Skočiť na obsah

Slovenskí prezidenti po roku 1993


pink

Ktorého ste brali najviac ako človeka na mieste ?  

9 členovia hlasovali

  1. 1. Kto nás reprezentoval najlepšie ?

    • Michal Kováč
    • Rudolf Schuster
    • Ivan Gašparovič
    • Andrej Kiska
  2. 2. Kto nás reprezentoval najhoršie ?

    • Michal Kováč
      0
    • Rudolf Schuster
    • Ivan Gašparovič
    • Andrej Kiska


Odporúčané príspevky

spomínala vo svojom rozhovore tu vyššie Radičová: Čarnogurský ako občiansky kandidát.

volič počuje Čarnogurský, a vidí KDH.

 

a volič dobre robí ... aj keď je občiansky kandidát :

Bývalý predseda KDH a advokát Ján Čarnogurský má v prezidentských voľbách, ktoré budú v roku 2014, záujem aj o podporu kresťanských demokratov.

„V týchto dňoch sa otvoreným listom obraciam na členov KDH, aby ma podporili ako občianskeho kandidáta,“ povedal SME.

Záujem má aj o podporu členov iných strán, tých však špeciálne oslovovať nebude.

Patrí všetkým

Snaha získať podporu straníkov podľa Čarnogurského neznamená, že je viac kandidátom KDH ako občianskym, ako ho vníma napríklad bývalá premiérka Iveta Radičová.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/...l#ixzz2Fbahmx80

hm.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

Procházka je rozhodnutý - teda minimálne pripravený kandidovať, ale je to trochu komplikované :

 

Procházka: Som pripravený kandidovať za prezidenta

 

Odídenec z KDH si nemyslí, že by bol Fico dobrý prezident, hoci premiér je legitímny.

 

Radoslav Procházka, ktorý tento týždeň vyhlásil, že odchádza z KDH, je pripravený kandidovať za prezidenta.

 

Ak do boja o prezidentské kreslo pôjde, nechce byť občiansky, ale politický kandidát. Konkrétne kandidát novej pravice. Vyhlásil to v rozhovore, ktorý priniesol týždenník Trend.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/...l#ixzz2LTYoDilR

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lebo je pripravený a vypráva o tom už hodne dlho. možno je podmienka zviditeľniť sa odniekiaľ vystúpiť za poriadneho hukotu a hodne o tom hovoriť.

mimochodom, kým sme ho nezačali spomínať v tejto téme, netušila som, že nejaký Radoslav Procházka, poslanec za ktorúsi stranu, existuje.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a co nepozeravas spravy ? ja myslim, ze Prochazku bolo dost vidiet aj ako clena KDH aj v minulosti a tiez ako odbornika na ustavne pravo

je pravda, ze mne zasa unikla informacia o jeho moznej prezidentskej kandidature

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie, správy sledujem, aby mi neunikli dôležité veci ( aj tak občas uniknú ), ale Procházku som nikdy predtým nezaregistrovala. nikdy som nespozornela pri jeho mene, nezaujímal ma, tak ako celá kopa ďalších, sú tam od toho, aby si robili prácu, ani som netušila, že je členom KDH.

v každom prípade sa zviditeľnil, teraz ho registrujeme ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a co nepozeravas spravy ? ja myslim, ze Prochazku bolo dost vidiet aj ako clena KDH aj v minulosti a tiez ako odbornika na ustavne pravo

 

Nezijem na Slovensku, takze sice sledujem - ale naozaj nie vsetky klepy.

Co sa tyka kandidata na prezidenta, ocakaval som naozaj nieco viacej, ako "len" odbornika na ustavne pravo. Kludne moze byt napriklad odbornik na nejaky vedecky odbor, alebo investicie do vzdelavania, odbornik v stovkach veci, nie? Takyto odbornik ma byt pravnikom, alebo sudcom, pripadne ustavnym sudcom, pretoze tam sa najlepsie ukazu jeho kvality. Na prezidenta treba nieco ine - a hlavne ovela viacej...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

vtípky o tom, aké hrúbky napísal pán terajší prezident v jednej vete do návštevnej knihy na výstave bonsají v Nitre, už mňamkali všetky médiá, preč s tým :)

------------

 

možno o kúsok zaujímavejšie je, že doteraz známi ľudkovia - kandidáti na prezidenta sa prvýkrát zišli a diskutovali verejne :


Ján Čarnogurský, Radoslav Procházka, Andrej Kiska 

debatovali o tom, prečo je prezident vôbec potrebný, o manželstve, desatoro, náboženstve, Bezákovi a homosexuáloch :

 

prvá debata kandidátov na prezidenta

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ono je to v podstate jedno kto všetko chce kandidovať do funkcie prezidenta hlavy štátu, aj tak nakoniec vyhrá ten ktorého nominuje Fico. opozícia sa síce vyhráža spoločným kandidátom, ale ako sa stalo jej dobrým zvykom určite nominujú niekoho nezvoliteľného. Ľudovo-demokratická platforma asi bude presadzovať Hrušovského, SaSkári kedysi uvažovali nad Kiskom, potom nevylúčili ani podporu Procházkovi ktorého zase natruc nepodporí KDH keď už od nich odišiel, SDKU tajne dúfa že Ivet si to rozmyslí. je v tom tak trochen chaos.

za seba môžem povedať že ak by sa do druhého kola dostali Ficov človek a niekto z dvojice Hrušovský/Čarnogurský tak budem voliť v ten deň nejaký iný program ako účasť vo voľbách. už ma unavuje neustále volenie "menšieho zla".

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

kandidáti či nádejní kandidáti sa množia :)

 

Milan Kňažko vraj bude kandidovať, keď ľudia budú veľmi veľmi chcieť, aby kandidoval http://www.sme.sk/c/6820519/knazko-pojde-kandidovat-iba-ak-by-ludia-velmi-chceli.html

( počula som o tom až dnes, a hneď mal troch voličov :) )

 

a Peter Osuský, o ktorom netuším, kto to je ( z úst Lucie Nicholsonovej o ňom vieme, že je to slušný človek ), ale vraj sa jeho kandidatúra zvažovala už dlho - kandidát SaS, mimochodom ...

 

Kandidatúru už potvrdili právnik Ján Čarnogurský, filantrop Andrej Kiska a hovoril o nej aj poslanec Radoslav Procházka. Zatiaľ ju nepotvrdil predseda Smeru Robert Fico.

 
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Zatiaľ ju nepotvrdil predseda Smeru Robert Fico.

myslím že rozhodnutie či bude kandidovať už nie je na ňom, ale na akcionároch smeru. precceda je síce oficiálne konateľ, ale s kompetenciami hovorcu :zubiska:  a akcionári rozhodnú či bude pre nich, ako populárny ľudový rozprávač, užitočnejší vo funkcii prezidenta alebo premiéra.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak príchod tak pána Osuského ako aj Kňažka,
by zrejme prospel hlavne Procházkovi, keďže za najhlavnejšieho súpera v boji o druhé kolo

bude mať zrejme v podobe trianglistu-Kisku

ale o tom je teraz príliš skoro

iné som chcel

s príchodom prvých dvoch menovaných, by úroveň diskusií náramne stúpla

(toto je to plus pre Rada)

a hlavne by sme mohli vidieť nulového štátnika Kisku

 

+

http://dennik.tyzden.sk/jaroslav-daniska/2013/06/11/kedy-sa-fico-bude-bat-pravice/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Po skončení videa v predošlom príspevku sa ukáže ponuka, kde je zobrazený Miloš Zeman a názov videa Karel Schwarzenberg a Benešovy dekrety.

 

Karel Schwarzenberg tam hovorí:

 

 

To co jsme v roce 1945 spáchali, bylo hrubé porušení lidských prav . . . .

 

Aká je ľudská pamäť "mocných" (Nemcov) krátka. Že boli Nemci z Čiech odsunutí, je hrubé porušenie ľudských práv, ale pán Schwarzengerg už zabúda na to, ako v tom istom roku 1945 Nemci ešte zúrivo vraždili aj civilov po celej Európe.

Nemecký vojak vôbec asi nepokladal za porušenie ľudských práv zapáliť celú ukrajinskú dedinu a keď matka vybehla s dieťaťom v náručí pred horiaci dom, vtedy vytrhnúť jej dieťa z rúk a hodiť do ohňa. A iný Nemec to aj dôsledne filmoval, aby hádam sa mohli pred svojim "vodcom" pochváliť.

 

Aj keď Zemanovi veľmi zazlievam jeho "lásku" k alkoholu, budem spokojný, ak budúci slovenský prezident vykáže aspoň spolovice také IQ, ako Zeman v tomto videu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prezidentske volby buduci rok a nikto nic? alebo politika vobec a nikto nic???

 

no, v noci som citala tuto duchaplnost - http://www.sme.sk/c/6850677/carnogursky-odstartoval-kampan-s-bielikom-ktoreho-sudili-za-korupciu.html
ani neviem, co mam na to povedat, asi ze carnogursky je recesista alebo co.. alebo mu kompletne preplo! 
 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myslim, ze bude mat par hlasov od pribuznych a tomassiho... potom zapadne prachom, co neznamena, ze zas nevstane ako jezis z mrtvych o dalsich pat rokov... boh nas uchovaj... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pink

nesprávne SMERovanie uvažovania
práve osoba Jána Čarnogurského je záležitosťou, kde sa s Vladimírom Palkom, Ferom Mikloškom a spol.

dosť rozchádzam

a nepresvedčila ma ani spoločná výmena názorov

 

možno v druhom kole,
ale táto možnosť zrejme nebude ani nutná

 

z mojej strany

to zatiaľ vyzerá na Rada Procházku

aj keď jeho videnie morálky v radičovskom štýle

(ako spoločenskej dohody)

mi moc po chuti taktiež nie je

 

+ ešte je tu paleokonzervatívec prezentujúci neoliberálov

 

najviac sa bojím toho Kisku
to by som do druhého kola zrejme opäť nešiel

 

+ pekný billboard pri prezidentskom paláci
na banskobystrickej
gaspi.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pink

nesprávne SMERovanie uvažovania

práve osoba Jána Čarnogurského je záležitosťou, kde s Vladimírom Palkom, Ferom Mikloškom a spol.

dosť rozchádzam

a nepresvedčila ma ani spoločná výmena názorov

 

možno v druhom kole,

ale táto možnosť zrejme nebude ani nutná

1. no to je skoda strateneho hlasu, podla mna chlapci idu opacnym smerom, ten bielik je gol do vlastnej brany.. 

v druhom kole tam uz carnogursky nebude.. teda myslim a dufam..

2. rado prochazka je zatial pre mna otaznik, skor nie ako ano

3. kiska vobec nie

4. mozno osusky, ten by sa ti mohol pacit, sak je to kostolnik.... mne pride ako najrozumnejsi clovek...

 

a vies co?

bude to aj tak fico, tak to je jedno.. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jj

Osuského (paleokonzeravatívec u neoliberálov)

by som dokázal počúvať celé hodiny

prejav, slovník i prehľad-vedomosti sú na najvyššej úrovni

 

+ možno si Janík prizve do tímu i Andreja Ďurkovského :D

a pri tom jeho súčasnom gyroskope,

by som sa nečudoval, keby prijal podporu i od Vladimíra M. a spol.

 

jedno to isto nie je

prezidentské voľby budú ukazovateľom,

a možno impulzom, stavu "pravice"

 

ak by sa Procházkovi podarilo chytiť niečo kolo milióna hlasov

začalo by sa veľké preskupovanie tak preferenčných hlasov

ako samotných politikov

napr. ALFA-triumvirát: Procházka-Žitňanská-Beblavý

- má veľmi veľký potenciál na odobratie hlasov SMERu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

osusky je dobry, ale nepriechodny, si vies predstavit ako ho voli martinka z turca? sak nepochopi, co mele...

 

janko je dlhodobo mimo, jedine, co ma tesi, ze som nesaskovala pred justicakom, ked ho mali pustit.. 
 

 

 

napr. ALFA-triumvirát: Procházka-Žitňanská-Beblavý

- má veľmi veľký potenciál na odobratie hlasov SMERu

hej? a preco si to myslis? 
zitnanska je uplne nepouzitelna napriklad

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov