Skočiť na obsah

Turecko a EÚ a svet


game

Odporúčané príspevky

a co to ma spolocne s NATOM ?   Teoreticky moze zasiahnut BR OSN ale ked nikto nie je ochotny zasiahnut vojensky tak to ani BR OSN nebude navrhovat.

 

A vladu v Syrii neberie nikto vazne,    syrska vlada hovori to co hovoria rusi a tak je jednoduchsie si ich vypocut rovno.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

takze schvalujes konanie Turkov......ja tiez.....kedze nejako podobne zasahovali v Syrii a nielen tam, aj ine "demokraticke" staty zdruzene v NATO, tak preco nie aj Turci....maju obavu o svoju bezpecnost a vtedy je dovolene vsetko....aj porusovanie medzinarodnych dohod....takze ani OSN nikto neberia vazne....hm....zvlastna situacia... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to schvalovanie tebou bolo z mojej strany myslene ako "vtip" ....co je aj zjavne z dalsieho textu v mojej odpovedi tebe...citaj s porozumenim....tvoja oblubena argumentacia.....ale akosi si obisiel moje konstatovanie, ze podobne ako Turci teraz sa svojho casu spravali aj ine staty...tiez clenovia NATO a tvariaci sa, ze striktne dodrzuju medzinarodne pravidla a zmluvy......toto je ich dielo a vysledok ich farizejskej politiky.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

hm....tak radsej jednoduchsi, ako hlupy.....ja jednoduchsi to vidim tak, ze turci sa brania....nejako podobne ako sa branili aj USA v boji proti teroristom a rozvratili cely Blizky vychod aj za pomoci niektorych statov EU....ty, ako komplikovanejsi, to asi vidis nejako cez mikroskop a tam ti to vychadza nejako inak, co do velkosti.....skratka vidis to skreslene a pomylil si si to z realitou....no ta je ina od "kukania" do tej tvojej sklenenej gule....turci konaju presne tak, ako ich predchodcovia pri sireni demokracie a slobody raketama a bombama.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vidím to takto, momentálne Turecko pretože Erdo je podľa všetkého chlap so sklonmi mať hlášky ako trebárs "Ja som Turecko" a podobne..

Tak Turecko momentálne funguje skôr ako "biely kôň" pre Putina, alebo "trójsky kôň" v NATO, ale rozhodne nie ako spojenec na ktorého sa možno spoľahnúť.

Podľa mňa už o pár dní, Putin zavolá svojho nového priateľa Erdoga, svojho starého priateľa Asada a k tomu pár nešťastných Kurdov do Ruska, možno na Krym do miesta menom Jalta aby tá tragikomédia mala grády..

Tam sa budú pár dní akože dohadovať, potom nakreslia na mapu pár čiar ako "demarkačné línie".

Následne sa Putin bude naparovať pred kamerami a vyhlasovať "Ja Len on, Báťuška Putin Najväčší som vyjednal prímerie a zachránil svetový mier", a možno aj dodá "dokázal som to JaSám, bez pomoci NATO alebo EU, čo sú iba akési chromé, jalové a impotentné zbytočné spolky".

To je moja prognóza ďalšieho vývoja.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Áno čert nám ho bol dlžen, tak nech si ho vezme..

Toto je Putinova hra, nakreslil šachovnicu, napísal pravidlá a rozostavil figúrky, ak sa na to dáme a budeme ju hrať tak automaticky prehráme, pretože to je jej účelom, aby EÚ prehrala.

Ako správne reagovať v tejto situácii?

Podľa mňa by EÚ mala bez Trumpa začať hrať úplne inú novú vlastnú hru, pravidlá ktorej určí sama..

A žiada si to prijať aj trochu rizika..

Preto som navrhol ten ťah "Tureckým koňom". Keď už sa Erdog tak rád hrá na koňa..

V šachu treba vedieť, občas aj nejakú tú "blbú figúrku" obetovať..

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vidím to takto, momentálne Turecko pretože Erdo je podľa všetkého chlap so sklonmi mať hlášky ako trebárs "Ja som Turecko" a podobne..

Tak Turecko momentálne funguje skôr ako "biely kôň" pre Putina, alebo "trójsky kôň" v NATO, ale rozhodne nie ako spojenec na ktorého sa možno spoľahnúť.

Podľa mňa už o pár dní, Putin zavolá svojho nového priateľa Erdoga, svojho starého priateľa Asada a k tomu pár nešťastných Kurdov do Ruska, možno na Krym do miesta menom Jalta aby tá tragikomédia mala grády..

Tam sa budú pár dní akože dohadovať, potom nakreslia na mapu pár čiar ako "demarkačné línie".

Následne sa Putin bude naparovať pred kamerami a vyhlasovať "Ja Len on, Báťuška Putin Najväčší som vyjednal prímerie a zachránil svetový mier", a možno aj dodá "dokázal som to JaSám, bez pomoci NATO alebo EU, čo sú iba akési chromé, jalové a impotentné zbytočné spolky".

To je moja prognóza ďalšieho vývoja.

 

mas pravdu a aj ja som tu niekde bol napisal, ze Turci su maly hrac a urcite maju s niekym dohodu (Cina, Rusko, USA, UK a pod) a preto isli spravit "poriadok" z teroristama (ako aj USA) s pokojom a maju svoj ciel urceny a mozno aj kvotu pri ktorej sa zastavia.....nastane pokoj a vlk bude syty a ovca cela...tzn., ze Turci su akoze vlci a Syria je ovca...na Kurdov tu kazdy serie.....Syrcanov z uzemia Turecka poslu do oblasti obyvanej Kurdama a takto pomiesane etnika sa casom pretransformuju na loajalnych obcanov Syrie a budu respektovat hranice s Tureckom bez uzemnych narokov...takto to vidim ja....

 

presne tohoto sa bojim, vysledok bude dobry len pre putina.  Cert nam bol dlzen Trumpa

 

ty si obyvatel tejto casti sveta?....ked sa tak bojis......a neviem, co do toho pleties Trumpa....posielat vlastnych obcanov do takychto samovrazednych misii je tebou akceptovatelne?.....posli tam svoje deti a potom sa tu rozdrapuj o nejakom strachu z niekoho.....

 

Áno čert nám ho bol dlžen, tak nech si ho vezme..

Toto je Putinova hra, nakreslil šachovnicu, napísal pravidlá a rozostavil figúrky, ak sa na to dáme a budeme ju hrať tak automaticky prehráme, pretože to je jej účelom, aby EÚ prehrala.

Ako správne reagovať v tejto situácii?

Podľa mňa by EÚ mala bez Trumpa začať hrať úplne inú novú vlastnú hru, pravidlá ktorej určí sama..

A žiada si to prijať aj trochu rizika..

Preto som navrhol ten ťah "Tureckým koňom". Keď už sa Erdog tak rád hrá na koňa..

V šachu treba vedieť, občas aj nejakú tú "blbú figúrku" obetovať..

 

kazdeho si niekto raz vezme...ci uz Boh alebo cert.....a tu sa iba dokazuje, ze Rusko je silnejsim hracom, ako cela EU aj z USA....sankcie su na prd a izolovanie Ruska sa vypomsti celej EU....teda ak sa na to pozrieme z globalneho hladiska....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nemôžu ich použiť na základe dohody, či nedokážu z nejakých technických dôvodov /napríklad nejaký kľúčový komponent v držbe US army/? lebo mám taký dojem, že ten turecký pidižvík by si za istých okolností s nejakou dohodou starosti ani nerobil...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

len stale nikto tu nenapisal, preco su Turci agresori a ostatok statov, co tam sirili "slobodu a demokraciu" su spasitelia tohoto regionu...tu je rezolucia VZ OSN č.3314/1974.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/-Putin-diky-nam-vitezi-Zvykejte-si-Spencerova-a-sever-Syrie-Vsichni-uz-se-dohodli-krome-nas-S-Kurdy-je-to-jinak-599880

„Putin díky nám vítězí. Zvykejte si.“ Spencerová a sever Sýrie: Všichni už se dohodli kromě nás. S Kurdy je to jinak

 

OKNO DO SVĚTA TEREZY SPENCEROVÉ „Rusko ze všeho nejvíc mistrně využívá našich chyb, a čím víc jich naši politici nasekají, tím bude Putin silnější,“ vyvozuje analytička Tereza Spencerová ze situace na severu Sýrie, kde Turecko pokračuje ve své vojenské operaci. Kurdy popisuje jako roztříštěnou entitu, z níž část spolupracovala s Asadem už dlouho. A všichni kromě Evropy se už dle Spencerové stejně dohodli.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov