Skočiť na obsah

tiborco

Odporúčané príspevky

  • Pred 4 mesiacmi...

to už klopkajú na parapet, že sú hladné, zrejme :)

 

dnes som si všimla - určite tam už párkrát boli, ale vážne som si to všimla až dnes - že okolo zatiaľ prázdneho kŕmitka poletovali sýkorky...

možno by bolo načase začať ich trochu rozmaznávať.

 

včera som v novinách čítala, že tento veľký vietor, ktorý sa prehnal Európou, zamotal vtákom hlavy - doslova im prerušil migráciu a preriedil im rady...

 

a to som pár večerov predtým v noci počúvala, ako ťahajú husy - nevidela, ale nádherne ich bolo počuť... pre tieto veľké vtáky sťahujúce sa v nádherných formáciách mám odjakživa slabosť - kačice, husy, labute, v posledných rokoch som ovšem nemala šťastie ich vidieť za svetla, vždy ich počujem v noci za tmy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

ten ďateľ je parádny, nikdy som h nevidela.

ale pripomenul mi asi desať rokov späť, keď som robila pár rokov v novej filiálke vo vedľajšej dedine... vzadu boli okná, kam sme chodili relaxovať:

kúsok vedľa oplotený školský dvor s vysokými topoľmi, a za oknom rajská záhrada - nedotknutá, ruch tam bol trochu len vtedy, keď poobede otvorila cukráreň a v lete si sadali ľudia von... ináč raj na zemi pre kdejakých vtákov...

 

tam som mnohé drobce videla prvýkrát v živote, pán ďateľ s červenou hlavičkou tam sekal rúbal do topoľov s razantnosťou kanadského drevorubača, a drobizg si užíval záhradu... bolo tam kdečo, akýchkoľvek farieb a veľkostí.

 

 

doma sme ale už začali hladošov trochu prikrmovať... a keď človek vstane skoro ráno, alebo ešte nespí skoro ráno, natrafí tam na kdečo ... ráno už chodia aj glezgy, zelienky, cez deň hlavne večne hladné sýkorky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to už klopkajú na parapet, že sú hladné, zrejme :)

 

Mne tiez sykorky zeru sietku na okne. Zaujimave ale ze len na jednom. Na vedlajsom nic.

 

Neviem či je to o hlade, ale vlani aj predvlani bol pokoj, teraz už zase otravujú a tiež je to len jedno okno. Možno by pomohlo, keby sa vyrúbali tie dva stromy, čo mám pred rezidenciou, asi tam majú základňu, z ktorej podnikajú nájazdy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pokial tam mas stromy, tak to je jasne. Zdrzuje sa tam hmyz a ten robi nalety na sietku. Potom sykorky oberju tie skapte jedince. Po ine roky mohlo byt toho hmyzu pomenej a preto mozno tvoja sietka az tak tie sykorky nelakala. 

 

co ty si za ######a....lol

Vacsi ako ty isto nie. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A ako naschváľ, mirabelka pred domom, na druhej strane než je kŕmidlo na borovici, má zopár dní obcas nového návštevníka... prichádza si tam zaklopkať ďateľ s červenou baretkou... zrejme ich je tohto roku veľa, a tento vtip sa mi vážne páči: ďaťle prichádzajú za mnou :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

žiaľ fotka hlavy z boku nie je , zatiaľ, je priveľmi čiperný na fotenie :)

 

zaradený bude možno dobre, hoci si vážne nefandím :)

 

premýšľala som nad tým hodne a porovnávala - videli sme ho celého aj s hlavičkou: čierne čiary na boku hlavy mu nezasahujú až na vrch hlavy, celú tú hlavičku má menej výrazne sfarbenú, a chodí tam aj samička - tá má temeno hnedé...

je celý tak trochu menej výrazne sfarbený o kúsoček, než veľmi podobný ďateľ veľký  :hmmm:

 

skúsime odfotiť aj z inej strany, keď to pôjde, ovšem... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes na ráno trochu nasnežilo, to bol signál pre glezga... prišiel na návštevu aj s čečetavcami, dnes pre zmenu ďateľ nebol...

tie fotky ma mrzia, ale skutočne to nejde lepšie, tá borovica je príliš blízko, stačí hnúť sa za záclonou a oni to vnímajú, potvory :)

 

post-3-0-21600100-1515962419.jpg   post-3-0-95251100-1515962419.jpg

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

Ked tak smutne pozerali do prazdnej misky...

A pravidelne sa roky okolo polovicky novembra objavia prvi prieskumnici... no nenasyp tomu :(

Bolo aj take, ze sme si ich par dni nevsimali, a sykorky dosli poskakovat priamo do okna na parapet...

To vyzeralo presne tak, ze za chvilu zaklopu... :-)

 

Ale pozrela som teraz von a sneh uz tam je :-)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

vo štvrtok smerom na juh.... pri GA sú na jazere večne labute, v zime v lete

 

post-3-0-21474800-1556456413.jpg

 

a na konci dediny dva metre od auta dudok! práve zlhtol nejakého červíka.... ťažko sa to fotilo, aj auto, aj sme ho nechceli vyplašiť - tá druhá fotka je tá http://www.naturephoto-cz.com/pupdzd-picture_ro-24303.html, kde ukazuje chochol... takto ho ukázal aj nám, len sme nestíhali fotiť

 

post-3-0-61987600-1556456402.jpg   post-3-0-37978400-1556456402.jpg

 

 

 

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov