Skočiť na obsah

termo

Odporúčané príspevky

Ja budem jesť oriešky, piť čistú vodu, ak bude ohňostroj tak si ho asi pôjdem pozrieť na námestie ...  a samozrejme, už som si aj sardinky kúpil :D

Ano ano, to su uz tie spominane sardinky ktore si ides otvorit par sekund po polnoci miesto šampanskeho :zubiska:  :hufi:  :hehe:

A piť budeš čistu vodu? :zubiska: 

Nemám rád tento "sviatok". Všade len samí ožratí ľudia, hlučné petardy a bordel na uliciach... Jediné čo je na tom zaujímavé je asi fakt len ohňostroj - to je aspoň vizuálne pekné. Ale inak nič. Pre mňa úplne bežný deň. Budem si čítať Fínske rozprávky a dojedať perníčky z Vianoc. Taký je asi môj "plán".

Pekne ze stravis Silvestra pri knihe :thumbsup: Daj potom nieco do temy co mate rozcitane :)

 

 

No a ako stravim Silvestra ja?Hm...no pravdupovediac nikde sa mi nechce ist.Pojdem spat a hotovo.Ale na strane druhej nerad planujem aby mi nahodou zajtra vecer nezaklopal sused :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja trávim Silvester po celkom príjemnej obedňajšej prechádzke po obchodoch pri počítači. Kreslím, počítam pre zábavu, ako ktorýkoľvek iný deň. Keby mladíci vonku nehádzali občas delobuchy, tak na našom sídlisku ležiacom mimo hlavných komunikácií je tichúčko, ako v hlbokom lese.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

už je po. keďže ja som na tom tak ako som, nerobila som nijaké chlebíky ani nijakú oslavu, dali sme si z tých krumplí, Flinstone povysával, ja som povytierala podlahy a utrela prach, aby na Nový rok bolo čisto, lebo jak na Nový rok, tak po celý rok...Flinstone šiel poobede našim odniesť z francúzskych zemiakov, čo som varila, vrátil sa až večer, tak sme pestovali papučovú kultúru, o polnoci sme si pripili vínkom (sami dvaja nebudeme otvárať šampus, to by bola škoda), občas sme upokojovali našu staršiu mačku, ktorá sa tých petárd bojí (neterina mladá mačka skôr bola zvedavá a kukala z okna, len keď už to bolo prihlasné, tak tiež ušla na chodbičku). Takže nič moc, ale bola som rada, že mi bolo celkom dobre a prešlo to bez zdravotných ťažkostí.

Dnes sa ešte furt ozývajú nejaké oneskorené petardy a lezú mi s tým už na nervy, už by to aj stačilo. Neviem, či som taká staromódna, ale nie je to tak dávno, čo sme silvestrovali buď s partiou, alebo neskôr so susedmi, ale k tomu, aby sme sa super zabavili, sme nikdy nepotrebovali kilo výbušnín ani litre chlastu...čo to v tých ľuďoch je, že bez rachotu a slopanice to nejde...

ešte jeden postreh: my bývame blízko "kanála", kde žije kopa vodného vtáctva, labute, kačky, lysky, čajky... ktovie, koľko z nich muselo za túto zábavku ľudstva zaplatiť životom alebo zmrzačením.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na Silvestra som bol na Sitne. Nie celkom naschval sme sa vybrali az poobede, ale vyhli sme sa tym davom, co tam boli v priebehu dna. Dolu sme schadzali az potme. Potom sme uvarili polnocnu kapustnicu, pozerali fotky z ciest a prvy sampus otvorili asi o desiatej, nech tie zasoby stihneme vypit :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 11 mesiacmi...

my s Flinstonom budeme pestovať papučovú kultúru, osobne by som uprednostnila byť niekde na chate v lese mimo tých rachotiacich vecí padajúcich odvšadiaľ, ale Flinstone silvestroval so mnou a s mojimi kamarátmi takto na horách len 2x - pár mesiacov po tom ako sme sa spoznali,  a pár týždňov po svadbe. Potom sa to vlastne už ani nedalo, lebo všetko sa tam poženilo a povydávalo a každý šiel svojou cestou, partia sa rozpadla...Mňa to už vôbec nebaví chodiť po návštevách celé sviatky v strese, aby sme všetko stíhali (okrem mladých, malinká je čoraz zlatšia) a nemať ani chvíľu pre seba a podľa svojho, vôbec by som najradšej spakovala veci a obe mačky a ak by Flinstone mal záujem, tak aj jeho, a šla 23.12. dakam do hája zeleného, bez počítača s vypnutým mobilom, a vrátila sa až na Tri krále, na budúci rok ak dožijeme, ho s tým možno aj pootravujem. Možno by mi stačilo aj do Nového roku na pookriatie z toho večného zhonu...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja klasicky doma, prechádzajúc od knihy k pc, na večeru chystáme /zatiaľ/ báječného lososa ... a keď nie losos, tak bude rodinná večera klasika - báječné ražničí ...

syn sa tiež nikam nechystá, jednoducho nerobíme zo silvestra vedu a bude nám fajn :)

 

... raz strašne dávno sme boli s nejakou partiou - aj kamarátmi kamarátov - na jednej veľkej akejsi podnikovej  chate, / bolo to r. 1993 - ujúkalo sa o polnoci o samostatnom Slovensku /, syn malý, napakovaní na tri dni jedlo, šatstvo, nepohodlie, neprekúrilo sa to tam, zima v kuchyni aj vo veľkej miestnosti, v izbách maličkých nepohodlných prekúrené, polovička ľudí sa ožrala ešte pred polnocou, jeden pán nevládal so sebou a správal sa ako nevybúrený kanec, ... nikdy viac.

 

odvtedy som na silvestra doma, aj sama. nemienim pozerať, ako niekto robí zo seba vola, len preto, že je nejaký dátum a že Slnko obehlo zasa nejakú dráhu po oblohe.

 

a necítim beh rokov, keď z toho nerobím vedu :)

 

a silvester je jediný deň v roku, keď ma ťahá na spánok zvyčajne pred polnocou :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

asi tak od 17 rokov som chodievala s partiou k jednej kamarátke, čo mali veľký rodinný dom, jej rodičia odcestovali alebo šli k nejakým ich známym, to neviem, ale mnali sme celý barák pre nás, a to sme sa bavili, tzancovali, spievali s gitarami, aj sme si vypili, ale nikto nebol sťatý "pod obraz", skrátka sme sa celú noc bavili až do rána. Prv ako sme odišli, sme dom upratali a všetkod ali do pôvodného stavu. neskôr sme chodili von na Oravu na bežky - tak cca na 4 - 5 dní vrátane Silvestra a Nového roka, bol aj šport, aj zábava, aj spevy s gitarami, harmonikou a tak podobne, aj sme všakocaké scénky a tak povymýšľali a bavili tým ostatných a oni dtto a bavili ľudí, mali sme v partii jedného chalana, ktorý na pohľad vyzeral hrozný suchár, ale jeho scénky a monológy vyvolávali salvy smiechu a niektoré si pamätám dodnes...čo to sa tiež popilo, ale nie nejak moc, ráno sa zasa šlo na bežky. Skrátka, boli to super Silvestre. neskôr sme - to už som bola vydatá a mali sme aj deti - sa dali dokopy so susedmi, aj to bývalo fajn. nehovorím, že smesi nedali do nosa, dali, ale tiež nikto nebol sťatý a nikto nerobil bordel, len sme sa dobre bavili, tancovali, decká odpadli ešte pred polnocou, tak sme ich uložili a pokračovali v zábave. Potom sa ešte zorganizoval 2x Silvester pre každého, kto chcel, v baráku v kočikárni či čo to bolo za miestnosť, vyzdobili sme ju, doniesol sa magneťák, gitary, raz sme tuším mali aj klávesy, jedlo každý čo kuchyňa dala, skrátka to tiež bola fajne zábava. Dievky už boli tak okolo 15rokov, tie boli v jednej miestnosti s mládežníkmi a my starí v druhej, a všelijak sa to premiestňovalo, bolo to fajn. Tiež sa nikto nesťal až tak, že by s tým bol problém, dvaja susedia sa trocha nacápali, ale boli zlatí, bola s nimi sranda. Potom to dajako zakapalo a každý si začal tráviť po svojom. nejaká pyrotechnika mi vôbec nechýba, ani opiť sa nepotrebujem ku šťastiu, ale niekde na horách by sa mi určite páčilo. Stačili by mi aj sánky alebo tá taká plastová "lopata"...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

smejete sa, bando, ale ľahká ryba namiesto prežierania sa na silvestra ani nie je taký zlý nápad  :happyroll:

 

 

/ ako som písala vyššie kdesi, možno bude u nás s citrónovou šťavou a soľou odpočinutý pečený losos, teda je to jedna z alternatív, uvidíme :) /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dobrééé Vilma davam ti za to 2 reputacne body :zubiska:  :thumbsup:  :hufi: Lopata ty sa to nauc naspamat :zubiska: Inak tak rozmyslam s tymi rybami,ci by sa nemal prepisat roman Starec a more na Lopata a more.Pytate sa preco?No lebo miesto starca by chytal velrybu nas forumak lopata555 :zubiska:  :hufi:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

myšička myš, pod ke mne blíž

nepójdem kocúrku, lebo mňa zíš.

 

vylepšené na

Lopata555: rybička, fiš, pod ke mne blíž

Ryba:          ja nejdem, lopata, šak ty mna zíš!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov