Skočiť na obsah

Čo to je na fotke ?


game

Odporúčané príspevky

starogrécky olympijský štadión

 

v každom prípade kamenné oblúkovité hľadisko štadiónu, amfiteátra, nejaké scéné, kdesi v staroveku, vpredu medzistupne schody, takýchto boli v staroveku mraky :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ohňostroj :lol:

 

áno, teoreticky uhádla aj game ... proste taká foto by sa dala odfotiť aj v amfiteátri, aj na štadióne, aj v odeone, ale exaktná správna odpoveď bola predsa len divadlo :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jasne, ohňostroj :lol:

 

len ma strašne štve, že mi nevyšiel na celú obrazovku... pôvodne som fotila úplne iný ohňostroj, tak som mala nastavené veľké priblíženie, tak keď začal phersuov sused strielať zrazu, som nestihla oddialiť :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

off topic :

už kedysi v škole sme sa učili, že amfiteáter je staroveké divadlo ...

slovník cudzích slov :
amfiteáter - staroveké antické okrúhle, polkruhovité alebo elipsovité divadlo so stupňujúcim sa hľadiskom, kde sa konali rozličné predstavenia ...

toľko k amfiteátru.

samozrejme pod kruhom si každý predstaví collosseum, pod polkruhom divadlo, amfiteáter ako divadlo, amfiteáter dnešného typu

topic on.



nut, ale rozhodne to vypadá zaujímavo :lol:

ešte je tam moja jedna fotka nezodpovedaná :)
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

offtopic

 

praveže to je rozdelené aj v škole sa tak učíme aj v knihách to máme

 

ódeion - sluzi na kratke recitacie

 

divadlo - polkruh príklad Epidauros

 

amfiteáter - je to novinka ktoru zacali rimania cely kruh príklad Colosseum

 

takto vysvetluju rozdelenie Plínius, Vitruvius aj skripta k dejinam architektury, etc.

:lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiež sa pridám k offtopicu

 

áno, nás to tak tiež učili na strednej, že amfiteáter je kruhové divadlo, ale v antike sa to rozlišuje tak ako napísal phersu, amfiteáter je typický pre rímsky svet

ale tu debatujete o takej veci, aj tak to nie je súťaž o bobríkov, ale len zo zaujímavosti sa tu ukazujú fotky... :lol:

 

game, to tvoje nie je sneh? ja som to brala ako samozrejmosť že to desdemona uhádla, aj mne to tak prišlo :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak ukončíme exkurz do sveta starovekých divadiel, či amfiteátrum, či konkrétne divadlo v kdesi v Koúrione / tam je krásne polkruhovité / je to pre túto tému jedno - odborne to rozoberieme v téme o Archeológii

 

nut aj ja sme to identifikovali ako kamenné sedadlá, čo je typické pre antické predstavenia čohokoľvek, minimum do oblúka, ohlodané časom, čiže starovek, vysekané schody ... a či je to konkrétne divadlo v zy či amfiteáter v yz, je vlastne jedno ... ja uznávam, že ste dobrí archeológovia a v škole dávate pozor.

je mi jedno, kto to uhádol, ale nerobme z toho test pre vš.

 

keby to bol prsník ktorejsi Venuše, typický niečím, čo by mal poznať takmer každý, to je iné, ide o zábavu ... a ako pozerám, skutočne super fotky, ktoré sa zrejme u kdekoho nazbierali ... tak ich sem dávajte ... lebo sú skutočne perfektné, a tie sedadlá tiež ... mimochodom, pripomína mi to jednu nokiovu "sedadlovú" fotku ... z novoveku ...

 

mno ... a nie, to moje nie je sneh, ani vata, ani výplň bundy :lol:

 

edit : no jasné, ... je to rozbúrená voda - takáto :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nok, že ľahké... ja na takéto veci nemám vôbec predstavivosť, mne to pripomínalo huňatý koberec :lol: /mne ani tá relácia kufor nešla, keď sa hádalo, na čo nejaký predmet slúži :) /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov