Skočiť na obsah

Čoho by ste sa vedeli zrieknuť v prospech šetrenia?


Tomáš

Odporúčané príspevky

Lebo svalova hmota je tazssia nez tuk a ked ludia zacnu posilovat tak im neklesne vaha (niekedy aj pribudne) lebo cvicia a pomer svalov je vacsi. Ale toto nieje fitnes tema. Je dodebatovane. Drzte sa temy co je o sporeni popripade kde na com usetrit a presunut na sporenie... Ale bez Tomasa ktoremu niet rady, niet pomoci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Drzte sa temy co je o sporeni popripade kde na com usetrit a presunut na sporenie... Ale bez Tomasa ktoremu niet rady, niet pomoci.

 

Bolo by fajn sposobit znova dalsiu virtualnu samovrazdu, nemyslis?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takze ako bolo povedane komu niet rady timu niet pomoci je to tak darmo mu ja vravim ci rozpisy davam proste oked ma peniaze pokoupi a vsetko v ten den zje a to je chyba proste sam dopadne zle on sa zbada este ale to uz nahavam na neho co si uribi to si aj zje

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

2. nebojoval si nahodou donedavna za prava pracujucich? a zrazu ti vadi ked sa im vyjde v ustrety a cez sviatok nepracuju? TAK DRZ HUBU!!!

 

Presne :D páči sa mu, že si cez sviatok môže válať vajcia pred telkou, ale akosi mu nedošlo, že keď tí ľudia, ktorých "zdierajú žgrloši podnikatelia", budú cez sviatok doma, tak sa výrazne obmedzia možnosti ako si ísť niekam napchať žrádlo do gágora. Tak už aj dobojoval :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak pohodlie ma velmi rad to nevymeni za nic telja postel to je jeho co uz do prace z prace domiv porobi si co ma doma a tak vecer pred telkou a tak ako kazdy clovek co bude sam robit ked je bezdetny keby som mohla ja byt bezdetna a robila si co chcela je to super alespoznala som tu jedneho chlapika ma 38 rokiv je velmi zaujimavy skvely chlap sikivny v praci a rozumny mam ho rada ako kamarata fakt bude mi snutno za nim ked sme boli spolu v ubyyovni je to tazke s tadeto odist ked mste dakoho rad a iblubite si ho velmi ja budem smutna bez neho ale co uz musim odist zo sladkovicova a zivot ide dalej bude to krute tazke v BB pracu si hladat ale musim nemozem doma len tak sedet a pozerat sa do stien v cinziaku lebo sa zblaznim ja nie som s tych co pozersju doma pred telkou to vy som sa zrutila radsej si budem daco hladst aby som robila musim platit podnsjom bude to tazke ale dufam ze mi tu co ste drzite palce aby sim to vsetko zvladla na teraz sa s vami lucim neskor ked budem v bb sa vsm ozvem ahojte forum boli ste fskt supet

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A z akeho dovodu opustas aktualnu lokalitu? Ved podla Tomasa je to oblast plna pracovnych ponuk?

Preco chces ist naspat niekam, kde si mala roky problem najst si pracu.

 

Nedava mi to zmysel, pises ze by si zosalela keby mas byt doma, ale prave teraz mas prilezitost najst si pracu, lepsiu pracu, lebo si v takej oblasti.

Nie, ty mas asi zaujem ist saliet medzi tie styri steny :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Do samsungu by ju hned zonrali ale ze tam je teror tak sa boji. Brigadovat do DHL sa da ist hocikedy, neni to sice trvala praca ale lepsie ako nic. Ta agentura nad VUB bankou tiez berie do Learu. Adecco detto do Volkswagenu. Je kam ist len ja od pondelka do piatka robim a na vikend toho vela nemaju, vacsina brigad je cez tyzden. Zohnat neni tazke dalsie zamestnamie ale problem je to zlucit s pracovnym casom u primarneho zametnavatela. Napriklad pri SBS bola vyhoda ze som tam cele volne dni ze odrobil som sluzbu, vyspal sa a dalsi den do Senca krabice zbierat, tam som skoncil poobede a vecer zase do sluzby v SBS... Volali mi aj od Krystofa do voderadov nie samsung ale ina korejska firma vytahovat zo stroja plasty orezat a ulozit do bednicky ale je to len cez tyzden a 12-ky zase jedna robota brani aby som siel do druhej.

 

Ale aby sme zostali v teme, tak som ochotny vzdat sa volneho casu (teda televizora fakania sa s kamosmi, zuriek, diskotek) v prospech prace tym padom aj sporenia. Ved v kazdej firme su automaty s jedlom a napojmi nech uz mam z toho zivota nieco ked len spat a pracovat vkuse treba.

 

A este dam nazor kolegyne ze co na to poviete. Ona vramci mesta chodi do prace autom co ja som povazoval za luxus ist autom aj o tri dediny dalej kedze autobusom je to lacnejsie a bicyklom zadarmo. Tak ona ide autom ten kus co ini chodia peso, bicyklom, alebo zmluvnou dopravou zadarmo co byvaju blizko zastavok. Bavili sme sa o tomto ze aj ja mam auto ale ze ja ho nastartujem fakt len ak niekto ze kupi pracku a nema ako odniest v rukach tak ideme autom ale ist v 15.000-ovom meste z bodu A do bodu B je zbytocny luxus. Ona na to povedala toto: Ja som sama, pracujem na seba, tak preco by som nemohla chodit vsade na aute. Takze ludia co nemaju rodinu a ziju sami maju sklony k rozhadzovacnosti. Keby chodila peso ci na bicykli tak by peniaze mohla dat do banky... A moje vysvetlenie je rovnake: nemusim deti krmit, starat sa o zvierata atd. Nemam nic tak miniem na seba dobre sa najem a nikoho tym neukratim, nikomu tym neublizim. Jedine ak zdravotnej poistovni nakladmi na liecbu sposobenu zivotospravou ale penta ma penazi dost...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

doll, z neho si treba už len srandu robiť. Však ľudia po ňom nekričia debilkooooooo len tak bezdôvodne.

 

 

A este dam nazor kolegyne ze co na to poviete. Ona vramci mesta chodi do prace autom co ja som povazoval za luxus ist autom aj o tri dediny dalej kedze autobusom je to lacnejsie a bicyklom zadarmo. Tak ona ide autom ten kus co ini chodia peso, bicyklom, alebo zmluvnou dopravou zadarmo co byvaju blizko zastavok. Bavili sme sa o tomto ze aj ja mam auto ale ze ja ho nastartujem fakt len ak niekto ze kupi pracku a nema ako odniest v rukach tak ideme autom ale ist v 15.000-ovom meste z bodu A do bodu B je zbytocny luxus.

 

Pre teba je to luxus, lebo ty na to nemáš a závidíš, že ona na to má, aby sa vozila všade autom. Závidíš, lebo si nemôžeš dovoliť frajeriť pred polofrajerkami a skorofrajerkami, ako sa vyvážaš na aute. Ale však prečo si teda nevypýtaš od nich peniaze? Od každej si vypýtaj 10€ za cestu, a budeš mať zarobené, debilkooooooo :)

Ja tiež poznám takých ľudí, čo nasadnú do auta aj keď majú ísť do Billy, čo je o 200 metrov ďalej :D Ale to je každého osobná vec, či chce peniaze takto míňať. Ale napr. ja tiež autom chodím len vtedy, keď nemám možnosť ísť busom alebo vlakom. Nie z dôvodu, že by som na to nemal ako ty, ale z dôvodu, že predsa len tým busom to mám efektívnejšie, zastávku mám skoro pred domom, firma kam idem, tiež má zastávku takmer pred vchodom a autom by som tam bol len o nejakých 10 minút skôr. To nepotrebujem

 

 

Ona na to povedala toto: Ja som sama, pracujem na seba, tak preco by som nemohla chodit vsade na aute. Takze ludia co nemaju rodinu a ziju sami maju sklony k rozhadzovacnosti.

 

No a? A ty nemáš sklony k rozhadzovačnosti??

 

 

Keby chodila peso ci na bicykli tak by peniaze mohla dat do banky...

 

:trapny: No, že to zrovna TY hovoríš, debilkooooooo!

 

A moje vysvetlenie je rovnake: nemusim deti krmit, starat sa o zvierata atd. Nemam nic tak miniem na seba dobre sa najem a nikoho tym neukratim, nikomu tym neublizim.

 

 

Ano to ti schvaľujem, ty si zaslúžiš takýto život. Celý voľný čas vo svojom zvyšnom živote stráviš sám napchávaním pred telkou. Nič iné nepotrebuješ, a ani si nezaslúžiš. Kľudne vrážaj všetky svoje peniaze do tejto zmysluplnej činnosti, máš moju nekonečnú podporu. Len si dávaj pozor, aby ti nezabehlo, lebo neviem kto ti potom z ľútosti a z celej sily treskne po chrbte, aby ti odbehlo.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ahojte forum tak som uz odisla zo sladkovicova sim v Banskej bystrici doma kobrcne idem si hladst pracu bude to zaujimave tszke ale musim tomas ma pekne odprevadil a bol frajer teraz ho musim pochvalit lebo naozaj je dacim vynimicny vie byt romantik preto ho chvalim

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Za opatrovatelsky kurz sa plati.

 

Je mi zahadou, ze tot si nemala co do ust a stravovala sa u kamosov a jedla na tajnasa pecivo v praci. A zrazu je na opatrovatelsky kurz.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Urobiť si opatrovateľský kurz nie je lacná, ale ani ľahká záležitosť ...

... zvládnuť nielen samotný kurz, ale aj testy a aj skúšku z NJ, no mám veľké pochybnosti. :hmmm: 

 

Ale rovnako je to aj s prácou opatrovateľky.

Ak Adel nezvládla ani viac ako pár dní prácu s bagetami, kde síce robila medzi ľuďmi, ale robila s vecami,

tak ak by mala robiť s ľuďmi ... to by bol podstatne väčší problém.

 

Mám silné podozrenie, že nie že sa opatrovateľský kurz "nekoná", ale "nebude sa konať" ani odchod do Nemecka. :ermm:

 

Myslím si, že Adel bude dobre v BB, a keďže ju nezaujíma práca za smiešnych 500€, bude jej úplne postačovať pravidelný príjem vdovského a sirotského;

však strechu nad hlavou platí niekto iný ...

 

Pôvodne som toho napísala podstatne viac, a použila som aj "štipľavejšie" slová, ale samocenzúrou som to skresala na pár riadkov. :smile2:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ok

No takto ja som kvili tonu odisla zo sladkoviciva lebo jedna zena ni ribila naschval to ribila to za nijim chrbtim a tak nu ribila zke pihadala sa somnou a tak ma vysrvalu ja sim chcela byt tam cely rik ako som mala zmluve

A co sa tyka toho kurzu uz chodum treti den na kurz takze darmo pisete ze nato nemam ha mam velku rodunu ktora ni pomaha takze sa tesim ze budem mat kurz musum sa ucit drvim sa atd.. takze moj cas he ucit sa ucit sa NJ

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Položil som ti legitímnu otázku. Tak skús odpovedať tak, aby to nebolo potrebné po tebe lúštiť a také otázky v ohľade nohavičiek sa pýtaj Tomáša, toto ma fakt nezaujíma a ani po tom najmenej netúžim.

 

Na Tomáša si sa nalepila, ten ťa tu opísal chudobnú ako kostolná myš, prišla si za ním do Galanty, lebo v BB nebolo o čom, tu si pred týždňom vypisovala, aké ťažké prachy budeš zarábať, v novej robote si nevydržala ani pár dní, už si naspäť v BB, vraj si robíš nejaký opatrovateľský kurz, vraj sa učíš nemčinu, vraj ti pomáha veľká rodina, tak sa pýtam, prečo to nešlo hneď bez tej anabázy v Galante. Proste každý deň sem prídeš s inou rozprávkou, a myslím, že tým tvojim rozprávkam neverí už ani Tomáš.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pocuvsj ma axel ty hovno vies s prepacenim co ja s tomas nic nevies a nic neries preco si taky zvedavy nechapem ta si horsi ako baba storicna nahsj to co ja mam to je mija vec a co sa tyka tomasa to je jrho vec takisto star sa do seba a mas pikoj co sa furt vypitujes na take otazky co netreba

  • Odobrať bod 5
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Adela, Tvoje prispevky sa citaju cim dalej, tym tazsie.

Rob s tym nieco, kazdy z nas sa po sebe pokusa opravit "hrubky". Ty ani hrubky, ani slova, naozaj sa to zle cita. Skusila si si po sebe citat tie prispevky?

A nevyhovaraj sa na mobil. Aj mne sa uz par krat podarilo vytukat nezmysly, ale opravila som to po sebe. Tak skus aj ty.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

možno bude vedieť Tomáš, keď sú ešte s Adel v kontakte. a bude to aj čitateľné.

 

keď nad tým premýšľam, stále mi vychádza zriecť sa sladkostí a nakupovania zbytočností, čo ovšem u každého znamená niečo iné.

 

tie sladkosti ovšem - v poslednom čase sa priam roja kdekade články a dokumenty o škodlivosti toho množstva cukru, čo pojeme.

kdekto straší cukrom, čo je v poriadku, ale kdekto propaguje život úplne bez prijímania sladkých hocičoho - vrátane ovocia, o umelo vyrobenom cukre ani nehovoriac.

čo sa mi zdá už trochu pritiahnuté za vlasy - aj pračlovek jedol aj prírodný človek je sladké bobule a sladké drievko a svätojánsky chlebík a med divokých včiel, takže si myslím, že nepreháňajme - všetkého s mierou.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov