Skočiť na obsah

Čoho by ste sa vedeli zrieknuť v prospech šetrenia?


Tomáš

Odporúčané príspevky

Proste cele je to o tom ze chudobny clovek moze sporit len na ukor vynechania nejakyh zalub a neresti. Bohaty moze utrati kolko chce ajtak ma z coho odlozit. Lebo zakladne naklady na zivot ma kazdy zhruba rovnake. Aj neresti ci uz fajcenie, jedenie ma svoje hranice. Zaludok ma svoje medze akeby som mal vacsi rozpocet neviem zjest viac ako 10 porcii obeda denne. Tak niekde pri 800 by sa to zastavilo hadam a tak ten kto ma 1200 uz moze odlozit. Nemusi sa nicoho zriect.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie, ty by si nic neodlozil ani keby si zarabal 5000 eur mesacne:-)..ked si mal 350 tak si snival o 450 ze to uz by sa dalo..a prd

 

Keby si z fleku teraz niekde vyhral 2000 eur o tyzden nemas ani cent..kto nevie usetrit z mala..nebude vediet ani z vela:-)..normalne si ta viem predstavit, ze si kupis jachtu a budes plakat ze uz nemas si za co kupit udicu napriklad

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Proste cele je to o tom ze chudobny clovek moze sporit len na ukor vynechania nejakyh zalub a neresti. Bohaty moze utrati kolko chce ajtak ma z coho odlozit.

 

V zásade máš v niečom pravdu. Je predsa logické, že ten, čo zarobí viac, má viac financií na to, aby mohol míňať a aj odložiť. Tu niet o čom diskutovať.

 

Lenže tu tvoja logika končí.

 

Permanentne sa sťažuje na svoju chudobu, ale nerobíš nič podstatné, aby si svoju chudobu nejakým spôsobom znížil. To, že odnesieš nejaké železo do zberných surovín alebo ukradneš centy z kaplnky, je len dočasné riešenie. Podobne ako to, že si si našiel prácu zacvakávania dzindzíkov, to sú práce s nízkou pridanou hodnotou, pretože na tvojej pozícii ťa môže ktokoľvek nahradiť.

 

Na viac však nemáš, veľa rozumu si nepobral (inak by si toto všetko pochopil po prvom príspevku a nie že človek tu do teba hudie 15 rokov a je to len mlátenie prázdnej slamy), šikovný nie si, talent nemáš na nič. Ako-také riešenie je začať robiť nadčasy, aby si mal viac peňazí. Ja si pamätám. keď som sa pred 17 rokmi dostal na pokraj osobného bankrotu, tak mi práve robenie nadčasov v obyčajnej fabrike pomohlo dostať sa z najhoršieho a to pomerne rýchlo.

 

Lenže medzi mnou a tebou je jeden rozdiel. Ja som sa vtedy naučil hospodáriť s peniazmi a dokázal som vyžiť aj z mála. Ty, čo zarobíš, nevieš podržať. Okamžite to ideš prežrať alebo minúť na urvy. Ja dokážem prežiť mesiac aj s 300 eurami, aj keď je to na hrane, ale dokážem. Ty máš problém prežiť aj so 450timi. Pretože moja finančná gramotnosť je na úrovni vysokej školy, ale tvoja je na úrovni osobitnej školy.

 

Preto si myslím, že je celkom vhodné, keď s Adelou pôjdeš do podnájmu, pretože už si nebudeš platiť za full servis, že zaplatíš rodičom nejaké dve stovky a oni ti budú okolo rite skákať, ale ty budeš platiť za to, aby si prežil. Budeš sa starať sám o seba a keď zase všetko prežereš, tak budeš žiť od výplaty do výplaty. Nezabudni sa potom posťažovať, aký je ten svet zase strašne nespravodlivý voči tebe.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No je to vsetko takto aj ked by byval somnou v podnajme vedel vy setrit lebo viem ze tomi setri teraz peniaze nekupuje nic take ako pred tym to uz bolo davno ked si kupoval kadeco zacsl sportovat na bycikli a zacal drzat dietu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

po tých rokoch kolotoča otázok a rád a návodov a odpovedí je už načase.

 

ovšem uverím tomu, že šetrí a vie sa zriecť niečoho až potom, keď odfotí tých sľúbených 250 našetrených eur do konca roka.

 

to je prosím pekne 6 mesiacov, každý mesiac 42 eur. teším sa na fotky, rovnako, ako minulý rok, Tomáš  :) :klobuk:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... ovšem uverím tomu, že šetrí a vie sa zriecť niečoho až potom, keď odfotí tých sľúbených 250 našetrených eur do konca roka.

 

game, toto je vtip mesiaca! :bingo:

 

Nenapísala si síce, že to má byť našetrené do konca tohto roku, ale ono to nebude ani do konca roku 2020. :nienie:

A nie že 250, ona tam nebude ani len päťdesiatka.

Tomáš si vždy nájde niečo kam bude treba euráče "nutne posunúť" ... všade inde, len nie do banky.

 

Však uvidíme, čo nám Tomáš napíše ...

... teda, ak náhodou neprehovorí jeho hovorkyňa. :smile2:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Myslíme si to preto, lebo za ten čas čo je na fóre ušetril 0 euro ... teda respektíve je v dlhoch. Preto. 

Okrem toho, čo keď bude akcia. Napríklad kúpte si zmrzlinu, perníčky, sladké malinovky za 1000 euro. Tomáš dostane absťák a skočí na nákup. Samozrejme predtým skočí do "Tesco banky"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem síce, čo znamená  pimahsm robum , ale to nevadí, hovorkyňa Tomáša prehovorila :)

 

Adel, písali sme to tu už tuším všetci, ale nevadí, napíšeme to znovu:

 

píšeme o Tomášovom sporení, poznáme ho takmer všetci minimálne  13 rokov, po celý čas sa pýtal okrem iných návodov na kdečo aj na to, ako šetriť.

veľakrát. celé roky.

návodov dostal stovky, od každého fórumáka, v téme o sporení to všetko je, a ešte kdekade to je, v každej téme, kde sa Tomáš otočil, je reč o sporení...

každá snaha o sporenie za celé tie roky skončila fiaskom a v najlepšom prípade na nule.

ešte nikdy neukázal ani jedno usporené euro, pritom tých jednoduchých rád, ako z mála po troške šetriť je tam kopa. dva týždne pred výplatou mať v peňaženke posledných pár eur je norma.

takže vieme, o čom píšeme. :)
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak je to v poriadku ze ho poznate ale ja mu v tom pomozem uz a bude ok

 

Ale tu piseme o tom, ci vie ON hospodarit s peniazmi.

Nie ze on usetri 5 EUR a ty prilozis 45 EUR, aby bolo usetrenych 50 EUR :)

 

Samozrejme, vedenie k spravnemu hospodareniu, to je pomoc, to ano. Ak si teda mala na mysli to :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nepodcenujte ho stale on vie dokszat ako a co neni taky hlupi ako si myslite vie co ribi prestal kupovst sprostosti nuc sladke prestal s tym a co sa tyka sporenia nie tak ako pisete ja mu pomozrm sporit tak ze in co ma vyolstu tak si bude setrit ako sa da nebude kupovst ziadne blbosti ale to co potrebyje k zivotu to co treba ti najdilezitejsie a to musi on vie co myslim

  • Odobrať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OK Adela, nechame sa radi prekvapit :)

 

My ho nepodcenujeme, on sa za tie roky predviedol sam.

Tak je prirodzene, ze sa nam to, co pises, zda utopicke :)

 

Len tot, pred par dnami, sem dal fotku kde nakupil hluposti, a to uz boli reci, ako zacne setrit a chudnut.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

doll, toto je základ ... keď chce, tak našetrí.

Ale on asi nechce ... :) alebo nám to hovorkyňa vysvetlí  :smile2: 

 

... on ked chce tak nasetri ... tak o com tocite ???

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nepodcenujte ho stale ... nebude kupovst ziadne blbosti ale to co potrebyje k zivotu to co treba ti najdilezitejsie

nie, nepodceňujeme ho. presne toto sme sa snažili u Tomáša na jeho vlastné žiadosti docieliť 13 rokov. možno budeš mať viac šťastia.

 

 

ovšem zatiaľ to Tomáš vidí trochu ináč.

Tak jedlo je to jedine co mam. .....  Ale snazim sa usetrit inde na mobiloch, obleceni atd.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dobre tak inak. Adel pozri sa aký je dnes dátum. Je prvý júl. Ja mávam výplatu presne v strede mesiaca (teda 15-ho). Na účte je 30€ ktoré už vlastne mám minuté lebo čakajú už len na strhnutie inkasom. Faktúra je 26€ takže tam zostanú 4€ a poplatok za vedenie účtu je 3,99€! Teraz sa schválne pozriem do peňaženky... Je tam 3,54. A som v polovici dekády! Presne o tomto tí ľudia tu hovoria!

 

Do konca roka je 6 mesiacov vrátane júla ALE keď už teraz som na tom ako som, je logické že do 15-ho to už budem musieť ťahať za požičané ktoré ovšem bude treba aj vrátiť takže z júlovej výplaty si už asi ťažko odložím tých 42 a uz to bude 50 mesacne aby bolo tych 250. V auguste bude v Galante jarmok! Hadajte kam pojdu augustove peniaze? To len preto pisem ze sama Adelka uvidi kto ma lepsie pozna teda kto da spravnejsi typ kde skoncia augustove peniaze.

 

Axel mal opäť pravdu a poviem vám prečo. Pozrime sa na to triezvo: game niekde spomenula že Tomáš dosiahol svoj strop. Axel povedal to isté inými slovami t.j. že so zamestnaním už nič nespravíme (nevzdelaný a nemá na nič talent) takže zostávajú tie nadčasy a to znamená že čoho by sa mohol vzdať v prospech sporenia? Svojho voľného času! Mnoho ľudí takto robí aby uživili rodiny. Idú zo zamestnania do zamestnania. A potom nebude mať kedy míňať na hlúposti. Dzindzíky osádzať môže ísť aj do Volkswagenu a tam sú zárobky vyššie ako v GA tam najviac platia za nekvalifikované práce tam aj vynášač bordelu z výroby má (vzhladom na jeho schopnosti) nadštandartný plat. Cesta tam trvá aj dve hodiny takže 8 hodinová zmema s cestou ukradne 12 hodín z voľného času a bude rád že sa vyspí. Ani nepomyslí na blúdenie po cukrárniach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nepodcenujte ho stale on vie dokszat ako a co neni taky hlupi ako si myslite vie co ribi prestal kupovst sprostosti nuc sladke prestal s tym a co sa tyka sporenia nie tak ako pisete ja mu pomozrm sporit tak ze in co ma vyolstu tak si bude setrit ako sa da nebude kupovst ziadne blbosti ale to co potrebyje k zivotu to co treba ti najdilezitejsie a to musi on vie co myslim

 

Už viem prečo ste sa vy dvaja našli. Ľudia vám môžu predkladať rady, ktoré zaručené fungujú a fakty, ale vy dvaja si stále budete mlieť svoje :zubiska:

 

V auguste bude v Galante jarmok! Hadajte kam pojdu augustove peniaze?

 

No investície do podielových fondov Pioneer Investments to zrejme nebudú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No ttakze preco by sme mali davat na jarmoky peniaze ti je blbost ja a tomas sme sa dohidli ze budeme uz konecne splu naxivat nas zivot pisal to aj tam v tom ze tmasive priblemy tam si to precitajte je to pekne co napisal chceme prezivat spolicny zivot

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nie ze on usetri 5 EUR a ty prilozis 45 EUR, aby bolo usetrenych 50 EUR :)

 

:D Máš pravdu, ale trošku by som ťa poopravil: Tomáš minie 5 EUR, a Adela priloží 55 EUR, aby bolo ušetrených 50 EUR.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak to neni ja na jarmok nepojdem lebo odchadzam prec takze jarmok moze premna existivat ako chce ja by som do toho nevrazila peniaze ked mam pre seba peniaze a pre dcerku takzr ziadny jarmok sa konat nebude a co sa tyka tomasa on tiez mozno nepijde lebo ma pred vyplatou ak sa tam pijde pozriet nic viac

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov