Skočiť na obsah

Ochrana tradičnej rodiny


alamo

Odporúčané príspevky

Nie nedava. Lebo pojmy maju svoj presny vyznam. A ten tradična rodina ho ma veľmi široky.

 

A co je teda podla tvojich pojmov tradicna rodina? Vsetko co zije spolu v kope v nejakej nore?

 

debata sa stále točí okolo toho čo je a čo nie je tradičná rodina. mňa by zaujímala iná vec.

keď už teda KDH a Smer chcú tak strašne chrániť tú tradičnú rodinu, čo konkrétne doteraz pre jej ochranu urobili? a nemyslím tým teoretizovanie nad zmenou jednej vety v ústave. nejaké praktické kroky by ma zaujímali.............

 

ja podľa tejto debaty nežijem práve v štandardnej rodine, ale pred tromi rokmi som odmietol veľmi dobrú pracovnú ponuku v IRL len preto aby sa u mojich synov nezmenil môj status z Tato na Ten ujo čo z Írska posiela peniaze. ale je tu kopec ľudí ktorí to urobiť nemôžu, lebo rodina z niečoho žiť musí a doma prácu nezoženú.

 

Ty si mylis ekonomicku situaciu rodiny s jej filozofiou, ako spolocenskeho statusu. Si na uplnej inej kolaji. 

Na to, aby si človek uvedomil, že decká vychovávané starostlivým a milujúcim lesbickým párom netrpia žiadnym materiálnym, emocionálnym alebo iným nedostatkom a žijú si v porovnaní s deckami vychovávanými v štátnych ústavoch omnoho lepšie, netreba byť homosexuál. Stačí otvoriť oči a sledovať trošku okolie, takéto domácnosti fungujú už aj v našom malom a bigotnom Slovensku, i keď momentálne bez požehnania cirkvi a záštity štátneho aparátu.

 

Ked si lesbicka matka necha "vyrobit" dieta, tak to dieta je predsa jej a nikto jej ho nemoze vziat do nejakej nahradnej vychovy.....teda pokial nie je ohrozena starostlivost o neho z jej strany. Na to lesbicka matka nepotrebuje akesi "pozehnanie" od nejakej autority.  Rozdiel je ale, ak nejaky buzerantsky par sa tu snazi o prevtelenie do stavu manzelskeho s umyslom adopcie nejakeho dietata (prretoze podla terajsej pravnej upravy, by na, ako rodina, mali narok).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mam kolegu -  co zije v tradicnej rodine ako ja - len niesu manzelia - partnerke zomrel prvy muz. Ekonomicky oni niesu manzelia a nikdy nebudu. J a by som spravil to iste.

 

Ekonomicku stranku sa neda nikdy neda obist. Ti ludia musia z niecoho zit. na tvoj ani neviem aky status sa ti informator mozem vy je..t.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ty si mylis ekonomicku situaciu rodiny s jej filozofiou, ako spolocenskeho statusu. Si na uplnej inej kolaji. 

a ty tvrdíš že to spolu nesúvisí?

žijem na západnom slovensku, čiže v tej relatívne bohatšej časti slovenska, a poznám dosť mladých párov ktoré žijú v jednej domácnosti, majú deti... ale nie sú zosobášení, čiže podľa niektorých definícií v tejto téme netvoria tradičnú rodinu. jednoducho ich ekonomická situácia je taká že sobáš nepatrí medzi ich priority, pretože aj keď sú zamestnaní prednostne riešia také veci ako sú napríklad náklady na bývanie, na výchovu detí...   o svadbe väčšinou hovoria: niekedy v budúcnosti asi áno, ale momentálne si ju nemôžeme dovoliť.

 

názor že tradičné rodiny ochráni zmena jednej vety v ústave, ale dlhodobé odlúčenie rodičov kvôli ekonomickej situácii nemá žiadny vplyv na rozpad tých istých rodín, je síce zaujímavý, ale dovolím si tvrdiť že dosť blbý, povedal by som že skoro až politický. pretože práve politikom viac vyhovujú pseudoriešenia typu zmeny nejakej vety alebo paragrafu. lebo skutočné riešenia ktoré by pomohli (najmä) mladým rodinám, ako napríklad dostupnosť lacných nájomných bytov, zamestnanosť... nie sú také jednoduché, a zvyčajne presahujú dĺžku volebného obdobia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Rozdiel je ale, ak nejaky buzerantsky par sa tu snazi o prevtelenie do stavu manzelskeho s umyslom adopcie nejakeho dietata (prretoze podla terajsej pravnej upravy, by na, ako rodina, mali narok).

Pochybujem, že by homosexuáli žiadali o uzákonenie registrovaných partnerstiev iba kvôli adopcii. Okrem toho, každá žiadosť o adopciu sa posudzuje v príslušnej sociálnej inštitúcii a decko nezveria do opatery hociktorému pochybnému tulákovi, ktorý o to zažiada. Naopak, budúci opatrovníci musia spĺňať náročné kritériá, decku teda žiadne nebezpečie nehrozí.

 

A stále si neuviedol jediný dôvod, prečo ťa predstava výchovy detí homosexuálnymi pármi tak veľmi poburuje. Nebude to snáď tým, že nijaký rozumný dôvod nemáš a touto iracionálnou a homofóbnou nenávisťou ťa zaočkovali fráterníci v kostole?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mam kolegu -  co zije v tradicnej rodine ako ja - len niesu manzelia - partnerke zomrel prvy muz. Ekonomicky oni niesu manzelia a nikdy nebudu. J a by som spravil to iste.

 

Ekonomicku stranku sa neda nikdy neda obist. Ti ludia musia z niecoho zit. na tvoj ani neviem aky status sa ti informator mozem vy je..t.

 

Nikto nikde nikomu nazakazuje, ako si zariadi svoj zivot . Ak niekomu vyhovuje to, co popisujes, tak v tom nie predsa problem. Je to predsa na kazdom z nas ako sa rozhodne naplnant svoje predstavy o zivote a sa im teda aj prisposobit sposobom sebe vlastnym. A som ja ani nikde nenaznacoval, ze si osobujem akesi hodnotenie ludi, co sa rozhodli zit svoj zivot stylom ako popisujes. Ak vyziju s toho, ze nie su zosobaseny, tak je to v poriadku. V tomto s tebou suhlasim.

 

 

a ty tvrdíš že to spolu nesúvisí?

žijem na západnom slovensku, čiže v tej relatívne bohatšej časti slovenska, a poznám dosť mladých párov ktoré žijú v jednej domácnosti, majú deti... ale nie sú zosobášení, čiže podľa niektorých definícií v tejto téme netvoria tradičnú rodinu. jednoducho ich ekonomická situácia je taká že sobáš nepatrí medzi ich priority, pretože aj keď sú zamestnaní prednostne riešia také veci ako sú napríklad náklady na bývanie, na výchovu detí...   o svadbe väčšinou hovoria: niekedy v budúcnosti asi áno, ale momentálne si ju nemôžeme dovoliť.

 

Este raz.......ochrana tradicnej rodiny je o niecom inom, ako podpora tradicnej rodiny. Temou je teda ochrana a nie podpora.

 

 

Pochybujem, že by homosexuáli žiadali o uzákonenie registrovaných partnerstiev iba kvôli adopcii. Okrem toho, každá žiadosť o adopciu sa posudzuje v príslušnej sociálnej inštitúcii a decko nezveria do opatery hociktorému pochybnému tulákovi, ktorý o to zažiada. Naopak, budúci opatrovníci musia spĺňať náročné kritériá, decku teda žiadne nebezpečie nehrozí.

 

A stále si neuviedol jediný dôvod, prečo ťa predstava výchovy detí homosexuálnymi pármi tak veľmi poburuje. Nebude to snáď tým, že nijaký rozumný dôvod nemáš a touto iracionálnou a homofóbnou nenávisťou ťa zaočkovali fráterníci v kostole?

 

Uved mi jeden racionalny dovod, preco ziadaju buzeranti zrovnopravnenie ich "manzelstva" s manzelstvom doteraz uznavanym? Vdaka.

A co sa tyka tej druhej casti tvojho prispevku, tak dovod som ti  nedavno sem posunul formou linku, ktory game preradila do "sextemy".

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Uved mi jeden racionalny dovod, preco ziadaju buzeranti zrovnopravnenie ich "manzelstva" s manzelstvom doteraz uznavanym?

Lepšia spoločenská integrácia, napríklad. Ak sa niekam nasťahuje homosexuálny pár, ktorý uzatvoril registrované partnerstvo, v ich okolí bude panovať menej typických predsudkov. Susedia sa nebudú obávať ich promiskuitného správania a možno odpadnú aj obavy z tých povestných a tajomných skupinových sexuálnych orgií, ktoré nedávno pri vysvetľovaní svojho homofóbneho postoja spomenul aj ktosi na tomto fóre. Je to dosť racionálne?

 

Teraz je rad na tebe. Čím presne sú podľa teba ohrozené decká pri výchove homosexuálnym párom, keď sa tejto predstavy tak hrozne desíš?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

valcik and spol :

tak tam skusme vniest trochu poriadku,  dnesny zakon o rodine hovori co je rodina a ak to chapem spravne, tak zatial ziadna relevantna sila nenavrhuje jeho zmeny.  Navrh KDH je o tom aby jeho zmena bola tazsia a vyzadovala ustavnu vacsinu.   Ale inak nejde o ziadnu realnu zmenu dnesneho stavu. 

 

Druha rovina sa netyka  tohto navrhu a bavime sa o registrovanom partnerstve, adopciách a pod.  Nic take zatial nemame v zákonoch ale samozrejme to suvisi,  pripadne navrhy po tejto zmene nebudu moct zasahovat do zakona o rodine, co ale nebrani ich prijatiu, len nedokazu jednoduchou upravou  "zrovnopravnit"  rodinu s partnerstvom.

 

A tretia rovina je ci to chceme alebo nie,  pripadne ake su argumenty pre a proti. 

A tu musis zacat lepsie argumentovat,   predsudky ludi nezavisia od  zakona.  Mozes navrhovat zakony ze ich prejavenie je trestne a tak sa ludia neodvazia ich prejavit.  A vo svete existuju podobne zakony proti nenavisti.  Ale potom to povedz, nech vieme co chces. 

A rovnako s adopciami,  dnesny nazor je ze najlepsie prostredie pre deti je funkcna uplna rodina.  Ale mozeme povedat ze ak zakon neodobera deti slobodnym matkam, tak mozno homosexualna rodina na tom horsie nebude. A ze maju pravo na adpociu, a ze ich pravo na stastie je tiez dolezite,  nie len najlepsie prostredie pre dieta.  Vsetko su to tvrdenia s ktorými hlboko nesuhlasim, ale su legitimne do diskusie.  To co mi totiz vadi najviac je salamova politika, ze najprv zacneme len s registrovanym partnerstvom a s tvrdeniami ze ide len  lekara a ze adopcie rozhodne nie. A ked to prejde tak ideme dalej,  krajiny kde sa neubranili  hned na zaciatku uz maju zakony proti nenavisti a kazdy kto by mal iny nazor je odsudeny a trestany.  Miesto vacsej slobody pre mensinu mame menej slobody pre vacsinu. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Čím presne sú podľa teba ohrozené decká pri výchove homosexuálnym párom, keď sa tejto predstavy tak hrozne desíš?

nebolo sice smerovane na mna, ale myslim, ze uz to tu kdesi napisala Vilma - taketo deti su ohrozene okolim a ludmi, ktori ich obklopuju; nie svojimi homosexualnymi vychovavatelmi, ale napr. spoluziakmi

stacia jeden-dvaja taki homofobi, ako tu niektori a decko ma v triede utrum :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Žiť v tradičnej rodine musí byť veľkým trestom, keď sa na to musia daňami skladať tí, ktorí v tradičnej rodine nežijú. Nerozumiem prečo sa riešia práva teplých na deti a neriešia sa práva detí na rodičov (samec a samica, pre nechápavých).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dokopy ?  Hm, nerozumiem co mas za problem, a  co vlastne hovoris. Ale zakon o rodine riesi aj prava deti

od obecnych

Všetci členovia rodiny majú povinnosť vzájomne si pomáhať a podľa svojich schopností a možností zabezpečovať zvyšovanie hmotnej a kultúrnej úrovne rodiny.

az po upravu po rozvode

V rozhodnutí, ktorým sa rozvádza manželstvo rodičov maloletého dieťaťa, súd upraví výkon ich rodičovských práv a povinností k maloletému dieťaťu na čas po rozvode, najmä určí, komu maloleté dieťa zverí do osobnej starostlivosti, kto ho bude zastupovať a spravovať jeho majetok. Súčasne určí, ako má rodič, ktorému nebolo maloleté dieťa zverené do osobnej starostlivosti, prispievať na jeho výživu, alebo schváli dohodu rodičov o výške výživného.

(2) Ak sú obidvaja rodičia spôsobilí dieťa vychovávať a ak majú o osobnú starostlivosť o dieťa obidvaja rodičia záujem, tak súd môže zveriť dieťa do striedavej osobnej starostlivosti obidvoch rodičov, ak je to v záujme dieťaťa a ak budú takto lepšie zaistené potreby dieťaťa. Ak so striedavou osobnou starostlivosťou súhlasí aspoň jeden z rodičov dieťaťa, tak súd musí skúmať, či bude striedavá osobná starostlivosť v záujme dieťaťa.

(3) Rozhodnutie o úprave výkonu rodičovských práv a povinností možno nahradiť dohodou rodičov. Dohoda musí byť schválená súdom, inak je nevykonateľná.

(4) Súd pri rozhodovaní o výkone rodičovských práv a povinností alebo pri schvaľovaní dohody rodičov rešpektuje právo maloletého dieťaťa na zachovanie jeho vzťahu k obidvom rodičom a vždy prihliadne na záujem maloletého dieťaťa, najmä na jeho citové väzby, vývinové potreby, stabilitu budúceho výchovného prostredia a ku schopnosti rodiča dohodnúť sa na výchove a starostlivosti o dieťa s druhým rodičom. Súd dbá, aby bolo rešpektované právo dieťaťa na výchovu a starostlivosť zo strany obidvoch rodičov a aby bolo rešpektované právo dieťaťa na udržovanie pravidelného, rovnocenného a rovnoprávneho osobného styku s obidvomi rodičmi.

 

 

A dady : To nie je take jednoduche,  dieta k normalnemu vyvoju potrebuje ako matku, ktora mu dava lasku nicim nepodmienenu a tak ziskava istoty, ale aj otca ktoreho lasku si treba zasluzit a tak ziskava disciplinu a cielavedomost.   Je dost vela vyskumov, ktore ukazuju ze v  single rodinach to napriklad matky nedokazu zabezpecit,  bud dostane lasku a vyrastie z neho gauner a slaboch alebo disciplinu a vyrastie z neho neurotik.  Je to novodoby problem, v sirsich rodinach minulosti aj po strate rodica to zastupila rodina.   Automaticky predpokladat ze v homosexualnom pare budu prirodzene zastupene obe potrebne zlozky vychovy je dost odvazne.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso,

v podstate rovnako, ako automaticky predpokladať, v heterosexuálnom páre a formou u nás obvyklej tradičnej rodine budú zastúpené všetky potrebné zložky výchovy, všetky vyššie vymenované krásne opísané teoretické veci, ktoré rieši zákon, od zabezpečovania toho a hentoho a že Všetci členovia rodiny majú povinnosť vzájomne si pomáhať a podľa svojich schopností a možností zabezpečovať zvyšovanie hmotnej a kultúrnej úrovne rodiny.

 

nie, nepáči sa mi nijako mimoriadne ako riešenie rozvod.

ale ... to, že je vysoká rozvodovosť, ešte stále neznamená, že odráža skutočnú situáciu v rodinách. tých tradičných rodinách.

iste, sú komunity, či spoločenstvá, kde je rozvod takmer móda, ale sú tu stále také, kde je rozvod niečo, čo sa nerobí a nepatrí, a zakrýva sa obrovské množstvo problémov v tých slávnych tradičných rodinách, ktoré na pohľad a na nedeľnej prechádzke vyzerajú veľmi dobre.

 

toto nie je len záležitosť predchádzajúcej a staršej generácie ... ja som si kedysi myslela, že to len v generácii otcov sa nachádzali agresívni muži, prehnane dominantní muži, mužská nadradenosť a alkoholizmus a potreba ukázať, kto je doma pánom.

 

ani náhodou. za mnohé roky čo pracujem s ľuďmi a stýkam sa s ľuďmi a ich problémami, som sa postupne ja naivná duša s údivom dozvedala, že kdepak - dnes veci fungujú úplne rovnako, česť dobrým a milujúcim otcom a rodičom, ktorí našťastie boli, sú a budú vždy ... ale človečia povaha samotného ľudského druhu sa len tak nemení, ani keď budú uzákonené povinnosti v tisíckach zákonov.

 

niekedy neviem celkom presne, ako si pri tej prevelikej radostnej téme o "ochrane tradičných rodín" tie tradičné rodiny dotyční politici a ochrancovia predstavujú.

ale varovné signály, že nikdy to nefungovalo dokonale, a nikdy to dokonale fungovať nebude, tu sú.

 

nie len u nás, úplne všade, kde tradičné rodiny fungujú. aby to bolo úplne jasné : viac detí, než si vieme predstaviť, v tradičných rodinách nejakým spôsobom trpí.
a nesie so sebou ten batoh horkosti do života, a buď ho odovzdáva ďalej svojim deťom a svojej "tradičnej rodine", alebo sa snaží úzkostlivo dávať pozor, aby ani náhodou svojim deťom a svoje tradičnej rodine neodovzdal z tej horkosti nič.

ale v každom prípade je to hrb na chrbte, ktorý kdesi dnu žerie.

 

predstavy a zákony o tradičnej rodine sú to vskutku pekné, skutočnosť je vážne iná.

 

 

a ako píše D'Ady:

nebolo sice smerovane na mna, ale myslim, ze uz to tu kdesi napisala Vilma - taketo deti su ohrozene okolim a ludmi, ktori ich obklopuju; nie svojimi homosexualnymi vychovavatelmi, ale napr. spoluziakmi

stacia jeden-dvaja taki homofobi, ako tu niektori a decko ma v triede utrum :(

problém nie sú rodičia homosexuáli - problém sú práve tie bigotné neznášanlivé "tradičné" rodiny, kde sa možno otec ožiera, kde pán farár určuje hodnoty, kde možno žena dostáva týždenne jednu výchovnú, ... kde možno nemajú na normálny rozhovor s deťmi čas, ... a áno, toto bolo vždy, toto nie je nič nové, ale decko sa nenarodí s tým, že vie, že nosiť brýle je smiešne, ani že mať každý týždeň tri nové kusy oblečenia je vyššia úroveň bytia ...

 

pretože tí spolužiaci tú neznášanlivosť prinášajú z rodín. keby decku nepovedal dospelý, že fuj, tohto vychovávajú homosexuáli, a tvoje oblečenie je značkové, a tvoj tatko je bohatý a my si to môžeme dovoliť, a si viac, ako iní, decku je to srdečne jedno.

/ jo, viem, je to zjednušené, lebo nechcem vypisovať litánie - ale o tomto zrejme každý vie, to takto fungovalo a funguje /

zaujímavé, že "fuj, tento má otca ožrana" nefunguje - to je bežná xy generačná realita, viacmenej tabu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game, nic take nepredpokladam.  pri adopcii ma uradnik preskumat aj toto.  Ale tu mne ide skor o to ze zakon nema riesit ci sa nieco hovori a co si ludia maju mysliet.  Kludne mozu aktivosti ist presviedcat, knihy pisat atd.    Ale ked ono je jednuchsie to presadit zakonom a potom vynutit policiou, ze ?

 

A k prispevku,   sorry ale aj ked sa ti nepaci ako tie rodiny vychovavaju svoje deti, tak to je ich pravo.  Nie statny jednotny nazor ale rodina. Za sociku by zakony prikazovali vychovavat v duchu ideologie, dnes inej.    Niektore rodiny prenasaju socializmus, niektore vieru, a niektore sebectvo.   Len s tym preboha nebojujme zakonmi. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie, myslím, že sme sa obišli a nepochopili ...

 

nemá to nič spoločné s ideológiou, a dokonca som to nepísala ani prioritne o adopciách či dokonca adopciách homosexuálmi čo hocikým, to je pre to, čo chcem povedať, jedno.

ani o tom, že zákony sú na toto a na tamto a zákony sú takmer na všetko,

písala som o tom, a špeciálne som to tam napísala kvôli jasnosti toho, čo chcem povedať:

 

tradičná rodina ok. ochrana. myšlienka, tradícia, ochraňujme, lebo tato a mama a deti, to je predsa také krásne a dobré a tak je to správne ... iste. keď to funguje.

podľa mojich skúseností a mnohých skúseností mnohých iných životov tá krásna poleva na povrchu tradičnej rodiny je len poleva.

 

ale varovné signály, že nikdy to nefungovalo dokonale, a nikdy to dokonale fungovať nebude, tu sú.

 

nie len u nás, úplne všade, kde tradičné rodiny fungujú. aby to bolo úplne jasné : viac detí, než si vieme predstaviť, v tradičných rodinách nejakým spôsobom trpí.
a nesie so sebou ten batoh horkosti do života, a buď ho odovzdáva ďalej svojim deťom a svojej "tradičnej rodine", alebo sa snaží úzkostlivo dávať pozor, aby ani náhodou svojim deťom a svoje tradičnej rodine neodovzdal z tej horkosti nič.

ale v každom prípade je to hrb na chrbte, ktorý kdesi dnu žerie.

 

predstavy a zákony o tradičnej rodine sú to vskutku pekné, skutočnosť je vážne iná.

 

o nič iné mi nešlo, kašlem  na ideológiu.

ideológia nemala nikdy vplyv na to, či je niektorí z rodičov alkoholik, ktorý týra rodinu, preventívne mláti ženu, aj keď sú deti pre neho nebodaj sväté a nedotkne sa ich - tie deti si nesú so sebou poznatok, že matka a žena je vhodná na týranie a pohľad na ožratého otca normou a nesú si to do života.

a príkladov na pozlátko na tradičnej rodine sú mraky - koľko pokazených a navonok nepriznane pokazených rodín, toľko druhov skazeného krému pod pozlátkom.

 

a nie že nie. a nie, že to sem nepatrí. isteže patrí.

zákonom ideme ochraňovať tradičnú rodinu, ale tradičná rodina je len tá bunka, ktorá prinesie na svet deti a mala by sa o ne postarať.

 

ako hovoríš - ako v rodine vychovávajú deti, to je ich právo. v poriadku, je to ich právo. aj vidieť denne ožratého otca, aj vidieť, ako otec hádže o stenu taniere, keď sa mu nepáči obed, aj to, ako preventívne pred odchodom na týždňovku vymláti rodinu, lebo určite bude dôvod, že si to zaslúžia .... a nevery, a žiarlivosti dohnané ad absurdum ... je toho neskutočne veľa, a v rodinách s akýmkoľvek statusom a chudobou či bohatstvom.

nie, vážne si nemyslite, že sú to ojedinelé prípady.

ale iste - tradičná rodina, ochraňujme ju, majú na to právo. a keď má do toho čo povedať bigotná rodina, prípadne ktosi z farnosti, rozvod neprichádza do úvahy, lebo to je hanba.

týrať rodinu je menšia hanba, to sa dá lepšie prikryť.

 

a nie, vôbec neobraňujem rozvody. toto je o inom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Lepšia spoločenská integrácia, napríklad. Ak sa niekam nasťahuje homosexuálny pár, ktorý uzatvoril registrované partnerstvo, v ich okolí bude panovať menej typických predsudkov. Susedia sa nebudú obávať ich promiskuitného správania a možno odpadnú aj obavy z tých povestných a tajomných skupinových sexuálnych orgií, ktoré nedávno pri vysvetľovaní svojho homofóbneho postoja spomenul aj ktosi na tomto fóre. Je to dosť racionálne?

 

Teraz je rad na tebe. Čím presne sú podľa teba ohrozené decká pri výchove homosexuálnym párom, keď sa tejto predstavy tak hrozne desíš?

 

K prvej casti asi toto: U teba je vsetko riesitelne zakonom :( . Optmisticky pohlad cloveka teoretika.

K druhej casti asi toto: Suhlasim s tysom (sa teda sam sebe cudujem, ale co je pravda tak je pravda), co uviedol v prispevku

#133 icon_share.pngtyso  a ja doplnim este svoj dalsi pohlad..........potencialna mozna  "vyroba", ak nie hned homosexualnych spoluobcanov, tak slusne povedane sexualne dezorientovanu adoptívane osvojenu spolocnost.

 

naco je dobra ochrana bez podpory????

 

Ked chces nieco podporovat, tak prvy krok je, ze to najskor musis ochranovat.

 

nebolo sice smerovane na mna, ale myslim, ze uz to tu kdesi napisala Vilma - taketo deti su ohrozene okolim a ludmi, ktori ich obklopuju; nie svojimi homosexualnymi vychovavatelmi, ale napr. spoluziakmi

stacia jeden-dvaja taki homofobi, ako tu niektori a decko ma v triede utrum :(

 

A co takto sa pozriet teda aj na to, ze takto ako rozmyslas, mozu byt tiez zo strany deti  ohrozeny potencionalny "tatulo" a "mamula", ktori svojim ochlpenim mozu casom vyprovokovat nenavist v ociach prideleneho potomstva :) . 

 

 

...........ako hovoríš - ako v rodine vychovávajú deti, to je ich právo. v poriadku, je to ich právo. aj vidieť denne ožratého otca, aj vidieť, ako otec hádže o stenu taniere, keď sa mu nepáči obed, aj to, ako preventívne pred odchodom na týždňovku vymláti rodinu, lebo určite bude dôvod, že si to zaslúžia .... a nevery, a žiarlivosti dohnané ad absurdum ... je toho neskutočne veľa, a v rodinách s akýmkoľvek statusom a chudobou či bohatstvom.

nie, vážne si nemyslite, že sú to ojedinelé prípady.

ale iste - tradičná rodina, ochraňujme ju, majú na to právo. a keď má do toho čo povedať bigotná rodina, prípadne ktosi z farnosti, rozvod neprichádza do úvahy, lebo to je hanba.

týrať rodinu je menšia hanba, to sa dá lepšie prikryť.

 

a nie, vôbec neobraňujem rozvody. toto je o inom.

 A toto su tvoje hlavne a priritne dovody na to, aby sa buzeranti mohli dostat k nejakym potomkom

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 A toto su tvoje hlavne a priritne dovody na to, aby sa buzeranti mohli dostat k nejakym potomkom

 

jaj info ...

už zasa :(  ... kde si čítal toto, čo tvrdíš, že si čítal ?

 

schválne som to ešte raz zdôraznila, lebo to ako sa zdá nebolo z toho predošlého príspevku celkom zrejmé, tak som to napísala doslova - že to nie je a nepíšem to o žiadnych adopciách ani hetero, ani homopármi, ani nikým - hneď na začiatku:

 

nemá to nič spoločné s ideológiou, a dokonca som to nepísala ani prioritne o adopciách či dokonca adopciách homosexuálmi čo hocikým, to je pre to, čo chcem povedať, jedno.

 

že o tom budeme inde diskutovať, môžeme, diskusia na túto tému prebieha v Sexualitách, ale konkrétne tu si nič také nemohol čítať, lebo tu žiadne adopcie dokonca ani len nespomínam ... žiadne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak prosim ta ozrejmi, mne asi viac nechapavemu, co si chcela povedat tym, co si napisala a nemyslela si  to, co som ja napisal. Vdaka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skôr než sa k tomu znovu prípadne vrátim ozrejmovať, dávam do pozornosti jeden blog ...
viem, blogy majú tému inde, ale toto je blog k tejto téme :

 

pochod za právo na rozhodnutie

 

pasuje to sem, a nie je to o pochodoch, ani o potratoch, o tom je téma inde. podstatná tu je tá dievčina a jej rozhodnutie založiť rodinu - nerodinu.

 

presne o tých tradičných rodinách a nerodinách.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neozrejmuj....sa mi zda, ze sama mas problem s urcenim (zaradenim), vo svojej hierarhcii hodnot, co je to tradicna rodina :(. Ten link, co si sem posunula,  to potvrdzuje. Je to pribeh osoby aj s nasedkami jej rozhodnuti. Pre tuto temu sa tam hodi jedine (a to asi aj ty vies) toto:

 

citat s linku

......každé dieťa má právo na matku aj na otca.

 

Len jan teraz neviem, ako toto vnimas ty. Pretoze tato  debata tu sa, a som to uz spominal, rozbehla na vstky svetove strany a podla mna stratila povodnu myslienku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

citat s linku

......každé dieťa má právo na matku aj na otca.

to je síce pekné, ale podľa toho návrhu ústavného zákona, z dielne fifikov KDH - SMER, to tak nie je

Ústava sa rozšíri o dve vety: "Manželstvo je jedinečným zväzkom jedného muža a jednej ženy. Slovenská republika manželstvo všestranne chráni a napomáha jeho dobru".

číže "rodina" sú iba muž a žena, o deťoch splodených v manželstve ani ťuk.. proste nie sú súčasť "rodiny"

rovnako ako nebude za tvojho rodinného príslušníka považovaný tvoj brat alebo sestra

a už vôbec nie bratranec alebo sesternica, strýko, ujo, krstná mama atď.

nikto s "tradičnej rodiny" ti vlastne rodina nebude..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tam su dve terminy manzelstvo  - je ozaj zvazok medzi muzom a zenou - a ja by som manzestvo dal vyssie ako ine spoluzitie - aspon hodnotovo -  - do manzelstva by mali vstupovat ozaj iba ti co chcu mat rodinu. Je to zavazok aspon na 20 rokov. Preto si to treba dobre rozmysliet. Ale nieje to tragedia - nevravim,ze pravy opak(lebo opak nepoznam).

 

Rodina - ,,,,,tam je blbost ochrana tradicnej rodiny - vymysleli to KDHci a co cakate. 

 

......každé dieťa má právo na matku aj na otca.

 

 

Kazde dieta ma otca a matku. Inak by nebolo(OK skumavka). Ja by som dal do ustavi, ze kazde dieta ma pravo na dobreho otca a matku.

 

 

A ktomu blogu a tej dievcine - je mi to jedno - ale aj pre nu - nech si na druhy krat,ci treti krat,najde dobreho otca svojich deti. Podla mna za snahu to isto stoiji.  Teda - nech si najde chlapa - bude to dobre aj prenu aj pre dieta. A nech vybera lepsie ako prvy krat.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kazde dieta ma otca a matku. Inak by nebolo(OK skumavka). Ja by som dal do ustavi, ze kazde dieta ma pravo na dobreho otca a matku.

 

 

A ktomu blogu a tej dievcine - je mi to jedno - ale aj pre nu - nech si na druhy krat,ci treti krat,najde dobreho otca svojich deti. Podla mna za snahu to isto stoiji.  Teda - nech si najde chlapa - bude to dobre aj prenu aj pre dieta. A nech vybera lepsie ako prvy krat.

 

to prvé je to, čo som sa snažila dať pochopiť v tých mojich dvoch dlhých príspevkoch.

presne ako píše slimak.

žiadna "tradičná rodina" ani jej ochrana nezaistí dieťaťu ukážkovú rodinu. tých ranených je priveľa.

 

to druhé je to, čo tá mladá dáma napísala na konci svojho blogu, veľmi výstižne.

ona by rada vytvorila kompletnú rodinu, ale to nezáleží len na nej. ten nápis na kostole je presne to, čo ona práve potrebuje počuť ... to dieťa otca predsa má.

keď so svojím dieťaťom netvorí malú rodinu, čo teda s ním vlastne tvorí ? ona a jej dieťa ochranu štátu nepotrebujú ?

toto sú otázky, ktoré sem patria, nie že nie.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game,    strielas na zly ciel.  Dievcina z blogu ma smolu v tom ze dospela o trochu neskor ako to potrebovala.  Ako iste vies, tak dieta sa necaka nahodou,  pred tym musela take tie smiesne pohyby robit :).  A ak ich robi bez ocjhrany s tym kym ani nechce ist do manzelstva, tak  vysledok sa da ocakavat,   A problem je aj v tom co pise slimak, ze zavazok aspon na 20 rokov.   Teda manzelstvo ako docasne a ucelove spojenie. 

Uz dopredu znizuje zavazky a vlastne investicie,  a potom  pride predstava ze  vlastne staci cakat ci sa nenajde sam od seba taky partner ze bude dokonale manzelstvo a rodina. Ale to je take detske prianie,  manzelstvo je praca pre dvoch nie len pre toho druheho.

 

A  k dalsim,    

Ciste logicky ::

Chces povedat ze existuje vela tradicnych rodin co nefunguju,  miesto toho tvrdis ze ziadna  tradicna rodina nefunguje.   Aspon teda dufam ze ide len o chybu vo formulacii,  inak ide o nepravdive tvrdenie. 

 

A k tomu co tvoria,  no  zatial tvoria neuplnu rodinu.  Ak to nechces zmenit na beznu normu a ziadany stav.  A aku ochranu by jej mal stat poskytnut ?  Rodicovske prava ma v zakone o rodine,  chces nejake specialne ?

Vo svedsku  bolo financne vyhodne sa rozviest, kedze nasledne matka platila nizsie dane ako rozvedena a otec mal ulavu na dani, kedze prispieval na dieta.  Vysledkom  urcite dobreho umyslu bolo ze stat finacne preferoval rozvody a nie manzelstvo.    A  preto tu trvam na tom ze to tak nema byt. 

Ale to je dalsia tema, 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

   A problem je aj v tom co pise slimak, ze zavazok aspon na 20 rokov.   Teda manzelstvo ako docasne a ucelove spojenie. 

 

 20 rokov je doba kym ti vyrastie dieta - deti. To o mne nieje. Ja deti - nenapisem nezmysel - len to mozno nepochopite - pre mna deti niesu dolezitejsie(prijoritnejsie) ako zena. Zena bola pred nimi a bude po nich(ked odidu - osamostatnia sa).

 

 

Manzelstvo ucelove je a aj docasne. Doba s detmi je mozno najkrajsia. Oni vlastne aj male budu stale(vnuci).

 

 

Ja len vystriham a kaslite nato ak nechcete spolu byt aspon"20 rokov". Kolko mate rozvodov po prvom dietati do troch rokov.

Keby si to rozmysleli a vypocitali - nemuseli byt ich zmrzacene zivoty.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a tento pohlad ho postupne nici,    ta ucelovost znamena ze ked to prestane byt pre jednu stranu prinosom, tak hlada ako zmiznut.  A ked nieco beries ako docasne, tak uz nie je take tazke si zdovodnit preco nie 20 ale staci 19 ci 5.

Ale chapem co chces povedat,  len podla mna uz branis nieco co je menej ako manzelstvo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov