Skočiť na obsah

Aké auto kúpiť?


Sniper

Odporúčané príspevky

napriklad toto   http://www.autobazar.sk/8297593/mini-cooper-1-6-hatchback-benzin-plyn/

5 rocna jazdenka, stala by ma rovnako, ako naprilad novy opel...ale.... oplati sa to? neodide mi za cca 5 rokov? novy opel by vydrzal dlhsie, ako tento mini cooper jazdenka? najazdenych km ma 138 000.. hm... a nerozsype sa mi po ceste pri denno dennom jazdeni 30 km tam a spat mimo mesto?


co stoji servis na taku jazdenku, to sa moze kupit napr. v nejakom "balicku" ako pri kupe noveho auta?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako dáme ti nedoporučujem kupu jazdenky. Každej niečo je, niečo, čo chlap vie opraviť, navyše prieskumy hovoria o stáčaní km... Ty potrebuješ nové auto, do ktoreho sadneš a ideš. Ak sa niečo potentuje=zaruka. Mnoho prvovodičov si neuvedomuje náklady, spojené s prevádzkou auta. Zákonná poistka, havarijná,zimné gumy alebo lepšie, celé kolesá,oleje, filtre, nemrznuce zmesy, neskôr STK...a z jazdenkou ešte aj platený servis za výmenu ktovie čoho.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

za novy opel corsa sa plati priamo cez opel za zakonnu poistku a havarijnu v kope cca 30 eur mesacne, je to vela?


teda ono je to 2,69% z ceny auta, tak ja som si to tak orientacne vypocitala, ale nemam ani sajnu, co by stala napr. taka poistka na starsi mini cooper...alebo ine aj nove auto..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

5-rocne auto je uz celkom dost stare na to, davat zan tolko penazi. Obzvlast za take male.

Ja by som jazdenku odporucil kludne aj dame, ale rozhodne nie 5 rocnu s takym nabehom. Tak max 2 roky kde na mnohe auta este stale plati zaruka.

 

To ako ktore auto vydrzi je vec konkretneho kusu. Preto jednoznacna odpoved na to ci vydrzi dlhsie jazdenka alebo nove neexistuje. Pokazit sa moze hocico a ta jazdenka moze kludne prezit fungel nove auto. No u funglovky mas aspon istotu zaruky a naklady na pripadnu opravu neznasas sama.

 

Takisto napr. havarijna poistka na starsie auto sa velmi nemusi oplatit.

 

Zakonna poistka sa normalne pohybuje tak od 60€ vyssie, zalezi na ake auto, kubaturu, atd. plus co vsetko ta poistka zahrna (poistenie batoziny....). Plus havarijna dalsich 100 ci viac. Zalezi od auta a dalsich faktorov (spoluucast...).

Pri novom aute ale predajcovia castokrat ponukaju rozne zlavy ci dokonca niekedy zdarma na rok ci 2.

 

Havarijna a PZP za 30 eur (ak to teda naozaj tak je) je sialene malo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hej, teda dufam, ze som to spravne pochopila, ze je to 2,69 z predajnej ceny na rok, cize na mesiac to z ceny cca 13 000 (tak odhadujem nove auto) cini cca 30 eur. a full zaruka na 5 rokov alebo na 150 000 km je 369 eur (v tom je motor, prevodovka, rozvodovka, klimatizacia, elektricke zariadenia, hriadele pohonu, riadenie, brzdovy, palivovy, chladiaci, vyfukovy a bezpecnostny system a odtahove sluzby po nehode alebo v pripade poruchy a plna asistencia)

alebo je len zakladna zaruka je zadarmo na 5 rokov alebo 150 000 km - tam je motor, prevodovka, rozvodovka a odtahove sluzby po nehode

 tu to je, uplne posledna strana

http://www.opel.sk/content/dam/Opel/Europe/slovakia/nscwebsite/sk/13_Tools/01_Pricelists/Corsa_SK.pdf


a pri poisteni je 0% spoluucast pri opravach na skodach v autorizovanych servisoch, ak to spravne chapem, ze poistka vychadza cca 30 eur na mesiac z predajnej ceny cca 13000 a zaruka sa plati asi pri kupe auta, ta vychadza cca 6 eur na mesiac (aj menej, ked to zoberiem podla prejazdenych 150 00 km, lebo tie najazdim za cca 7 rokov), tak to opel ponuka celkom vyhodne, vsak?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale kedze si planujem auto kupit az za cca rok (musim este sporit), tak dovtedy to mozu zmenit :-)))

Dovtedy sa moze vselico zmenit, mozno nas kobylky pozeru, popalia domy, ukradnu auta a my budeme vo vlastnom kraji otroci.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pozor na 5 ročnú záruku.

Nie je to také jednoznačné, ako to vyzerá...

Zákonná záruka platí dva roky. Ak ti niekto dáva 5 rokov, je to podmienené platenými servisnými prehliadkami v značkovom servise.

Neznačkový servis môže byť o polovicu lacnejší, a vymenia tam taký istý olej, a taký istý filter... skrátka, nič nie je zadarmo. Chceš predlženú záruku = autorizovaný servis.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To nemyslis vazne, za 5 rocnu zaruku sa plati este aj v servise? a to naco je potom dobra taka zaruka? ved to nie je ziadna zaruka, ked platim  :-)))

Aspon tuto v tom Opli to chapem tak, ze si zaplatim 5 rocnu full zaruku 369 eur a potom uz neplatim, ked sa nieco stane, idem len do servisu....a to zaco sa potom plati, aby som tam chodila? ved to mozem fakt chodit hocikde aj bez zaruky a nemusim zaplatit 369 eur, ci do autorizovaneho alebo neautorizovaneho servisu, nie? ale klamuuuuuuuuuuuu pekne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ked sa nieco stane, tak ides do servisu. Ale ta zaruka je podmienena tym, ze chodis do servisu na garancne prehliadky, kde ti skontroluju stav kvapalin a napichnu auto na diagnostiku, toto nie je hradene zarukou. Auto su vydavky, tym sa nevyhnes, vies ich len znizit dobrou volbou. Cena za garancnu prehliadku je smiesna s porovnanim s tym, co by si platila za skutocnu poruchu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vsak to na pracku je dlsia zaruka potom, ako na auto  ._)))


Predlzena teda a ked sa mi pri predlzenej zaruke pokazi pracka, nic neplatim


jaaaaaaaj, takze ak sa nieco v case zaruky stane s autom, tak mi to zaplatia, ale len vtedy, ked chodim pravidelne na garnacnu prehliadku, co je kazdych 20 000 km alebo raz za rok, ale v pripade, keby som sa vykaslala na garancku, tak musim platit, ked sa nieco stane s autom aj v pripade, ked je v zaruke.... spravne to chape moja "technicka" hlava? :_)))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

super hlava...chápavá :zubiska:

Ide o to, že záruku, či dvojročnú ,alebo 5 ročnú si môžeš uplatňovať len vtedy, ak minimálne 1 x do roka ,alebo podla počtu km navštíviš autorizovaný servis, kde ti za úhradu vymenia olej, filtre, skontrolujú opticky stav karoserie.....Cena takejto prehliadky sa pohybuje niekde  medzi 150-250 €, to platí pre benzín (diesla som nikdy nemal a dúfam, že ani mať nebudem) Na prvej prehliadke vymenia len olej, olejový filter ,vzduchový filter, filter klimatizácie.

Na druhej okrem tohoto ešte ďalšie veci (palivový filter, ...) na tretej  to iste + by som menil brzdovú kvapalinu a chladiacu kvapalinu....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alarm, ale ked si za tu zaruku zaplatim, ako je napr. pri tom Opli dopredu full zaruka 369 eur, tak uz neplatim tie prehliadky a ci? vsak sa mi to zda nelogicke, zaplatim si 369 eur za 5 rocny full servis a musim platit prehliadky?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No,... prečítal som si podmienky opel.

To, čo tam ponukajú sa netýka platenia servisných prehliadok, ale rozširujú záruku na 5 rokov ,ak sa navštevuje ich servis a za ten príplatok dostaneš záruku aj na niektoré diely vozidla do 150 000km, alebo 5 rokov. prípadne asistenčné služby,alebo záruka mobility (požičajú ti druhe vozidlo, ak sa auto pokazí). Ale servisné prehliadky s materialom si platíš.

Mám dojem, že mercedes ponukal taký program, kde ti vymieňajú oleje, filtre "zdarma".  

"Zdarma" preto, lebo to zaplatíš pri zakúpení nového vozidla...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja ma 2 rocnu opel astru - prva prehliadka stala 120 euro a druha 180. Videl som bielu astru prerobenu na plyn a bola velmi lacna mozno pod 14 000 - myslim videl som u predajcu kde som bol v juni na prehliadke. Mna ta cena sokovala. Tie cenikovee ceny ked som ja kupoval auto - moje stalo 21 000 - zaplatil som zan 16400 - tie s plynom boli o 2000 drahsie. Teda aj zo zlavou keby som to v tedy kupil by bola asi 18 000 - ja som to naozaj videl predavat za nejaku smiesnu cenu - mozno aj pod 13 000.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ahojte a co poviete na mini cooper, trebars aj jazdenka, hodi sa to na cestu 30 km tam a spat mimo mesto, alebo je to typicka mestska imiiidzovka? BMW su kvalitnejsie? Vydrzia dlho?

Mini NIE!

Info z prvej ruky- kamarat robi mechanika, jeho svokor ma odtahovku- odusevneli autickari s x rokmi skusenosti z praxe. Ked som sa rozhodoval o aute pred polrokom, spomenul som mini- kamarata vystrelo a jeho svokor bol akurat pod autom- pocul som len ako padol kluc jak vyletel spod auta ci som sa nezblaznil. Poruchove, vysoko nakladne na opravy. Nemam dovod im neverit, VZDY dobre poradili- nerobia vo fachu prvy rok.

Tebe posuvam tuto info tak ako som ju dostal ja ( a ja im aj takto dakujem ze som sa rozhodol uplne inac)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

http://www.topspeed.sk/jazda-opel-astra-k/9291

 

Ja mam kombika a sa mi paci - ten novsi sa mi az tak nepaci - ale ten kratky je velmi pekny  ako doposial co vyrabali.

 

Ak zhodili vahu a pridali vykon. Musi to byt velmi dobry automobil.

 

Ja by som si priplatil, ci kupil tu najvyssiu vybavu a priplatil za to aby som nemusel tukat do packy na stretavacku a dialkove. 

 

Ale proste tie ceny su podla mna velmi dobre.

 

http://www.topspeed.sk/PODKLADY/2015/AstraK-cenySK.pdf

 

Tam pri cennikovej cene pri najsilnejsom motore nejdes cez 20 000. Ja som mal 21 000.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Ved si kup novu Astru - vykon vacsi a mozno aj lepsie auto a nove A nejaky Rayen ta nebude strasit.

 

LEN NAzor na fotky - vizera velmi dobre - teda nerealne - mal som este nieco..jaj zadok svetla sa mi nepacia.

 

Ma 190 000 - ale nalestene je velmi dobre.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No rozmyslam nad Corsa alebo Astra, ktore je lepsie?

 

Ten bavorak vyzera dobre, ale ja by som si take stare auto nekupovala.... to mi kolko vydrzi? dva roky?


A neverim, ze bavorak zerie tak malo

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Na Fiate mi odpadol výfuk, bude sa to riešiť až cez víkend, ale aj tak, uvažujem nad nejakým "záložným" autom, do 1500-2000€. Nejaký tip? Nie 20 ročná starina, bežný výkon a spotreba, netreba nič extra, stačí keď to bude spoľahlivé, ale zase nič také, že ľudia budú na mňa ukazovať prstom a smiať sa.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov