Jump to content

Recommended Posts

Otváram diskusiu na túto tému. Vzhľadom na to že nemá každý káblovku či digi-satelit ale iba zopár hrdzavých UHF/VHF antén kde nabehne len Markíza, JOJ, STV tak musí sledovať stanice ako Prima, TA3, STV3 (ktoré by mohli byť voľne dostupné aj v analógovom terestriálnom vysielaní) sa dajú sledovať cez internet. Ďalšia výhoda sú TV archívy kde môžem sledovať zameškané programy.

 

Ale hlavne čo som chcel, je že na nove som pozeral seriál vo vidoarchíve tak, že sa to 2 minúty načítavalo, 10 sekúnd hralo, potom zase 1,5 minút načítavalo a 8 sekúnd hralo. Nedá sa proti tomu volačo spraviť??? Napríklad na TA3, markíze, našej mestskej TV sa to nestáva... Česko blokuje internetový signál na slovensko?

Link to post
Share on other sites
 • Replies 155
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

 • Tomáš

  49

 • Ryan Giggs

  34

 • clovek2

  15

 • doll

  8

Top Posters In This Topic

Popular Posts

nechce sa mi robiť citácie, lebo systém ma podchvíľou samovoľne odhlási, a potom aby som začínal odznova. tak skúsim nejak bod po bode odpovedať, hádam sa v tom vyznáš...   @ STB - vyskúšaj to čo som

Vyhod telku z okna /ak nebyvas vysoko, tak vyskoc aj ty../ a zacni zit. Na dochodku budes mat na take casu dost.. 

nezobralo by ti, keby si trochu viac selektoval z toho, co si vypisal, mozes hned polovicu skrtnut - napriklad relacie na Markize naco je ti dobra Zamena manzeliek ? skus si na tuto otazku seriozne od

Posted Images

Klingonka

Ahoj Tomáš. A nemáte tam IPTV, či jak sa to volá, alebo DVB-T ? Tam sa tiež dá pozerať ale neviem či aj české programy.

že sa to 2 minúty načítavalo, 10 sekúnd hralo, potom zase 1,5 minút načítavalo a 8 sekúnd hralo

Tak to je asi problém internetu - pripojenia, lebo aj mne to robilo a už to nerobí. Mám síce 2 satelity, ale stane sa mi že niekedy niečo prepasiem.

Jedine mi nejde spustit Lampu zo stránky Joj plus - raz tam bola dobrá diskusia. A vždy keď to náhodou zapnem sú tam bludy.

Link to post
Share on other sites
Sniper

To výrazne závisí od rýchlosti internetu, stabilite pripojenia a samozrejme aj konektivity vzdialeného servera. Z vlastnej skúsenosti viem, že na plynulé prehrávanie online videa bolo treba aspoň 1 mbit downstream, často to išlo relatívne v pohode aj pri 512 kbit, ale 1 mbit bol spoľahlivejší.

Link to post
Share on other sites

Len potom na čo to majú keď im nejde odozva serveru všetko im seká. Keď to je také nedokonalé tak nech to nemajú. To je ako keby postavili cestu s pólmetrovými dierami kde by sa chodiť nedalo a povedali by že na tu máte cestu. Ani jedna net-telka nejde bez sekania a zamŕzania ja chápem že to majú preťažené a technici radšej chatujú ako keby mali robiť svoju prácu ale potom na čo to je dobré ak sa to pozerať nedá?

Link to post
Share on other sites
Sniper

Keď ťa to poteší tak včera mi bolo úplne naprt moje 12 mbit pripojenie len kvôli tomu, že STV má servery pravdepodobne niekde v Afganistane.

Link to post
Share on other sites
 • 7 months later...

Téma o digitálnom terestriálnom vysielaní na Slovensku :lol:

 

Viac ako polovice obyvateľstva sa to netýka lebo v dnešnej dobe už sú domácnosti napojené na káblovú televíziu alebo satelit ktorú ponúka tucet operátorov(magio, fiber, satre, upc, skylink, digi-tv...) ale za tie treba ovšem platiť. Takže tí čo nechcú platiť nič okrem koncesionárskych poplatkov teda sú spokojný aj s voľne šírenými televíznymi stanicami sú odkázaní na takýto dvb-t signál. Doteraz sme prijímali tieto programy analógovým signálom UHF/VHF kde sa dajú chytiť STV1, STV2, Markíza, JOJ + nejaké zo susedných štátov čo majú presah na územie SR v pohraničných oblastiach. V decembri roku 2009 sa spúšťa dvb-t vysielanie ktoré pokryje 80% územia a zvyšok sa pokryje v roku 2010. Analógové vysielanie zostáva do konca roku 2012. Týmto získame to že budeme môcť konečne sledovať STV3 za ktoré si aj platíme koncesionárske poplatky avšak v analógu je tá stanica nedostupná (čo je chyba lebo štátna televízia by mala byť dostupná každému aj bez pripojenia na káblovku alebo zakúpenia satelitu + dekódovacej karty). Mali by sa tam pridať aj stanice TV Doma, JOJ Plus, TA3 a nejaké regionálne. Zatiaľ má byť vysielanie v MPEG2 ale neskôr to môže byť aj MPEG4. Všetko ostatné sa dočítate na stránke ktorú prevádzkuje ministerstvo dopravy, pôšt a telekomunikácií.

Link to post
Share on other sites

Je lebo prebieha len skúšobné vysielanie. Pozri to v decembri. Tak čo ľudia prečo nediskutujete? To nikto nesleduje TV cez anténu? Všetci dávate ťažké peniaze káblovým operátorom?

Link to post
Share on other sites
lopata555

tak ja mám net, telefón a káblovku za 30 euro ... to je krásna cena a dobrý signál to má, na anténu prepájam iba keď chcem pozerať novu

Link to post
Share on other sites
Ryan Giggs

Ja mam tiež od jedneho net, voip a IPTV so 64 programami vratane nejakych HD za smiešnych 18 eur.

 

To je jedno, že je to v skušobnej prevadzke, pokiaľ bude v jednom multiplexe viac ako 4 programy, kvalita nebude nikdy uplne dobra. Maximum je tak 4 programy na plnu kvalitu.

Link to post
Share on other sites

mám net, aj dva.

 

a káblovku tuším štyri roky, okolo 60 programov za cca 11 €

 

 

 

anténu sme roky platili pár korún mesačne a rozvody boli v takom stave, že už ich nikto celé roky nebol ochotný ani opraviť.

a bolo tam 5 či 6 programov.

Link to post
Share on other sites

Problem kablovych a satelitnych operatorov je, ze ziadny neponuka vsetky programy dostupne v slovenskom, alebo ceskom jazyku. Platim nemaly peniaz za balik UPC direct plus rozsirene programove ponuky a aj tak nemam STV2, STV3, JOJ Plus... Snad sa to prechodom na digital zmeni ...teda zlepsi :lol:

Link to post
Share on other sites
lopata555

ja mám magio a som nad mierou spokojný, je tam všetko okrem Novy a tá tuším nie je na žiadnej káblovke / aspoň nie legálne :lol: /

Link to post
Share on other sites

Problem kablovych a satelitnych operatorov je, ze ziadny neponuka vsetky programy dostupne v slovenskom, alebo ceskom jazyku. Platim nemaly peniaz za balik UPC direct plus rozsirene programove ponuky a aj tak nemam STV2, STV3, JOJ Plus... Snad sa to prechodom na digital zmeni ...teda zlepsi

UPC Digital ich ponuka
Link to post
Share on other sites

tak ja mám net, telefón a káblovku za 30 euro

Tak toto nieje veľaza 3 veci. Ja toľko isto platím len za dve. Takže za ten istý peniaz by som mal aj káblovku do plusu. Však to je sranda že všetci ktorých poznám s DigiTV, Magio a pod. že musia vždy prepínať na anténu lebo u každého sa nájde nejaký chýbajúci program SK/CZ/HU ktorým rozumieme. Ale tuším skylink to napraví. Je to satelitný set zdarma, len treba investovať do karty ale neplatí sa mesačne. Sú tam všetky základné programy (je ich dosť) ktoré niesu špeciálne platené. Takže nenájdete tam HBO a podobné kraviny ale všetky STV, Markízy, JOJ-ky, TA3, Noe, Patriot, Nova, Prima a všetky približne tieto. Len to že mama nechce dovoliť prevŕtavať rám plastového okna takže parabola neprichádza do úvahy. Ja by som len chcel aby išli z panelákovej spoločnej antény STV1, STV2, STV3, Markíza, TV Doma, JOJ, JOJ Plus, TA3 to chcem tak veľa?
Link to post
Share on other sites
lopata555

ryan ... nooo ale tak ono záleží na veľa faktoroch

 

rýchlosť a neobmedzené sťahovanie, koľko programov máš na káblovke, a samozrejme voľné minúty do všetkých sietí ...

Link to post
Share on other sites
Ryan Giggs

64 Mbit/s neobmedzene data, 64 programov niektore v HD kvalite (Nova sport HD, Discovery HD...), 30 minut do pevnych sieti, 10 na mobil, hovory v sieti poskytovateľa zdarma bez obmedzenia, kopa FTP serverov s obrovskou hromadou filmov, hudby, hier, či inych dat.

Link to post
Share on other sites
 • 2 weeks later...

Áno. Sami vieme že ak je teľka moc prepojená na IT už to bude mrznúť a všetko možné. Klasická telka ktorá ide cez analógovú UHF anténu aspon fičí bez problémov. Tým že všetko prepchajú modernizáciami, tým to aj zlyháva. Mne úplne stačí ak budem mať jeden TV prijímač, jeden ovládač a budem môcť sledovať aspoň základné stanice ktoré by mali byť dostupné bez káblovky či satelitu a nie tak že mať 3 krabice 4 ovládače na to aby som mohol sledovať poondátych 5-6 slovenských TV staníc...

Link to post
Share on other sites
 • 9 months later...

Ahoj Tomáš. A nemáte tam IPTV, či jak sa to volá, alebo DVB-T?

S tým DVB-T je to tak že bývam v činžiaku a ako som sa dočítal na príslušnej webstránke, tak my v činžiakoch so spoločnými anténami sme na tom najhoršie. Aj keby že si kúpim ten Set Top Box tak mi to nenabehne lebo cez ten komunistický rozdelovač čo máme na streche (čo tlačí signál do bytov) je s tým nekompatibilný. To by som si musel montovať na okno anténu svoju, to potrebuje prúd, potom set top box, zase ďalšia krabička, ďalší ovládač, ďalší kábel na prúd, potom samotná telka. Však to aby som si spravil na balkóne základňu NASA aby som mohol sledovať pošahanú Markízu, JOJ-ku a STV? Práveže o to mi ide že nechcem investovať do techniky. S toľkou energiou by som si už nainštaloval satelit, do neho vsunieš kartu skylink od astry a sú tam všetky české a slovenské programy (tie bežné) zadarmo bez mesačných poplatkov. Ťahajú k nám do činžiaku optiky kadejaké, T-Com, aj Orange, každú chvílu máme rozrytú ulicu ale za všetko chcú mesačné poplatky a ja nechcem káblovú televíziu! Ja chcem iba sledovať STV3 čo je stanica ktorá nieje v tej kategórii ako HBO. To pochopím že Hallmark, Discovery, Film+ sú pre tých čo si predplatia a chcú mať tie programy. Ale pokiaľ viem JOJ Plus, TV Doma, STV3 nepatria do tej kategórie a predsa sú nedostupné pre bežné spoločné antény v činžiakoch.
Link to post
Share on other sites
Ryan Giggs

JOJ Plus, TV Doma, STV3 - to by si pravdepodobne neporiešil ani cez dvb-t, kedže tieto stanice na drvivej väčšine uzemia nie su v multiplexe.

Link to post
Share on other sites

Takže bohužel. Lebo práve o tom hovorím že keď už mám montovať aparatúru na príjem už môžem mať dáke DigiTV alebo Magio s toľkým úsilím. Ja som chcel tak že ako doteraz cez spoločnú anténu aby boli dostupné všetky TV programy ktoré sú voľné a zdarma. Lebo vlastne za internet tiež platím takže to je ako keby som platil za káblovku a ešte veľakrát ani nefunguje lebo to blokujú alebo je veľký traffic a nestíha.

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Similar Content

  • Tomáš
   By Tomáš
   Jedná sa o pozemné vysielanie cez anténu, ktoré sa prednedávnom menilo z analógu na DVB-T a teraz sa znova mení na DVB-T2 kvôli uvoľneniu frekvencie pre 5G internet. Je to podobné ako keď sa fórum viackrát presťahuje a treba sa znovu registrovať už to nedotiahnu všetci. Tu sa stalo to isté: Už pri prvej zmene z analógu na DVB-T si mnohí zriadili káblovky, satelity, či iné alternatívy príjmu. Tým pozemný vysielateľ stratil percentá divákov, pri druhom prechode že si ľudia znova musia meniť setopboxy či televízory samotné, už donútilo ešte viac ľudí si zriadiť alternatívu. Týmto dosiahli len to že na slovensku sleduje TV cez anténu už necelých 20% čo spôsobilo najprv odchod Markízy aj s jej tromi programami. Nedávno nasledovala TA3. Proste televíziám sa už neoplatilo platiť veľké sumy za pozemné šírenie kde si vypočítali že lacnejšie je prísť o tých pár divákov ako platiť za to šírenie. Čo si o tom myslíte má to vôbec budúcnosť v dnešnom internetovom svete? Mnohí už televízor samotný ani nepoužívajú lebo všetko sledujú cez počítače či tablety a televízory samotné už začínajú byť smart t.j. už majú prehliadač, netflix, youtube, podporujú pripojenie počítača, aj iných vecí cez bluetooth či wifi takže aj televízor samotný bude onedlho minulosťou keďže aj z televízora sa stáva akýsi inteligentný pc monitor...
  • Tomáš
   By Tomáš
   Ešte tu nemáme tému o reláciach tak ju otváram. Pod pojem relácie patria napríklad: súdna sieň, reflex, teleráno atď... Ktoré sú tie vaše naj a prečo?
  • weirdo
   By weirdo
   Halo,
    
   myslel som si ze som technicky zdatny, ale toto mi prijde nad moje chapanie.
    
   Objednal som samoinstalaciu kablovky s CA modulom. Zadal som vsetky potrebne parametre podla navodu, ale ziadne stanice mi nenaslo. Potom ma napadlo - aha, chyba kabel. Mal som zapojeny len klasicky pre DVB-T. Skusal som teda podla navodu zapojit kabel do rozvodu od UPC, lenze ten tam ma len dierku na koax (s minicudlikom v strede), no na mojej telke je tato diera oznacena len na DVB-S. Ten klasicky kabel, co ide do rozvodov, tam nenapasujem. Teraz neviem, ci ma zmysel kupovat novy kabel, ked podla navodu od telky budem zapajat satelit. Vlastne neviem, co s cim prepojit.
    
   Mam Sharp Aquos LC46LE830.
    
   Pls help. Dakujem.
  • Sniper
   By Sniper
   Sledujete nejaké reality show?
   Ja osobne nie, a tie uputávky v médiach mi už pijú krv. Najmä Vyvolených je plná riť, teraz som čosi zavetril o nejakom milionárovi pre nevestu či čo... :lol:
   Superstar nedávno skončila, vraj to už nebolo také dobré ako vlani :)
  • RoSo
   By RoSo
   Sem so všetkými nápadmi, ako si vytvoriť vlastnú webstránku. Základné veci, fintičky, flashe, všetko, čo sa toho týka. A poprosím konkrétne. Nielen odkaz na jakpsatweb.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy