Skočiť na obsah

lopata555

Odporúčané príspevky

kedysi som zniesla všetko, aj 50+ percentné domáce pálenky zo všetkého možného, dnes akurát tak vodka, dobrá hruškovica... čo vážne ale nemusím je whisky, to aj keby akokoľvek kvalitnú a drahú som ochutnala obracia sa mi žalúdok... a takisto tie domáce pálené mi nerobia dobre, minule som si logla už v dosť podnapitom stave (vtedy už mi vadí len máločo) zo slivovice 50+ a musela som sa ísť tajne za roh vytoto, aby ponúkajúci nevidel ako moje telo opovrhuje jeho domácou :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

idem trochu mentorovať : mládež neslopte :lol:

 

a idem pohoršovať vyznavačov tvrdého :

 

z tých všelijakých domácich a bielych čerešňovíc a slivovíc a marhuľovíc a neviemčoho mi je zle už len z toho pachu

 

jediné, čo som kedysi vypila, aj to veľmi veľmi dávno a maximum jeden glg, bola borovička, to ma naučila babka ako liek proti hnačke, ale strašne dávno som to už nerobila : )

v posledných rokoch wysky - jim beam, asi raz dvakrát ročne, niekedy ani raz, podľa príležitosti, jeden.

moja alkoholická norma :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja celkovo pijem velmi zriedkavo, raz za par mesiacov, ale ked uz, tak nie tvrde....

 

chuti mi baileys s ladom, a Tokaj :lol:

 

plus take veci ako vajecny liker, kakaovy liker, a tak...

 

a kamoskina domaca griotka :) ale to som mala len raz

 

ked velmi tvrde, radsej ceresnovicu, ako daky hnus pre mna typu vodka, atd...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

v posledných rokoch wysky - jim beam, asi raz dvakrát ročne, niekedy ani raz, podľa príležitosti, jeden.

moja alkoholická norma :lol:

Volas ma game??? Zase by si si ma dala??? :)

 

My ked sme raz v KE robili stretko tak som zahovoril stoly na heslo wysky a potom som to musel ist dementovat, aby nas tam necakali bednicky s Jimom Beamom... :)

 

Inak, ja vodku ci nejaky konak , ale iba obcas, ked sa pritrafi nejaka rodinna oslava, tak si trochu vypijeme s chlapmi v rodine.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

....keď ani Vy, tak ani ja nepijem . .... už!

 

Pre krátkosť času, nebudem menovať všetko, čo som mal rád, spomeniem len niečo výnimočné - pretože si nepamätám človeka, čo by mal k tomuto pitivu pripomienky ( a jedna bola či toto už je posledný liter?)

 

orechovica-pripravená maceráciou zelených orechov v liehu, potom prísadami upravená a zriedená na 45%

 

pozná niekto?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

My sme to robili tak, že 15 zelených orechov sa krájalo na štvrťky, zalialo litrom vína, pridalo kilo cukru a nechalo v tme macerovať asi mesiac. potom sa to rezalo vodkou alebo čistým špiritusom. Ordinovalo sa to na rôzne objektívne diagnostikované alebo aj domnelé žalúdočné potiaže. A bolo to dobré.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To bude podobné, možno tá macerácia vo víne bola k dobru. Inak orechy( nesmeli mať škrupinu) zber v júni, mesiac macer., a potom okrem cukru, exot. koreniny a hotové to bolo až v sept.--- liečebné účinky nepoznám, ale treba povedať, že to bol olejovitá konzistencia,fantastickej chuti - žiadny horký letkvar.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

spiska hruska nieje hruskovica ale aromatizovany lieh :lol: tiez som ju pil cez vikend :)

minule mi bolo vysvetlene ze vsetko co je -ica je original palene a tie rozne ceresna, hruska atd su len liehy s aromou

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Bolo aj obdobie Gruziňákové ( teraz je perfektné karp.brendy šp.KPŠ) - s tým sme mali vždy-hlavne pôzndnych hodinách- problémy, rezali to štokom, my sme to poznali, prebehlo dokazovacie riadenie, potom zmierenie, .......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

len škoda, že zametá alkohol s ľuďmi, nie ľudia s alkoholom.

 

hmm ale nechcem moralizovať

proti prípitkom nemám nič, a zčasu-načas keď si niekto vypije, tiež sa nič nestane. ovšem - všetko s mierou

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

len škoda, že zametá alkohol s ľuďmi, nie ľudia s alkoholom.

pokial sa clovek vie kontrolovat je to okey................ ja som aj toho nazoru ze ten kdo pije nema cerviky

ale vsetko z mierou ale raz za cas sa treba odreagovat

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov