Skočiť na obsah

cizy

Odporúčané príspevky

to mi napadlo samozrejme z toho sudánskeho článku ... je to chytľavé, však ? :lol:

 

ale aj tak by zaslúžil ... a každý jeden, kto robí podobnú nezdobu, kradne z kostolov a ničí čo nebudoval. nelúbim.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

a ak také čosi náhodou páchali rómovia, tak všetci tu budete obvinení z rasizmu a xenofóbie! Všetci tí, čo páchali také ohavnosti, sú úbožiatka, ktoré majú tiež ľudské práva. A ak ešte náhodou neboli príčetní, tak ich izolácia v nejakom ústave (či už nápravnovýchovnom, alebo psychiatrickom) by bola nehumánna. Tým by sa značne obmedzila ich osobná sloboda. No a čo keď škodia iným ľuďom alebo ničia pamiatky a podobne? Majú svoje ľudské práva. Tak to je a tak to aj bude.ä

:P :P :P

To je môj názor, ale s ním nesúhlasím.

V skutočnosti ma ide uchytiť, keď sa také veci dozvedám a keď sa dozvedám, ako sa to poriešilo.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je môj názor, ale s ním nesúhlasím.

 

tomuto nie celkom rozumiem ... :P :P

 

 

poprosím riešenie problematiky s Rómami v súlade s Pravidlami smerovať do témy

 

Riešenie rómskej otázky

 

táto téma je síce o neuveriteľných zvratoch ľudského nešťastia, či šťastia ?, výkonu pokrivených mozgov a zla, ale predsa trochu o inom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

napriek vážnosti témy, a mojej skvelej herpetofóbii, alebo práve preto, ma toto mierne alebo skôr nadobro dorazilo - v článku :

Pribúda uhryznutí hadom

....

Zaznamenali aj niekoľko kurióznych prípadov, keď napríklad päťročné chlapča zbadalo hada liezť do diery a ťahalo ho za chvost, pričom ten ho niekoľkokrát uštipol.

 

K podobným patril prípad poľovníka, ktorého uštipla zmija a ten, aby ju mohol ukázať lekárom, chcel ju strčiť do „pet“ fľaše, pritom ho plaz viackrát uštipol.

 

Čítajte viac: http://kysuce.sme.sk/c/5964602/v-nemocnici-hospitalizovali-viacerych-pacientov-ktorych-uhryzla-zmija.html#ixzz1RB2L9quN

jaj :) :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vyše 10-tisíc eur v obálke našli počas výletu dvaja 15-roční žiaci z rakúskeho Feldkirchu. Svoj nález odovzdali dnes v Salzburgu úradu strát a nálezov

 

tak toto klobúk dole ...

zdroj

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Niečo podobné, ako písala game

 

Chovateľa hadov zabilo uhryznutie jednej z jeho kobier iba pár dní po tom, ako sa chválil, že by mu nikdy neublížili. Luke Yeomans (45) dostal infarkt, keď sa mu do krvného obehu dostal jed.

Luke plánoval otvoriť svoj útulok kobier kráľovských cez víkend pre verejnosť a trval na tom, že manipulácia s nimi je absolútne bezpečná. "Vedia, že im dávam čerstvé jedlo a vodu, a preto nebudú hľadať spôsob, ako mi ublížiť, keď ja neubližujem im," povedal muž, ktorý jedovaté plazy zvykol bozkávať ako domácich miláčikov.

Zdroj:

hmm ... to, že hady kŕmil ťažko mohlo zaručiť, že na neho nezaútočia.

Dosť zvláštne, že úplne stratil pred nimi rešpekt.

 

Kto vie, či mal niekde aspoň pripravenú dávku protijedu ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Obecná škola naživo a v praxi :

 

Hasiči v Chodove v Karlovarskom kraji si v piatok večer pred 22.00 h SEČ pripadali ako v česko-slovenskom filme Obecná škola.

Mestskí strážnici ich privolali k chlapcovi, ktorému primrzol jazyk k dopravnej značke. Záchranári zvolili šetrnejší spôsob oslobodenia jazyka než učitelia v Obecnej škole, ktorí si pomohli autogénom.

Mestskí strážnici a hasiči najprv obalili značku obväzom, ktorý potom polievali teplou vodou. Hasiči mali na zahriatie značky pripravenú aj teplovzdušnú pištoľ, nakoniec ju však nemuseli použiť.

....

Podobný výjazd absolvovali v piatok odpoludnia aj stredočeskí zdravotníci. Ošetrovali malého chlapca, ktorému primrzol jazyk k zábradliu a po odtrhnutí mu veľmi krvácal.

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/6246070/skolak-olizol-dopravnu-znacku-primrzol-mu-k-nej-jazyk.html#ixzz1lRGDyIbz

 

jaj ... au :huh:

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

pred dva a pol rokmi sme tu v tejto téme písali o šialencovi, ktorý pobehoval po bratislave s injekčnou striekačkou a na zastávkach MHD ďobal do žien ketamín ...

neviem, či sa to vyšetrilo, kto to bol a čo to bolo za magora - písali sme o tom tu:

http://forum.freespa...post__p__115265

------------------

v posledných dňoch sa objavil ďalší, alebo objavili ďalší, sofistikovanejší magori, motorizovaní, zameraní na mladšie ročníky

tiež to znie desivo ako naše voľakedajšie detské príbehy, keď sme sa navzájom strašili ... a mala som dlhé roky mindráky pristúpiť k cudziemu autu, keď sa ma na niečo pýtali, len pekne zďaleka ...

 

Bratislavu desia únosy detí

Škola varuje rodičov, aby svoje deti pre hrozbu únosu do školy radšej odprevádzali.

Z dlhého strieborného auta vyskakujú maskovaní muži a snažia sa k sebe vtiahnuť školáčku.

V Bratislave sa takáto scéna udiala v posledných troch dňoch už najmenej dvakrát. Dieťa vždy uniklo.

...

Žiačka osemročného gymnázia sa práve vracala zo školy. Zastavil pri nej strieborný passat kombi a vrhol sa na ňu neznámy muž.

„Mal okolo dvadsiatky, bol svalnatý a mal na sebe maskáčovú bundu a kuklu na hlave,“ prerozprával slová dievčaťa otec. Školáčku zachránil sused, ktorý práve vychádzal z garáže. Útočníka odplašil.

...

Jedenásťročné dievča sa v stredu pokúsili pravdepodobne uniesť aj spred školy pre mimoriadne nadané deti v bratislavskom Novom Meste.

K ihrisku pred školou prišli neznámi maskovaní muži, podľa výpovede dievčaťa tentoraz na striebornom mercedese.

Hovorí, že ju naháňali, podarilo sa jej však dostať na zastávku električky, kde bolo viac ľudí. Muži preto nasadli do auta a odišli.

Prípad vystrašil aj vedenie školy, na vchod preto zavesili výstrahu pre rodičov. Radia, aby deti nepúšťali do školy a zo školy samy.

...

Polícia informuje o prípadoch opatrne. Nehovorí priamo o pokusoch o únos.

Oznamuje len, že tento rok už prijala „z rôznych bratislavských okresov tri oznámenia a podnety týkajúce sa podozrení z protiprávneho konania, kde obeťami, respektíve ohrozenými boli maloleté osoby“.

Známe sú okolnosti dvoch z nich.

„Vyšetrovateľ začal trestné stíhanie vo veci zločinu obmedzovania osobnej slobody,“

Čítajte viac: http://bratislava.sm...l#ixzz1pKIvpuLR

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

http://www.trnava-live.sk/2010/06/07/podvodnici-lakaju-cez-telefon-peniaze-od-starsich-ludi-tvaria-su-ako-ich-pribuzni/

 

Od mojej krstnej mamy sa nie tak dávno nejaký dobrák pokúšal vylákať peniaze s tým, že je vraj jej vnuka kamarát. lenže tá poučená podobným zážitkom mojej mamky, im nenaletela. Tak tým darebákom tentoraz podobne ako pri našich klapli zuby naprázdno. Čo si myslia, že keď je človek starý, musí byť aj debil?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

Pred chvíľou som išiel domov a pre domom ma zastavil taký asi 20-ročný chalanisko. Že či mu nemám "požičať" 20!eur na chleba-:). Normálny, aj keď taký čudný. A keď som hovoril, že je zdravý, že by si mal zarobiť, on mi hovorí: "Ujo, a moj tato Vám vykradol pred dvomi rokmi dom, ale nám deťom nedal z toho nič, tak požičajte-:)". Chcel som ho chytiť a pozrieť občianku. Zdrhol mi. Kks, dnes už asi každému šibe-:). Vlastne som podľa neho tým deťom zostal dlžný-:). Pomooooooc-:).

zdroj Vilo Rozboril :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je ako v tom vtipe, keď nejaký chlapík charitatívne založený vždy dal nejakému bezdomovcovi 5 EUR. Raz ale nemal, a dal mu "len" 2 EUR, s tým, že nemá, že stavia dom. A ten bezdomovec si sťažoval: ten haj...l ma okradol, dovolí si stavať za moje peniaze!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

50 rokov starý prípad znovu otvorila FBI ... podivný prípad strateného trojročného chlapca zo záhrady rodičovského domu z roku 1962 ...

aj takéto sa deje:

Kauza Williama "Billyho" Jonese patří k smutným odloženým případům americké FBI. Tento týden uplynulo půl století od chvíle, kdy tříletý chlapec zmizel ze zahrady rodného domu v New Jersey. Nikdo už o něm neslyšel a jeho tělo se nikdy nenašlo. Teď však FBI jeho případ znovu otevřela.

"Jen zkoušíme zjistit, jestli někdo neví, kde by mohl být, nebo nezná někoho, kdo by o jeho zmizení mohl tušit víc,"

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/fbi-znovu-patra-po-chlapci-ktery-zmizel-pred-pul-stoletim-pm9-/zahranicni.aspx?c=A121221_192525_zahranicni_btw

trochu pri tom mrazí ...

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

krimi pokračovanie OH ... jeden z hrdinov letných OH v Londýne, najznámejší paraolympionik Oscar Pistorius a dostal do dnešných správ menej príjemným spôsobom :

 

Podľa juhoafrických médií Pistorius zastrelil viacerými ranami z pištole svoju priateľku modelku Reevu Steenkampovú (30), keď si ju pravdepodobne pomýlil s vlamačom. Podľa tejto verzie ho Reeva údajne chcela len prekvapiť na sviatok sv. Valentína. Keď sa nad neho sklonila, aby ho zobudila, Pistorius ju zastrelil. Myslel si, že je to zlodej.

Juhoafrická polícia túto verziu spochybňuje, tvrdí, že v čase streľby počuli susedia v dome výkriky.

Čítajte viac: http://sport.sme.sk/c/6702388/pistorius-zastrelil-priatelku-je-obvineny-z-vrazdy.html#ixzz2KtQvelMu

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

neviem celkom presne, ako okomentovať toto ... obávam sa, že ho to nepoučí, pripomína to jedného zlodeja, o ktorom sme tu raz písali, ktorý uviazol v záchodovom okne ... :) :
 

 

Zloděj kovů spadl po hlavě do kanálu, koukaly mu jen nohy
Strážníci v Mostě museli zachraňovat zloděje kovů. Když se pokoušel ukrást kryt z kanálu, spadl dovnitř a uvázl tak nešťastně, že mu koukaly jen nohy.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/v-moste-zlodej-kovu-spadl-do-kanalu-du2-/krimi.aspx?c=A130322_160308_usti-zpravy_alh

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

ako vies, ze nekradol od hladu?

ja by som skôr tipoval že kradol kvôli smädu. ale keby hneď aj kradol z hladu, hlad ešte nie je dôvod na ohrozenie iných ľudí ktorí môžu do odokrytého kanála spadnúť a zraniť sa.

 

inak nie je mi dosť dobre jasné prečo PaCh-ovia krádeže kanálových deklov riešia ako priestupok keď na takúto činnosť celkom dobre pasuje paragraf o všeobecnom ohrození.

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

... matičkaskákavá, čo všetko sú niektoré baby schopné speňažiť!  :ermm:
 

V Spojených štátoch našli tehotné ženy novú možnosť ako si privyrobiť. Na internete v hojnom počte začali predávať svoje pozitívne tehotenské testy. A vyzerá to tak, že „použité“ testy idú na odbyt ako teplé rožky, počet takejto inzercie totiž prudko narastá.

Americký bezplatný inzertný portál www.craigslist.com sa u ž desiatky rokov teší obľúbenosti. Nájdete tu vďaka jasnej a zrozumiteľnej navigácii takmer všetko, od prenájmu bytov po použitý nábytok. Stránku radi navštevujú aj „sledovači aktuálnych trendov“, veď keď sa objaví akákoľvek zaujímavá novinka, do pár minút je už zaradená v ponuke portálu.

Jeden z prvých pozitívnych tehotenských testov bol inzerovaný v máji tohto roka, ponúkla ho budúca mamička z New Yorku za 25 dolárov. "Od tej doby, čo som otehotnela si odo mňa niekoľko krát pýtali pozitívny test. Rozhodla som sa, že už ich nebudem rozdávať zadarmo! V teň deň použijem test, keď si poň prídeš! Nezaujíma ma, na čo ho potrebuješ, to je tvoja vec! Vždy som na telefóne, pokojne mi pošli e- mail."

Zdroj: http://openiazoch.zoznam.sk/cl/138054/Ksefty-nezneho-pohlavia-Nekupite-pozitivny-baby-test

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak toto bolo drahé zváranie ... :odpadnem:
 

Traja Slováci vo veku 27, 30 a 36 rokov vo švajčiarskom Zürichu v časti Schlieren omylom podpálili 200 áut

 

Incident sa stal vo štvrtok ráno omylom, keď muži zvárali a plamene sa postupne rozšírili na ďalšie vozidlá. Slovákov podľa portálu zadržala polícia, škody presiahli 1 600 000 eur.

Plamene šľahali do výšky niekoľkých metrov, ulice a okolitú dopravu úplne paralyzovali. Traja Slováci pracovali v autoservise. Počas zvárania najprv explodovalo jedno auto, následne sa požiar začal rozširovať ďalej ...

Čítajte viac: http://www.sme.sk/c/6933889/slovenski-robotnici-vo-svajciarsku-omylom-podpalili-200-aut.html#ixzz2enTOmZ00

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ako vies, ze nekradol od hladu?

 

okolo nášho domu sa motával nejaký čas mladý bezdomovec. majitelia večierky, ktorá v našom dome je, mu ponúkli, že mu dajú potraviny a nejaké peniaze, ale nebude to zadarmo, a tak chalan im pomáhal vykladať tovar a tak podobne. A vždy mu zaplatili a aj nejaké potraviny mu dali. Tiež ho nechali, nech sa tam zohreje či vzadu v kumbále poumýva.

Som ale presvedčená, že keby sa tam obšmietal a pokúsil sa im niečo šlohnúť, tak by skončil u policajtov.

Trochu iný prístup ako tamten, čo skončil nohami hore.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No a ?

 

Precitaj si Victor Hugo: Bedari.

 

Vela chudakov kradne pre seba. Vela pre svoju zenu alebo deti. Bolo to v celych deijinach.

 

Nuz ale tebe ziadneho kradosa nie je luto, naopak, sa ich bojis, este ti nejaky uboziak nieco vezme. Ty si zijes v dostatku.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov