Skočiť na obsah

Aké auto kúpiť?


Sniper

Odporúčané príspevky

kašli na triedy a kúp si čo sa ti páči, čo aspoň trocha spĺňa tvoje požiadavky a na čo ti stačí penaženka. treba si vedieť spraviť radosť- ja som to tak spravil.

ináč neviem, jazdil som aj vo fabii a teraz zrovna jazdím v civicu type S, ten rozdiel je tam diametrálny, trieda netrieda. ale ako hovorím, koľko ľudí toľko chutí, pán s loptou by ho možno ani neopľul- čo mi je však srdečne jedno.

automat- čo ti ja viem, niekedy dávno som mal smarta čo bol kvázi automat (robotizovaná prevodovka), jazda v meste, v zápchach bez manuálneho radenia geniálna, ale len v meste. trošku dlhšia trasa tak ma to nudilo. samozrejme v prípade poruchy veľa veľa peňazí (vyššiu spotrebu neriešim lebo šlo o smart nafťák a tam sa spotreba nepočítala :-) )

 

neporadil som ti :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pohodlne auto, parkovane vonku a hlavne sa nechcem starat,   doliat benzin ci naftu  a ked cosi zasvieti tak ist vymenit olej.    

 

To je tazko, o kazde auto sa musis starat. Ak budes jazdit malo, budes menit hrdzave kototuce a brzdove oblozenie, caste starty na kratkych trasach v meste tiez ziadnemu autu nepomozu, motor, prevodovka, rozvody /tie je dost dolezite mat v poriadku/. To vsetko sa jazdou v meste opotrebuva viac.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pozeral by som sa po klasickom motore (ja osobne preferujem benzín tak od 1,8 hore..), tú Eu nezmyselnú kravinku s tým znižovaním objemu neuznávam, takže sme zase u Japoncov. Toyota je docela synonymum kvality. Taký Avensis nie je špatné auto, neviem Sk cenu. A ak by som kupoval dnes auto, tak už iba automat, dnešné automaty už zdaleka nedvíhajú spotrebu (u nevyjazdeného aj zníži). Budúcu predajnosť tiež automat dvihne, plus klíma, park asistent..., ale napríklad navigáciu by som nechcel, originály majú drahé aktualizácie, zbytočne sa kradnú (hlavne VW).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dobre vravis, atmosfera je nepriestrelny motor. Ja by som tiez siel do 1.8 ale z cisto ekonomickeho hladiska som zobral naftu- rocne robim vyse 30 000. Odobne mam respekt pred automatom lebo mam rad jednoduche veci. ( na druhej strane mam tam blbu dvojhmotu a cakam aka to bude sranda ak pride cas vymeny)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na kúpu auta treba mať asi aj šťastie.. niektoré vydržia x rokov, s niektorými  ako občas počujem, sú  problémy už od začiatku... my sme mali   prvé naše auto Fábiu, a naozaj nám pefektne slúžilo  18 rokov,

a chcem povedať aj to, že  auto bolo využité denodenne, maximálne. dobré skúsenosti sme mali aj s Citroenom (Xara), tiež sme boli spokojní, predali sme ho po 10 rokoch a ešte novému majiteľovi slúži. 

syn má 5 rokov Octáviu,  zatiaľ spokojnosť. my máme Kiu(Sportage), sem tam niečo menšie zaštrajkuje, no  zatiaľ sme nejaké väčšie problémy našťastie nemuseli riešiť. 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

skutocne nemam zatial presnejsou predstavu ako to co som dal,  snad len ze SUV nie,  Uvazujem nove, aby bolo menej problemov,  prezeram internet uz par tyzdnov a neviem kde sa odpichnut.

čiže zatiaľ je tvoja predstava auta taká, že by malo mať volant, štyri kolesá, a za jazdy robiť brm-brm...pochopil som ťa správne?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja by som to videl na toyotu auris. ale možno by stála za úvahu 1-ročná alebo 2-ročná jazdenka, kde je ešte záruka. v tom prípade by si sa mohol obzrieť aj po subaru impreza.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

subaru impreza.

Ach jo. Detsky nesplneny sen :-)

Ak mu bude jedno za kolko jazdi- a urcite ho bude lakat trochu motor vytocit, tak preco nie....

Nezabudni poslat foto :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a mne poradite ?  Ake auto kupit ?

Spolahlive,  o auto sa nechcem starat :), nieco v strednej triede tak okolo  20 tis,

jazdim malo, a tak ma spotreba netrapi

 

Keď jazdíš málo, na to ti stačí škodovka stovka a nie auto za 20 litrov :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak  trocha taký blondínkovsky pohľad, nech to nie je taká vážna téma  :angel:. Keby som išla iba podľa toho čo sa mi páči, tak nejaké VOLVO XC.

 

My máme octaviu jednu starú. Stále ide a ide dobre, tak neviem či je to úplne pravda, že sú kazivé. 

Druhú combi octávku tá je novšia.  Spokojnosť s oboma. Tyso daj si tie vyhrievané sedadlá a senzor cúvací je to super.   

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

cuvaci senzor :D :D :D

akurat sme sa pred tyzdnom bavili s jednym chlapikom, co predava auta... tento svet smeruje k tomu, ze "soferovanie" bude spocivat max. v natukani suradnic ciela :(  fakt fu©kt

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mna auta nikdy nezaujimali a som ich nepoznal - nevedel medzi sebou rozoznat - od kedy som si kupoval auto,sledujem diskusie a vsetky autorecenzie - video.  Ale o mitshubishi asx som nidky nepocul. Pozrel si na obrazku. Teda stale laik.

 

Cuvacia kamera a podobne veci su dobre - pre toho kto to auto kde pouziva. Keby som byval(jazdil) v Bratislave - by som si to kupil. Ale ja to nepotrebujem. Vyhrievane sedadlo volant je dobra vec. Po dvoch ,troch minutach co je chladne je len riadiaca paka.

 

Ale co by som ja chcel a by sa mi hodilo - su tie inteligentne svetla. Cena u astri je 1.300 - teda dost vela na mna. Velmi by som uvazoval ci to kupit ci nie. Mam stastie, ze nemusim. Ale do dalsieho auta by som si to kupil. Teda o cca 5 rokov ked to bude lacnejsie - ci budem zarabat majland. Je to bezpecne a pohodlne. Vela krat zabudnem na dialkove, vela krat bucham do packy na poslednu chvilu,pustim stierace- ci naopak zapnem dialkove... Proste pre mna je to idealna vec. Vlastne toto je pre mna jediny stresovy dvovod za volantom - prepinanie svetiel. Rad chodim v noci - ale toto je problem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

čo sa chichňáš? :) cúvaci senzor  je fajn a tie sedadlá teplučké, teraz keď primrzlo. super   :D    

chichnam sa zurivo, lebo som v tom parkrat sedel (synove, ci sluzobne auto) a znervoznovalo ma, ze to vyhukuje a pritom tam mam este 3 cm miesta :D

 

je fakt, ze nie som az taky macher ako niektori bratislavcania, to uprimne obdivujem, kam dokazu zaparkovat, ale my mame v robote tiez taky dvor, ze kolkokrat sklapame spaetne zrkadla, aby sme sa pomestili...

 

a taketo veci ovplyvnuju aj vyber auta (aby som bol on topic) - my starsi sme zvyknuti spoliehat sa na seba a mat veci (teda aj auto, ale napr. i fotoaparat, pocitac a pod.) pod kontrolou, cim viac manual, tym lepsie

- spolahni sa na to, ze elektronika spravne zvladne smyk...

- spolahni sa na to, ze elektronika prepne vcas svetla protiiduceho auta...

- atd.

pohodlie potom smeruje k pohodlnosti a neschopnosti

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

 

a taketo veci ovplyvnuju aj vyber auta (aby som bol on topic) - my starsi sme zvyknuti spoliehat sa na seba a mat veci (teda aj auto, ale napr. i fotoaparat, pocitac a pod.) pod kontrolou, cim viac manual, tym lepsie

- spolahni sa na to, ze elektronika spravne zvladne smyk...

- spolahni sa na to, ze elektronika prepne vcas svetla protiiduceho auta...

- atd.

pohodlie potom smeruje k pohodlnosti a neschopnosti

Moje auto dostalo raz smyk - elektronika to zvladla. Teda nejazdim na hrane podmienok a moznosti auta. Raz sa to stalo dole kopcom - letmo poprsane a bud prach ci kamienky. Zvladlo to auto. 

 

Ja som isiel na zigulaku do kopca - kde si siel vkuse vo smyku na snehu - musel si ist rychlo inak sa nedalo - nevysiel by si. Isiel som na otcovom Pole - rovna cesta I.triedy medzi RS a LC - vyjazdene male kolaje - prehanka a plno vody. Si sa len plavil - rychlost 65 dalo sa citil si cestu rychlost 75 si sa plavil.

 

Senzory - ci aj auto co vie samo bezpecne zaparkovat by som bral. Tiez som sa dostal do situacie v Spanielsku - kde som z ulice zobral spaniela(dal mu kluc do ruky) aby ma dostal na sisrsiu cestu. 

 

A tie svetla? Poprve bezpecnost - pri rychlejsej rychlosti - a aj pohodlnost. Menej stresu, menej unavy.

 

Nepotrebujem automatiku. Ale .. v tom aute nejazdim len ja. Aj zena. Ved vies ked si chces vypit. Ci sama vie sa dostat aj do ineho okresneho mesta - aspon 50 km. U nas to potrebujes.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Moje auto dostalo raz smyk - elektronika to zvladla. Teda nejazdim na hrane podmienok a moznosti auta. Raz sa to stalo dole kopcom - letmo poprsane a bud prach ...

Neexistuje auto nikdy šmyk dostať nemôže, vodič s autom hej ak je teľa, každú chvíľu, ale auto? Samo? Nikdy! Je to neživá vec, bez pokynu/ chyby obsluhy sa nevie pohnúť ani o centimeter...
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na novom aute som presiel cez 25 000 km, raz sa to stalo, siel som dole kopcom - poprsalo - a gumy sa trosku pohli(meter, auto to vyriesilo - bolo to rychle). Neboli prilepene na vozovku.

 

Na tom zigulaku? Predna hora chces sa ist okupat, ci lyzovat na horehronie. Vtedy ti bezne napadlo 10 cm za hodinu. Ci aj nenapadlo si to mal klzke. 5 km si vkuse krutil s volantom. Inak by si sa tam nedostal.

 

Ta voda? Ved to bol tiez pre mna zazitok.

 

Ale mat auto dnesne - ani ten kopec a sneh ani tu vodu si nevsimnem pri rychlosti vyssej o 20 km/hod. Mozno. Len nazor.

 

Tela - viem ze si to osobne nemyslel ani to tak neberiem, ani sa to tak neda. Kto nieje Tela?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pochopil si dobre, tela som teba nemyslel, ale takého čo sa to nikdy nenaučí a stále jazdí veľmi zle (mám bohužiaľ takého v rodine) ale to sme naozaj OT.

Asistentov do auta dnes už čo najviacej naozaj fungujú a zjednodušujú život za volantom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

OK - tysovi by som poradil - neviem co - nic. Mozem mu len priat.Mozno odskusat auto - asi dobra rada. Ja som si kupil auto co sa mi pacilo. Dnes sa mi este nehnusi. Po mesiacoch som si ho umyl(teraz nedavno) je pekne.

 

---

Ma napadlo - kamarata som sa spytal na ten moj problem. So svetlami, Ci to stiha - on ze hej. Mozno je to len moj problem.

 

Dalsie auto co si kupim - malo by este viac koni - silnejsie. Preco? Je to bezpecne. Ak ku niekomu dojdem - ak je to bezpecne obehnem ho este rychlejsie. Ja mam rodinu - nechcem ju ohrozit - ani objehane auto ani proti iduce. Nikoho, kvoli tomu. Mam relativne silne auto a som rad ,ze som si take vybral - ale do buducnosti si vyberiem este silnejsie. Na tomto setrit nebudem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov