Skočiť na obsah

Grécke "referendum"


alamo

Odporúčané príspevky

"referendum"?

je otázne či nejaké vôbec bude?

ak nebude a zrušia ho, tak grécka vláda "domorodcov", podľa mňa vytočí ešte viac ako sú teraz

potom je tu otázka akú "otázku" v referende položia ?

a aké možné odpovede v ňom budú?

lebo každý priaznivec "klasiky" vie, že keď nepoznáme správnu otázku, odpoveď môže byť kľudne aj "42"

 

už som niekde videl aj názor, že sa Papandreou iba pokúša "germáno-franskú" koalíciu iba vydesiť, a nakoniec žiadne referendum nebude, gratulujem podarilo sa..

nemci sa už vyhrážajú, že okamžite zastavia, ďalšie finančné tranže, kým referendum neprebehne

priatelia buďme - na city si lezme

 

ďalšia otázka je, čo sa stane, ak odpoveď z referenda, bude možné interpretovať ako "nie" doterajším plánom na riešenie?

bude sa hľadať nový plán, možno lepší?

alebo sa budú snažiť grékov z EU vystrnadiť?

ako?

keby mohli, už ich dávno "spláchnu"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1. Aby mohlo byt, musi byt odsuhlasene v parlamente - co je logicke. Vzhladom na rozlozenie sil je nepravdepodobne, ze by preslo.

 

2. Ak by sa v referende Greci rozhodli uplne odmietnut euroval a vsetko co s tym suvisi, vyhlasili by dokonaly bankrot - cim by sebe nepomohli a zvysku europy a sveta len uskodili.

 

3. Ine varianta v pripade odmietnutia eurovalu by mohlo byt ich nechat utopit sa, alebo im nejak pomahat, ale bez tvrdych podmienok - co je vlastne hlupost.

 

4. Takze to vyzera tak, ze Papandreu mal zachvat nezmyselneho populizmu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak sa raduj

podľa všetkého sa ich na "férovku" opýtajú, či sú za zotrvanie v EU, alebo nie

strašne chytré

keby som mohol tak taký "hárok" roztrhám na drobno, a toho kto by mi ho dal, by som prinútil aby ho zožral

pretože ja chcem EU, ale nie takú, akú si vysnívali trapoši v Bruseli

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemam sa preco radovat. A ono ta otazka vobec nie je "ferova" - ani voci grekom, ani voci zvysku.

 

Sucasnu zumpu si greci dlhe roky ferovo vyberali sami a slobodne, ked suhlasili s rozhadzovacnou politikou vsetkych vlad za poslednych 25 rokov. Je pokrytecke sa tvarit, ze doteraz v tom boli nevinne.

 

Pripadna otazka, aj ked nevieme jej znenie, moze byt akurat pre naivkov - ktori si myslia, ze vystupenim z eurozony, navratom k drachme a bankrotom sa veci zlepsia. Vies ako by mala zniet ferova otazka?

 

"Ste za strojnasobenie nezamestnanosti, zruseni tretiny statnych benefitov, stratu uspor, dvojcifernu inflaciu a znehodnotenie vsetkych penazi co mate minimalne o 20%?"

 

Privela ludi si mysli, ze bohatstvo si staci proste odhlasovat v referende :)

Kdeze, omyl. To vyssie su mozne nasledky - logicke. Ale tieto nasledky Greci nechcu ani nahodou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

"Ste za strojnasobenie nezamestnanosti, zruseni tretiny statnych benefitov, stratu uspor, dvojcifernu inflaciu a znehodnotenie vsetkych penazi co mate minimalne o 20%?"

 

to im môže byť jedno..

to už majú isté, či v EU zostanú alebo nie..

ak v nej zostanú, navyše sa vzdajú demokracie, a práva rozhodovať sami

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Iste to nemaju - je rozdiel medzi krizou, usporami atd...a obrovskou devalvaciou meny, bankrotom financnej sustavy a vymazanim podstatnej casti uspor.

 

Vacsina ludi sa totizto nedokaze dopocitat k tomu, co uplny bankrot a navrat k drachme znamenaju.

 

 

ak v nej zostanú, navyše sa vzdajú demokracie, a práva rozhodovať sami

 

Nechapem. Pravo rozhdovat sa sami mali stale a celu dobu. Maju aj teraz. Mozu sa rozhodnut setrit, uskromnit sa a niest dosledky svojich cinov...alebo sa mozu slobodne rozhodnut skrachovat a niest dosledky svojich cinov. EU im v tom nijak nebrani a nebranila.

 

Svoje vlady si zvolili demokraticky a slobodne. EU ani nikomu nediktuje kto ma vladnut. Ale podla prispevkov vela ludi - asi by mala, co?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak čo sa im do ich rozhodnutí starieš, keď je to už úplne a totálne jedno, ako sa rozhodnú?

ak sa pre to rozhodnú sami (nech už povedia áno alebo nie) bude to iba ich rozhodnutie, a na nikoho iného nebudú môcť zvaľovať zodpovednosť

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja si myslím že je..

pretože možnosť, že sa súčasný stav udrží, je už iba iluzórna

kto v ňu verí, je hlupák

a ak budú gréci solidárny, tak budú solidárny s hlupákmi, a na vlastnú škodu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ach jaj...a precoze si to myslis, ked cela realita ukazuje presny opak? Ty si myslis, ze to je jedno - a od USA az po Cinu maju z tejto situacie skoro vsetci bobky. Ty si myslis, ze to je jedno - a zvysok EU skoro vyletel z koze. Ty si myslis, ze to je jedno - a trhy na celom svete isli dolu ako po zjazdovke. Vacsina sveta si nie len mysli, ale sa aj sprava presne opacne, ako si myslis ty :)

 

A nejde tu o nejaku solidaritu, to si kde nabral? Maximalne tak mozu byt solidarni sami so sebou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

že nejde?

 

a čo ak bude v referende viac otázok?

 

chcete zostať v EU?

odpoveď bude samozrejme áno

 

súhlasíte s navrhnutými opatreniami?

odpoveď bude samozrejme nie

 

čo robiť potom?

kto potom bude ten "rozbíjač"? a "vydierač"?

 

http://www.aktuality.sk/clanok/196557/stop-pomoci-grecku-az-do-referenda/

 

podľa Andreja Danka s SNS, sú gréci "vydierači", a to len preto lebo sa rozhodli pre kúsok demokracie

podľa mňa je zase Danko hm.. áno "hajzel" (to je to správne slovo), a to práve preto lebo povedal, to čo povedal

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zostat v EU a vramci financnych struktur znamena urcite povinnosti - takze odmietnut povinnosti a zavazky znamena, ze by sa vzdali aj pripadnych beneftov z tohoto plynucich.

 

A nedramatizuj. Greci sa demokraticky rozhodovali 25 rokov a doviedlo ich to sem. Toto je dosledok. V zmysle urciteho vykladu prava by mohli vyhlasit bankrot - a nasledne by veritelske staty vyslali armady, aby pobrali co sa da a tymto vyrovnali dlh. Tak ako sa to robilo pred 100 rokmi. Bol by to demokraticky dosledok ich demokratickych rozhodnuti.

 

Utekat pred zodpovednostou nie je prejavom demokracie, ale pokrytectva.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja si nemyslím že je ich kríza dôsledok "demokratických rozhodnutí", podľa mňa si k demokracii ani nepričuchli

posledné a aj jediné referendum bolo v grécku v roku 1974, keď zrušili monarchiu

odvtedy vládne v grécku tuhá DEMOKRATÚRA .. 36 rokov demokratúry a inštitucionalizovanej zlodejiny

 

a nazývať demokratúru demokraciou, to je zase podľa mňa, zhovädilosť ultra extra

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja si nemyslím že je ich kríza dôsledok "demokratických rozhodnutí", podľa mňa si k demokracii ani nepričuchli

 

Ty si myslis strasnu spustu divnych veci.

 

Tak skus rozobrat, preco boli vsetky doterajsie volby v grecku absolutne nedemokraticke, vsetky strajky boli nedemokraticke a krajina absolutne nesplnovala definiciu demokracie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Si pisal, ze si "ani nepricuchli"....takze proste pozor na slova, nie?

 

A co sa ti zdalo na greckych volbach nedemokraticke? Nemal som pocit, ze by existovala nejaka vyrazna opozicia, ktora by pozadovala velke setrenie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

však práveže neexistovala..

ale ľudia ktorí si uvedomovali, kam to speje, podľa mňa existovať museli

ako to, že nemali žiaden "hlas"?

ak ho nemali - nemali zastúpenie, tak "demokracia" nemohla byť dokonalá

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

????

Takze nakoniec v grecku demokracia bola, vsak? A ludia sa slobodne rozhodli tak, ako sa rozhodli. Pri plnom vedomi. Tak ako u nas.

 

Prirodzene - nemali sancu domysliet dosledky. Tak sko ty, ked si nadsene chcel suhlasit s vyrovnanym rozpoctom, len si si nejak odmietal pripustit, ze to by znamenalo skrtat vydavky po miliardach, alebo znasobit dane.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale ja som stále za vyrovnaný rozpočet (a čo najmenší), nech to stojí čo to stojí

treba vedieť investovať

 

a v grécku bola "demokracia" veľmi obmedzená a redukovaná

keď človek dostane "demokraticky" na výber či ho okradnú alebo olúpia, moc demokracie v tom nevidím

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a v grécku bola "demokracia" veľmi obmedzená a redukovaná

 

Tak to ukaz na prikladoch.

 

ale ja som stále za vyrovnaný rozpočet (a čo najmenší), nech to stojí čo to stojí

 

Vacsina ludi slobodne a demokraticky si mysli nieco ine a nechce to za kazdu cenu. To, ze ini chcu nieco ine ako ty je prejavom demokracie, nie nedemokracie :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Som chcel priklady toho, ze grecko je a bolo nedemokraticka krajina. Nie priklady toho, ze nakupovalo armadnu techniku. Vydavky jednotlivych ministerstiev nikde nebyvaju predmetom referenda a toto nie je nijakou podmienkou demokracie.

 

Ale si prever definicie, nech vieme o com sa vlastne chces bavit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov