Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

tam som sa ešte nedostala, dnes by som chcela Myšlenky dohnať, a potom sa ešte uvidí ...

Castle aj skončil podivne ... ako pozerám, tie konce a pokračovania sú buď hlboko zaláskované, alebo umierajúce. no nič, idem si to najprv všetko dopozerať ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...

tak som resty dopozerala.

NCIS - už som sa začala cítiť ako v slučke, že zasa začne séria nejakou smrťou ... ale nový nepriateľ je stvorený, super, môžeme bojovať ďalej

 

Myšlenky - zasa nová bruneta, a nekonečný rad magorov, takže seriál môže pokračovať a pokračovať ... magorov neubúda

 

Castle - pri tomto seriáli mám občas pocit, že popri hláškovaní a celkom dobre nastavenom vedľajšom deji sú tí detektívi schválne vykreslení ako retardovaní. už som to tu zopárkrát mala chuť napísať, ale zdržala som sa ... až teraz to musí von ...

platilo to aj pre tento diel, strácala som občas trpezlivosť to dopozerať.

okrem iných perličiek perla s vyhlasovaním tých dvoch detektívnych šaškov o tom, ako C. nechal v stane na všetkom odtlačky, všetky svoje veci, DNA ... bla bla ... preto im bol C. dokonale podozrivý a odsúdený a popravený - ten Catle, ktorý nielenže píše geniálne detektívky, celé roky za nich rieši prípady, a vie o DNA a odtlačkoch prstov prvé posledné ... čo mimochodom vie už nejakých sto rokov každý pouličný zlodejíček, nieže Castle ...

 

no ...  rozohraté to je, nový nepriateľ je na svete, tak si počkáme, čo s tým spravia ďalej  ... :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

True Detective séria 2

 

dočítala som sa kdejaké klebety, neoverovala som, že je po castingu, že sa práve začína nakrúcať, a bude k videniu asi až v lete 2015, rok a pol po prvej sérii.

vraj by tam mal hrať Colin Farrell a Vince Vaughn, a režírovať tentokrát Justin Lin /režíroval poseldné štyri diely Rychle a zběsile /

no neviem. prefláklo sa čosi aj o deji, no uvidíme ... akosi začínam mať obavy z druhej série ... :hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

niekto si vydupal aj druhý spin-off ...

pôvodný seriál NCIS (NY), ktorý načal 12. sériu, po celý čas takmer nepoľavil z pomerne vysoko nastavenej latky, výber hercov, príbehy a postavy a charaktery sú dostatočne svojské, rozdiene, silné, vedľajšia linka v každom jednom dieli je pozerateľná a dôležitá.

/ iste, sem tam výkyv, trochu pátosu, ale udržať dvanásť sezón každý jeden diel na vysokej latke je viacmenej heroický výkon /

 

jeden diel prepojený s L.A. naznačil, že ktosi špekuľuje nad tým, zapojiť L.A. ... a stalo sa:

 

vydarenému seriálu natočili  spin-off pre Los Angeles ( 2009 )... už to bolo a je hodne hodne slabé, postavy nevýrazné, akurát si človek pamätá, že ktosi je starý, ktosi čierny, ktosi biely a ktosi blond ... nič výrazné, málo zábavné postavy, nevyjasnené detstvo jedného svalovca to nespasí ...

 

toto nestačilo, tak je na svete spin-off v New Orleans ... jeden diel z predposlednej série NCIS NY, prepojený s New Orleans naznačil, že príde aj New Orleans ...

prišiel.

od r. 2014 je tu spin-off ... a znovu šliapnutie vedľa. je to ešte horšie ako L.A. a to som len po pilote ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

zdá sa, že už nikto nepozerá krimiseriály.

 

v prestávkach, kým prichádzajú nové diely nových sérií starých seriálov, som si zopakovala trochu starší britský seriál Profil vraha s Robsonom Greenom, kdesi som tu už o ňom písala ... stále je dobrý.

 

a našla som ešte jeden americký z r. 2010+,  o ktorom som netušila, zdá sa, že bežal na českých tv /asi. nepátrala som/ "The Glades", v psychicky narušenom českom preklade "Slunečno, místy vraždy".

v hlavnej postave austrálsko-americký seriálový herec, neveľmi sympatický ako detektív ani ako muž, akosi ... ee.

celý seriál sa tvári ako miešanina Castle - Mentalista, len ani hlavná postava, ani humor, ani tempo, ani chudokrvné, trochu prekombinovano-jednoduchučké príbehy nedosahujú, snažia sa, to áno, ale niečo tomu chýba ... natočili sa štyri série.

filmíky sú skôr také poviedky na jedno prečítanie, na vyplnenie ticha či ako podmaz, ktorý nie je nutné pozerať, stačí počuť, na to to dosahuje tak akurát.

http://www.csfd.cz/film/283952-slunecno-misty-vrazdy/

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

seriál pôvodne Nórsko/Švédsko Zločin - Forbrydelsen (2007) http://www.csfd.cz/film/252824-zlocin/
na jeho motívy natočený USA seriál Zločin - The Killing  (2011)  http://www.csfd.cz/film/294212-killing-the/

obe majú hooodne vysoké hodnotenie na csfd,

ale nájdu sa aj komentáre s menej jasavými ováciami ... načala som ten americký, zatiaľ som tak na päťdesiatich percentách ...

 

videl niekto oba ? či aspoň jeden ? názor prosím ? :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

seriál pôvodne Nórsko/Švédsko Zločin - Forbrydelsen (2007) http://www.csfd.cz/film/252824-zlocin/

na jeho motívy natočený USA seriál Zločin - The Killing  (2011)  http://www.csfd.cz/film/294212-killing-the/

obe majú hooodne vysoké hodnotenie na csfd,

ale nájdu sa aj komentáre s menej jasavými ováciami ... načala som ten americký, zatiaľ som tak na päťdesiatich percentách ...

 

no tak idem referovať ja ... zastala som.

pozerám americkú verziu, a tie zvyknú byť remeselne na úrovni. aj táto je, ale na hodnotenie vo vysokých červených číslach celý ten príbeh zatiaľ ani v prvej sérii nevidím. hlavná vyšetrovateľka prežúva žuvačku za žuvačkou, nie je schopná jasne povedať svojmu nastávajúcemu, že jej sťahovanie za ním sa odkladá, lebo prípad je zlý, a ona ho načala, tak ho aj dokončí.

buď je po daždi a mokro, alebo zásadne, keď chodia dvaja hlavní detektívi po vonku a klopkajú u ľudí, leje ako z kýbla. skutočne. ešte nebol prípad, že by boli vonku a nelialo ako z kýbla.

príbeh sa zamotáva súkromnými pomstami, každý bol do mŕtvoly zaláskovaný, od politikov po učiteľov a susedov a feťákov a proste každý, a toto vychádza zatiaľ pomaly najavo.

ono sa príbej odmotáva, to áno, ale akosi divne.

pauzujem ... skúsim pokračovať, až budem v lepšom rozpoložení

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Poreferujem aj ja na margo True Detective. Je to typicky hype. Teda je to nadpriemerny serial, ale nič čo by nejako vytrčalo. Som s tym spokojny, ale do kolien ma to rozhodne neposlalo ako by sa z nadšenych ohlasov dalo čakať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

↑ ... na moment sa vrátim k tej prvej sérii True Detective :

ten seriál vytiahol výber dvoch hlavných postáv, a ich hra. Woody sekundoval skvele, a že Matthew je práve na vrchole svojej hereckej kariéry - exceluje v jednej úlohe za druhou. dal si pred časom pauzu, a prospelo mu to: začal veľmi vážne hrať.

a ešte tá istá vec z druhej strany:

ešte nie tak dávno bolo nepredstaviteľné, aby herci podobného formátu hrali v tv krimiseriáli ... to sa našťastie zmenilo, a to bolo to plus navyše.

zostávam pri tom, že záver seriálu mohol byť "obyčajnejší" ... bez toho "údesného" skladovacieho miesta a omáčky s tajuplným zrazu len nadčlovečím a pritom úbohým podliakom. to tam bolo úplne navyše, bolo to nakyprené umelo.

stále totiž zostávam pri starej dobre pravde starej dobrej detektívkarky Agathy, a to som tu už nie raz písala, niečo ako:  zlo v človeku je len vtedy veľké, kým je skryté, keď sa dostane na svetlo, je to len podlý úbohý človek.

ale to sa asi už opakujem : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To že tam hraju A-čkovi herci je hlavne tym že poslednych par rokov išla serialova tvorba v Štatoch neuveriteľne hore a kvalitativne a aj zaujmom sa už pomaly dostava (a už aj dostala) pred tu filmovu. A tym padom sa tam aj začali točiť veľke peniaze a to logicky pritiahlo aj hercov. A veľkorozpočtovych serialov s takym obsadenim bude pribudať. Niekoľko ich už je aj teraz (aj keď nie všetko detektivnych), napr. House of Cards, Homeland, Doktoroch bez hranic, Hannibal, atd.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No a uz som v tom. Verejne vyhlasujem ze Kosti ma zacali nudit. 2 ako-tak dobre uvodne epizody a 5 dalsich na jedno kopyto ako stovka dalsich je sakra malo. Uz to nie je ani take vtipne ako byvalo. Scenaristi su vyzmykani. Doslo to do takeho stadia ze z epizody ktoru som videl predvcerom si nevybavim skoro nic. Asi je ten spravny cas dat za tym bodku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

↑ ... mala som taký neurčitý pocit, už ho mám asi dva tri týždne, že sa neženiem pozerať Kosti ... ale ani Castlea ... zastala som s vyššie menovanovým prechváleným seriárom menom Zločin...

mala som obavy, že je chyba kdesi vo mne, asi aj je, nie som úplne v pohode, resp. od pohody som veľmi ďaleko, isté veci mi prerastajú cez hlavu a to nejde si pokojne sadnúť a užívať si moje obľúbené seriály ...

ale práve si mi potvrdil, že chyba bude aj v seriáloch samotných. ten magnet tam trochu zoslabol, dokonca aj pri Castlovi, človek len čaká nový prípad a furt dokola tých istých detektívnych šaškov s tými istými vtipmi a prípad Castla sa nikam nehýbe ... a niečo podobné chýba aj Kostiam.

aj Myšlenkám. tie som mala najradšej. dávam si aj tam pauzu, nechávam to trochu odpočinúť. ale niektoré z prípadov novej série - a to som ich nevidela až tak moc, všakáno, boli takmer nudné. síce je ľudská myseľ nekonečná stoka, ale scenáre sú dosť na figu ...

potrebujem trochu odstup a trochu sa dať dokopy, potom sa do nich pustím znovu. uvidíme.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Praveze z Castla mam opacny pocit. Stale ma bavi. Dokonca viac. Tie pripady su takmer zakazdym niecim originalne, napadite, vtipne. V tejto sezone obzvlast. Ano boli 1-2 podla tradicnej sablony, ale zvysne boli zakazdym ine. Aspon z tych 8. co zatial isli.

Je jasne ze v takychto epizodnych serialoch su sablonovite epizody, a ze to musia vyplnit aj neoriginalitou, to ale v kazdom aj v tom sebelepsom. To je princip ich existencie. Ale v Kostiach je to uz extrem, 4 "ine" epizody z dvadsiatich je moc.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Mentalista zatiaľ nebol oficialne oznameny. Teda bude určite, len sa ešte nepozna presny datum. Bude to posledna sezona. Horšie je že sa šuška až o začiatku roka 2015.

A sakra...

Tak nam CBS dala predvianočny darček. Prave som zistil, že novy Mentalista začal už pred tyždňom, dnes išla už 2. časť. Tak sme sa dočkali. Idem hneď sťahovať.

A hlavne, čo je prekvapujuce pôjde aj počas Vianoc keď serialy maju obyčajne pauzu. Čo už take dobre nie je, miesto obvyklych 20+ epizod bude mať tato posledna iba 13 epizod. A ta posledna by sa mala tykať Red Johna, takže asi to nebol ten za koho sme ho mali.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vybehli s nami ...

ale keď sa nakoniec moje / naše tušenie ohľadne Red Johna a celého riešenia nakrivo potvrdí, lebo to riešenie jednoducho bolo šité horúcou ihlou a narýchlo a nelogicky a  napríklad ja som sa nemohla s ním nijakovsky stotožniť  - teda keď si to scenáristi a producenti nechali prejsť hlavou a urobia tomu skutočne dôstojný koniec, len ma to poteší. nech tak je. aj keď bude mentalistovi koniec ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Tak ako som kritizoval naposledy Kosti, tak jubilejna dvesta, retro epizoda bola uplne skvela. Kludne by aj toto mohol byt cely serial. Jo a ďalšia epizoda až o 100 dni.

A v aktualnom Mentalistovi chytaju slovenskeho teroristu Jana Nemca. :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

10/10 bola rozhodne iná, ale najsamlepšia myslím ani nie, podľa mňa. ale iná  bola :)

 

a neviem sa spamätať z toho Nämka ... kde Nämek, tam Nämek :) Mentalist mi bude vážne chýbať :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov