Jump to content

Recommended Posts

Jozef50205

Nie , to nie je vtačia chrípka, ale chrípka cicavcov, t.z. veľmi nebezpečná pre človeka. Zatiaľ v Európe bola potvrdená iba v Španielsku a dostala sa k nám z Mexika. Zatiaľ je evidovaných asi dva tisc prípadov a asi 103 mŕtvych, t.z. 5% mortalita, ale nie je nikde dané , že bude oveľa vyššia.

.... z histórie vieme, že v 20.storočí boli 3 pandémie chrípky v 1918 roku Španielska chrípka 40-50 miliónov mŕtvych, 1957 roku Ázijská chrípka 2 milióny obetí a 1968 roku Honkonská chrípka 1 milión mŕtvych, od roku 1580 prebehlo 31 pandémii, teda pandémia ma periodicitu 40 rokov... teda rok 1968 a Honkonská epidémia bola poslednou svetovou epidémiou ...... ak sa prasačia chrípka rozšíri máme tu novu epidémiu/ pandémiu ? / Mexickej chrípky , ktorú chce takto pomenovať štát Izrael / ? prasa im nejde po chuti ani v chrípke ? /

Link to post
Share on other sites
 • Replies 77
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

 • game

  19

 • Darkman

  11

 • Ryan Giggs

  7

 • Sniper

  6

Top Posters In This Topic

Popular Posts

každá uhorková sezóna má svojho strašiaka. :lol: šialené kravy pobehujú po troške stále, aj chrípkové kurčatá, a niečo bolo aj s ovcami tuším ... ale toto je toť zrazu v susedoch, je to aktuálne a z

Inteligenti. Najprv mali spomenut, ze kolko ludi rocne zomrie na "obycajnu" chripku a potom panikarit, ze co robi tento novacik chripkovsky. :lol: A potom ze preco pred tymto nemam strach - ved poniek

na odľahčenie ? ale toto je také ... :lol: no posúďte sami ... Ospravedlnenie roka :

Ze by sa "konecne" naplnili konspiracie a caka ludstvo smrt niekolkych milionov?

Alebo len znova medialny teror? Je aj mozne ze pohrebne sluzby na celom svete sa spojili, a zaplatili vedcov aby pripravili chorobu pri ktorej zomru miliony. V tejto krize by to bolo aj celkom mozne. Zatial sa vsak toho moc nevie, uvidime co prinesie zajtrajsok

Link to post
Share on other sites
Sniper

V Mexiku zatiaľ vyše 100 mŕtvych, vo viacerých štátoch USA sa objavujú nové príznaky, ochorenia hlási aj východ Kanady, prví chorí v Španielsku, Rusko zakázalo dovoz bravčového z USA a Mexika. Šíri sa to dosť rýchlo, je to dosť silne nákazlivé, zopár ľudí sa z toho aj dostalo, ale zatiaľ sa to javí horšie ako vtáčia chrípka. Viac info tu...

 

Prasačia chrípka

 • je smrteľná
 • prenáša sa z človeka na človeka
 • je kombináciou vtáčieho, prasacieho a ľudského vírusu
 • zatiaľ nie je známe, či reaguje na očkovaciu látku
Link to post
Share on other sites

Je aj mozne ze pohrebne sluzby na celom svete sa spojili, a zaplatili vedcov aby pripravili chorobu pri ktorej zomru miliony. V tejto krize by to bolo aj celkom mozne.

nie je to práve veselá téma, ale práve som si predstavila, ako pod krycím heslom " pohrebáci všetkých krajín, spojte sa! " pohrebné služby podplatili laboratóriá, aby zmutovali chrípkový vírus, aby mali vyššie tržby .... :lol:

 

mutuje celkom pravidelne a sám, netreba ho ani moc podporovať

 

ináč pred pár hodinami v rádiu o tejto chrípke rozprávali, že jej priebeh je rovnaký, ako pri bežnej chrípke, príznaky od ľahšieho podráždenia dýchacích ciest, teplôt, bolestí hlavy až po ťažké zápaly pľúc ... pestrá zmeska

Link to post
Share on other sites
Darkman

Co mne na celom vadi najviac, je ze media namiesto toho, aby normalne a triezvo informovali, sa znazia za kazdu cenu vytvorit senzaciu (zas raz). V kazdom prispevku zdoraznuju, kolko mrtvych je v mexiku, ale len minimalne sa zmienuju o tom, aky je stav nakazenych mimo mexika.

Link to post
Share on other sites

Uz sa tesim na clanky na prop.sk, dolezite.sk a dalsie taketo nezavisle denniky :lol:

 

Nesledujem to, takze kolko ludi zomrelo mimo mesta, kde zije viac ludi ako v Ceskoslovensku a velka cast z nich zije v totalnej chudobe?

Link to post
Share on other sites
Darkman

Zo zhruba 2000 nakazenych asi 160.

 

Mimo mesta neviem o nikom :lol:

 

Konspiracie o NWO order uz citam na forach druhy den :)

Link to post
Share on other sites
Sniper

Ja osobne by som za tým žiadne NWO nevidel. To akože za každou epidémiou by malo byť politické pozadie? Vírusy mutujú, to je naprosto bežný jav, v budúcnosti môžu prísť horšie epidémie. Jeden virológ raz povedal: Človek je pánom tvorstva, ale len potiaľ pokiaľ mu to vírusy dovolia. V prípade prasacieho vírusu je zlé to, že zmutoval a prenáša sa z ľudí na ľudí. Vychscanec malý.

Link to post
Share on other sites

aj tak sa mi viac páči výraz prasačia ... keď je vtáčia, býčia, holubičia, prasačia sa priam ponúka ... nj

 

dnes sú správy trochu moc rozdielne, who rokuje a vyhlasuje poplach, mexický minister hovorí o pomalom odznievaní, každý deň je o niečo menej nových ochorení, rádovo pár kusov, potvrdené úmrtia sú spájané s chrípkou, ale ešte to čaká na potvrdenie

 

čo sa týka rúšok ... je to také zaujímavé ...

chrípky a ich mutácie spôsobujú vírusy, a proti vírusom sú veľké aj diery medzi molekulami antibiotík ... nieže rúšky ...

 

rúšky môžu zabrániť vedľajším príznakom, pri oslabenom organizme napdanutie nejakým neposedným bacilom, ale nie proti chrípke ... ale s rúškami si človek asi pripadá tak ... uvedomelý ?

 

vírus už roznesený po svete je, vlastne je to pekná lekcia, akí sme v dnešnom modernom svete zraniteľní

 

a dosť mi to pripomína Crichtonovu Smrť Andromeda ... kde sa vražedný vírus z vesmíru zmutoval na nevražedný ...

no nič, počkáme si ešte trochu ...

 

mimochodom, vydesila ma správa, že nitrianska kafiléria je pripravená zvládnuť nápor ... na moment som videla pandémiu a spaľovača mŕtvol :lol:

 

pošlite ma dakam :)

Link to post
Share on other sites
Darkman

Antibiotika nefungujue nie kvoli dierkam, ale kvoli tomu, ze antibiotika utocia primarne na metabolizmus bakterii. Virusy ziaden vlastny metabolizmus nemaju, z toho dovodu nefunguju antibiotika :lol:

 

Rusko moze podla mna pomoct, kedze sa prenasa kvapockami pri kychani a dychani, ktore moze ruska zachytit.

Link to post
Share on other sites
Cactales

Pomaly sa to zrejme približuje. Podozrenia na nákazu už majú v Rakúsku aj v Poľsku.

 

http://tvnoviny.sk/spravy/svet/aktualne-pr...-v-rakusku.html

 

ak sa prasačia chrípka rozšíri máme tu novu epidémiu/ pandémiu ? / Mexickej chrípky , ktorú chce takto pomenovať štát Izrael / ? prasa im nejde po chuti ani v chrípke ? /

Ak by sa skôr vo svete ujal názov "mexická" prišli by sme na Slovensku o jazykovedné riešenie jej pomenovania :lol: Pomenovanie "prasacia" tu vlastne označuje iba pôvodcu, nie nositeľa vírusu. Na rozdiel od vtáčej chrípky je prasacia chrípka prenášaná z človeka na človeka.

http://primar.sme.sk/c/4819793/prasacia-ch...ju-prasata.html

Link to post
Share on other sites

Už to bolo niekde spomenuté?

Alebo som to iba ja nezachytil?

Prečo sa teda volá Prasacia? Čo znamená ten názov?

 

Dnes som počúval, že to asi zmenia na Mexickú.

 

Včera som bol v hypermarkete kúpiť šunku. Obyčajne cez týždeň tak jeden, no dvaja ludia pri regály. Včera tak 20metrová rada :lol: Čím to asi bude hmmm.

Link to post
Share on other sites

a prečo teda nie prasačia? (keď to vypuklo tak na markíze hovorili svinská chrípka :lol:, to už bolo moc)

to v mexiku pomenovali prasacia?

alebo kto vymyslel ten názov?

Link to post
Share on other sites
Sniper

Tolko strachu a paniky v jednom clanku :lol:

Samozrejme, pretože vírusy stále dávajú človeku na frak a epidemiológovia už niekoľko rokov čakajú na ďalšiu chrípkovú pandémiu, ktorá prichádza raz za nejakých 50-60 rokov a zlikviduje niekoľko miliónov ľudí. Tá ďalšia, ktorá by mala prísť si dáva na čas už niekoľko rokov, najprv sa myslelo, že to bude SARS, potom vtáčia chrípka a možno je to práve táto. WHO tvrdí, že ak sa situácia podcení a verejnosť nebude obozretná tak sa môže zopakovať pandémia rozsahu španielskej chrípky. Predpokladám však, že ty si taký čávo, ktorý ju určite nedostane :)
Link to post
Share on other sites
aljak63

No tak teraz Mexicu riadne klesne cestovný ruch. A pritom majú toľko toho čo ponúknuť. Veľká škoda!

Link to post
Share on other sites

Logicky by to tak malo byť.

Neviem nakoľko chodia Slováci do Mexika kvôli CR a kvôli práci, ale dnes ráno bolo, že cestovky zatiaľ nezaznamenali pokles dopytu v destináci Mexiko.

Link to post
Share on other sites
aljak63

Nehovoril som iba o Slovákoch, ale myslel som to v celosvetovom ponímaní. V Mexicu je veľa toho čo na obdivovanie, či už historicky (Aztékovia, Mayovia, ...), alebo kultúrne, gastronomicky, ale aj za oddychom (Karibik, Pacifik, a iné destinácie). Takže majú teraz poriadny problém! Škoda toho, snáď to čím skôr skončí a Mexico opäť bude normálne existovať!

Link to post
Share on other sites
Darkman

Niekde som to videl vysvetlene. V skratke : je to presne podla pravidiel slovotvorby v slovenskom jazyku, kde sa privlastok tvori pomocou priponi -acia, -aci... telaci, telacia. Vynimkou su slova, v ktorych sa pri slovotvorbe meni slovotvorny zaklad, presnesie sa meni K->Č, tam sa pouziva -ačia, -ačí. Sliepka - slepačí. A kedze sa pri 'prasacej' nemeni slovtovrny zaklad (prasa), tak sa to ma pisat bez makcena... bez ohladu na to, ako sprosto sa to vyslovuje.

 

Samozrejme, pretože vírusy stále dávajú človeku na frak a epidemiológovia už niekoľko rokov čakajú na ďalšiu chrípkovú pandémiu, ktorá prichádza raz za nejakých 50-60 rokov a zlikviduje niekoľko miliónov ľudí.

Len na beznu chripku zomrie kazdy rok cez 500 000 ludi...

Keby tato chripka kosila ako diva, tak nepoviem nic. Ale ked ma od marca, v jednom z najludnatejsich miest na svete, kde hodna cast obyvatelstva zije v slumoch, na svedomi len okolo 200 obeti, a ziadnu obet mimo mexica, dokonca som necital ani o nikom vo vaznom stave mimo mexica, tak ide len o a len o vyvolavanie paniky a nahananie akcii farmaceutickym spolocnostiam

Link to post
Share on other sites

Premenovanim virusu sa cely problem okolo spravneho nazvu mexickej chripky osipanych prasiat zamietol pod koberec

Raši zároveň informoval, že na medzinárodnej úrovni sa dohodlo o novom názve chrípky. Ide o Novel Flu Virus, teda neznámy chrípkový vírus. "Aby sa neškodilo prasatám, ktoré za to nemôžu," poznamenal.

http://primar.sme.sk/c/4821230/prasacia-ch...epotvrdila.html
Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Similar Content

  • slimak
   By slimak
   Zaujimave. V karantene su mesta. Za sest dni chcu postavit nemocnicu. Ludia tam odpadavaju ako muchy.
    
    
   Delnici dostali trojnasobny plat. Ze prijmu tisic lidi na jednou, zvladali to tak rychle v koncentrakoch?
  • game
   By game
   šuškalo sa už peknú chvíľu, je to vonku....

   prvýkrát v živote som to kedysi v praveku čítala o HIV.... aj vy?

   Ako je to so vznikom koronavírusu - koniec článku je krásny. konšpirácie sú konšpirácie, dokonca niektoré dômyselné, ale vyložená lož sa k tomu priveľmi nehodí.... pri SARS nám nikto nenútil Tamiflu za hrozby vysokých pokút, že, pán Kirschner :)

   Kdo stojí za vnikem koronaviru 2019-nCoV

    
  • Vilma Flinstonova
   By Vilma Flinstonova
   nechcelo sa mi to, ale vidím, že o žltačke - hepatitíde tu nič nie je. 
    
   je všeobecne známe, že existuje niekoľko typov tohto ochorenia. A - G.
   ja sa tu povenujem hepatitíde typu E.
    
    
   Hepatitída E Názov ochoreniaVírusová hepatitída E (Infekčný vírusový zápal pečene typu E, žltačka typu E, Hepatitis E)
   Charakteristika Vírusová hepatitída typu E je prenosné, infekčné ochorenie pečene, ktorého pôvodcom je vírus hepatitídy E (HEV). Infekcia je u nás najčastejšie importovaná z endemických oblastí vzhľadom k nárastu turistiky. Patrí k tzv. chorobám špinavých rúk.
   Pôvodca ochorenia Vírus hepatitídy E (HEV), čeľaď Hepeviridae (v staršej literatúre Caliciviridae), rod Hepevirus. Je to RNA vírus, ktorý má štyri genotypy – 1, 2, 3 a 4.
   Genotypy 1 a 2 infikujú len ľudí a sú často spojené s rozsiahlymi epidémiami v krajinách, v ktorých je nízky hygienický štandard alebo sa v dôsledku živelných katastrof hygienický štandard znížil.
   Genotypy 3 a 4 spôsobujú infekcie u ľudí, ošípaných a iných živočíšnych druhov (môžu mať charakter zoonózy) a sú zodpovedné za ochorenia nielen v rozvojových, ale aj v priemyselne vyspelých krajinách vrátane SR.
   Vírus je odolný voči vplyvom vonkajšieho prostredia. Spoľahlivo ho ničí autoklávovanie. Z oxidačných činidiel sú účinné najmä chlórové dezinfekčné preparáty. Vírus je však rezistentný voči pôsobeniu chlóru v koncentráciách, ktoré sa používajú pre prípravu pitnej vody. Ďalej je účinná kyselina peroctová; z aldehydových činidiel glutaraldehyd alebo formaldehyd.
   Klinický obrazInkubačná doba sa pohybuje od 14 do 70 dní, s priemerom 40 dní.
   Prenos vírusu hepatitídy E je najčastejšie fekálno-orálnou cestou, cez ústa do tráviaceho traktu a krvou do pečene, odtiaľ do tráviaceho systému, z ktorého sa vylučuje stolicou počas troch až siedmych týždňov. Začiatok vylučovania vírusu stolicou je tesne pred nástupom klinických príznakov.
   Zdroj infekciestolica infikovaného človeka, mäso a produkty infikovaných zvierat (prenos zo zvieraťa na človeka – charakter zoonózy), voda a potraviny (fekálne kontaminované), transfúzia infikovaných krvných produktov, infikovaná tehotná žena (vertikálny prenos na jej plod), Príznaky a symptómy ochoreniaAsymptomaticky priebeh – u 30 až 50 % infikovaných. Boli dokázané aj asymptomaticky prebiehajúce reinfekcie. Akútny priebeh – u hepatitídy E je podobný klinickému obrazu  vírusovej hepatitídy A, len symptómy hepatitídy E sú výraznejšie, priebeh ochorenia je ťažší a zlyhanie pečene je častejšie ako u hepatitídy A. Typické príznaky súchrípkové (bolesti hlavy, horúčka, únava, nádcha, zápal spojoviek), kĺbové (opuch a bolesti viacerých kĺbov, hlavne drobných), gastrointestinálne (nevoľnosť, zvracanie, nauzea, nechutenstvo, zväčšenie pečene, bolesti brucha a žltačka), Chronický  priebeh – u ťažko  imunodeficientných  pacientov  (najmä  po  transplantácii) môže hepatitída E vyústiť do chronickej infekcie s  fibrózou a  cirhózou pečene. U imunokompetentných osôb infekcia do chronického štádia neprechádza. Fulminantný priebeh  - sa prejavuje ako akútne zlyhanie pečene, čo môže viesť až k úmrtiu. Ťažký priebeh sa pripisuje generalizovanej autoimunitnej reakcii. Najnebezpečnejšia je infekcia v gravidite, kedy letalita pri nákaze v treťom trimestri dosahuje až 20 %, kým u ostatnej populácie sa letalita pohybuje medzi 0,5 - 4 %. Boli pozorované rozdiely pri infekcii rôznymi genotypmi.
   Genotyp 1 – najvyššia incidencia u ľudí medzi 15 – 35 rokom života s letalitou 1 %. Genotyp 3 a 4 – častejšie u starších ľudí (> 60 rokov, najmä v Japonsku), letalita 5 - 10 %. TerapiaZatiaľ neexistuje žiadna účinná špecifická antivírusová liečba hepatitídy E, ktorá by zmenila jej priebeh. Drvivá väčšina pacientov s hepatitídou sa zotaví spontánne a hospitalizácia nie je nutná. Fulminantná forma hepatitídy si však jednoznačne hospitalizáciu vyžaduje.
   Liečba akútnej infekčnej hepatitídy typu E je symptomatická a podporná, zahŕňa :
   režimové opatrenia – pokoj na lôžku väčšinou na infekčnom oddelení, pokoj nemusí byť absolútny diéta – v prvých dňoch sacharidová, s dočasným vylúčením mastných jedál, neskôr po odznení zažívacích problémov sa pridávajú aj bielkoviny. medikamentylátky na podporu funkcie pečene, tzv. hepatoprotektíva vitamíny skupiny B, vitamíny C a K, kortikosteroidy, len v závažných prípadoch s rizikom rozvoja pečeňovej kómy, PrognózaInfekcia neprechádza do chronického štádia, z  hepatitídy E sa vylieči 98 % pacientov.
   Boli pozorované rozdiely pri infekcii rôznymi genotypmi.
   Nebezpečný je fulminantný priebeh u tehotných žien s úmrtnosťou až 20%, najmä v poslednom trimestri. Pravdepodobným vysvetlením tohto stavu je podobnosť medzi vírusovými  a fetálnymi antigénmi ako aj fakt, že každé tehotenstvo je sprevádzané fyziologickou imunosupresiou, ktorá je nutná na to, aby imunitný systém matky toleroval antigény plodu. Tehotné ženy by aj z tohto dôvodu nemali cestovať do oblastí, kde sa hepatitída E endemicky vyskytuje.
   Geografický výskytHepatitída E sa vyskytuje na celom svete vo forme sporadických prípadov, ale aj vo forme rozsiahlych epidémií, najviac v Indii, Barme, Iráne, Bangladéši, Nepále, Pakistane, v bývalých stredoázijských republikách ZSSR, v Alžírsku, Líbyi, Somálsku, Mexiku, Indonézii, Číne i inde. Väčšinou šlo o epidémie v súvislosti s povodňami, pri ktorých došlo k fekálnej kontaminácii vodných zdrojov a vodovodných sietí.
   Podľa informácií WHO sa každý rok vírusom hepatitídy E infikuje 20 miliónov ľudí. Z  nich až 3,5 milióna má priebeh akútnej hepatitídy typu E a 70 tisíc z nich na hepatitídu typu E zomrie, najmä pri infekcii genotypom 1 a 2. Až 65% všetkých úmrtí na hepatitídu typu E sa vyskytuje v oblastiach južnej a východnej Ázie, kde dosahuje séroprevalencia až 25%. V Egypte je 50% obyvateľov nad päť rokov veku pozitívnych na protilátky voči vírusu hepatitídy typu E.
   Výskyt jednotlivých podtypov – genotypov HEV vo svete :
   Podtyp vtáčej hepatitídy E. (AHEV) Podtyp vírusu hepatitídy E izolovaný od Rhesus Podtyp vírusu hepatitídy E 1 (HEV-1) Genotyp 1 izolovaný v Barme, vyskytuje sa v tropických a subtropických oblastiach Ázie a Afriky Podtyp vírusu hepatitídy E 2 (HEV-2) Genotyp 2 izolovaný v Mexiku, vyskytuje sa v Mexiku, Strednej a Južnej Amerike a v Afrike Podtyp vírusu hepatitídy E izolovaný v Mjanmarsku Podtyp vírusu hepatitídy E izolovaný v Pakistane Podtyp vírusu hepatitídy E 3 (HEV-3) Genotyp 3 vyskytujúci sa celosvetovo Podtyp vírusu hepatitídy E 4 (HEV-4) Genotyp 4 vyskytujúci sa najmä v Ázii (Čína) Podtyp vírusu hepatitídy E ošípaných (PHEV) Podtyp vírusu hepatitídy E veľká pečeň a slezina (BLSV) PrevenciaK základným opatreniam pre prevenciu nákazy patrí:
   dodržiavanie zásad osobnej hygieny a hygieny prostredia, zabezpečovanie zásobovania pitnou vodou - ochrana vodných zdrojov a zásobární, ochrana potravín pred kontamináciou, správna likvidácia ľudských fekálií, dostatočná tepelná úprava mäsa. Prevencia spočíva v očkovaní rizikových osôb (gravidné ženy, imunodeficientní pacienti, cestovatelia) a v dôslednom dodržiavaní hygienických zásah v endemických oblastiach výskytu hepatitídy E.
   Očkovanie sa paušálne v praxi nepoužíva, ale boli uskutočnené štúdie jeho účinnosti. Očkovaniu sa podrobili osoby v rizikových oblastiach (vojaci). Očkovanie sa vykonáva troma dávkami rekombinantnej vakcíny. Už 14 dní po podaní poslednej dávky má vakcína ochranný účinok.
   Laboratórna diagnostikaDiagnostika hepatitídy E je založená na dôkaze protilátok tried IgG a IgM anti-HEV metódou enzýmovej imunoanalýzy (CMIA, ELISA, ELFA). Na základe rôznych štúdií sa odhaduje, že anti-HEV IgM protilátky je možné zistiť 3 – 4 týždne po infekcii a sú dokázateľné spravidla až 3 mesiace. Tvorba anti HEV IgG protilátok nastupuje krátko po objavení sa protilátok triedy IgM, s vrcholom tvorby o niekoľko týždňov neskôr a sú zistiteľné dlhodobo (mesiace až roky po infekcii). V diagnostike sa používa i metóda imunoblotu na stanovenie protilátok triedy IgG aj IgM. Nadstavbová diagnostika využíva molekulárno-biologické metódy (dôkaz HEV RNA), používaná je najmä na epidemiologické štúdie výskytu a cirkulácie jednotlivých genotypov vírusu hepatitídy E v populácii.
   Biologické vzorky, odber biologického materiálu a transport do laboratóriaNa analýzu prítomnosti protilátok anti HEV sa odoberá krv v množstve 5 – 7 ml do odberovej súpravy určenej na odber a transport krvi s aktivátorom zrážania (krv na sérológiu). Do dvoch hodín sa môže krv skladovať a prepravovať pri teplote 18 - 23˚C. Ak skladovanie a transport budú trvať dlhší čas, vzorka sa musí uložiť a prepravovať pri teplote 2 - 8˚C (teplota v chladničke). Ak je doba potrebná na uloženie vzorky dlhšia, musí sa krv po zrazení scentrifugovať, oddeliť sérum od krvnej zrazeniny a v sterilnej skúmavke prepravovať iba sérum. Skúmavka musí byť správne označená. Ak je vzorka séra zmrazená, musí sa táto skutočnosť vyznačiť na žiadanke a vzorka musí byť prepravovaná v zmrazenom stave po celú dobu transportu. 
   Literatúrahttp://primar.sme.sk/c/5138944/zltacku-si-mozete-doniest-ako-nezelany-suvenir.html#ixzz2H0vklP84 www.who.int/mediacentre/factsheets/fs280/en/ http://en.wikipedia.org/wiki/Hepatitis_E AutorRNDr. Daniela Hučková, MUDr. Daniela Rovná,
   http://old.hpl.sk/ochoreli-ste/choroby/hepatitida-e
    
   A teraz prečo ma to zaujíma. Nuž, u nás v práci tento milý vírus HEV šarapatil a nejaký kolega to má. neviem, ktorý, lebo ja som asi 10 dní nechodila do práce, ale v pondelok tam už idem, tak to z kolegov vytiahnem. Túto správu mi napísala vedúca. 6e to má inkubačnú dobu až do nejakých 70 dní, som si vyhľadala, ale neskôr mi to kamarát lekár aj potvrdil. Samozrejme, ked som si šla ukončiť PN-ku, som sa na to aj spýtala. Zaujímalo a zaujíma ma, ako je to s kontaktom s inými, a aké mám ja urobiť opatrenia. A dostalo sa mi odpovede, že ak hygiena uzná za vhodné, predvolá si osoby, ktoré usúdi, že si treba predvolať. A vraj si mám umývať ruky a dodržiavať hygienické zásady.  To sú veci, ktoré sú äúplne samozrejmé aj keby tam žiadna protivná choroba nebola.
   Pamätám sa, že ked kedysi na strednej dostala spolužiačka žltačku (to bol typ A, ale vraj tieto 2 typy sú si podobné), prišiel do našej triedy lekár a všetkých nás zaočkoval, a tí, čo neboli v škole alebo boli nejakí nakapatí, prišli sa zaočkovať neskôr na stredisko. A o pár dní všwetkých na 1 deň obšťastnili voľnom a celú školu komplet vystriekali. Dnes sa na to serie, mohla by tam byť hoci aj ebola.
   V robote vraj dostali také inštrukcie, že si majú umývať ruky so špeciálnym mydlom, ktoré tam dostali, a máme každý v kuchynke používať svoj riad. A obmedziť kontakt s malými deťmi a tehotnými ženami. na ako dlho a čo konkrétne robiť, to som sa nedozvedela.
   A tak som sa teda obrátila na môjho kamaráta doktora, a ten mi povedal, čo som si aj myslela, hoci som dúfala, že mi moje myšlienky vyvráti ako bludy. Takže fakt musím teraz obmedziť tie kontakty predbežne na tých 70 dní, ale odporúčal mi dať si urobiť testy (aj mi nadiktoval, aké). Ak sa ukáže, že to nemám v sebe, tak je všetko ok a budú stačiť tie hygienické opatrenia, ale ak to v sebe mám, musím to riešiť.
   Som z toho vedľa, Ninka je v nemocnici, ešte stále ju nepustili, hoci vraj už ňou čerti šijú, furt má v moči acetón (pokiaľ viem, acetón sa objavuje pri extrémnej hladovke). Vlastne ani k narodeninám im v takom prípade nebudem môcť zagratulovať. A Flinstone si tiež má dávať pozor, lebo ak to mám v sebe ja, môže to mať aj on. 
    
   Uvítala by som, keby ste sem dali vaše skúsenosti s týmto ochorením, či čokoľvek iné týkajúce sa ho.
    
  • alamo
   By alamo
   Vírus Zika
    
   čakal som dva týždne, či to spomenie niekto iný.. no nič..
   tak už nejak "tradične", novú "jóbovku" načnem ja
   ale stručne (už ma to prestává baviť)
   odkaz na pomerne obsiahle zhrnutie
   http://www.osel.cz/8663-stane-se-zmutovana-zika-globalnim-ohrozenim.html
  • Sniper
   By Sniper
   Tradičná téma v oblasti medicíny. Už ju majú nielen nemecké ale aj rakúske mačky.

   Zaujímate sa o túto epidémiu, alebo to máte v paži ako AIDS?

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy