Skočiť na obsah

Jozef50205

Odporúčané príspevky

Hellé, a pirki ši znala?

pirki - sprvu som si myslel, že ide o pračky, ale tam nie bola žiadna taká voľba

tak som vybral pekné dievčatá - ako to bolo navrhnuté v názve článku :)

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nie, nie je to dobre :)

... netuším, či sa to používa aj na severe a východe, ale na západe celkom iste, používali sme to už ako deti, a používam to dodnes aj na Záhorí ... šáliť a nešáliť :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

klamať, či neklamať, to je otázka ;)

na východe "šaľeny" = bláznivý, nerozumný

 

Ta, co ty šaľeny ? (čo ti šibe ?)

Mešac ja šaľeny (napr. v splne...)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

a zasa sa podarilo, tie slová prichádzajú samé :)

 

... na xate sa práve zadarilo, trochu som štengrovala lopatu555, že bude načase nejaké fotky úrody dať do záhradkárskej témy, nech sa nemancuje len alram, aké má super paradajky :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

tiez mas dobru zabavku po polnoci... ja som pred chvilou dorobil samokorektury na clanok o rumunskych horach

 

k tomu vajcu - mne by tam skor patrilo dlhe ŕ - rozšvŕľané

tak mi to lepsie zneje, asi nejako podla nasho, keby som sa mohol starkej opytat... ale uz sa neopytam :(

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

eee, v predslove som sa dočítala, že hovorili na Kysuciach krátko, bo mali málo času :-) inak v mnohých ohladoch sa mi to hornokysucké náreči podobá na šarištinu... aspoň mne to pripadalo zrozumiteľné

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

víno, dievcence, VÍNO !

 

tunka = kaďa, taka velka nadoba, kedysi drevena, dnes plastova, do ktorej sa pomelie hrozno, ktore sa neskor presuje (lisuje)

mláto = "kolac" zlisovanych zbytkov (supiek, stopiek) po vypresovani hrozna, inak aj "terkele"

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no jo ... terkelica už mi dáva zmysel ... strýko to so svojím kamarátom robieval, robili skvelé víno, boli vinári, ale ani terkelica nemohla vyjsť nazmar :)

 

/ nevolali to ale bežne terkelica, len občas ... to slovo k nám odniekiaľ došlo :) /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov