Skočiť na obsah

Cestovanie na vlastnú päsť


Tom182

Odporúčané príspevky

no hlasim sa z montpellieru...musel som tu ostat na noc, kedze vlak do barcelony mi ide az zajtra...ak vsetko pojde ako ma, zajtra vecer som v barce, ubytko som si nasiel na super modernych intrakoch s bazenom na streche :lol:

  • Pridať bod 1
  • Odobrať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kriste pane :] tak potom sa ti dobre vodi :lol: dalej podavaj pravidelne spravy, alebo zacni blog a tam to vsetko zosumarizuj. rada si to potom precitam.

 

a inak by ma zaujimalo, ze cim si tak niekoho urazil, ze mas za ten prispevok zlu karmu :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

zdravime Vas z mesta spiny a mercedesov z Tirany z Albanska ako sa hovori. Spina sa najde vsade, ale tych mercedesov je tu teda pozehnane. Momentalne popijame albanske pivo vo Fredyho hosteli a chystame sa objavovat nocne mesto. Dnes sme boli na hlavnej vlakovej stanici (ta naozaj stoji zato) informovat sa o preprave do Podgorice. Dozvedeli sme sa ze medzi tymito hlavnymi mestami neexistuje ziadne priame spojenie, tak pozajtra ideme do Shkoder kde prideme niekedy o piatej vecer a na mieste az zistime ako je to s busmi do ciernej hory. mame za sebou uz 4 nocne presuny,z toho 3 autobusmi, v ktorych sa neda spat a jeden vlakom kde uprostred noci zacalo z vedlajsieho kupe revat decko, takze super...uz sme 2 tyzdne na ceste a este nas cakaju 3 krajiny, balkan je super

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kriste pane :] tak potom sa ti dobre vodi :lol: dalej podavaj pravidelne spravy, alebo zacni blog a tam to vsetko zosumarizuj. rada si to potom precitam.

 

 

blog mam na sme a tam o tom pisem vsetko co zazivam :)

 

a aby som nezabudol...zdravim z barcelony..ubytko mam na super intraku, sice mimo centra ale bazen na streche, free internet, luxusne zariadene izby...no radost by tu bola studovat :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

taaaak a opat som sa presunul....posielam pozdrav zo slnecneho madridu...od mesta som cakal malo, dalo vela :lol:

a vyborna cesta medzi barcelonou a madridom...3.5 hodiny rychlovlakom je radost cestovat :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nooo konecne som dorazil do lisabonu...cesta uz o dost horsia ako barca-madrid...spat sa nedalo kedze minimum miesta na natiahnutie noh som mal...zniceny, nevyspaty, dolamany som dosiel do lisabonu a cakam kym mi na hoteli uvolnia izbu, a poobede podvecer snad uz pobeham mesto...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mal som prispevok, ktory mi zrusil vypadok prudu. Prisla burka co sarapatila na pohode.

Napisem v bodoch co som chcel povodne obkecat. Vsetko su to nazory moje, tak ako ja to vidim. Je to o nokiovej ceste.

 

1. strasne vela kilometrov(vacsinu casu straveneho na ceste budes vo vlaku), a to bude tvoj najvacsi zazitok, co si po ceste budes pamatat. Ja mam trosku fobiu z vlakov, ked som mesiac brazdil na vojenskej sluzbe nase kolaje. Ale mam odtial aj najkrajsie a najsilnejsie zazitky na vojnu.

 

2. Na mesta, ci miesta mas malo casu,nebudes si ich ani pamatat, a to si videl co by si normalne ak by si mal viac casu videl len zlomok. Pr. ja som bol v paris vyse tyzdna a v londyne 3,4 dni(cestovka vozila po pamiatkach, muzeach a atrakciach).Ja osobne nemam chut sa vracat tam kde som bol, lebo je nespocetne mist ktore mozem navstivit, ci ich nikdy neuvidim.

 

3.keby si taky vylet robil v azii ci amerike pochopim, ale zijes v strednejeurope,a vybrat sa hocikde na tyzden -dva nebude nikdy problem. Nemecko polsko ci madarsko, cesko si nechaj na buduce vyjazdy.

 

Mas predplatenemesacne cestovne, navstiv kamarata v manchestri a v pohode a kludne sa vrat a uzivaj si.

 

Neber moj prispevok v zlom, ja ta obdivujema drzim palce.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

viem ze vela casu stravim vo vlakoch, to bol aj plan...ja som nesiel dovolenkovat, ja som siel cestovat...mna vysedavanie vo vlakoch, cakanie na stanici na dalsi pripoj atd vyslovene bavi

 

na mesta mam casu tak akurat...samozrejme ze v kazdom by sa dalo stravit aj tyzden, ale ja niesom clovek co by chodil po kazdom muzeu...na vacsie mesta si nechavam dva tri dni, tie male prejdem za den...takto zistim kde sa mi zapaci a tam sa potom mozem vybrat opat aj na dlhsiu dovolenku..ono vybrat sa neskor hocikedy na tyzden dva neni len tak, kedze clovek ma len 20 dni dovolenky za rok...polsko a madarsko ale vynechavam, nemecko idem, mnichov je moja klasika tam si idem oddychnut

 

neboj, uzivam si toto tempo, ak by mi nevyhovovalo tak ho zvolnim

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Viem ze si iny ako ja, inak by si to nerobil, tak ta potom prispevku viacej chapem. Ja som ta chapal aj predtym, to precestovanie europy je tvojim sposobom asi najlacnejsie ake moze byt, resp. jedine realne, autom sa to neda, ani keby ste tam sedeli traja, a obavu z ponorkovej nemoci ci ine problemy so spolucestujucimi tiez chapem a pri istych vyletoch som robil solo. Tak si to uzivaj, a nech sa ti nic zleho nepostretne, nech zvladnes co si si predsavzal. ked budes v okoli Revucej zastav sa. Pojdeme na pivo a mas noclah.Inak som ta dnes spomenul aj zene,ta tiez nieco precestovala, mozno aj viacej ako ja, aj ked sa pozname od zakladnej skoly, neboli sme stale spolu.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vies co mna najviac hneva na mojej ceste, ze som nevidel tiesnavu ryna(150km). Pritom ked sme mali nemcinu, tak som sa o nej dost dozvedel(pekna priroda, mestecka, ale hlavne hrady). Ale cestu som si naplanoval plzen -haag, pritom aby som to aspon presiel som potreboval jednu noc pred a jednu po(aby som sa nemusel nahlit). neurobil som to a hneva ma to. Ktovie ci sa tam niekedy dostanem, a asi je to najkrajsia cast nemecka(siel som okolo).

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vacsinu ciest sme si zorganizovali sami, nech to bolo kamkolvek, uplne v pohode sa to dalo uz davno, letenky zvlast, hotely, lode, program... aj velmi daleko a nikdy s tym nebol problem... jediny problem s byvanim bol paradoxne v N.Y.

 

co a tyka cesty po europe, pred rokmi sme ju presli stopom a o par rokou neskor autom s tym, ze sme spali na plazach, kde sa len dalo.. aj v nice na plazi som spala, hned pod promenadou :lol: akurat, ze tam bolo hrozne vela vypasenych potkanov... :)

 

jo, nokia a nikdy sa s nikym nedohodni, ze sa s nim stretnes trebars v piatok o druhej v marseilles v pristave :)

 

have a nice trip and take care!!!

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dik za radu, rivieru uz mam nastastie za sebou, tak jedine o rok :lol: ale poznacene :)

tak to vyzera ze sa mi crta fasa cas v parizi...v sobotu s kamosom a jeho rodinkou do versailles...manzelka nehovori anglicky co bude sranda...a v piatok s jeho kamosmi na poker, a tiez nik nehovori anglicky...dalsia sranda :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

posielam maly pozdrav z Lille...cesta z Pariza len hodinku, to TGV ma nieco do seba :lol: tri noci tu ostavam s tym ze chcem pobehat mestecka na severe francuzska pri mori tak uvidim co z toho bude

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

budu budu, len z pariza je toho trosku vela :lol:

dnes som bol pozriet calais, co je male mesto na severe, na najuzsom mieste lamanche...bol som na majaku s uzasnym vyhladom na mesto a videl som az do anglicka...kam zajtra smerujem :) ak vsetko pojdem ako ma, zajtra vecer som ubytovany u kamosa v manchestri :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov