Skočiť na obsah

Nezamestnanosť vs. neskorší odchod do dôchodku


Sniper

Odporúčané príspevky

nuz, "A" v kruzku som kedysi nosil na tricku, ale len prislusnici VB si mysleli ;-) ze som anarchista alebo punker...

 

NEnepaci sa mi existencia tychto institutov, nepaci sa mi ich tunelovanie a NEriadenie statnou mocou

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Anarchia, uz zo samotnej podstaty a z nazvu, nema absolutne nic spolocne so systemom - akymkolvek, nie to este fungujucim :)

 

No a potom spusta anarchistickych hnuti, ked sa k tomu vobec dopracuju, tak maju program bliziaci sa skor komunistom...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilma asi chape o co ide, tym ze sa zvysi vek odchodu nebudete mat viacej zamestnanych ci ekonomicky aktivnych -len stat ma mensie vydavky --- lebo na vas 58 a60 rocnych sere.

 

no hurá, konečne niekto, kto vie, ako to myslím. :clap2: :vysvetlujem: aj ked toľko predsa len ešte nemám, ale to je detail. slimák presne trafil, čo chcem povedať.

Hlavne, že systém nemá na to, aby uživil ľudí, čo celý život makali a odvádzali štátu dane, ale má na to, aby živil hordy občanov, ktorí okrem problémov nikomu nič nepriniesli a do štátnej kasy jakživ ničím neprispeli.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dnes su dve priklady - clanky.

http://ekonomika.sme...jti-neskor.html

Zvysia vek naroku z 15 na 25,ale litva(odborar) ta je na konci tvrdi, ze to nevadi oni maju aj tak priemerny vek sluzby 25 rokov.

Co to pomoze -to je iny system -ja sa mu nevenujem,je mi volny,ale co tym vyriesia - nic zmenou valoiczacie nic a zmeny tych % ze zamestnavatel doplati? Co nic ani tie 2% co maju davat fizly a gumy,lebo maju iste na to peniaze z MF.

 

Teda podla mna ten schodok bude rovnaky. nevyriesili nic. Tych dnesnych vysluhovych sa to nijak nedotkne.

------

 

http://ekonomika.sme...iet-vybrat.html

 

Minuleho roka som jednemu predcasnemu vysvetlil, ze ahoj zivnost a mozno od noveho roka bude zas moj,klient.

 

Nech vas ani nenapadne robit na zivnost - aspon ked nebudete mat 2/3 platu predchadzajuceho. Robit nejaku dohodu za celorocny prijem 200 euro? Na to hned zabudnite - bud zivnost alebo na cierno. 200 euro a znich odvody vas mozu stat na dochodku kludne 10 eur/ mesacne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov