Skočiť na obsah

littlewitch

Odporúčané príspevky

Obrázok






Dnes som si konecne nasla cas a presla si temu o zivotnom style,a jogu som tu nenasla.
Preto otvaram temu o tomto davnom cviceni. Neviem,ci niekto s vas jogu cvici a v akej miere :lol:,ale jogove prvky obcas pouzije kazdy s nas. A mozno ani o tom neviete.

Kazde zivnutie,poriadne natiahnutie tela,ked rano vstanete,to je tiez "joga" :). Clovek nemusi dat nohu za hlavu,aby cvicil jogu.

Ja osobne cvicim z vacsimi,mensimi prestavkami jogu desiatky rokov.:)
Najskor som zacinala pod dohladom jedneho cvicitela,ale teraz uz cvicievam zvacsa uz pomerne dlho sama.
Kvoli zraneniu ruky som mavala prestavky,ale chrbtica si doslova pyta cvicenie ;)
Kto sa nauci meditovat,odburava stres. Meditacia je asi najtazsou castou jogy,hoci sa to na prvy pohlad niekomu nebude zdat ;)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

práve. meditácia.

darí sa ti ?

kedysi ešte za blahého socializmu bola medzi násťročnými móda experimentovať trochu s jógou, kto o tom vedel niečo viac, dodal chuti iným, alebo aspoň chuť skúsiť to, vtedy o tom tuším každý čosi vedel či čítal, a rozprával o tom zasvätene, takže skúsiť to asi skúsil kdekto. ale vydržať vydržal málokto.

ani ja nie. odvtedy som prevzala aspoň jednu mierne meditačnú metódu na zaspávanie, neviem, či je to prvok jógy, ale pochádza z indie.

občas mi pomohla, občas myseľ natoľko lieta, že nezaberie, alebo zaberie na x tý pokus.

chrbtica by možno poďakovala, ozýva sa čím ďalej tým viac, ale občas používam skôr prvky kalanetiky, bolesť priam núti, ktoré mi už pár krát pomohli, jóga je zasunutá v minulosti, ale niektoré prvky z nej používali pri rehabilitácii mojej chrbtice pred časom, ale bola to skôr zmes kalanetiky, jógy, masáže ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jeden kamarat z gymnazia ma otca, ktory je na toto (alebo cosi na tento sposob, neviem). na dvore ma zapichnute take krive koliky a ked k nim pridem, balansuje na nich vo vselijakych srandovnych pozach.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

jógu som objavila nedávno a moje nadšenie nemá hraníc :agree: ide o bikram jogu- cvičíme pri teplote 39- 42 stupňov a skvelé na tom je to úžasné potenie.

Robíme 26 pozícií z hatha jogy cca hodinu a pol. Štúdio sa nachádza tuto: http://horucajoga.sk/sk/

Tréneri sú skvelí : http://horucajoga.sk/sk/cvicitelia.

Zuzku Zanovú skúsim ukecať aby sem niečo napísala :flowers:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zuzka Zanová -trénerka :)

 

Obrázok

 

včera som si uvedomila náročnosť cvičenia v tejto horúčave, takže upresňujem, že nie je vhodné pre tých, ktorí majú problémy so srdcom alebo cievami. No oplatí sa vyskúšať to :flowers:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to upresnenie je dôležité ... :)

okrem toho delím ľudí na teplomilných a neteplomilných, aj bez cvičenia pri 35 stupňoch je pre mňa koniec sveta, som prudko neteplomilná ... ale jóga samotná nie je zlý nápad, kedysi desne dávno som niečo z nej skúšala, rozhodne by to asi privítala aj moja chrbtica ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

O horúcej alebo Bikram jóge je knižka, kde je podrobne rozpísaná každá pozícia aj s bonusom od Bikrama Čoudhuriho. Napríklad je dôležité ako sa prechádza z pozície do pozície :)

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dlho som veru nedala jogu, musim sa priznat, ze od zdravotnych problemov, ktore mi poriadne skomplikovali zivot, som musela upustit od mnohych asan, az som napokon prestala celkom, co mi niekedy dost chyba :( ...ale sak snad sa k nej este niekedy vratim :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

ja som skusala, lebo ma zaujima to duchovno za tym, ale to, kvoli comu som nakoniec na nu prestala chodit bolo to, ze islo o skupinove cvicenie .. a ja sa nerada zaradujem do davu a riadim sa podla niekoho

 

navyse, chybalo tam to duchovno :(

preto radsej chodim na masaze k jednemu manzelskemu paru, a pri nich sa vzdy naladim na inu vlnu .. ten ich sposob zivota, vnimanie sveta okolo seba, to je to, co ma naplna

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

preto radsej chodim na masaze k jednemu manzelskemu paru, a pri nich sa vzdy naladim na inu vlnu .. ten ich sposob zivota, vnimanie sveta okolo seba, to je to, co ma naplna

 

v akej sme teme ??? :zubiska: :zubiska: :zubiska:

 

ale vazne - jogu predsa mozes praktizovat individualne, nastudovat si jednotlive asany a duchovno si k tomu pridat podla svojej vole a potreby

ja som sa kedysi k joge dopracoval prave cez duchovno - studoval som niektore filozoficke smery a akosi sa mi zdalo, ze joga k tomu patri

neskor som zistil, ze joga poskytuje netusene moznosti ako prepojit nehmatatelne a telesne

a este neskor, ze je nebezpecne prilis experimentovat s telom prostrednictvom duchovneho

a preto (ale nielen preto) sla joga bokom

dnes by som sa k nej rad vratil, vyslovene len kvoli telesnemu zdraviu, to dusevne mam v poriadku a joga mi k nemu nechyba...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Momentálne uvažujem nad jógou...ale či sa na ňu aj dokopem, neviem. Ale som zvedavý, či by to pomohlo mojej psychike...

 

kým neskúsiš, nebudeš vedieť.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Je dobre, ked zacinajuci s jogou je pod dohladom skuseneho ucitela, neskor uz moze asany cvicit aj sam, v pokoji domova, ale zo zaciatku by mal cvicit s niekym, kto vie presne ako sa ktora asana cvici, ako treba dychat pri tom a tak :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 Som  človek čulý, rada sa hýbem, rada spoznávam aj  nové vecí,  fascinuje ma život, príroda, slnko ...

mám rada  spoločnosť, ale rada  som aj  sama so sebou ..    relax, zábava, odreagovanie sa od bežných povinností ...

 

 

 

 

 Pred niekoľkými rokmi som si všimla   knihu  o joge. Skrzla mi myšlienka kúpiť si ju. Čítala som ju  a zároveň skúšala experimentovať niečo na sebe .. bola som prekvapená, ako to na mňa zapôsobilo, nevedela som, či je to skutočné alebo či "snívam" ?!... bolo to   niečo, čo ma presvedčilo, že toto, radšej  nie. upustila som od toho, lebo som  pochopila, že nie je to správna cesta pre mňa ...

  každý človek nech sa sám   slobodne rozhodne, čomu sa chce venovať, čo mu najlepšie vyhovuje... ako chce žiť... dôležité je, aby to  prispelo k spokojnosti, ku šťastiu, zdraviu.  :)

 

 

 

Teraz tak,  ako aj predtým v minulosti,  uprednostňujem šport ( beh, fitloptu, skákanie na švihadle, tanec )... rada si zájdem k masérovi ... hudba je mojim suprovým relaxom, príroda, rodina .... a rozjímanie(meditácia) - najlepšie, keď sa zatvorím do izby ( ticho, ticho ...  a načúvam) . :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neviem sice, ako to suvisi, ale dredy to nie su ;)

su to obycajne zapletene vrkociky, ktore, ked sa vhodne "naimpregnuju", napr. pivom, alebo citronovou vodou a nasledne rozcesu, tak z nich vznikne dobra "šopa"

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

:) Zuzka je trénerka jógy a tak som si dovolila   taký malý  kompliment . 

tie dredy mi boli troška podozrivé :lol: no jasne, zapletené vrkočiky, áno , pekné ..  a po rozčesaní vznikne veľké háro .  moja mama mi tiež plietka také vrkočiky, keď som bola ešte  12-13 násť ročná?

  :ahooj:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak ok, stretneme sa  na niektorej hodine? dokonca aj pánom v rokoch a s bruškom  sa začína tento jógový drill v exotickom teple páčiť- foto je na FB profile hot jógového štúdia

 

23407_420240501395387_516646373_n.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

yoga_camel_pose.jpg?w=240&h=200

 

toto napríklad nie je ťažká pozícia (camel pose), ale takmer všetci s ňou máme problém...ako nám vysvetlili trénerky - je to preto, lebo otvára srdce a rozpúšťa emocie...bolí to :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov