Skočiť na obsah

Slovenskí prezidenti po roku 1993


pink

Ktorého ste brali najviac ako človeka na mieste ?  

9 členovia hlasovali

  1. 1. Kto nás reprezentoval najlepšie ?

    • Michal Kováč
    • Rudolf Schuster
    • Ivan Gašparovič
    • Andrej Kiska
  2. 2. Kto nás reprezentoval najhoršie ?

    • Michal Kováč
      0
    • Rudolf Schuster
    • Ivan Gašparovič
    • Andrej Kiska


Odporúčané príspevky

Kiska je tzv. Dobrý Anjel,
kt. svojho času založil Triangel a rozdával kartičky s bezúročnými pôžičkami,

ktorých bezúročnosť však bola len dočasná
(to však bolo napísané malými písmenkami)

 

navyše má všeobecný prehľad krčmového štangasta

a názory tvoria frázy, kt. boli cliché už pred desiatimi rokmi

 

a vy si myslíte,
že Fico niekomu dovolí,

aby ho niekto takto držal za gule? ;D

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a vy si myslíte,

že Fico niekomu dovolí,

aby ho niekto takto držal za gule? ;D

otázka neznie či, ale kto drží Roberta za intímne partie. lebo Fedor to už nie je, ako onehdá povedal hlas podobný Ficovi v tej slávnej nahrávke, len nevieme kto ho nahradil a aký silný má stisk :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Suhlasim s Deadom, Fico by funkciou presidenta len oslabil svoju pozicu. A teoreticky (cisto teoreticky, kedze pravica je totalne neschopna) by sa to mohlo premenit na volbu proti Ficovi. Podla mna by bolo prenho rozumnejsie, keby zvolil postup ako s bratislavskym primatorom, niekoho, koho laviciari bez problemov odsuhlasia a praviciakom z neho nezvre krv a ich hlasy sa rozdielia medzi tu plejadu pravicovych kandidatov.

 

Ja osobne neviem koho budem volit. Pripustam aj alternativu, ze pri prezidenstkych volbach budem volit kandidata smeru, pretoze tato 'pravica' potrebuje padnut asi totalne na dno. Lebo s ich sucasnou opozicnou 'politikou' to pri dalsich parlamentnych volbach nebude len jednofarebna vlada, ale aj jednofarebny parlament.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

táto šachistická metóda 2-3 ťahov dopredu

voliť kandidáta SMERu, resp. priamo Fica
je dosť krátkozraká

- nielenže opozíciu nenabudí, pokiaľ sa nenabudila doteraz

môže dokonca stredopravého voliča ešte viac znechutiť

 

"pravica" potrebuje silný impulz,

kt. môže, aj prehrou, priniesť Rado Procházka,

keď chytí v druhom kole milión hlasov

je to ten istý prípad ako u Ivety Radičovej

2 roky do volieb mala podľa prieskumov Ficovláda ústavnú väčšinu

no nádej na zvrat poháňal pravicového voliča ísť k urne

a voliť "zmenu"

 

a keď sme už pri tom Radovi
1010766_10151697363804904_531337893_n.jp

áno, je to Procházka, nie Coulthard

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

silny impulz prochazka, podla mna, neprinesie... silny impulz by bol, keby sla kandidovat ivet, co je ale nerealne.. 

 

áno, je to Procházka, nie Coulthard

:zubiska:  :thumbsup: 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

táto šachistická metóda 2-3 ťahov dopredu

voliť kandidáta SMERu, resp. priamo Fica

je dosť krátkozraká

- nielenže opozíciu nenabudí, pokiaľ sa nenabudila doteraz

môže dokonca stredopravého voliča ešte viac znechutiť

Nie, kratkozrake je podporovat sucasnu opoziciu len preto, aby sme nejaku opoziciu podporovovali. Pokial si budu strany ako SDKU, KDH, Most a uz aj SaS zit v bubline vlastnej dokonalosti, tak nam Fico bude vladnut este 4 volebne obdobia. Ak sa, napriek vsetkym skandalom, a napriek vsetkemu co sa na Slovensku deje, Fico drzi cez 40% v prieskumoch, tak tam sucasna opozicia nema co hladat, lebo je neschopna.

 

"pravica" potrebuje silný impulz,

kt. môže, aj prehrou, priniesť Rado Procházka,

keď chytí v druhom kole milión hlasov

je to ten istý prípad ako u Ivety Radičovej

2 roky do volieb mala podľa prieskumov Ficovláda ústavnú väčšinu

no nádej na zvrat poháňal pravicového voliča ísť k urne

a voliť "zmenu"

Impulz prehrou? To je zufalstvo, nie zmena. Prochadzka, namiesto toho, aby budoval svoje meno a snazil sa postupne zvysovat preferencie sa hned hodi na prezidenstku kampan, kde nema nijaku sancu uspiet.
  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale práve tá prezidentská kampaň je budovaním strany

podľa mňa mu primárne nejde o prezidentské kreslo,

ale získanie podpory-presadenie sa

ak chytí tých milión hlasov, tak nie je o čom

aj takých 500tis. mu v pohode bude stačiť, aby sa svojím projektom,

ku kt. sa pridružia už spoemnutí Beblavý, Žitňanská, . . .

aby sa dostal do parlamentu

 

protistrana voči Ficovi nie je len

SDKU, KDH, Most, SaS

- len tá ťažkopádnosť sa od nich odlepiť,

kt. kritizuješ (vidina prepadnutia hlasu) bráni prekopaniu konania strán

od stredu napravo

 

už pred voľbami 2010 som hovoril,

že nemám problém voliť stranu,

kt. nemá pod 5%, resp. sa o jej členoch hovorí,

že robia snem v telefónnej búdke

 

preto sa tak voliči týchto strán takmer vôbec neodlišujú

od politikov, kt. vyčítajú, že nie sú schopní začať nanovo,

ale pokračujú v tom terajšom

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

protistrana voči Ficovi nie je len

SDKU, KDH, Most, SaS

- len tá ťažkopádnosť sa od nich odlepiť,

kt. kritizuješ (vidina prepadnutia hlasu) bráni prekopaniu konania strán

od stredu napravo

 

-Normalne by som ocakaval dvoch silnych kandidatov. Problem je v tom, ze necely rok pred volbami z pravej strany "povstali" dvaja slabi a este minimalne na jedneho cakame.

 -Fico dost kontrastne kresli jednu deliacu ciaru, ktora sa taha nasou politikou odkedy je Slovensko Slovenskom. Spojil, alebo znicil slovensku lavicu, to je jedno. Podstatne je, ze celkom v pohode dokaze pritiahnut zhruba polovicu rozhodnutych volicov.

-Toto pravica, v stave v akom je nedokaze ani nahodou. Oni tiez kreslia ciary, ale medzi sebou. Ja viem, ze sa uz opakujem ako verklik, ale pokial sa tu budeme bavit /samozrejme nielen tu na fore/ o dobrom konzervatizme a zlom liberalizme, alebo o dobrom liberalizme a zlom konzervatizme, dlazdime dalsiemu chujovi cestu na prezidentske kreslo. Slovenska politika sa potrebuje v prvom rade ocistit od nanosu populizmu ktory ju nici a ktory uz presahuje polovicu spektra, potom sa mozme kazdy zahrabat do svojich predom vykopanych zakopov a hajit si svoje pravdy. Politika nie je iba o vysloveni nazoru, ale aj o tom, co mozem -a chcem svojou volbou ovplyvnit, alebo zmenit.  Zatial nam vsak ani ti, ktorym sme na to dali mandat neponukaju taku moznost, Velka skoda nevyuziteho potenecialu. Da by sa k tomu parafrazovat jeden znamy vyrok: Nikto nemoze bez dokazov obvinit opoziciu, ze sa sprava a kona tak, aby mohol Fico dobre spavat, ak by vsak tomu tak naozaj bolo, nerobila by to inak.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

súhlasím s Darkmanom aj Deadom, ak si pravica myslí že hodí voličovi ako kosť psovi nejakého 3x zrecyklovaného kandidáta s argumentom "lebo Fico,bu bu bu" a volič jej to zožerie, tak je totálne mimo reality.

čím si napríklad vyslúžil taký Hrušovský kandidatúru na prezidenta? tým že má 20 rokov odprdené do parlamentných stoličiek, alebo tým že ako podpredseda parlamentu nehlasoval za zákon vlastnej koalície?

 

tiež sa budem opakovať, ale ja už odmietam voliť menšie zlo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Distanc si netreba drzat od Fica, ale od politiky ktoru robi. Manipulacie, klamstva, zlodejiny, zneuzivanie statnych organov, sirenie nenavisti, kratkozrakost v ekonomike, to vsetko by malo byt alternative k Ficovi cudzie - a nie je.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

k našej momentálne výrokovo legendárnej ´hlave prezidenta´ sme.sk pripravilo test z jeho nezabudnuteľných výrokov ...

za svoju éru má perličiek pomaly ako legendárny Weľkohubý Bush, nie sme my takí nesvetoví, ani zďaleka ...

 

testík z výrokov Ivana Gašparoviča, prezidenta Slovenska

 

/ ja som si niečo domyslela podľa jeho štýlu hovoru, niečo som si pamätala, a mala som 10 dobrých z 12 možných :) /

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Prezidentom by sa chcel stať aj Milan Melník. V posledných voľbách hlavy štátu sa o najvyšší ústavný post uchádzal s podporou ĽS-HZDS. Melníka tentoraz podporujú občianske združenia Panslovanská únia, Konzervatívne Slovensko, Slovenská ekonomická spoločnosť - Nezávislé združenie ekonómov Slovenska.

Profesor chémie sa zároveň uchádza o podporu občanov.

Zdroj: http://tvnoviny.sk/sekcia/domace/archiv/prezidentom-chce-byt-aj-tato-zpoliticka-vykopavka-z-cias-ls-hzds.html

 

Dotyčný pán má síce tituly pred aj za menom, ale akosi mu chýba zdravý úsudok.

To by v tomto veku ešte chcel udržať moc?! :o

Už len to, že sa rozhodol kandidovať napovedá, že niekde všetko v poriadku nie je ... :smile2:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

najviac sa skloňoval v posledných dňoch majster Čarnogurský, ktorý dosť nešťastne tesne pred výročím vpádu spojeneckých vojsk r. 1968 prehlásil, okrem iného, že keď Rusi prišli do strednej Európy, aj keď nevedome, vždy nám tým spravili dobre ...

jeho rozhovoru bolo všade plno,

 

dnes rezonuje pre zmenu kandidát Kiska ...

tomu zasa scientológovia vydávajú knihu a financujú jeho prednášky a dávajú ho na titulku svojho časopisu, a pán Kiska ani len netušil, s kým má tú česť ...

Sekta scientológov v kampani Kisku

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

Keď sa darí, tak sa darí  ... alebo aj nie!

/každému sa nejaký ten brept občas "zadarí", ale prezident svoj prejav predsa nehovoril "z hlavy",

snáď ten text nečítal prvýkrát, hádam už len vedel "o čom je reč"! Tak prečo potom ... ?!/

Aj keď to síce teraz nebola "Organizácia Spojených nádorov", perly SA predsa len "vyskytli"  ...

 

Kým jeho rečnícki predchodcovia na zasadnutí uprednostnili plynulý prednes a papierom si len pomáhali, u Gašparoviča to bolo práve naopak.

Známa protokolistka Božena Volková však problém v nepripravenosti nevidí. "Tam je skôr už vyšší vek, možno aj zdravotné problémy, a keď sme si ho zvolili, musíme ho rešpektovať takého, aký je," povedala Volková.

Prezidentovo čítanie celého prejavu však mohlo prítomných nudiť. "Prejav je o komunikácii a vždy, keď ním chcem osloviť ľudí, mal by sa povedať, a nie prečítať," dodala Volková.

 

V tomto smere je nenahraditeľná úloha Medzinárodného trestného súdu v multilátnom systéme (multilaterálnom)

Slovensko má skúsenosti z odboja politickej a hospodárskej transformácie (z obdobia)

Demonštrujeme tým zámer byť plnoprávnym členom medzinárodnej donorovskej komunity (donorskej)

Reforma bezpečnostného sektora je kultúrnou zložkou (kľúčovou)

Chcel by som poďakovať Vukovi Jeremovičovi (Jeremičovi)

Zdroj: http://www.pluska.sk/spravy/z-domova/prezident-gasparovic-pocas-prejavu-osn-podaril-mu-dalsi-brbt.html

 

Prezident Ivan Gašparovič, ktorý počas 68. valného zhromaždenia na pôde Organizácie Spojených národov (OSN) predstúpil pred hlavy štátov z celého sveta, sa opäť predviedol tak, ako ho poznáme.

http://www.cas.sk/clanok/261441/gasparovicov-jazyk-v-osn-prekonal-rekord-takto-este-ziadnu-vetu-nedomrvil.html

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na margo pána nášho prezidenta Gašparoviča trochu off topic - minulý týždeň mi došla pozvánka na recepciu a slávnostné otvorenie sedemnásteho ročníka Dňa zelá, s predpokladanou a očakávanou účasťou Gašparoviča ...

už raz tu kapustnými hlavami hádzal, ale vtedy bol o trochu mladší, a breptov mal menej.

podstata je, že teraz premýšľam, či sa cítiť trápne a či ísť popočúvať brepty, či neísť popočúvať brepty ... toť otázka : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

včera v KONTAKTe debatili Rado Procházka s Michalom Hvoreckým

a pre liberálne zmýšľajúcich ľudí mám vcelku dobrú správu

s Radom to nie je až tak zlé ako ste si mysleli (teda z Vášho uhla pohľadu)

okrem opätovného potvrdenia, že by nemal nič proti registrovaným partnerstvám

pri téme košického Pochodu za život, kt. sa zúčastnil, trošku právničil a aj keď to nepovedal priamo,

z jeho reči vyplynulo, že je síce za ochranu nenarodeného dieťaťa pred 12 týždňom,

ale „len“ chce zvýšiť jeho ochranu, kt. mmntálne nie je žiadna

(čiže nepriamo ponechal priestor pre interrupciu v prípade znásilnenia a pod.)

 

so zvyšnými témami-názormi od Gorily cez korupciu až socioekonomické otázky,

sa s ním nedalo nesúhlasiť

 

dokonca som pri tomto rozhovore nadobúdal pocit, čo sa nestáva často,

že moje rozhodnutie neísť voliť v druhom kole ostatných prezidentských voľbách, nebolo správne

 

+ som mu uveril,

že tie voľby chce skutočne vyhrať-verí vo víťazstvo a nejde mu len o nazbieranie cca milión hlasov,

čo by bolo vynikajúco pôdou, na odštartovanie projektu ALFA

 

inak

jedna zákulisná info, kt. naňho vytiahol Michal Hvorecký

vraj mu literárny časopis ROMBOID (na Slovensku č. 1) zverejnil nejaké básne

a zrejme sa dočkáme aj ich zverejnenia (možno aj na Hvoreckého čítačke)

ktovie, či mu to pomôže alebo zničí fodbalový image ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hh
tak na to len
 

 

Predpokladám, že na rozdiel odo mňa sa pravidelní čitatelia tohto portálu z niekoho, ako je Peter Schutz, nijak zvlášť pokakať nejdú, ale predsa len si i tu vypomôžem jeho myšlienkou: „Podľa toho, či  sa Gorila objasní, alebo bude odložená, spoznáme, či Slovensko dokáže ešte predstierať, že je fungujúca demokracia, alebo už ani to nie.“ Ak dostaneme príležitosť predstierať, dostaneme šancu živiť v sebe namiesto apatie cynický postoj k moci; ak si nevymôžeme ani to, stratíme väčšinu dôvodov tento režim akokoľvek legitimizovať svojou účasťou na ňom.

http://www.jetotak.sk/editorial/nejasna-sprava-z-planety-opic

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

ďalší kandidát :

nezávislý kandidát na prezidenta SR Leonid Chovanec predstavuje sám seba v blogu, po tom, čo ho najprv predstavila tv Markíza:

 

Dovoľte mi, aby som sa predstavil, som ten o ktorom TV Markíza v Relácii TV Noviny dovolila p. politológovi Baránekovi z agentúry Polis o mne povedať, že mňa by mal skôr riešiť psychoanalytik, čiže k psychiater a nie on. Volám sa Leonid Chovanec , Invalidný dôchodca z Košíc a kandidujem , ako Nezávislý kandidát na Prezidenta SR.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

a o pár dní by mal do hry vstúpiť ďalší kandidát

http://komentare.hnonline.sk/komentare-hn-152/komentar-knazko-chysta-prekvapenie-pre-fica-592962

 

inak

na pondelok si pripravil prezidentskú debatu Konzervatívny Inštitút

a pod Hríbovskou taktovkou, by mohla byť aj zaujímavá

 

http://www.konzervativizmus.sk/article.php?5119

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Prezidentsky kandidat oproti Smeru Musi byt niekto ako Kotleba. - niekto co aj smerackym volicom zoberie hlasi.

Ale u nas sa proti kotlebovi spojili vsetci - tu to nepomoze, ci kiska? Ale co je smer,ci kadh snimi.

 

Keby bol nejaky silny medialny jedinec sa ma sancu presadit - nevadi mi kiska. Ale ma sancu? 

 

Tam  treba kotlebu aj na hlavu statu.

 

 

Vysvetlim preco. Smer volicov treba rozbit - nemoze ich koncentrovat Fico vsetkych - inak nieje sanca - kym bolo HZDS a SNS bola sanca. Ale ak ma tych ludi pod palcom len predseda tak co?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v článku politológa Mesežnikova, z ktorého je tu citované v inej téme / Rasizmus /, Mesežnikov ku koncu svojho článku píše :

 

... by stálo za to pripomenúť prezidentskému kandidátovi Robertovi Ficovi, zanietenému matičiarovi, ....

 
Fico, pokiaľ viem, NIE JE prezidentský kandidát - alebo mi čosi uniklo ? Mesežnikov má interné informácie ?

oficiálni prezidentskí kandidáti na voľby r. 2014 sú zatiaľ :
 
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov