Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

nápadité a svojím spôsobom exkluzívne, celkom iste zaujímavá dovolenka či víkend ...

červený domček mi okrem toho haluzového domčeka najviac pristane do prírody, klasika hniezda a mierne rustikálna klasika :)

ale tá červená v lese, je originálna, bezpochyby, ale skôr mi to pripomína terčík pre ochmelkov, nasmerovaných domov k červenému bodu :)

... dúfam, že medvede sú farboslepé :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

inak ked si uvedomite co dava sahara tie fotky hotelov z finska ci svedska, kto tam chodi? nori? ci spanieli? Proste co chcem povedat. Tam vacsinou su navstevnici domaci - teda svedi a fini. Oni sa na to hrdi,nemyslim tie dve hotely,ale na dovolenky jazdia po svojej krajine. V zime niektori maximalne do egypta(to len priklad mozu chodt kde chcu). Podstata co som chcel povedat ich hotely zaplnaju domaci. A cestuju vela. Po svojej krajine.

 

Inak teraz v inej teme dal obrazky na ich obydlia prechodne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

niečo pre romantické duše - každoročne pri Quebecu otvárajú tento ľadový hotel. neviem ako Vám, ale mne prídu tie interiéry trochu...... chladné: http://inhabitat.com/quebecs-hotel-de-glace-is-a-sculpted-winter-wonderland-escape-made-of-ice-and-snow/

 

:) pripomína mi to trošku ako z rozprávky: "Soľ nad zlato"

ľadový hotel: kryštáľovo krásny, pekný na pohľad, romantický, ale naozaj pôsobí aj chladne .., je ľadový, cencúľovitý .. :)

prejsť sa, pokochať nádherou áno, ale spať nie.

 

obrázok číslo 4 :)

.. ako dve rakety pripravené na štart :-)

neodporúčala by som, aby sa intenzívne rožiarili...:-))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jean Nouvel opäť raz nesklamal - návrh Arabského Múzea v Abu Dhabi vyzerá skvele, najmä vďaka 180-metrovej "čipkovanej" kupole: http://www.archdaily.com/298058/the-louvre-abu-dhabi-museum-ateliers-jean-nouvel/?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter

post-2335-0-62440700-1354022099.jpgpost-2335-0-23657400-1354022102.jpgpost-2335-0-43948600-1354022108.jpg

pekne rozvinutá myšlienka z Arabského inštitútu v Paríži z 80-tych rokov, kde sa podobná "čipka" objavuje na fasáde: http://en.wikipedia.org/wiki/Arab_World_Institute

post-2335-0-13675100-1354022533.jpgpost-2335-0-39779600-1354022525.jpgpost-2335-0-48846400-1354022517.jpg

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

prvá je krásna, éterická, vzdušná, hodná nového storočia, druhá je krásna, pôsobí ako vzdušná a veľmi veľmi arabská ... :klobuk:

 

 

/dúfam, že návrh bude realizovaný tak, ako je navrhnutý,

že nedopadne ako interiér hotela Burj al Arab: dizajnérka navrhla a realizovala pre vnútorný otvorený priestor kombináciu bielej a mierne sa meniacej dúhovej farby, majiteľ pán šejk prišiel na obhliadku, a prerábali celý interiér, interiér mal podľa majiteľa žiariť silnými arabskými farbami a zlatom ... na tejto stránke je aj pôvodný návrh, videla som svojho času krásny dokument aj s japonskou interiérovou architektkou ... od základného kameňa po šibeničné termíny zmeny interiéru vstupnej haly http://oursurprisingworld.com/inside-the-burj-al-arab-hotel-in-dubai-united-arab-emirates/ /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

videl som s ňou rozhovor vrámci nejakého dokumentu o tom hoteli. vraj to boli nervy. šejkovia chcú mať všetko hneď a zaraz a podľa ich (ne)vkusu. inak tá pani asi bude z Číny (možno HK), aspoň podľa mena - Khuan Chew.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to bude asi rovnaký dokument, ktorý sme videli ... zostalo vo mne, že je Japonka, ale myslím, že ani Číňanka nebola, ale fakt neviem, meno znie čínsky, zatiaľ som ju našla všade spomínanú len pod firmou, ale to je jedno ... : )

presne to bolo gro toho rozhovoru s ňou, ešte aj po čase od otvorenia bolo na nej vidieť obrovské vypätie a nervy, ináč všade je v súvislosti s ňou spomínaná jej práca pre Burj al Arab.

 

ale hrôza predstaviť si, že by aj z tejto bielej čipkovanej budovy spravili na žiadosť (ne)vkusu arabského objednávateľa farebnú nádheru so zlatými hviezdičkami ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Originální kupolovitá stavba ze slámy měla být kavárničkou v Portugalsku. Úředníci ji však neschválili a projekt se ocitl na Slovensku. Zde si jej architektonické studio Createrra přeměnilo na své sídlo.

Jedinečná stavba v malé vesnici Hrubý Šúr nedaleko Sence na jihozápadě Slovenska má osm kleneb a uprostřed kupoli s průměrem šest metrů.

Její perfektní pevnost by měla odolat dokonce i zemětřesení. Stavba vyžaduje minimální vytápění. Sláma je totiž nejen nosná, ale má i vynikající izolační vlastnosti. To si majitelé již ověřili, dům má za sebou dvě zimy.

Zdroj: http://bydleni.idnes...rchitektura_web

post-88-0-20001600-1354194029.jpg

 

post-88-0-24819600-1354194044.jpg

 

post-88-0-89774100-1354194052.jpg

 

post-88-0-37599000-1354194061.jpg

 

Keď stavba "zarastie" zeleňou, môže celkom dobre "zapadnúť" do prostredia.

Ako ale majú poriešenú tú najzákladnejšiu miestnosť kam aj kráľ chodí pešo, to už článok "nerieši" ... :hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no počkať, už tam dvakrát zimovali, v lete v kukurici dobre, ale čo v zime ? ha ?

 

ináč ... toto sú také základné veci, že aj mne zvyčajne napadá ako prvé, kde je oná miestnosť ... kuchynku majú.

nemajú tam podzemie ? latrínu na záhrade ?

toto je vážna vec !

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na jednej z fotografií pri článku to vyzerá tak, že v pozadí je drevená kadibudka, :ermm:

riešená skoro ako pozorovateľňa – má okno!

Na ďalšej fotografii zas zvláštny objekt obdĺžnikového pôdorysu, v ktorom by "oná"

najdôležitejšia miestnosť prípadne mohla, či mohli byť. :vystraseny:

 

Ale aj jedno, aj druhé riešenie by bolo viac-menej odfláknuté.

Mali na to "dve zimy", tak sa s tým mohli trošku "pohrať"!

Kultúra národa sa pozná podľa stavu WC ... :smile2:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Korejské studentky v Soulu jsou hýčkané. Multifunkční budova s obchody, fitness centrem, kavárnami, ale i garážemi nebo učebnami jim nabízí veškeré pohodlí. Je však skrytá pod zemí. Budova stojí v místě bývalého stadionu, musela se pro ni vyhloubit jáma o rozměrech 200 × 65 × 25 metrů.

Zdroj: http://bydleni.idnes...rchitektura_rez

Viac o stavbe dnes na ČT2 o 14:15 hod. - relácia Architektúra

repríza:

3.12. /pondelok/ ... 10:45 - ČT2

5.12. /streda/ ...... 14:35 - ČT2

 

1/ Dva trakty budov stoja proti sebe a cesta medzi nimi je dláždená kameňmi.

Pod cestou, ale aj pod budovami sú dve podlažia vyhradené na parkovanie.

post-88-0-70048900-1354352629.jpg

 

2/ Celá budova z diaľky vyzerá iba ako kopec, ktorý pretína kamenná cesta.

post-88-0-47216200-1354352635.jpg

 

3/ Nočný pohľad na budovu – cestu medzi oboma budovami neosvetľujú žiadne reflektory,

ale svetlo "vychádza" z budov.

post-88-0-59217800-1354352640.jpg

 

4/ Aby steny budov odolali tajfúnom, sú obložené kamennými plátmi.

Kostru fasády tvori 400 ton ocele.

post-88-0-00457100-1354352646.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ešte k tej predchádzajúcej stavbe - keby ste čítali originálny článok, tak by ste vedeli, kde je toaleta - v susednej budove... to sa mi ale zdá ako maximálne nepohodlné a neekonomické riešenie...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie, budeš mať pravdu, nečítali, ja určite nie, ale hľadali sme ho ! :innocent:

ako riešenie je to vskutku vadné. a na kaviarničku už úplne, je možné, že preto nedostali v Portugalsku povolenie stavať ?

tak som si to predstavila tu, keď niekto musí utekať do druhej budovy v snehovej metelici s bolením brucha, žiadna výhra.

to latríny vo vlastnom dvore doma boli riešené lepšie, susedia nevideli, keď človek utekal na wecko :huh:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

keby ste čítali originálny článok, tak by ste vedeli, kde je toaleta - v susednej budove...

trinita, priznávam, že som ten článok čítala, ale určite to bolo iba také zbrklé čítanie, lebo toto som tam nevidela. :neviem:

 

Kde je toaleta?

"Toaleta je momentálně umístěná ve vedlejší budově, která nám také patří. Do budoucna plánujeme postavit ekologický záchod (bez vody) vedle slaměného domu. To bude náš další zajímavý projekt."

Bjorn Kierulf

Zdroj: http://bydleni.idnes...rchitektura_web

A teraz mi to skoro oči "vyklalo".

Ale ... dve zimy ... a stále nič? :ermm:

Ostatne, návrh toalety predsa mali riešiť súčasne s návrhom domu,

nech by už ten dom navrhli "postaviť" kdekoľvek ...

... a snáď prístup krytý, nie aby sa v zime brodili snehovým závejom.

Iba ak by počítali s globálnym otepľovaním, a teda, komu nutne treba, ten prebehne ... :smile2:

____________________________________

A ešte poznámka k tej budove v Soule ...

... oplatilo sa pozrieť si to v TV, bolo tam toho oveľa viac, ako "dával" článok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov