Skočiť na obsah

Slovenskí prezidenti po roku 1993


pink

Ktorého ste brali najviac ako človeka na mieste ?  

9 členovia hlasovali

  1. 1. Kto nás reprezentoval najlepšie ?

    • Michal Kováč
    • Rudolf Schuster
    • Ivan Gašparovič
    • Andrej Kiska
  2. 2. Kto nás reprezentoval najhoršie ?

    • Michal Kováč
      0
    • Rudolf Schuster
    • Ivan Gašparovič
    • Andrej Kiska


Odporúčané príspevky

majú najbližšie k politike,

kt. chcela robiť Iveta Radičová

- pod jej "velením", by sa z SDKÚ-DS postupne stávala SDKÚ-SD

a toho sa Róbert najviac bál

- videl v nej potenciál pritiahnuť na svoju stranu sociálne orientovaného voliča

 

osobne počítam,

že k ALFE sa na prilepí aj Balázsová ObčianskaPlatforma

- v kt. bude vidieť alternatívu i (najmä) stredopravý volič

povzbudený Procházkovým výsledkom v boji proti Ficovi

(tak ako tomu bolo pri milióne hlasov pre Radičovú

alebo v Čechách výsledkom, kt. dosiahol kníže)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

- ale šak to sú tí Radičovci

nemusí sa jednať o liberalizmus v ekonomickom ponímaní,

ale ľavicový liberalizmus, kt. teraz vládne v EÚ

v zmysle LGBT lobby, legalizácia mäkkých drôg, oslabovanie judo-kresťanskej tradície, . . .

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomassi

 

Uz sme o tom pisali v inej teme, ale v prezidentskych volbach mas dve moznosti:

 

-Bud pojdes vyjadrit nazor na oslabovanie judeo krestanskej tradicie

-alebo zvolit prezidenta

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alebo

ísť vyjadriť názor na zvolenie, oslabujúceho judo-kresťanskú tradíciu, prezidenta ;)

No vidis, a ked na tuto opozicnu "zhodu" smer exhumuje ratafaka plachtu spolu so slnieckom na rukavicke a postavi ich ako alternativu k cirkusu zastancov a popieratelov judeo krestanskej tradicie, mame na dalsich 5 rokov vystarane :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to že nominujú Hrušovského som v tejto téme síce už predpovedal, ale tajne som dúfal že až natoľko mimo reality byť nemôžu, teraz sa potvrdilo že predsa len sú. Figeľ predvčerom zverejnil angažovaný protidrogový blog, ale podľa všetkého kdhácke politbyro tiež fičí na nejakom matroši :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

karol nagy už nekandiduje ? že by im tam do počtu trochu, z toho zbytku by sa nakoniec aj prezident asi zvolil ... : )
prinajhoršom zasa raz na poslednú chvíľu bude národ voliť menšie zlo, ako zvyčajne ... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prinajhoršom zasa raz na poslednú chvíľu bude národ voliť menšie zlo, ako zvyčajne ... : )

nebude, tie časy sú už dávno preč. to čo zafungovalo 2x proti Mečiarovi už tretí raz fungovať nebude, a je jedno či kandidátom Smeru bude Fico alebo niekto iný.

jednak Fico pôsobí uhladenejším a menej kontroverzným dojmom oproti Mečiarovi, a druhak slovenská "pravica" dokázala tak dokonale znechutiť veľkú časť svojich potenciálnych voličov že argument "lebo Fico" s nimi už ani nehne. a nie je to len o tom že taktika: ponúkneme 10 nezvoliteľných kandidátov, z ktorých sa jeden hádam dostane do druhého kola, a všetci naši voliči mu dajú hlas, lebo Fico a menšie zlo, nie je z princípu chybná ale rovno idiotská. je to aj o tom čo kvázi pravica predvádza od volieb, ale hlavne je to o tom čo predvádzala do volieb.

na rozdiel od voličov Smeru majú voliči pravice totiž aj pamäť, a v tej pamäti majú ešte stále to že keď "pravica" dostala šancu zostaviť vládu, tak tú šancu dokonale spálila. a nejde len o ten vtedajší zbytočný cirkus okolo voľby generálneho prokurátora (ktorý sa vlastne naťahuje až doteraz), či samozvalenie vlastnej vlády a naservírovanie moci Ficovi na striebornom podnose obsypanom ružovými lupeňmi (pričom je dnes už nepodstatné či za to mohli SaSkári alebo spolok eurohujerov SDKU/KDH/Most-Hídsentčígit), ale ide aj o všetky tie ďalšie nezmyselné spory. však oni sa už ku koncu nedokázali zhodnúť ani v tom na čom sa rozhádajú nabudúce.

ľudia ktorí vo voľbách 2010 dali možnosť vtedajšej koalícii vládnuť očakávali to že tá koalícia túto krajinu potiahne niekam dopredu. a čoho sa dočkali? len nekonečných sporov, vzájomných podrazov, a na záver rituálnej samovraždy vlády. a po tom všetkom pravica ešte stále nehľadá chybu v tom čo predviedla, ale vo voličoch. navyše keď niekto napíše blog v ktorom trefne pomenuje kdepak asi soudruzi udelali chybu ešte majú niektorí politici tú drzosť navážať sa do autora.

ano, možno sa Hrušovský alebo Čarnogurský do toho druhého kola nejakým zázrakom aj dostanú, ale ak niekto odo mňa očakáva že by som ich mohol voliť ako menšie zlo, tak ma rovno môže bozkať tam kde môj chrbát stráca dobré meno.

 

Howgh!

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako som uz pisal na chate,je jedno kto bude z nasledovnych kandidatov zvoleny ludom na post hlavy statu, podstatne je ze cerveny farizej-komunisticky pomaly bali kufre a páli do....ved viete kam :zubiska:  :P

No a co sa tyka z toho zatial kratsieho vyberu kandidatov,tak Carnogursky mi je osobne nesympaticky,Hrusovsky sa nevedel presadit ani ako predseda v KDH,Kiska o tom zatial vela neviem akurat ze bol zakladatelom nadacie Dobry Anjel ci take nieco,Prochazka je velmi mlady na takuto funkciu.No neviem neviem ale ak tam bude len tento uz spominany odpad volit urcite nepojdem :zubiska:  :P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

inak
môže sa stať aj ďalší zaujímavý úkaz
ak SDKÚ pridá svojho kandidáta

stredo-pravý volič bude z celej tejto situácie natoľko znechutený,

že voliť nepôjde a Róbert vyhrá už v prvom kole

- čo by to spravilo z už aj tak zdecimovanou antismer flotilou,

odhadovať radšej nebudem

 

+ u Kisku odporúčam zachádzať do hlbšej histórie ako DobrýAnjel

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja si myslim, ze Fico nebude kandidovat, ma na to kua dobre dovody a situacia na opacnej strane mu pre tento pripad iba nahrava. Pravica nie je schopna najst spolocneho a priechodneho kandidata, Fico moze postavit v podstate kohokolvek.

 

-Fico na prezidentskej stolicke by vyrazne oslabil Smer v nastavajucich parlamentnych volbach. Je dost mozne, ze pre take rozhodnutie by neziskal podporu ani vo vlastnej strane, ani v zastupoch pijavic prisatych na verejne financie.

 

-Smer bude hladat kandidata mimo stranu. Dnes velmi dobre vidia, ako sa im vyplatila investicia do Gaspara, v jeho osobe nasli psika, ktory si akurat hladal svojho pana. Sice sa obcas vys..al na koberec ale inak pocuval na povel a presne takeho prezidenta potrebuju. Najskor vytiahnu nejaku podobnu ohavnu skulpturu, schopnu zaujat smeracky elektorat a cloveka podla moznosti vydieratelneho. Ako som uz pisal hore, vzhladom na ubohy opozicny vyber to moze byt ktokolvek. 

 

-Podla mna sa do isteho casu pohravali aj s moznostou zmeny ustavneho zakona o volbe prezidenta. V pripade silneho opozicneho kandidata by bola priama volba predsa len risk. Kludne mohli argumentovat tym, ze priama volba je draha a setrime.. Dnes je to samozrejme pre neschopnost opozicie zbytocne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja si myslím pravý opak

SMER už vyššie ísť nemôže

a úrad prezidenta pomôže Ficovi získať v Európe status ľavicového politika par excellence

(aj popularitu si udrží, keďže mu nekles ani teraz, keď je ako premiér praktický zodpovedný za všetko)

+ bude na SK prvým, kt. odišiel včas

inými slovami sa mu podarí to, čo Mečiar ani Dzurinda neodhadli-nedokázali
(aj keď Miki k tomu po "odstúpení" pred voľbami 2010, nemal ďaleko)

navyše sa po dvoch päťročniciach môže vrátiť na čelo strany ako mesiáš

 

áno

percentá im budú klesať,
dramatickejšie ako s náčelníkom,

no tie 2-3 frakcie (ľavicovoliberálna západného typu, komunistická a pohrobkovia ľudákov z HZDS)

nad tým neuvažujú ako nad hrozbou, ale prevzatie moci nad stranou

- je lepšie ovládať svojou "ideológiou" stranu s 25-30%

ako nemôcť naplno presadzovať "svoje" v strane 45%tnej

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To by platilo iba v pripade, keby Fico stal na najvyssom rebricku smerackej hierarchie. Nestoji, vyssie su ti, ktorych zaujmy smer presadzuje a naplna, ti ktori smer preto vytvorili a financuju ho. Proste aj Fico ma svojich panov, vidiet to casto v pripadoch, ked sa nieco neriesi v zaujme statu, ale niekoho ineho. VOS, VSS, tendre na dialnice, myto atd. Uvazujme preto nad tym, co bude pre nich lahsie a jednoduchsie. Najst nejakeho tajtrlika na prezidentsky post, alebo od zakladov vybudovat novu politicku stranu, pretoze bez Fica je smer v pecku, nahradu za neho nenajdu, za Gaspara ano a lahko..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nad tymto som dumala v ramci vcerajsich domacich prac, najskor som premyslala, ze to bude paska, zbavil by sa toho, co mu robi sarapatu v strane, paska by to vyhral a bolo by.. potom som dumala, ze paska by s tym musel suhlasit a to uz je veelmi neiste, lebo takto prd robi a ksefty ma cas ustrazit.. a potom mi napadlo to, co pise dead... ze to bude niekto mimo smeru, ale dostatocne poslusny, aj som dumala kto by to mohol byt, na meno som neprisla.. uvazujem tak, lebo smer bez fica ma neistu buducnost.. 

je mi uz teraz jasne, ze volby vyhra niekto, z koho budem zas znechutena.. komunalnych sa zucastnim urcite, prezidentske su zatial otazne.. 

 

kiska bol v lampe, definitivne si u mna pochoval sancu na hlas.. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov