Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

Presne! Je to respekt, co z nej tiahne :) ak ju niekedy uvidim v skutocnosti, tak napisem, ci na mna urobila dojem aky ide z fotiek :), mozno by som bola sklamana a rezervovana ako domaci :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ano, z takych stavieb ide okrem respektu hlavne chlad :lol: Giganticke, neuveritelne... ale ja sa priznam, ze sa vseobecne necitim dobre v spolocnosti ocelovych, kamennych stavieb niekolkonasobne vacsich ako ja. Vlastne velkost tu ulohu nezohrava. Hento by som si pozrela, ten Tower Bridge, pretoze clovek si kukne par britskych filmov, v ktorych dany bridge figuruje, a hned ho mierne kontaminuje tuzba si to pozriet na vlastne oci. Hodila by som ockom... hodila... ja som velmi rada, ked ma nieco ohuri (:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Asi táto stavba vôbec nepatrí medzi mimoriadne, ale skôr len medzi stavby hodné povšimnutia.

 

Manželé na prahu padesátky zdědili pozemky v malebné zátoce Jižního ostrova v Marlborough Sounds na Novém Zélandu. Rozhodli se zde trávit chvíle volna a odpočinku. Od wellingtonského studia Parsonson Architects si nechali postavit elegantní chatu, ze které je výhled na průlivy a ostrůvky.

Zdroj: http://bydleni.idnes...rchitektura_web

post-88-0-56820500-1340863164.jpg

 

post-88-0-37018000-1340863169.jpg

 

post-88-0-87618600-1340863175.jpg

 

Podmienka, ktorú rodina pri zadaní návrhu projektu chaty zadala architektom bola –

- minimálny zásah do prírody, odstránenie stromov len v nevyhnutnom prípade

K chate, v našom ponímaní asi skôr k domu sa dá dostať autom, ale aj priplávať loďou, a ako hovoria "domáci", chata robí radosť nielen im, ale aj ľuďom, ktorí na lodiach "prechádzajú" okolo, a ktorí ich už nie raz prišli pozdraviť a navštíviť.

Rodina údajne takúto spontánnosť miluje, ale ... boli by sme na tom tak aj my? Dokázali by sme prijať neznámych ľudí, ukázať im svoju domácnosť, nielen pohostiť ich, ale poskytli im dokonca aj prístrešie?!

Obávam sa, že sme oveľa rezervovanejší, opatrnejší, alebo skôr až nedôverčivejší ... :hmmm:

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nieco vynimocne!!! Tak citlivo zakomponovane do prirody a vobec nie posobiace gycovito - rozpravkovo-drevorubecky, tom u sa povie vkusny "zasah" do prirody

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dam len srandu. Sranda to nieje. Stavba co sa mi paci a zanechala dojem? Taka nieje. Bol som v tej andaluzii a vravim velke kopce a v kazdej doline ina farba. Vcera som siel na Mikulas. Je to ozaj pekne. Bolo mi luto tych vylamanych dolin, ani nie proste niekedy sa to stane.

 

 

Som si pozrel v akej som teme. Boli dvaja ludia 20 storoci. jeden si kupil pozemok v mexiku , v tom dazdnom. Samozrejme neviem ako sa vola. Ale do tyzdna hodim fotky. a druhy je z indie. Ten "mexican" je nejaky europan mozno nemec(skor franzuz), proste clovek co mal peniaze aj jeho dedicia maju. A ten Ind? To bol clovek co si to postavil zahradu za 30 rokov na zaklade vsakovakych odpadov a vsakovykych skal. ten ind nemal peniaze.

 

Proste jeden aj druhy spravili nieco pekne v krajine kde chceli zit.

 

Ak mi niekto pomoze ich najst. - Vlastne som zvedavy ci to niekto sleduje. Teraz som si spomenul, kde boli tak v nejakom anglickom dokumentarnom serialy o zahradach . Viac menej som si isty ze to najdem, lebo obe dojmy co si pamatam boli o zahradach z toho isteho programu o tom som na 100% isty.

----------------

 

Ten anglican co navstevuje tie zahrady, ako sa vola ten program, je to bud na discovery ci spektrume. Neviem mozno ma ten program bavil videl som ich vela. Ale kde neviem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vdaka secretka ten chlap to je ten co som mal na mysli.

 

http://www.youtube.com/watch?v=vMF-3Uh-Ljo&feature=related

india ta zavlazena od 50 minute.

 

A to mexico najdem

http://www.youtube.com/watch?v=NXDFRffi6IM&feature=related

Od 31 minuty.

 

http://www.youtube.com/watch?v=vYtyHW31dVA

Ta zahrada je v tom to diele, je mi jedno co si pozriete a co chcete vidiet. Je to pekne ale kd cloveku staci hoddok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neviem, čo povedať o tomto "skvoste". Možno o pár rokov budú tieto záhrady "pohľadné",

ale takto vytvorená "záhrada" umelých "stromov" zatiaľ na mňa pútavo nepôsobí.

 

Singapur – záhrady v betónovej džungli

 

V Singapure postavili nové Semiramidine visuté záhrady – osemnásť umelých gigantických stromov výšky 25-50m medzi mrakodrapmi. Súčasťou "záhrady" je chodník vedúci korunami stromov, ktorý umožňuje návštevníkom výhľad na celú záhradu.

Prvá časť záhrad bola oficiálne otvorená 29. júna a v budúcnosti by sa mali záhrady stať jednými z popredných tropických záhrad sveta, ale súčasne by mali byť aj rekreačným miestom pre miestnych obyvateľov.

 

post-88-0-68969700-1341557990.jpg

 

post-88-0-31228800-1341557996.jpg

 

post-88-0-12899900-1341558004.jpg

 

post-88-0-77515800-1341558021.jpg

 

post-88-0-81802300-1341558026.jpg

Zdroj: http://bydleni.idnes.cz/zahrady-semiramidiny-singapur-dzw-/architektura.aspx?c=A120629_094446_architektura_web

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

V roku 961 bol postavený jeden z architektonických divov Číny – pagoda Jün-jen, ktorá svojim výrazným naklonením pripomína šikmú vežu v talianskej Pise. Pagoda sa nachádza vo východočínskom meste Su-čou.

Mesto Su-čou zdobia krásne kamenné mosty, pagody a starostlivo navrhnuté záhrady, ktorú sú tiež vyhľadávanou turistickou atrakciou.

Zdroj: History revue 7/2012

 

Pagoda Jün-jen

post-88-0-96447600-1342418551.jpg

 

Len pre porovnanie - šikmá veža v Pise

post-88-0-94776600-1342418560.jpg

 

http://cs.wikipedia.org/wiki/Su-%C4%8Dou

http://sk.wikipedia.org/wiki/%C5%A0ikm%C3%A1_ve%C5%BEa_v_Pise

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zatiaľ čo prístrešok na prespatie, ktorý sem vložil sahara pôsobí až skoro sterilne ...

... čisto, nenápadne, veľmi jednoducho a "snaží sa" čo najlepšie zapadnúť do prírody,

dom, ktorý navrhla architektka Dang Viet Nga pôsobí naozaj tak, ako ho nazývajú – Bláznivý.

Vôbec si neviem predsataviť ako by u nás, pri snahe prísneho dodržiavania rôznych regulatív mohla byť postavená takáto stavba. Samozrejme, že čiernych stavieb je u nás nekonečné množstvo, ale mať takúto stavbu, aj keď nie priamo, ale aspoň niekde v blízkosti centra mesta ... no neviem. :hmmm:

 

Přestože se malý vietnamský hotel jmenuje Hang Nga, což znamená Měsíc, všichni mu říkají Šílený či Bláznivý dům. A není se čemu divit. Podivný "crazy" dům už několikrát v různých anketách získal titul nejbizarnější či nejkreativnější stavby světa.

 

Jedno je jisté. Téměř každý turista, který navštíví vietnamské městečko Dalat, nezapomene šílenou stavbu navštívit. A je to opravdu neuvěřitelný zážitek. Občas si připadáte, jako když procházíte vnitřnostmi nějakého obrovského živočicha, v jiné chvíli se vám zase vybaví vzpomínka na Scottova Vetřelce.

Pohádkový dům architektky Dang Viet Nga má celou řadu inspiračních zdrojů. Najdete zde vliv slavného surrealisty Salvadora Dalího, barcelonského geniálního stavitele Antoni Gaudího či Walta Disneye.

Zdroj: http://cestovani.idn...kolem-sveta_tom

post-88-0-57418200-1342677201.jpg

 

.post-88-0-74913200-1342677210.jpg post-88-0-84745100-1342677217.jpg

 

.post-88-0-37725500-1342677226.jpg post-88-0-06636200-1342677232.jpg

 

..........post-88-0-20315700-1342677244.jpg

 

..........post-88-0-89988800-1342677252.jpg

 

..........post-88-0-76713200-1342677262.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto je výnimočná stavba. ten zadný dvor je úchvatný. a presklená spálňa aj pre medvede, ako v tej malej chalúpke v lese ...

vo veľkom, ale rovnaké, malé prepojenie s prírodou vo veľkom ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

každodenná tepláreň to teda nie je ... :)

pripomína mi modrobiely holandský porcelán ako taký, ... chápem, že to bol zámer, ale okamžite som musela pozrieť na zdedenú bielomodrú holandskú keramickú nádobku, zrejme na tvrdý alkohol, ale nie som si istá, čo to je, len je to pekné ... ako tepláreň ...

výnimočná stavba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Zvláštny dom, ktorého fasáda smerom do ulice je navrhnutá smerom vertikálnym,

v smere do záhrady sa mení tvar fasády na horizontálny ...

 

V městě Toyota v japonské prefektuře Ajči vytvořilo místní studio Katsutoši Sasaki minimalistickou stavbu s devíti hladkými rámy z masivního dřeva.

Zdroj: http://bydleni.idnes...m_osobnosti_web

post-88-0-41366600-1346911050.jpg

 

post-88-0-62064200-1346911062.jpg

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm : ) ona ale vo svojej administratívno obchodnej existencii je úžasná, zaľudnený grand canyon

tie terasy sú krásne, priniesli im les, zostáva dúfať, že na neho majú tí ľudia tam čas.

pripomenulo mi to jedno pracovisko spred pár rokov, kde sme chodili na vecko fajčiť, a veľké okno sa otváralo do krásnej záhrady bez ľudí, naučila som sa tam poznávať vtáky, nádherný trojminútový relax.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale táto 8-úrovňová strešná záhrada s vodopádmi, útesmi, jazierkami a ostatnými atrakciami musí niektorým Japoncom pripadať úžasná

 

Mne sa ten ich nápad využitia každého m2 páči,

aj keď ten pocit môže byť iný v skutočnosti a iný je pri pohľade na fotografiu.

Len ten pomerne úzky priestor medzi fasádami s "farebnými" pozdĺžnymi pruhmi pôsobí na mňa dosť stiesnene.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov