza to Kisku, ze tam nie je namoceny? :)

  • Pred 2 týždňami...
Zverejnené

Inak.. My aj nejakého prezidenta máme?

Všetko sa to melie piate cez deviate..

A pána prezidenta.. Nevidno a nepočuť..

Zverejnené

A co ma dat dva miliony na stol? To by musel aj zo svojho taky rozpocet nema.

 

Realne. On asi uz prezidentom nechce byt co je skoda prenas. Alebo je slusny clovek. 

 

Dnes bol na namesti a dal tam minutu ticha - co ine sa da dat  

  • Pridať bod 1
Zverejnené

He..

Prezident "akčný muž" prevzal iniciatívu vo veľkom štýle..

Zverejnené

... a aby sme vedeli (aj kto práve nečíta a nesleduje médiá a o nejaký čas už nebudeme vedieť, čo robil dnes Kiska), o čom alamo píše :) :

https://domov.sme.sk/c/20773296/minuta-po-minute-prezident-kiska-vystupi-s-prejavom-v-palaci.html?ref=st-bno-1
 

Minúta po minúte: Kiska žiada rekonštrukciu vlády alebo predčasné voľby

Premiér Fico sa stretol s prezidentom, aby prebrali aktuálnu situáciu.

 
Zverejnené

a je tu navod na novy "Vitazny februar"....aj cez mrtvoly sa pokusit o statny prevrat....navod od danoveho podvodnika a kandidata za clena KSS, ktoremui clenstvo prekazil november 1989....to som sa dozil :(

Zverejnené

Co ja viem...ale uz dva boli......to nestaci? :(

Zverejnené

Keď už tak morbídne..

Tak u nás doma sa vraví "do tretice všetko dobré"..

Zverejnené

vravi sa vselico....ale uz vystrelov bolo dost a ten posledny (teda treti) prave vystrelil Kiska.....a teraz, ako robi aj opozicia, treba cakat na odozvu a podla toho sa zariadit...hovori sa tomu strategia manipulovania..... :)

Zverejnené

mozno ma fico aj pravdu a prejav prezidenta bol napisany na ukrajine, kde maju z riesenim takychto situacii bohate skusenosti... :)

 

no realne uvazujuci vedia, ze u nas sa treba riadit ustavou a nie ulicou....

Zverejnené

achdumeinegüte...  -_-

vy dvaja už prepánajána prestaňte na chvíľu politizovať a chatovať, dajte si pauzu... hybajte sa najesť či niečo také... :thumbsup: :trapny:

  • Pred 3 týždňami...
Zverejnené

A jéjda..

Pán Prezident si postavil hlavu, ukázal Pellegrinimu aj jeho "neodchádzajúcemu bábkovodičovi" dlhý nos, povedal že návrh na zostavu novej vlády neprijíma a nevymenuje ju, prozčež požiadal o nový návrh.

To bude zase rečí, že prezident porušuje svoje ústavné povinnosti a prekračuje ich limity.

Ale v zásade môže odmietnuť toľko návrhov, koľko si len zmyslý.

Čo teraz?

Zverejnené

Co teraz....no nic...mame staru vladu, tak nastupi na svoj pokracujuci mandat...pan premier sa vrati do funkcie a do vymenovania novej vlady sa bude vladnut podla smernic, co opozicia, ktora za pomoci prezidenta rozvratila stat, tak vehementne odmieta.....no co uz tuzba po moci je neukojitelna a nezalezi na metodach a ani sposoboch...mrtvola nemrtvola,, koho to uz zaujma :(

 

no ale uvidime v piatok...ja by som to riesil rosadou medzi mostom a smerom....vymenou postov spravodlivosti a vnutra...a prezident zatial neporusil ziadne ustavne pravo, akurat to este viac "vysponoval"...myslim napatie v medzi ludmi....ale ako vravim, uvidime v piatok..

Zverejnené

alamo, v tomto pripade mam ale divne pocity. podla mna Kiska ide za hranu svojich pravomoci. moze sa ti to pacit ale je to dost zly precedens do buducnosti

Zverejnené

Axel

Kto sa smeje naposledy, ten sa smeje najlepšie?

Zverejnené

tyso

Vypadá to na nové podanie k Ústavnému súdu, voči Prezidentovi.

http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Kiska-musi-skoncit-Toto-nemoze-ostat-bez-nasledkov-Odide-na-smetisko-dejin-ako-neuspesny-pucista-hovori-Blaha-298942

Kiska musí skončiť. Toto nemôže ostať bez následkov. Odíde na smetisko dejín ako neúspešný pučista, hovorí Blaha

 

„Ak niekto spochybňuje jasne vyjadrenú vôľu väčšiny v parlamente, koná proti základným princípom parlamentnej demokracie, úmyselne porušuje ústavu a koná proti mandátu väčšiny obyvateľstva. Pošliapava ústavu, demokraciu a uzurpuje si moc, ktorú nemá. V politológii sa tomu hovorí štátny ‚prevrat‘. A ústava v tejto súvislosti spomína ‚vlastizradu‘,“ použil Blaha tvrdé slová evidentne adresované prezidentovi.

Zverejnené

.... Blaha vyhlásil, Blaha povedal, Blaha určil, Blaha je smerák, každý zrazí opätky. super. :klobuk:  A Blaha je akože kto? :)

to nie je satira, to je otázka, a nechcem tým povedať nič, len že iný pohľad má

ústavný právnik Drgonec, ten istý zdroj: http://www.parlamentnelisty.sk/arena/monitor/Drgonec-Kiska-odkazal-ze-nie-je-prezidentom-ktory-na-vsetko-prikyvuje-298945

 

Kiska dal týmto krokom podľa Drgonca odkaz Smeru-SD, "že v úrade už nesedí ústretový prezident, ktorý mu na všetko prikyvuje".

Drgonec teraz na strane Smeru-SD očakáva sebareflexiu a dezignovaný premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) by mal podľa neho uvažovať nad takými kandidátmi, "ktorí by po prvé boli spôsobilí vykonávať svoje funkcie a boli by aj dôveryhodní". Drgonec tvrdí, že ako jediné rozumné riešenie sa javia predčasné voľby. Upozornil pritom, že poveriť lídra víťaznej politickej strany vo voľbách zostavovaním vlády je síce ústavná konvencia, no nie povinnosť.

"A Pellegrini tých pokusov nemusí preto dostať veľa," dodal Drgonec s tým, že Kiska síce môže poveriť zostavením vlády i niekoho, kto nemá podporu v parlamente, no bolo by to iba odďaľovanie predčasných volieb, ktoré sa v tejto chvíli javia ako najrozumnejšie riešenie".

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov