Jump to content

Politika menej vážne - alebo úplne vážne ? :)


Recommended Posts

niečo takéto prevratné nevymysleli ani za socíku na zvýšenie úspešnosti vo voľbách z 99,98 ma 115 % ...

 

pán Mikloško mal možnosť a má ešte stále vyprodukovať zo desať detí, kým neumre, a hlasy nech si naháňajú poctivo a pre voličov prijateľným programom.

 

 

nemusím pána Rafaja, keď ho vidím, je mi nevoľno, ale jeho reakcia na túto kdhácku nehoráznosť je presne to, čo si zaslúži ...

 

Podľa poslanca SNS Rafaela Rafaja Národná rada SR nie je tá správna inštitúcia, ktorá by mala novelu z dielne KDS riešiť. "Skôr by to mala riešiť inštitúcia, kde sa chodí v bielych plášťoch. Tam by mohli zaklopať na dvere," skonštatoval predseda poslaneckého klubu národniarov. Podľa poslanca z najväčšej koaličnej strany Smer-SD Miroslava Číža je krok poslancov Vladimíra Palka, Františka Mikloška, Pavla Minárika a Rudolfa Bauera len ich mediálne zviditeľňovanie sa.

 

"Môžeme diskutovať o možnosti rozšíriť vekovú hranicu tých, ktorí môžu voliť. Ale návrh, aby rodičia mohli voliť za svoje neplnoleté deti pokladám za dosť zvláštny," skonštatovala poslankyňa za KDH Mária Sabolová. Podľa nej sa ani jeden politik k tejto téme nepripojí a návrh pôsobí len na prezentáciu tejto skupiny poslancov, ktorá sa odčlenila od KDH.

 

"Nečítala som tento návrh, ale pre mňa je to viac ako úsmevné," povedala pre agentúru SITA poslankyňa za koaličnú ĽS-HZDS Katarína Tóthová. "Nepoznám žiadnu krajinu, kde by rodičia volili za svoje neplnoleté deti," uviedla a dodala, že tento návrh opozičných poslancov slúži len na ich zviditeľnenie.

 

Poslanec za SDKÚ-DS Stanislav Janiš si podľa jeho slov musí najskôr tento výtvor prečítať. "Musím to vidieť na vlastné oči, až potom sa k tomu vyjadrím," povedal. Podobne zareagoval predseda parlamentného klubu SMK Gyula Bárdos. "Budeme sa tým zaoberať. Najprv to musíme prerokovať, potom sa k tomu vyjadríme," povedal.

zdroj ... toto treba zvečniť ...

 

páni z bývalej kdh museli veľa premýšľať, kým na toto prišli ?

zasa máme unikát ... a to boli schopní odovzdať Národnej rade SR návrh na zmenu Ústavy SR ... akosi som stratila glanc :lol:

Link to post
Share on other sites
 • Replies 683
 • Created
 • Last Reply

Top Posters In This Topic

 • informator

  105

 • game

  98

 • tyso

  87

 • alamo

  83

Top Posters In This Topic

Popular Posts

tak nieco menej vazne, v kontexte s aktualnymi maturitnymi pisomkami:   Témy maturitných slohov 2017: 1. Neublížil som nikomu z vás (Slávnostný prejav) 2. Skutok sa nestal (Rozprávanie) 3. Hodnosť kap

Nohavica aktuálne.   

Tá Ruská vakcína, je fakt fenomenálne účinná. Ak Matovičovu vládu označíme za patogén, tak sa od Sputnika začala fakt vážne rozkladať.

Posted Images

Brucho ma začalo bolieť od smiechu keď som si prečítal niektoré reakcie politikov, vraj najprv to musia prejednať a potom sa vyjadria. Dúfam že si na tieto jednania donesú aj svoje deti a budú akceptovať ich návrhy he he.

Link to post
Share on other sites
Darkman

:lol: :) Tak toto sa radi medzi top 10 najstupidnejsich navrhov ever! Najviac volicov by bolo zrazu v ciganskych osadach :)

Link to post
Share on other sites
Sniper

Starý Dezider: No čo Dežko koho by si volil?

Malý Dežko: Toho uja čo na Madalov nadáva.

Pleeeeeeeeeeesk

Starý Dezider: Dežko ale ten aj na nás Cigánov nadáva, tak ešte raz skús.

Malý Dežko: Tak toho malého uja s fúzami.

Pleeeeeeeeeeeeeeeeeeesk

Starý Dezider: Dežo nerob ujoviny lebo ti vrazím aj tretiu!

 

 

No asi takto by to prebiehalo, rodičia by za svoje decká volili toho koho by im nahovorili že je najlepší. Takže tí štyria by si mali prestať robiť prdel z vážnych vecí.

Link to post
Share on other sites

Takúto ujovinu nevymyslel ani Texasan v Hlave XXII a to bol veľmi milý spoločník, ktorého za chvíľu mal každý plné zuby. Aj tí najotrlejšií simulanti včítane Orra a Yossariana nevydržali jeho spoločnosť, náhle vyzdraveli, opustili nemocnicu a hlásili sa do bojovej služby na nálety.

 

Ten vymyslel, že slušný Američan (teda majetný) mal by mať niekoľko hlasov a ######... a buzeranti (teda nemajetní) žiadny.

 

Rafaj má pravdu, to je na psychiatra.

Link to post
Share on other sites
 • 1 month later...
lopata555

Zvýšenie spoločenskej prestíže rodín s deťmi chcú dosiahnuť nezávislí poslanci Národnej rady (NR) SR Vladimír Palko, František Mikloško, Pavol Minárik a Rudolf Bauer úpravou ústavného zákona, v ktorej navrhujú dať rodičom vo voľbách právo voliť aj za každé svoje dieťa mladšie ako 18 rokov.

 

zdroj

 

takže predsa len sa bude o tomto stupídnom zákone rozhodovať. Bude to 15.4 a som velice zvedavý na ten výsledok :lol:

Link to post
Share on other sites
slimak

To nie je zla myslienka, oni sa chcu pozriet do buducnosti ako to bude o takych 15 - 20 rokov. Len vizionari velmi dobri nebudu, lebo to velmi pekny pohlad nebude. Ci sa chysta nejaka velka evanielizacia na vychode? Nebudu sa minat peniaze na telecvoking -marketing, ale na gulas.

Link to post
Share on other sites
lopata555

No hej a potom mnohopočetné Rómske rodiny by mohli odovzdať toľko hlasov že by to bolo asi fakt zaújmavé.

Link to post
Share on other sites
Darkman

To nie je zla myslienka, oni sa chcu pozriet do buducnosti ako to bude o takych 15 - 20 rokov.

Je to zvratena myslienka, pretoze porusuje rovnost obcanov, a zavadza parameter, ktory urcuje, kto je viac obcan. Ako obcan mas jeden hlas.
Link to post
Share on other sites
Cactales

Ktorý z rodičov by mal vlastne podľa tohoto geniálneho návrhu hlasovať za svoje dieťa? Alebo by to malo byť iba na základe ich dohody? A čo v prípade, že sa nedohodnú, bude o využití volebného práva za dieťa rozhodovať súd?

Link to post
Share on other sites
slimak

Je to zvratena myslienka, pretoze porusuje rovnost obcanov, a zavadza parameter, ktory urcuje, kto je viac obcan. Ako obcan mas jeden hlas.

Ono ani dnes niesu si vsetci obcania rovni. Ked sa sedemnast rocni moze mnozit a sobasit, moze aj volit. A preco nie desat rocni?

 

Ked som videl volit ludi z roztrasenymi rukami, mozno hlava v poriadku. Ale ak poznas starsich ludi najde sa ze im o uz tak nesluzi a vidis ako za nich skrta iny clovek. desat rocny ma vacsiu pravdepodobnost ze zaskrtne spravne.

Link to post
Share on other sites
Sniper

Nabudúce exkádeháci navrhnú aby sme mohli voliť aj za svojich mŕtvych predkov. Takže aby sa nestalo, že koalíciu vytvoria Hlinkova SĽS a Agrárna strana :lol:

Link to post
Share on other sites
tomassi

celý tento návrh má za cieľ zvýšiť demografickú krivku

 

začnem trochu pomimo, kam ste tak trochu zatiahli

skutočne si myslíte, že rómovia pôjdu voliť,

keď nevolia teraz za klobásky?

inak Vaše názory zaváňajú dosť silno rasizmom

 

riešenie pri nepárnom počte detí je tým najmenším problémom

mala by to byť matka, s tým by súhlasili aj prívrženci prochoice, či nie?

a nadôvažok volí sa za stenou, takže okrem Vás nikto nevie,

čo ste do obálky hodili

 

nemyslíte, že tento návrh je jedným z mála riešení

ako skutočne prinútiť ľudí pri moci

podporiť rodinu a pôrodnosť

miesto sľubov o zvyšovaní počtu bytov, uprednostňovaní mladých rodín a pod.

veď koľko sa hovorí o starnutí národa - nebude mať kto robiť na dôchodky a pod.

 

tu sa vrchnosť skutočne bude biť o čo najvyšší počet voličov

 

nemá rodič náhodou "prívlastok" zákonný zástupca ???

 

ak máte lepší návrh ako zvýšiť pôrodnosť sem s ním?

čo tak napr. zákaz interupcie :lol:

Link to post
Share on other sites

nemyslíte, že tento návrh je jedným z mála riešení

ako skutočne prinútiť ľudí pri moci

podporiť rodinu a pôrodnosť

miesto sľubov o zvyšovaní počtu bytov, uprednostňovaní mladých rodín a pod.

veď koľko sa hovorí o starnutí národa - nebude mať kto robiť na dôchodky a pod.

nie, nemyslím / e

budem hovoriť len za seba ... a nemá to nič spoločné s interrupciami a cigáňmi a kdečím ... z nášho hľadiska určite nemá

 

nedovolím si položiť krk na klát za to, čo mal na mysli predkladateľ alebo "vymysliteľ" tohto návrhu - ako vyletel z vane s výkrikom heuréka a ako v kreslenom filme mu geniálne myšlienky ako hviezdičky vystreľovali z hlavy ... jedine takto si zrod tohto nápadu viem predstaviť ,

a tak, že dotyčnému záležalo na hlasoch viac a mnohodetných, akéhokoľvek etnika, lebo ináč celý zákon nemá z jeho strany absolútne žiadny zmysel

 

ináč ... pripomína mi to čosi, a silne ... zasa raz s krížom po funuse :

v deväťdesiatych rokoch sa zatvárali škôlky, prestavovali sa na malé firmy, byty, butiky a kdečo, čo kto podmázol a zaplatil ...

práve dnes som hovorila s bratom o predstavenstve jedného mestečka, kde ešte nie tak dávno tajomník či ktorý to vykrikoval, že deti sa nerodia, ani nebudú,treba vymyslieť ´dalšie plány čo so školami, lebo len zaberajú miesto a sú neziskové ... pán tajomník má prorocké vízie, zrejme ... len akosi nakrivo

 

základné školy ziskové byť nemôžu ... majú inú funkciu

 

malých detí je zrazu toľko, že dva roky dopredu treba nahlasovať deti do škôlky, aj to je neskoro, lebo viac než polovici detí sa z tých škôlok, ktoré milostivo zostali, miesto neujde ... toto je problém každého mešieho väčšieho mesta, doradu.

 

tehotných žien je toľko, že v oklieštených okresných nemocniciach majú problém kam s nimi

 

život sa nezastaví ... posledné roky sa hýbali hypotéky, úvery, bolo kde bývať, práca bola, prirodzený dôsledok bol boom detí a kopa tehotných žien,

 

takže toto ako off topic k tomu návrhu zákona .

nejde o nič iné, len o absurdné zachraňovanie klesajúcich preferencií ... toto nie je cesta na zastavenie ich pádu, lebo sa nám bude rehotať celý svet ... za chvíľu skutočne budeme voliť aj za umrelých predkov.

Link to post
Share on other sites
Darkman

tomassi

Jasne, pri dnesnom zaujme o volby nam takyto navrh rozhodne zvysi porodnost :lol:

Cloveka, co toto prinuti mat o dieta naviac povazujem za maximalne nezodpovedneho. Z hlasu to dieta nezabezpeci, neda mu strechu nad hlavou, neosati ho, nekupi mu kocik. Vacsina dovodov, preco ludia s detmi cakaju su ekonomicke.

 

nemá rodič náhodou "prívlastok" zákonný zástupca ???

Pri volbach neexistuje zakonny zastupca. Taku malickost by si mohol vediet. Nemozem dat niekomu plnu moc, nech ide odvolit zamna. Musim volit sam, ako obcan. Volby prezentuju tvoj nazor na chod statu, pricom vsetky nazory su si rovnocenne.

Ked zacnes pridelovat hlasy podla toho, kto ma kolko deti, tak preco ich nepridelovat podla toho, kto ma ake dane a akou mierou dotuje chod statu?

Link to post
Share on other sites

neviem, ale nemam pocit, ze by tento navrh navrhu mal sancu na prezitie, je to nieco podobne ako Cuperove navrhy ohladom soferovania zien ...

Link to post
Share on other sites
tomassi

trošku ma mrzí, že nielen s tým návrhom nesúhlasite,

ale ho zhadzujete, dokonca na úroveň Cupera a spol.

 

samozrejme, že má tento návrh nahnať percentá,

ale štylizovanie ho do podoby, že má iba túto úlohu

je isto nesprávne

veď Palkovci sú tí, kt. sa nepáči alibizmus a vyčkávanie alá Brocka a spol.

kt. buď percentá naháňajú za každú cenu alebo sú ochotní pridať sa k najpočetnejším percentám

 

Cloveka, co toto prinuti mat o dieta naviac povazujem za maximalne nezodpovedneho. Z hlasu to dieta nezabezpeci, neda mu strechu nad hlavou, neosati ho, nekupi mu kocik. Vacsina dovodov, preco ludia s detmi cakaju su ekonomicke.

práve o toto ide

nielen sľuby, ale priama pomoc, podľa ktorej sa budú voliči rozhodovať

dieťa sa narodí do systému, kt. bude rodinu priamo podporovať (byty, kočíky, finančná podpora, etc.),

lebo pánom zhora pôjde o hlasy, o početne viac hlasov ako doteraz

je to navzájom prepletené a pospájané

tu by mali aj dedovci vidieť, kto podporuje ich deti a vnúčatá

lebo im človek nevysvetlí, že treba čas

tieto výsledky, by mohli byť vidieť priamo a hneď

 

Rodič je zodpovedný za výchovu dieťaťa

čiže má povinnosti, takže čo tak mu dať aj práva

osobne by som návrh upravil do 14 roku života

 

a to, že návrh je netradičný,

podľa niektorých až kontroverzný je len dobre

už v 90. rokoch výskumy ukazovali problémy so starnutím obyvateľstva a nízkou pôrodnosťou

vtedy sa však do úvahy moc nebrali a bohužiaľ sa im neprikladá patričný dôraz ani dnes

Link to post
Share on other sites
Darkman

Mna mrzi, ze nevidis absurdnost toho navrhu, ktory podkopava jeden zo zakladnych principov volieb - a to je rovnost obcanov.

Volba vyjadruje tvoj nazor. Nemas pravo, ani ako rodic, vnucovat svoj nazor detom. A hlasovat, ako keby tvoj nazor bol ich. A preco podla poctu deti? Ten co ma 2 deti a vychova ich poriadne je horsi rodic ako ten, kto ich ma 5 a absolutne sa o ne nestara? (podla tvojej logiky 2hlasy vs 5hlasov ano)

 

Aboslutne obchadzas problemy ktore tu vznikli (ale to je u teba typicke), preco podla deti? Preco nie podla dani?

 

Co brani politikom podporovat rodiny dnes? Ved by im to nahnalo percentna zo skupiny ludi, ktory pochadzaju z popuplacneho boomu v 70tych a 80tych rokoch... co skutocne nie je malo volicov, aj bez hlasov ich deti?

Je to tym, ze uspokojit mladych, produktivnych ludi, ktory si zakladaju rodinu je daleko zlozitejsie ako raz za rok dat 13. dochodok. Nejaky smiesny prispevok na kocik si mladu rodinu neziska. To si ziada komplexnejsie a dlhodobejsie riesenia.

Link to post
Share on other sites

no to je pekna blbost, nechapem preco by mali rodicia volit za svoje deti :lol: presne ako darkman spomenul, volba je nazor jednotliveho cloveka a nie aby rodicia volili za svoje deti..fakt stupidita

Link to post
Share on other sites

trošku ma mrzí, že nielen s tým návrhom nesúhlasite,

ale ho zhadzujete, dokonca na úroveň Cupera a spol.

mna skor mrzi, ze vobec niekto s takymto navrhom vysiel na svetlo bozie ...
Link to post
Share on other sites
tomassi

áno ako hovoríte

treba komplexnejšie a dlhodobejšie riešenia

no to vôbec nikto neprináša

tu sa to rieši skutočne jednorázovo a neefektívne

dúfam, že tento návrh naštartuje aspoň akú takú diskusiu

o potrebe podpory rodiny

veď rodina je základ . . .

Link to post
Share on other sites

to, ze rodina je zakladnou bunkou spolocnosti, mali plne usta uz komunisti

ale to len naokraj

 

nezda sa mi ale velmi pravdepodobne, ze by navrh tohto druhu mal za dosledok zlepsenie starostlivosti statu o rodinu, skor to je cesta podpory romskej populacie formou rodinnych pridavkov ...

Link to post
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 • Similar Content

  • game
   By game
   Názov témy som si požičala z jedného komentu jednej našej milej fórumáčky, ktorý tu napísala pred mnohými rokmi, odvtedy ho rada používam,
   pretože prejavy tohto sveta a jeho politickej korektnosti hraničia s debilitou.
   popísali sme tu hromadu kdečoho o prepiatej politickej korektnosti, ale po témach, vždy niečo v nejakej téme, kam to práve patrí... to je v poriadku.

   ale potrebu vo mne vyvolalo, že na margo premenovania takmer stročnej superznámej superpopulárnej detektívky Agathy Christie z Desať malých černoškov sa stáva názov akýkoľvek, len tam nie sú černoškovia... a k tomu link   http://viditelny-macek.cz/public/kapitola.phtml?kapitola=140524&menu=0  od clovek2:
    

   je to celé na hlavu preto, lebo meníme dejiny. jasné, dejiny vždy píšu víťazi, ale my máme k víťazstvu ako takému hodne ďaleko.
   my sme ešte zažili, že sme vedeli, prečo sa černoškovia volali černoškovia, kde to začínalo a prečo a ako sme dospeli k tomu, že nie.
   dnešné decká si myslia, že žijú v ohromnej slobode, ale vlastne to nie je pravda... a nemá to nič spoločné so spoločenským zriadením - v Usa ešte v 60 rokoch kvitol rasizmus ako vyšitý, a v mnohých južných štátoch je tam dodnes.

   ale  nekontrolovali kamery na každom krku, vtedy v školách nestáli ozbrojení strážcovia a nemuseli decká prechádzať cez dvere kontrolujúce zbrane.
   niekde sa niečo pokazilo. slovníky máme dokonale politicky správne,  ale niekde zaostalo to podstatné.
   niekde je v prehnanej korektnosti obrovská chyba.


    
  • alamo
   By alamo
   Čína síce nie je arabská krajina (koniec koncov ani irán, medzi ne nepatrí..) ale číňania inšpirovaný udalosťami, začínajú "blbnúť":

   game zabudol si tam dať jeden odkaz / na pohyb vo svete /
   http://www.sme.sk/c/5774661/po-internetovej-vyzve-boli-v-cine-viacere-demonstracie.html
  • nona2
   By nona2
   Dôvody prečo ísť do štrajku na Slovensku
   Extrémne nízke mzdy
   Príčiny extrémne nízkych platov na Slovensku sú dve. Po prvé Slovensko má jedno z najvyšších daňovo odvodových zaťažení na svete, neviem, či ste vedeli, že štát zoberie na daniach a odvodoch každému viac ako 50 percent vášho platu, čiže na vine sú čiastočne naši politici, ktorí nevedia urobiť daňovo odvodovú reformu a to tak aby ľuďom štát nebral také vysoké percento ich miezd.
   Druhá vec je tá, že ľudia nechodia každý rok štrajkovať za vyššie platy, keby sa tak dialo, tak by sme mali oveľa vyššie platy, len tak pre zaujímavosť, keď máte nízky plat, tak automaticky z tohto platu máte aj nízky dôchodok, myslím si, že by ľudia mali štrajkovať za vyššie platy každý rok aby sa nestalo to, čo sa stalo terajším dôchodcom, že majú taký dôchodok, ktorý je tak nízky, že ich posúva pod hranicu chudoby. Ak teda chcete žiť na úrovni nielen zo svojho platu ale následne aj z dôchodku tak je jediná možnosť každoročne chodiť štrajkovať za vyššie platy.
   Nesplnené sľuby politikov
   Keby politici splnili svoje sľuby a to do bodky, tak by sme tu mali právny štát, v ktorom sa domôžete svojich práv, mali by sme funkčné zdravotníctvo, kvalitné školstvo, ktoré by odrážalo potrebu trhu a hlavne by sme mali renomované školy, ktoré by navštevovali cudzinci a to len preto, že by sme mali najlepšie školstvo na svete, mali by sme tu komplexný systém celoživotného vzdelávania, existovali by diaľnice a cesty a hlavne bez výtlkov, mali by sme kvalitné podnikateľské prostredie a pracovali by sme 35 hodín do týždňa, minimálna mzda by bola 1500 eur a každý by si mohol dovoliť chodiť na dovolenku viac krát do roka, vládla by tu tolerancia a solidarita medzi menšinami a väčšinovým obyvateľstvom a spoločnosť by vedela integrovať úplne každého obyvateľa do pracovného procesu. Ľudia by mali čas žiť a nielen prežívať a mali by aj čas na vzdelávanie sa, jednoducho by sme žili v blahobyte a nikto by nepoznal chudobu.
   Keďže vieme, že toto je na Slovensku zatiaľ len hudba budúcnosti, tak je dôležité poslať všetkých politikov a to nemyslím len tých 150 v NRSR ale všetkých, čo len klamú 25 rokov tento národ za mreže a voliť odborníkov, ktorí sú minimálne o 20 až 30 rokov mladší ako tie staré štruktúry, ktoré sú tam doteraz.
   Všade prítomná korupcia a klientelizmus
   Na Slovensku je zdá sa úplne normálne dávať úplatky a vyberať si ľudí na rôzne posty a to nie podľa odbornosti ale po známosti.
   Toto treba zmeniť, kradlo sa za bývalého režimu a je smutné, že sa kradne aj 25 rokov po jeho páde. Je dôležité aby ľudia začali stavať tento štát na úplne iných princípoch, treba zaviesť hmotnú a trestnoprávnu zodpovednosť politikov, za úplatky by mali ľudia sedieť v base, pretože korupcia a klientelizmus nám zhltne niekoľko miliárd eur ročne, ktoré chýbajú na dôležité veci.
   Preto si myslím, že je na mieste, že sa ľudia zorganizujú a vyjdú do ulíc v každom meste Slovenska a položia tento chorý systém na lopatky, ja dúfam, že štrajky budú oveľa bežnejšie ako tomu bolo v minulosti, pretože je potrebné aby ľudia nesedeli doma a išli si vyštrajkovať vyšší plat, a hlavne lepší život pre nás všetkých
  • nona2
   By nona2
   Je na Slovensku demokracia ?
   V demokracií ľudia chodia štrajkovať za vyššie platy, lepšie pracovné podmienky ale aj proti vláde pre to čo robí alebo nerobí.
   To sa na Slovensku dosiaľ neudialo, všetci len čakajú na niekoho aby urobil nejaký protest inak sú všetci zalezení niekde aby ich nikto nevidel, a pritom štrajkovať by mali učitelia, živnostníci a mnohé iné skupiny zamestnancov, ktorí robia za mzdu, ktorá je tak nízka, že sa z nej nedá prežiť.
   V demokracií platia jasné pravidlá a to pre každého a kto ich neplní je za to postihnuteľní.
   Toto tiež neplatí, zákony sa u nás novelizujú ešte skôr ako nastane ich platnosť a potom je tu stav, keď ľudia nevedia podľa čoho sa majú riadiť.
   V demokracií ľudia tolerujú názory väčšiny ale aj menšiny a obe majú zakotvené svoje práva.
   Nemôžeme povedať, že by tento stav nastal a najmä po referende z dielne aliancie pre rodinu, ešte som nezažil aby niekto svojou kampaňou takto urážal iných ľudí.
   V demokratickom zriadení sa snažíme eliminovať korupciu.
   Tu máme žiaľ neuveriteľné rezervy, ľudia sú ešte stále vychovaný z čias komunizmu a dávajú úplatky a pritom branie alebo dávanie úplatku je trestný čin, a nehovorím o korupcií vo vysokých štátnych pozíciách.
   Pomohla by asi osveta, ktorá by informovala ľudí, čo ich čaká ak dajú alebo zoberú úplatok.
   V demokracií sa ľudia vedia spoľahnúť na svojich zákonodarcov a majú v nich dôveru.
   Na Slovensku vec absolútne nemysliteľná, zatiaľ každá vláda okráda svojich občanov a u nás je to viac než olympijsky šport
   Pomohla by hmotná a trestnoprávna zodpovednosť politikov, ale aj platné a kvalitne urobené zákony, tu by pomohol model nasledovný: poslanci by vytvorili zákon potom by šiel na kontrolu akademikom, po nich by si tento zákon pozreli ľudia z praxe a nakoniec ľudia, ktorí tento zákon musia dodržiavať, každá zúčastnená skupina by vychytala muchy tomuto zákonu a ďalej by sa zákon už nemenil.
   Je potrebné aby sa vytvorili centrá celoživotného vzdelávania, pretože v demokratickom svete a nároky na vzdelanie neustále mení a ľudia sa potrebujú neustále vzdelávať pre potreby trhu práce.
   V demokracií platí právo pre každého a nielen pre bohatých, tu sme fakt za opicami, len súdne konanie trvá tak dlho, že ste radi, že sa vôbec niečo stalo a nie vždy súdy rozhodnú ak ste vy v práve.
   Trochu odbočím od hlavnej témy a upriamil by som pozornosť aj na iné veci, ktoré sa neriešia už dosť dlho.
   Na Slovensku po 25 rokoch nie sú postavené cesty, to je hanba nič iné sa na to nedá povedať.
   Naše školstvo nie je vytvorené tak, aby študenti keď už nemôžu robiť to, čo sa vyučili, tak nevedia ani ako by mohli podnikať v rôznych sférach. Teda máme socialistické školstvo, kde sa ľudia učia poučky ale tieto nevedia použiť v živote.
   Nevytvára sa kvalitné podnikateľské prostredie a to hlavne pre tuzemských podnikateľov, nechápem prečo stále naše vlády dávajú peniaze zahraničným podnikateľom za to aby u nás zostali.
   Výskum a vývoj je neuveriteľne podfinancovaný, čo by mal byť motorom každého hospodárstva.
   Naša legislatíva vôbec nepomáha inováciám a im zavádzaniu priamo do praxe.
   Protipovodňová ochrana je len v plienkach asi čakáme kým nás voda všetkých zatopí a potom sa bude aj niečo robiť.
   Sú tu vysoké dane a odvody čo bráni podnikateľom ale aj občanom tohto štátu zarábať peniaze z ktorých by sa dalo aj vyžiť.
   Štát neponúka občanom tohto štátu žiadne záruky okrem záruky vyšších daní a odvodov a toho, že prešľapy našich vždy zaplatí zas len občan.
   Nie je funkčný inštitút referenda, teda ľudia nemôžu reálne ovplyvňovať nič, plus máte vysoké kvórum pre referendum.
   Je veľmi dôležité aby Slováci žijúci v zahraničí mali pocit, že sa môžu vrátiť do krajiny, kde všetko funguje a kde sa cítia komfortne a nie sú v strese z toho, čo bude zajtra.
   Samy sa rozhodnite ako chcete žiť ale určite mi dá väčšina za pravdu, že chce žiť v štáte, kde platia pravidlá, kde je odluka cirkvi od štátu, kde nie je vplyv finančných skupín, kde žijú ľudia, ktorí nerobia zadarmo ale majú riadny plat, ktorý si chodia raz ročne vyštrajkovať na vyšší, kde máme páky na politikov, ktorí okrádajú tento štát o miliardy, kde sú odstránené všetky bilboardy a kde je pokrok spojený hlavne s technológiami, ktoré sú šetrné k životnému prostrediu.
   Záverom by som apeloval na ľudí, aby sa prebudili a boli občiansky činní a robili štrajky, petície a hlavne sa vzdelávali a čítali knihy aby neboli politikmi ľahko manipulovateľní a neuverili im na opakujúce sa rozprávky, nežijeme v komunizme to si musíme všetci uvedomiť a po 25 rokoch sa musíme zobudiť a pobiť sa za svoje práva. Sme občania tohto štátu a ako bude tento štát vyzerať záleží len na nás.
  • greeder
   By greeder
   Potreboval by som nejake materialy kde su vysvetlene pojmy pre laikov:
    
   pravica, lavica, liberali atd.
    
   Najlepsie nejaku knihu.

×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue. Additional information you can see at Privacy Policy