Skočiť na obsah

littlewitch

Odporúčané príspevky

joga je v pohode, napadlo mi k tomu včerajšiemu cviku, že nie je ľahký, bez ohľadu na to, čo sa ním otvára. stačí mať malý handicap, a človek je nahratý.

v noci som chvíľu medzi spánkom a bdením premýšľala nad tou búrkou v pohári vody, ktorú tu kedysi vyvolal návrh mať zopár hodín jógy v školách.
tú reakciu typu "apagé satanas" rozpútanú cirkvou, či cirkvami, jógu v školách nebolo treba prijímať aj s východnou mystikou, ani sa na tom nepracovalo ... ale to je už jedno.
utekať nasilu stovky metrov, či na to človek má dispozície či nie, či skákať cez kozu je zrejme v súlade s tradičnými západniarskymi náboženstvami.
skutočne som nad tým premýšľala. už končím.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

moze sa to tak brat, ze behanie, skakanie je typicke pre nas "zapadniarov"

joga ako kludne meditacne cvicenie (telesne aj duchovne) je typicke pre ludi, ktorym je cas "lahostajny"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zavisi od toho, aku jogu robis a v akej si kondicii

asi by mi tiez robili dnes problem asany, ktore som pred 25 rokmi zvladol za niekolko dni az tyzdnov

na druhej strane - syn s priatelkou praktizuju tzv. akrojogu (akrobaticku jogu), no to este len je jazzrock :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cvičím jogu- bikram jogu viac ako rok a teda nemala som  dve rovnaké hodiny...vždy sa dostaví nejaké prekvapko . pozícia, ktorá mi išla celkom ok je zrazu pre mňa problém....alebo aj naopak- čo mi nešlo- napríklad kobra..tú som nemusela- tak dnes- čuduj sa svet- skoro až po pupok hore :smilieee: pose tohto týždňa je táto:

 

 

: 539752_437634696322634_1098141163_n.jpg

 

 

parádne na tomto obrázku je, že popisuje, čo ako urobiť a kde mať jednotivé časti tela :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne nikdy dobre nesiel pluh a sviecka mam tazky zadok :D a povedala som si, ze nebudem sa uz nad tym trapit :D celkovo obratene polohy su pre mna strasny adrenalin 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ja  nie som veľký znalec jógových pozícií, takže čo je pluh ? :) skôr mi padá sánka nad tým, čo sa deje s mojím telom :) napríklad oi sa mi už vytvorila medzera medzi trupom a rukami pri sit upe- teda sede na zemi s vystretým chrbtom :zubiska:

 

ešte pripomeniem, že dnes večer sa ešte cvičí hot yoga so Zuzkou o šiestej a Katkou o ôsmej :flowers:

 

http://horucajoga.sk/sk/kontakt

 

a moja méta: B)

 

35.jpg?a=1112639833116

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes teda v piatok sa cvičí horúca jóga  s Katkou -  s touto tu  :) - o pol šiestej. Katka robí hot jógu doslova šitú na skupinu, ak je treba zjemní cvičenie...treba vyskúšať, je to fakt zážitok. Pre nováčikov je teraz akcia - 5 vstupov za päť eur. Inak stojí hodina10/12 eur. ..no ale vyplatí sa :)

 

inak- prostredie v štúdiu pripomína saunu- teda nie je tam len horúco ale aj poriadne vlhko...omg...:)

 

 

522415_624040947609814_798393616_n.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov