Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

aká dlhá je chvíľa ?

práve som počula v tv jedného z našich hercov, ktorého takmer ako jediného skutočne môžem ako dobrého herca, voľne prekladať jednu Ionescovu myšlienku ... neskutočne ma dostala, na chvíľu práve v tejto chvíli ... :



keď sme boli deti, aká dlhá bola prestávka v škole - stihli sme vymyslieť hru, rozdeliť úlohy, zahrať si, pohádať sa a udobriť ...


aký nekonečne dlhý bol rok, aká nekonečná vie byť hodina, o minúte ani nehovorím, sekunda je nič, je to niečo ako utekať za vlakom a vyskakovať na schodíky ... len dnešné vlaky nemajú schodíky ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 7
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • Eiensama

    1

  • D'Ady

    1

  • iskra

    1

  • Vilma Flinstonova

    1

Top prispievatelia v tejto téme

Chvila,ci okamnih..

Je to relativny pojem...zalezi,ako tu chvilu prezivam..ak je nasa mysel zamestnana takmer na "plny uvazok",tak chvila doslova preleti...ale ak sa v mysli len "nudime",alebo robime nieco,co nam je "neprijemne ci akoby nasilu" tak je aj kratka chvilka vecnostou :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No chvíľa je fakt zaujímavý "časový úsek". Ja keď niekomu poviem, že to bude "za chvíľu" - tak je to zvyčajne tak do 10 minút (väčšinou aj skôr). Ale život je krásny, a hlavne keď človek trávi čas s niekym, s kým sa cíti dobre, alebo s niečim s čím sa cíti dobre tak tie chvíle ujdu pomerne rýchlo. Bohužiaľ. Ale aj vďaka tomu človek zistí s kým sa ako dobre cíti a čo ho ako veľmi baví - presne podľa toho ako mu pri tom rýchlo ujde čas. Tie pekné chvíle by každý chcel, aby trvali večne ... Naopak tie chvíle utrpenia by každý odohnal od seba čo najskôr.

 

Čas je vďačnou témou na diskutovanie, a je aj veľa krásnych výrokov o čase, rokoch, dňoch, hodinách, minútach a pod.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

chvíľa je krátka keď sa obávam toho, čo príde po nej... alebo sa na to neteším...

naopak, keď sa teším, keď sa neviem dočkať, je zas dlhá...

 

"prídem o chvíľu", "za chvíľu to vybavíme", "bude to trvať len chvíľu", ...

u nás v škole pre pedagógov je chvíľa aj dve hodiny...

pritom študenti si to radi interpretujú ako 10, maximálne 30 minút...

 

pre mňa "chvíľa" je krátky časový úsek, samozrejme, rôznej dĺžky trvania, kedy niečo robím, čo by som mohla robiť aj dlhšie ako tú chvíľu...

či už rada alebo nerada...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

Co je to chvila.

 

Je to otrava a svinstvo :] A je to relativny a neurcity pojem.

 

Ma to predstavovat nieco, co by malo byt rychlo vykonane, ale sami dobre vieme, ze nebyva tomu tak.

Ma to byt nieco, co trvalo dlho, ale ked som k tomu vraciame v myslienkach, je to len kratky moment.

Raz tak, raz onak, malokedy tu je nejaky ten stred... zlata stredna cesta zrejme neplati pre chvilu :)

 

Neznasam to slovo, je prilis neurcite. Ja sama si pod tym predstavujem par minut, ale vzdy sa to zmeni na pol hodinu, hodinu, hodiny... Pche, i dni. A ked to ja sama pouzijem, tak len v dvoch situaciach:

- naozaj mi to bude trvat len par minut a nie dlhsie

- vyjadrujem sa o veci, ktora mi je draha, chyba mi, a chcela by som vratit cas spat, ale nemozem

 

A preto to slovo tak neznasam... Pouzivam ho pravidelne, to samo, ale ked sa mam nad tym zamysliet, nad jeho zmyslom... Nie, prec s nim :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 rokmi...

aká dlhá je chvíľa ?

 

Kedy ako , ak sa jedná o chvíľu príjemnú, peknú, keď sa cítime šťastní, spokojní, vtedy chceme, aby ten okamih trval večne, ale ak chvíľu prežívame bolestne, ak sme nešťastní, ak sa v niekom sklameme, alebo náhla choroba, smrť, vtedy chvíľa trvá, akoby večnosť. :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

no to je zaujímavý pojem...keď sa ma v nedeľu doma pýtajú. kedy bude obed hotový, a ja im poviem, že o chvíľu, moc nadšenia tým nevyvolám.

je to relatívne, keď sedím s niekým, s kým si máme čo povedať, tak aj 2 hodiny sú veľmi krátke...aj ráno, keď si poviem, že ešte pol hodinku si podriemem, tak tá polhodinka je veľmi krátka. Zato keď mám pol hodiny čakať niekde pri pokladni alebo u lekára, tak sa mi to zdá nekonečné...ak sedím u zubárky v kresle, tak je to veeeľmi dlhá chvíľa...

príjemné ubieha rýchlo, nepríjemné nemá konca. Tak je to.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz

×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov