Skočiť na obsah

Cestovanie na vlastnú päsť


Tom182

Odporúčané príspevky

zvysnych 10% je uz len dokoncit skolu :lol:

 

no plan je krizom cela europa...zacnem juhom, taliansko, spanielsko, portugalsko, potom francuzsko, odtial nemecko, cechy, belgicko holandsko, naspat cez fr do anglicka a potom naspat smer dansko, svedsko, norsko atd...odtial dole cez litvu polsko a ak budem stihat tak aj juhovychod, balkan a koniec v grecku :)

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no plan je krizom cela europa...zacnem juhom, taliansko, spanielsko, portugalsko, potom francuzsko, odtial nemecko, cechy, belgicko holandsko, naspat cez fr do anglicka a potom naspat smer dansko, svedsko, norsko atd...odtial dole cez litvu polsko a ak budem stihat tak aj juhovychod, balkan a koniec v grecku :lol:

A ešte konkrétnejšie? Lebo také Taliansko je obrovské, takisto Španielsko, Francúzsko, Nemecko, ...

chcelo by to nejakú mapku s červenou čiarou plánu - nebude nič takého?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ziaden konkretny plan nemam...chcem vidiet zaujimave mesta, ci miesta ktore mi niekto odporucil...ale v podstate sa budem tulat, sadnem na vlak a kam ma odveze tam vystupim ak sa mi bude pacit, popozeram, pofotim a idem dalej....dva mesiace je kratka doba

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pekný plán. Potom budem určite zvedavý na fotky.

 

Ešte by ma zaujímalo, koľko si si na to vyčlenil euráčov, pretože to asi nebude lacný špás. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hlavne tá Škandinávia - taká krásna a tak drahá :lol: No ale celkovo tie ceny dopravy sú vždy asi ten najväčší problém v európskych krajinách. Bohužiaľ.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Proteus no ratam cca 4000 eur ze ma to vyjde +- nejake dalsie :lol:

 

doprava je celkom fajn, za 400eur mam mesacny interrail listok a mozem sa vozit kam len chcem :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no nebudem furt len po hoteloch byvat, ale v tejto sume uz ratam aj cestovne plus nejake vydaje navyse...

napr v anglicku neplanujem hotel kedze mam kamosa v manchestri, u neho sa ubytujem a odtial budem vyrazat na vylety, tak isto v amsterdame mam moznost sa u kamarata ubytovat, v nemecku na par miestach tiez, takze to snad nebude az take strasne...a beriem si maly stan v pripade nudze :lol:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no ono zase cestovanie niekedy byva lacnejsie ako si vacsina ludi dokaze predstavit

ale s tou poslednou vetou sa neda nic ine len suhlasit "peniaze boli, su a budu", casto ju pouzivam ked sa niekto strasne cuduje ako je mozne ze som zase niekde isiel :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vzdy sa da cestovat za rozumne peniaze, nemusim byvat v 4* hoteloch...avsak 2 mesiace su dost dlha doba ked sa aj lacne cestovanie predrazi kvoli tomu, kolko toho bude :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

4* su uplna zbytocnost, mlady clovek toho znesie vela :lol:

ked sa bavime o Europe, tak v tomto ano, ale akonahle clovek ide dajme tomu na blizky vychod, stredny vychod, india...tam zrazu zisti ze na to prezitie mu staci o mnoho menej ako tu a aj taka 2mes cesta ho po spocitani konecnych nakladov vyjde stale prilis lacno ked sa zohladni kolko toho videl, zazil, ochutnal...

toto sa mi na EU nepaci, rad sa v nej tulam, ale stale je na taketo tulanie prilis draha...daju sa na najst lacne hostely, lacne jedlo, to ano..ale oproti inym kutom sveta je draha, miestami az prehnane

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

fuuu nok, a mas to zratane dobre? ja som v Kanade byval v hosteloch dokopy 11 noci, inak u kamosa, a povedzme, ze bez vsetkych svetskych rozkosi ako chlastacky a pod. a kramov, co som tam nakupil, ma dovca bez letenky vysla na 2500CAD na 4 tyzdne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no byvat budem vseljak, na vlastnu past niekde stanovat, obcas v hoteli, obcas u kamaratov, obcas niekde na private...tych 4000 ratam uz aj s rezervou...keby nieco rezerva stale je, ale nechcel by som ist na viac...ked som ale pocital, ze by som byval len v hoteloch, tak by ma to priemerne vyslo tak 50 eur na noc, co by som mal na 60 dni 3000 eur ubytko... a to ratam ze by som furt byval v hoteloch co nebudem :lol:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hostel v kazdom europskom velkomeste zozenies do 30EUR, a vo velkej vacsine za polovicu. skor som mal na mysli ostatne naklady, ako jedlo, MHD, vstupne kade tade a pod.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

no kedze uz mam 100% istotu ze vsetky povinnosti mam vybavene na odchod (dokoncena skola, volno v praci, kupene listky na vlak) tak zacinam postupne zistovat informacie o mestach, o ubytkach atd...

nevie niekto nejake dobre forum s radami o ubytkach? rad by som nasiel nieco v style malych penzionov...vlastna izba, zdielana kupelna...

 

inac sranda ze napr v rime som nasiel ubytko na dve noci priamo v centre v hoteli za nejakych 70-80 eur a v takom terste co je ovela mensie mesto som nenasiel na rovnakom serveri (booking.com) izbu pod 70eur na noc :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov