Skočiť na obsah

Ochrana tradičnej rodiny


alamo

Odporúčané príspevky

intuicia ala valcik  :(

Ďakujem! Od človeka, ktorý nechápe bežné a základné pojmy v platnej legislatíve, ktorému som musel na troch stránkach vysvetľovať, že adopcia a osvojenie nie sú dve rozdielne veci, a ktorý sa rozbehol k hlasovacím urnám len preto, lebo mu manipulatívna kampaň prepláchla mozog a naplnila mu ho nezmyselnými sloganmi, to musím považovať za kompliment.

 

A teraz som zvedavý, či sa vyplní tvoja vysoko odborná a rozumná predpoveď o zástupoch ľudí, ktorí zaplavia ulice a začnú kopulovať so sliepkami, ak sa nepodarí zmeniť ústavný zákon. :unudeny:

 

qzj0jm.jpg

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak nám to referendum skončilo. ako ? to je otázka ? ja ho považujem len za jednu z mnoha  bitiek ktoré tu boli a ešte budú. bitiek kde sa bude rozhodovať či budeme žiť v cirkevnom štáte alebo v slobodnom sekulárnom štáte kde bude církev a hlavne tá RKC odkázaná tam kam patrí.

teraz by bolo potrebné vyhlásiť nové referendum, referendum za odluku církví od štátu, tam by som sa zúčastnil všetkými desiatimi a aj by som agitoval až do odpadnutia   :)  

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

až takáto nízka účasť.. pri tom populizme

nedá sa to pokladať za "anomáliu"?

musím sa priznať, toto som nečakal, a keď sa ľudia, doslova "dav" správa nevypočitateľne, vždy ma to znekľudňuje

 

Nizka ucast? Na Slovensku zije patina hlupakov. To je dost alarmujuce cislo.

 

dá sa na výsledok pozerať aj opačne:

dav sa správal primerane okolnostiam, agresívnej prehnanej útočnej kampani a svojmu reálnemu trápeniu a svojmu skutočnému životu,

a na Slovensku žijú štyri pätiny ľudí, ktorých trápi kdečo iné, a nie je ich preferenciou ponižovanie svojich spoluobčanov.

 

 

a pán Chromík sa už dal počuť, ešte včera v noci, že pohár je takmer plný:

 

ono je to skôr tak, že pohár je štvorpätinovo prázdny - ako rozhodli občania v referende, a ako píše Schutz /ktorého ináč nie vždy musím, ale tu s ním súhlasím, je to krátky a výstižný článok, zatiaľ žiaľ pod pijanom/ :

.... Interpretačná vojna, do ktorej zavelil Chromík vyhlásením, že „výsledky vníma pozitívne“, je pre AzR prehratá. Nie preto, že na Slovensku je veľa „pro choice“ a „pro homo“ politológov a novinárov (naozaj je), ale preto, že

AzR už nikdy nemôže hlásať, že hovorí v mene 80 percent Slovákov, ktorí chcú to alebo ono.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten Schutz sa myli - teraz(na TA3)  Chromik rozprava za 90 percent -podla neho, aj pred referendom si robili prieskumy prieskumy drviva vacsina Slovakov ma rovnaky nazor.

 

 

Máte pocit, že k ľuďom sa neodstala informácia o referende? 

Nedostala sa k nim informácia o referende a je to prvá úloha médií informovať o obsahu referenda. Ľudia potrebujú vedieť z médií, čo sa deje a čo sa koná. My, ako občianski aktivisti, nemáme iné možnosti ako zverejniť celému národu, že sa teraz koná referendum. 

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/7634464/hovorkyna-aliancie-veresova-k-ludom-sa-nedostala-informacia-o-referende.html#ixzz3R9S6tNe3

 

 


To akoze na Myjave ,ci v Rimavskej Sobote mame ine media ako v Namestove? Kde to referendum uspesne bolo? Chori to ludia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ten Schutz sa myli - teraz(na TA3)  Chromik rozprava za 90 percent -podla neho, aj pred referendom si robili prieskumy prieskumy drviva vacsina Slovakov ma rovnaky nazor.

vôbec nesúhlasím.

 

a to, čo hovorí Chromík po tej nehoráznej kampani, je len sypanie piesku do očí.

 

včera večer sme na xate s Tomom debatili, a napísala som presne toto:

dnes vážený pán Chromík začne riešiť nespravodlivosť kampane, najväčší kameň úrazu bude, že sa nedostal do dvoch veľkých televízií, a všetka vina a špina bude hádzaná na všetkých ostatných. tak kresťansky.

 

nezabudnime na pár vecí - zjavne ich treba pripomenúť:

 

- po celej krajine bilboardy, plagáty, oblepené cirkevné školy, kostoly, fary, reklama do poslednej chvíle, aj počas trvania referenda priamo na budovách a dverách budov, kde sa konalo referendum - dokladuje to xy fotiek po celom nete z celého Slovenska

 

- letáky a propagačné materiály s hnusnými protihomosexuálnymi nepravdami, s obrovskými výzvami 3xáno, v schránkach občanov, v čakárňach u lekárov, v obchodoch a supermarketoch pri vstupe, v kostoloch, v školách, na nástenkách stredných a vysokých škôl, na hodinách náboženstva pre deti  - dokladuje to xy fotiek po celom nete z celého Slovenska

 

- nespočetné kázne po xy kostoloch, pastierske listy, nehorázne vystupovanie autoritatívneho farára Kuffu,

vystupovanie a rozhovory v novinách popredných predstaviteľov gréckokatolíckej cirkvi, katolíckej cirkvi - dokladuje to xy fotiek, rozhovory v v x novinách a videá po celom nete z celého Slovenska

 

- oznamované a propagované omše, modlenia sa a adorácie na posvätných miestach, 24 hodinové modlenie sa za úspešné referendum v Šaštíne - Strážach a kdekade inde - dokladuje to xy fotiek a fb správ a poznámok po celom nete z celého Slovenska

 

- modlenie sa v parlamente pred rokovaniami, páni Mikloško Jozef, Vašečka a spol. pravidelne za úspešné referendum - dokladované na fotkách na nete a FB a na Vašečkovej FB stránke a blogu Jožka Mikloška

 

- fun rádio, miestne rádiá, miestne televízie, televízia TA3 - všetky vysielali reklamy AzR

 

- výzvy v mnohých dedinských rozhlasoch - dokladované FB, net, komentáre pod blogmi a blogy

 

- nespočetné blogy po celom nete, s nehoráznymi konšpiráciami a osočovaním každého homosexuála, a každého neproreferendistu za homofila a ešte onakvejšie. stovky blogov, ktoré riešili život menšiny bez menšiny. - dokladované na nete v stovkách blogov a tisíckach komentárov k nim.

 

- pán Chromík sa vyjadroval kde len chcel, dobreže nevyskakoval z chldničky ... Chromíkovo zneužitie slov pápeža na podporu rodiny zámernou zámenou za podporu referenda ... atď, atď, atď .....

 

takže asi tak, a to som ešte nespomenula napríklad vytlačenú reklamu na 3xáno a referendum na cestovných lístkoch - dokladované tu v inej téme, a na FB ... a ešte kdečo iné, čo som nespomenula, možno doplní niekto, kto si spomenie.

 

 

takže pán Chromík bohapusto  klame.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja zasa podla mojej intuitivnej definicie mozem povedat, ze na slopensku zije 4/5 negramotnych ludi.

To asi sotva kedze z vasej strany nepadol za tych X mesiacov ani jediny argument ktory by sa dal oznacit za rozumny ci logicky. Iba demagogia, klamstvo a nezmysly prameniace z absencie pouzitia co i len stipky rozumu a z neznalosti zakona a elementarnych pojmov.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Znovu uhol pohladu. No, ale ak si si vsimol, tak ja som tu stale sa snazil byt v rovine legislativnej a svoj osobny pohlad na toto otvorenie pandorinej skrinky som tu nepredkladal....co sa neda povedat napr. o tebe, ale aj o ostatku posudkovej komisie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hovorkyňa Aliancie Verešová: k ľuďom sa nedostala informácia o referende

 

toto teraz budú produkovať? bez bázne a hany? vôbec nemajú hanby.

 

ďalšia dáma z Aliancie za Rodinu, ktorá klame, až sa jej od úst práši.  dúfala som, v kútiku, že sa zachovajú ako ľudia, dali, prehrali, o tom sú referendá a voľby.

ale sú to len šašovia. fuj.

 

a KBS vraj bude analyzovať, sa objavili prvé správy.  má čo. vypustili spoločne toľko nenávisti, že sa človek až čuduje, kde sa to v tých ľuďoch berie. ale obávam sa, že nie toto budú analyzovať ...

 

Draha Aliancia za rodinu,
Velmi pekne Vam dakujem za refereneum. Velmi pomohlo celemu Slovensku a jeho obcanom k rozdeleniu rodin! Dakujem ze ste Nas postvali proti sebe ako zvierata a ze ste rozhadali matky a dcery, otcov a synov. Znicili ste vztahy milionov ludi kvoli trom otazkam. Dufam ze ste spokojny a nadalej bojujte tym to sposobom za "rodinu" jedneho dna sa Vam isto Vase deti od srdca podakuju. Je mi skutocne luto ze to muselo zajt tak daleko. Dakujem ze ste mi znicili vztah so zenou co ma porodila. P.S. pochadzala som z tradicnej krestanskej rodiny!

 

https://www.facebook.com/groups/584716311629135/?fref=ts

 

 

a vážený pán Chromík v živej debate v TA3 exceluje - čo toto má spoločné s tradičnou rodinou?

to nie je len šašo, to je nebezpečný šašo, ktorý sa nevie uniesť. fuj.

 

Zvláštna je aj interpretácia A. Chromíka o výsledkoch referenda. V debate v televízii TA3 poznamenal, že tí, čo neprišli, tak na ich názor sa neprihliada. Čiže aj ďalší vývoj v debate o právach menšín sa má odvíjať iba od postoja tých ľudí, ktorí sa referenda zúčastnili. Je to nebezpečná argumentácia. Je to totiž absolútne nepochopenie inštitútu referenda.

Z demagógie, ktorú prezentovali zástupcovia Aliancie za rodinu v súvislosti s aktuálnym referendom, mali zrejme obavy aj príslušníci maďarskej menšiny a z toho dôvodu práve v obvodoch s veľkým počtom obyvateľov tejto menšiny bola najnižšia účasť na referende. Maďarská menšina totiž logicky musela nadobudnúť dojem, že pri úspešnosti aktuálneho referenda sa zrodí precedens, že väčšina bude rozhodovať o menšine aj v otázkach, ktoré súvisia so žitím a právami na život.

 

http://lubomirlintner.blog.sme.sk/c/374686/referendum-neustupovat-demagogii.html?ref=tit

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ked tak citam tu niektore "objektivne" prispevky, tak mam dojem, ze sa od tebou kritizovanej casti populacie, az tak neodlisuju.....

 

 

ale sú to len šašovia. fuj.

 

..... :angryfire:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Znovu uhol pohladu. No, ale ak si si vsimol, tak ja som tu stale sa snazil byt v rovine legislativnej a svoj osobny pohlad na toto otvorenie pandorinej skrinky som tu nepredkladal....co sa neda povedat napr. o tebe, ale aj o ostatku posudkovej komisie.

Pravda nie je uhol pohladu. Je len jedina a nemenna. Z kazdeho uhla. Je smutne ze si to za tie roky co si na svete nepochopil.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pravda nie je uhol pohladu. Je len jedina a nemenna. Z kazdeho uhla. Je smutne ze si to za tie roky co si na svete nepochopil.

 

Aha....tak pravda je len to, co ty vydavas za pravdu. Podla teba mam absenciu v poznani  zakonov a elementarnych pojmov (a nielen ja, ale asi kazdy kto ma iny nazor na vec) a vsetko z opacnej strany je iba demagogia, klamstvo.........skratka ziadna logika. Len preco mas taky pocit, ze ty si vzor dokonalosti....hm....mozno tu na fore. Ale existuje aj realny svet. Alebo aj to je iba fikcia?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja zasa podla mojej intuitivnej definicie mozem povedat, ze na slopensku zije 4/5 negramotnych ludi. Nevedia sa podpisat ani krizikom a vdaka tejto negramotnej vacsine, sa podarilo  vyhodit 6 milionov euro do "luftu".

Jeden 'negramotny' sa hlasi. Referenda som sa nezucastnil, pretoze referendum ma byt podla mna, v nasom politickom zriadeni, o otazkach a rozhodnutiach, ktore vyraznym sposobom ovplyvnuju buducnost statu (ako napr. jedine uspesne referendum o vstupe SR do EU), a otazkach, ktore vyrazne prekracuju 4rocny mandat, ktory vlada dostala vo volbach. A nie o prihrievani politickej polievicky bigotnej fanatickej bandy.

Svojou neucastou som vyjadril svoj nazor, ze polozene otazky a problematika podla mna niesu hodne insititutu referenda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

game teba pohoršuje blemcanie, pánov a dám s aliancie

ale keď niekto použije tzv. zdravý sedliacky (neuveriteľne sebecký a primitívny) rozum, položí si otázku "a čo s toho budem mať ja? pomôže mi to platiť účty? bude benzín (chlieb..) lacnejší?", následne si dá logickú odpoveď "trt makový" a referendum odignoruje..

tak akosi všelijaké tvrdenia, že referendum je dôkaz o našej tolerancii a znášanlivosti, pokrokovosti a humanizme, sú už blemcaním na kvadrát

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alamo, nepohoršuje ma to.

 

z celého tohto diania mi je celé mesiace smutno. to vyššie použité slovko "fuj" ... keď niekto má záujem a sem tam číta aj iné moje príspevky, zistí, alebo už dávno zistil, že to slovko používam - nie bežne, ale občas áno, na vyjadrenie znechutenia nad tým, ako ľudia vedia zo seba robiť hlupákov, ktokoľvek, vrátane mňa, kohokoľvek, kto sa správa neadekvátne a hlúpo, nehovoriac o ľuďoch, ktorí sa vehementne vopchajú na výslnie a nedokážu to uniesť.

 

to slovko "fuj", keď vás to ruší, je vysvetliteľné veľmi jednoducho:  požičala som si ho pred viac než tridsiatimi rokmi od impozantnej postavy zo série knižiek Rexa Stouta, postavy menom Nero Wolfe - pre neho to bola najvyššia miera znechutenia nad bláznovstvom a podivným správaním sa ľudí.

takže keď mi tu info bude posielať pre to slovko kotlíkových čertov, nič to nezmení na tom, čo tým slovom chcem vyjadriť.

 

tak to radšej napíšem obšírnejšie:

svojo času aj Sulík po svojom referende mal chvíľu podobné reči, tiež nevedel uniesť porážku.

 

ale to, čo ešte stále produkujú tandem Chromík-Verešová a spol., od prvých výsledkov referenda, je hodne smutné.

nielen, že po tom všetkom sú schopní bez studu vyhlasovať, že národ nebol informovaný, ale jedným dychom pán Chromík oslavuje víťazstvo a vyhráža sa, že to bol len začiatok.

začiatok čoho?

nie je nikomu inému z toho smutno?

 

namiesto toho, aby sa to skľudnilo, tandem Chromík-Verešová a spol. strácajú kontakt s realitou, správajú sa ako víťazi a len to šróbujú, a ešte a ešte, zrejme ešte nestačilo.

pán Chromík je vážne presvedčený, že vyhrali a chce ísť vyzvať politikov, aby podnikli zásadné kroky v duchu hodnôt referenda. ten človek celkom popiera realitu.

ešte stále to nie je smutné? to je do plaču.

 

 

to, čo chcem povedať, pán Ščobák povedal včera veľmi výstižne:
 

Nejde o to uznat si "prohrál jsem". Jde o akceptování "větší sílu nemám". Toto je realita. V prvních ohlasech mi ze strany některých příznivců referenda (čest výjimkám) překvapuje vysoká úroveň uraženosti a lhaní si do kapsy. Už v kampani jsem si říkal, že je demagogická, ale toto mě připadne být doslova brutální. V tuto chvíli někteří jedinci předvádí "demaskování se". Kdyby takto jednali před referendem, byla by účast možná ještě menší.

 

Už v kapani mě ale u mnohých příznivců referenda překvapovala zvýšená míra citlivosti vůči kritice, zvýšená míra urážlivosti a absolutní neochoty pohnout se ze svého názoru. Dospělí lidé. Kdyby takto jednaly mé šestileté dcery, chápal bych to.Takto jsem poněkud smutný a i přes celkový výsledek, ukazující, že drtivá většina populace nepovažuje homosexuály za takový problém, aby kvůli nim vyrazila na referendum, si říkám, že pro budoucí pohodu na Slovensku je důležité, abyste se sebou něco udělali.

 

Není to jen o dialogu s někým. Možná, že jste málo cestovali a málo víte o světě. Možná, že nejste spokojeni se svým životem - s tím, kde žijete, jak žijete a s kým žijete. Toto za vás nikdo neudělá. Musíte se pohnout sami.

"Moudrý člověk hledá chyby v sobě, nerozumný člověk chyby v druhém."
Konfucius, 6. nebo 5. století před Kr.

 

http://scobak.blog.sme.sk/c/374706/podporovatelum-referenda-nebudte-jako-male-deti-prosim.html

 

je mi z toho smutno.

 

:klobuk:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k "problému" samotnému

ja si nemyslím že je homosexualita čosi normálne

keď je reč o adopciách, tak cudzie dieťa si chce zväčša adoptovať ten, kto nemôže mať vlastné

homosexuáli sú v to zmysle "postihnutý" "hendikepovaný", jednoducho to už aj tak majú sťažené ak chcú mať dieťa..

nedá sa povedať že je homosexualita normálna, keď vás takto obmedzuje

a brániť im v adopciách, to je ako by ste beznohému zakázali, nosiť drevenú protézu s argumentom, že nosiť protézu je čosi neprirodzené

 

je tu otázka, či budú homosexuáli dobrí opatrovníci?

ale dá sa to povedať automaticky, o všetkých "normálnych" rodičoch?

sú prípady, pri ktorých má človek chuť povedať, že rodenie a výchova potomstva je niečo, k čomu by mal mať nejaký "zbrojný pas", aj "normálny" rodič

 

ak sa nad tým zamyslíte , zistíte že nakoniec budete musieť upodozrievať, preventívne vyšetrovať a diskriminovať, nielen homosexuálov ale aj úplne každého

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jeden 'negramotny' sa hlasi. Referenda som sa nezucastnil, pretoze referendum ma byt podla mna, v nasom politickom zriadeni, o otazkach a rozhodnutiach, ktore vyraznym sposobom ovplyvnuju buducnost statu (ako napr. jedine uspesne referendum o vstupe SR do EU), a otazkach, ktore vyrazne prekracuju 4rocny mandat, ktory vlada dostala vo volbach. A nie o prihrievani politickej polievicky bigotnej fanatickej bandy.

Svojou neucastou som vyjadril svoj nazor, ze polozene otazky a problematika podla mna niesu hodne insititutu referenda.

 

Tak vytaj :) .  Ta negramotnost 4/5 obcanov slopenska, bolo reakciou na oznacenie 1/5 obcanov slopenska, ako hlupakov (Ryan Giggs). A to, ze ty si sa nezucastnil referenda s dovodu, co popisujes, je tvoje rozhodnutie, ale nemozes predsa tvrdit, ze to bol dovod vsetkych, co sa rozhodli nezucastnit....ci ano?

 

 

to, čo chcem povedať, pán Ščobák povedal včera veľmi výstižne:

je mi z toho smutno.

:klobuk:

 

A to je kto ten p.Ščobák: Nejaky sociologocky pracovnik, vedecky konzultant....ci tvrdi to, co tvrdi, na zaklade akehosi vedeckeho vyskumu?....lebo ty mas rada iba dokazy na vedeckom zaklade a rozne socio vyskumy a statistiky.....ze by s tvojej strany nejaka zasadna zmena v nazerani na vedecke skumanie? Podla toho co v tom svojom clanku menovany pan tvrdi, tak su to iba jeho sukromne nazory, s ktoryma ty suhlasis. Nic viac a nic menej.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Aha....tak pravda je len to, co ty vydavas za pravdu. Podla teba mam absenciu v poznani zakonov a elementarnych pojmov (a nielen ja, ale asi kazdy kto ma iny nazor na vec) a vsetko z opacnej strany je iba demagogia, klamstvo.........skratka ziadna logika. Len preco mas taky pocit, ze ty si vzor dokonalosti....hm....mozno tu na fore. Ale existuje aj realny svet. Alebo aj to je iba fikcia?

Ja za pravdu nic nevidavam. Neexistuja moja/tvoja pravda. Ona existuje uplne objektivne a nezavisle. Nezavisle na tom co si kto mysli. A ja som ju iba popisal.

Takze evidentne nechapes ani taky elementarny pojem ako pravda. Co je dost smutne, ale aspon to vsetko vysvetluje. A pojem hlupaci tu teda je uplne spravne.

A uz som to raz pisal, veriaci clovek mysliet nemoze. Takze sa k tej pravde ani nemoze dostat. Tak ju ani nikdy nepochopis.

 

O to viac je smiesne ked katolik zijuci v bubline ide poucovat inych o realnom svete. To si na velikanskom omyle. Realny svet nie je Pismo. Siaha ovela dalej. Tam sa ty ale nikdy nedostanes. Takze ta tvoja veta o realnom svete je povestna ceresnicka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

informator,   na slovensku je zhruba 40% ludi co nechodia na ziadne volby.    Pri teme kde by sa chcelo ZA vyjadrit vsetci, tak by referendum bolo uspesne,   potom mas percento takých menej sustredenych co idu na referendum vyjadrit sa proti :).  Ale stale plati ze ak by slo o temu kde sa slovensko chce vyjadrit aby nieco zmenilo ci uz proti voli politikov alebo EU, tak sa da spravit uspesne referendum.   Tu bolo dopredu jasne ze toto referendum bude neuspesne a hralo sa len na to to aka bude ucast. Ak by ucast bola okolo 40 %, tak by slo o fakticke vitazstvo aliancie.   Ale tento výsledok je debakel,  ak pastierske listy a prikazy v kostole nepomohli, tak je to hlavne debakel RKC.    A ukazka ako malo dokazu rozmyslat dopredu, keby sa distancovali, tak slo o debakel jednej figurky Chromika, ale takto je to ich prehra.  Ak uverili prieskumom, tak maju velmi zlych ludi co im nevysvetlili co tie cisla znamenaju.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja za pravdu nic nevidavam. Neexistuja moja/tvoja pravda. Ona existuje uplne objektivne a nezavisle. Nezavisle na tom co si kto mysli. A ja som ju iba popisal.

 

No ved vravim, pravda je iba, to co ty popises....pokoj s tebou drahy brat v Kristu :).

 

informator,   na slovensku je zhruba 40% ludi co nechodia na ziadne volby.    Pri teme kde by sa chcelo ZA vyjadrit vsetci, tak by referendum bolo uspesne,   potom mas percento takých menej sustredenych co idu na referendum vyjadrit sa proti :).  Ale stale plati ze ak by slo o temu kde sa slovensko chce vyjadrit aby nieco zmenilo ci uz proti voli politikov alebo EU, tak sa da spravit uspesne referendum.   Tu bolo dopredu jasne ze toto referendum bude neuspesne a hralo sa len na to to aka bude ucast. Ak by ucast bola okolo 40 %, tak by slo o fakticke vitazstvo aliancie.   Ale tento výsledok je debakel,  ak pastierske listy a prikazy v kostole nepomohli, tak je to hlavne debakel RKC.    A ukazka ako malo dokazu rozmyslat dopredu, keby sa distancovali, tak slo o debakel jednej figurky Chromika, ale takto je to ich prehra.  Ak uverili prieskumom, tak maju velmi zlych ludi co im nevysvetlili co tie cisla znamenaju.

 

Ja som nikde sa nepozastavoval na nizkou-vysokou ucastou na referende. Zucastnilo sa ich tolko ludi, ale ja priciny nepoznam a ani ich nebudem tu rozoberat, pretoze by to bolo iba moje subjektivne hodnotenie. To si nemoze vierohodne vziat na "zodpovednost" ziadny prieskumnik. Operovat  moze hocikto a hocijakym argumentom, ale (ako pise Ryan Giggs) pravda je iba jedna, no kto ju v tomto pripade pozna? No dam aj tak svoje sukromne "hodnotenie".....kedze 40% nechodi na ziadne podobne akcie, tak s tych zvysnych 60% odratame 20% neinformovanej casti+z roznych inych pricin nemohucich sa zucastnit, tak nam zostane 19% presvedcenych, ze aj tak sa nenazbiera potrebnych 50%, a preto sa rozhodli nezucastnit. :) . Da sa aj tak?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ved vravim, pravda je iba, to co ty popises....pokoj s tebou drahy brat v Kristu.

Na tom ci ju popisem alebo nie nezalezi. Ona je rovnaka aj bez toho. Ale zopakujem ti lebo ti to stale nedochadza. Ty ju nikdy nemozes pochopit. Nedovoluje ti to totiz tvoje presvedcenie tak sa o to ani nesnaz.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nuz teda, co podla mna ukazala kampan a samotne referendum.

 

-Jedine pozitivum vidim v tom, ze zatial sa nechalo oklamat /je mi luto, ale inak to nazvat neviem/ malo ludi. A aby som to pozitivum vyvazil, dnes uz vdaka referendu ktorykolvek tulpas vie, ze akoukolvek koninou sa necha zaujat a zmobilizovat zhruba 20% cteneho volicstva, staci iba vhodne spracovat temu, odhadnut ktorym smerom bude cumiet stado a na tejto konstrukcii zacat stavat, cokolvek.   

 

-Chromik, napriek tomu ze totalne pohorel citi spolocensku objednavku, mandat miliona, ktory ani vlastne nie je milionom, len nieco cez 800 tisíc. UZ vsetci netrpezlivo cakame, co ho napadne nabuduce.

 

-Davnejsie som tu niekde napisal, ze Katolicka cirkev sa na Slovensku radikalizuje, no a nebola to tak celkom pravda. Ona uz radikalna je, pod jej pozlatkovym povrchom bublaju pripravene kyble spiny a dnes uz vidime, ze na to, aby sa vyliali na vsetkych naokolo netreba nejaky extra silny podnet. Normalne by som v slusnej spolocnosti ocakaval, ze ked niekto siri klamstva a nenavist, niekto iny, kto sa s nim vezie dajme tomu, ze aj na jednej lodi sa bude, ked uz nie pohorsovat, tak aspon distancovat. Nestalo sa, prave naopak, oni sa navzajom doplnali. S trochou zvelicenia by sa dalo povedat, ze neonacisti a katolici uzavreli 7.2. registrovane partnerstvo, trikrat si povedali svoje ANO a svadba to bola kua draha, pre nas vsetkych. O tom, ze si rozumeju a ze sa preto novomanzelom bude darit uz nie je pochyb. Ta ista cesta, tymi istymi sposobmi. Gratulujem /neda sa mi inak/. Ked uz nic, aspon viem kto, co, s kym a ako..
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Normalne by som v slusnej spolocnosti ocakaval, ze ked niekto siri klamstva a nenavist, niekto iny, kto sa s nim vezie dajme tomu, ze aj na jednej lodi sa bude, ked uz nie pohorsovat, tak aspon distancovat. Nestalo sa, prave naopak, oni sa navzajom doplnali. S trochou zvelicenia by sa dalo povedat, ze neonacisti a katolici uzavreli 7.2. registrovane partnerstvo, trikrat si povedali svoje ANO a svadba to bola kua draha, pre nas vsetkych. O tom, ze si rozumeju a ze sa preto novomanzelom bude darit uz nie je pochyb. Ta ista cesta, tymi istymi sposobmi. Gratulujem /neda sa mi inak/. Ked uz nic, aspon viem kto, co, s kym a ako..

 

Nesuhlasim s tvojim prispevkom skoro v nicom. Nedavno neofasisti boli obcania BB kraja - ked volili Kotlebu. Teraz vyslo ze najmenej neofasistov podla teba je v BB kraji. Najnizsia ucast na referende. Gemer ucast a pisem za mesta - RS 8 percent, Roznava a tam maju biskupstvo 8 percent - teraz "cisto slovenske mesta" Hnusta,Jelsava,Tisovec,Dobsina,Revuca vsade 8 percent. Z toho jedno percento hlasovalo proti.

 

Ja so dal svoj prvy odhad - ze na referende sa ukaze ,ze ich je asi tolko ako tych 4 percentnych ,ze maximum bude 10 percent a aj bolo. U nas to nebola tema - mna vyrusovala tato tema na fore - lebo inde som sa s nou nestretol.

 

Mna sever aj prekvapil ucastou - ale hlavne tou uniformitou nazorou. V obci sa zucastni z 500 ludi 450 a ano povie na otazky 100,100 a 99,23percenta - toto ma zaujalo.

 

Vysvetlujem si to jednoducho - je tam vacsia vaha cirkvi na ludi,ale .. ide aj o to ake cirkvi tam posobia. Na juhu su aj ine(evanielici, kalvinisti a ja neviem kolko ich je) ako katolicke a ich vplyv na veriacich a neveriacich ci aj katolikov sa preniesol. Myslim celkovo a to dlhodobo.Teda preto su tu "tolerantnejsi ludia".

 

V Namestove su asi len katolici, Vo Svidniku katolici, rimsko - greko katolici, ci aj pravoslavni.  Svidnik - ked som tam bol na vylet - je to mensie mesto ako Revuca - novy krasny kostol katolicky na namesti, stary - krasny grekokatolicky -pri cintorine a idem pozriet co to je ten dalsi krasny pri Bille. Hm ten je pravoslavny.

 

https://www.google.sk/search?q=kostol+Svidnik&rlz=1C1FGGD_enSK499SK499&espv=2&biw=1280&bih=699&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=9jbfVMvVCKv4ywPl0oG4AQ&ved=0CAcQ_AUoAg#imgdii=_&imgrc=HaSPdOam8gmHfM%253A%3BT3_Dk5z14DvxIM%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.pravoverni.sk%252Fimages%252Fin05chramy01slovenskoAA098.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fwww.pravoverni.sk%252Fin05chramy01slovenskoAA098.html%3B332%3B250

 

Pre koho by to stavali - vsetky tri su velke a pekne. Teda ludia su tam pobozni v tychto cirkvach a preto maju take nazory.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov