Skočiť na obsah

USA a svet v boji proti terorizmu


Sniper

USA v boji proti terorizmu  

12 členovia hlasovali

  1. 1. Aký máte na názor USA v boji proti terorizmu?

    • USA podporujem v každej akcii namierenej proti terorizmu
    • USA podporujem, ale po Iraku by sa mali stiahnúť a premyslieť kroky najmä diplomatickou cestou
    • USA podporujem, ale po Iraku nechcem aby sa podieľali na žiadnej akcii
    • USA nepodporujem, ale som za to aby sa z Iraku stiahli až po úplnej likvidácii islamistických geríl
    • USA nepodporujem a z Iraku by sa mali rozumne stiahnúť. Nepodporujem ani ich ďalšie akcie namierené proti terorizmu
    • USA nepodporujem a ani som nikdy nepodporoval/a a svoj názor nezmením


Odporúčané príspevky

Obidva príspevky ešte boli v téme. USA by určite zasiahli proti nebezpečnému diktátorovi, ktorý sa im vyhráža jadrovým útokom. Veď už zasiahli proti viacerým, aj keď sa mnohé predpoklady nakoniec nepotvrdili.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... USA by určite zasiahli proti nebezpečnému diktátorovi, ktorý sa im vyhráža jadrovým útokom. Veď už zasiahli proti viacerým, aj keď sa mnohé predpoklady nakoniec nepotvrdili.

v tom je práve problém, že zasahujú tam, kde cítia republikánske nosy zisk... isteže je to veľmi zjednodušené, ale nikdy nezabudnem Powella, ako a na základe čoho presviedčal o nutnosti zaútočiť na Irak.... a ZHN sa hľadali, hľadali, až sa pekne na ne zabudlo a ten ako - tak stabilizovaný región je už nestabilný.... nech bol Saddam aký chcel, robil svoje svinstvá, ale bol sunnita.... a s tými je vždy jednoduchšie vyjsť, sú menej fanatickí... to len tak mimo misu...

isteže je to na USA ... teda to gro boja s terorizmom... lenže oni to radi robia, milujú sa predvádzať ako páni sveta a jediní spravodliví .... majú na to prostriedky, ľudí aj peniaze.... problém je v tom, že až príliľš často šliapnu vedľa... od WTC prešlo už pekných pár rokov, a čo vlastne dosiahli ?

nevedia, či je hlavný aktér živý či mŕtvy... prevrátili naruby jednu veľkú krajinu a uvrhli ju do občianskej vojny.... aj keď nepriamo, prispeli k tomu, že nevyčísliteľné hodnoty histórie ľudstva zmizli zo zbierok ... a moslimovia sú rozdráždení ako roj včiel, a vraždia sa medzi sebou... vlastných mŕtvych USA pravidelne po nociach dopravujú domov v rakvách ... a triezvejú pomaly už aj zarytí zástancovia.... a znovu sa vyťahuje os zla, a hľadá sa nový nepriateľ....

iste, USA je v boji proti terorizmu .... len akosi to nefunguje poriadne ...

 

 

 

nejak ma podcenujete...keby som mal moc....to by ste videli...

podceňujeme? myslím, že to nie je o podceňovaní .... je to nereálne, neuskutočniteľné, snové, a hlavne to navždy zostane v rovine keby bolo keby... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pamätáš si tie šokujúce zábery z prázdnych múzeí, vyprázdnené, rozkradnuté zbierky, porozbíjané sklo, a prázdno .... niečo sa našlo .... ale zďaleka nie všetko .... a dodnes nikto presne nevie, ako to vyzerá s tellami... kde je história človeka do hĺbky tisícročí ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Z toho istého môžeš obviniť Taliban, Nacistov, Červenú armádu, Maovu kultúrnu revolúciu, atď. To je vojna, a ako si napísala, ovplynili to nepriamo.

 

Btw. čo sú tie telly?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Z toho istého môžeš obviniť Taliban, Nacistov, Červenú armádu, Maovu kultúrnu revolúciu, atď. To je vojna, a ako si napísala, ovplynili to nepriamo.

 

Btw. čo sú tie telly?

 

veď píšem, že nepriamo....

a taliban aj obviňujem - zo zničenia Budhových sôch, ktoré napriek protestom celého sveta vyhodili tí vygumovaní fanatici do vzduchu... :lol:

to je vojna ... ďakujem pekne ...

 

 

 

tell je pojem známy z archeológie:

 

tell (arab.) - sídlisková mohyla; pahorok, ktorý vznikol viacnásobným osídlením v priebehu mnohých tisícročí. Najznámejšie na Blízkom východe.

 

 

sú to kopce, ktoré práve v arabských púšťach vzbvudzovali pozornosť prvých vážnych archeológov v 19. storočí.... keď v nich začali kopať, našli zvyčajne vrstvu po vrstve niekoľko osídlení nad sebou .. vždy znovu človek staval na už starom a zaniknutom, vlastne na smetisku a rumovisku tých predchádzajúcich obyvateľov... mnoho tisíc rokov...

takto boli objavené aj známe biblické mezopotámske a sumerské mestá Ur, odkiaľ pochádzal Abrahám, Uruk, Varka, Ninive ... ....a veľa ich leží na území Iraku ...

jeden čas sa o týchto odkrytých telloch hodne písalo... už sa nepíše...

 

je to mimo tejto témy, ale hovorili sme tu o telloch ... toto je jeden z mnohých :

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

New York 30. marca (TASR) - Americania spochybnujú schopnost svojej krajiny nastolit demokraciu v iných krajinách a sú rozdelení v otázke, ci by aj prípadný úspech tohto snazenia znamenal pre ich krajinu viac bezpecnosti. Vyplýva to z dnes zverejneného prieskumu verejnej mienky o zahranicnej politike USA. Uskutocnil ho magazín Foreign Affairs v spolupráci s neziskovou organizáciou Public Agenda v dnoch 10. - 22. januára na vzorke 1000 dospelých. Len 36 percent opýtaných si myslí, ze ich krajina dokáze pomáhat pri sírení demokracie vo svete - co je podla prezidenta Georgea W. Busha základným cielom jeho snazenia v Iraku a na Blízkom východe. Ludia síce povazujú sírenie demokracie za ziaduci ciel, no z pohladu zdravého rozumu museli demokrati i republikáni uznat, ze demokracia je nieco, k comu musia krajiny dospiet samy. Uviedol to predseda Public Agenda Daniel Yankelovich. Preto dôvera verejnosti v schopnost Washingtonu bojovat proti teroristom, chránit hranice USA a plnit ciele v Iraku a Afganistane celkovo klesá, zistil prieskum.

 

Najväcsím problémom zostáva v ponímaní Americanov vojna v Iraku. Az 22 percent respondentov si myslí, ze tento konflikt je najväcsím globálnym problémom Ameriky, zatial co 13 percent sa domnieva, ze je to terorizmus. Americania sú vysoko znepokojení aj z narastajúcej energetickej závislosti USA. Az 90 percent respondentov uviedlo, ze je potrebné hladat alternatívy k zahranicným dodávkam energie, aby sa posilnila národná bezpecnost. Pritom prieskum sa uskutocnil este pred Bushovým prejavom o stave únie, v ktorom priznal, ze krajina je "závislá na rope". Pocet Americanov obávajúcich sa o to, ze problémy v zahranicí ovplyvnia ceny ropy, stúpol zo 42 percent na 55 percent.

 

Tak to som zvedavý na časy, keď sa USA kvôli domácemu tlaku prestanú angažovať v problémoch zahraničia.

 

 

 

a taliban aj obviňujem - zo zničenia Budhových sôch, ktoré napriek protestom celého sveta vyhodili tí vygumovaní fanatici do vzduchu... :lol:

to je vojna ... ďakujem pekne ...

 

Na ničenie nepotrebuješ ani vojnu. Ľuďom stačí akákoľvek zámienka na násilnosti. Napr. najnovšie štrajky študentov vo Francúzsku, či predtým výtržnosti v Španielsku.

Ináč moslimovia zničili aj nos sfinge v Gíze. Niečo za kultúrne pamiatky proste nepokladajú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak to som zvedavý na časy, keď sa USA kvôli domácemu tlaku prestanú angažovať v problémoch zahraničia.

Na ničenie nepotrebuješ ani vojnu. Ľuďom stačí akákoľvek zámienka na násilnosti. Napr. najnovšie štrajky študentov vo Francúzsku, či predtým výtržnosti v Španielsku.

Ináč moslimovia zničili aj nos sfinge v Gíze. Niečo za kultúrne pamiatky proste nepokladajú.

 

sampzrejme, že na ničenie netreba vojnu.... stačí parta ľudí, ktorí sa navzájom vyhecujú a násilnosti sú na svete... podobne to bolo v 68 v o Francúzsku.... začalo to nejakou dlažobnou kockou a nevedelo skončiť .... a takto je to vždy....

 

ten pobvzdych : to je vojna... ďakujem pekne - patril len tej "jednoduchej " skutočnosti, že vojna samotná je akési ospravedlnenie za ničenie .... v očiach víťaza ? či koho vlastne ?

 

a teraz nech mi ešte niekto povie, že v Iraku nešlo predovšetkým o zdroje ... samozrejme ropu.... teraz produkciu spravujú Američania... a Američania sú niekedy priehľadní až moc....

 

aké budú časy, keď sa USA nebudú angažovať v problémoch sveta ? tak skoro nenastanú.... je to v nich, že sa cítia byť pánmi, a vždy budú potrebovať niečo zo sveta...

okrem toho v poslednom čase tých prehmatov akoby bolo viac, ako skutočnej pomoci ....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Veď ja s tebou súhlasím, iba sa mi vidí pritiahnuté za vlasy obviňovať Američanov, aj keď nepriamo, z ničenia kultúrnych pamiatok. Sú to predsa len profesionálny vojaci a ak by sa aj našli takí jednotlivci, nemôžeš z toho urobiť kolektívnu vinu.

 

To mi pripomenulo jeden príspevok v inej diskusii, kde sa istý človek ohradzoval, že po Američanoch zostali v Afganistane míny. Nemusím mať Amíkov rád, ale tiež by som sa rád držal faktov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

o tejto či podobnej možnosti sa začalo špekuľovať hneď po útokoch .... na mieste okolo poškodenia budovy Pentagonu sa totiž nenašli žiadne trosky lietadla ... a podľa rozsahu škôd a úplne prvých fotiek by sa tam nejaké zbytky mali nájsť...

 

to je skutočnosť :

Obrázok

 

jedna z prvých fotiek :

Obrázok

 

nuž z aj z tohto pohľadu by tam niečo z lietadla malo zostať ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Zabili vodcu al-Káidy v Iraku Zarkáwího

 

Bagdad 8. júna (TASR) - Vodca al-Káidy v Iraku Abú Musáb az-Zarkáwí, ktorý stál za mnohými samovražednými útokmi a únosmi v krajine, zahynul pri americkom nálete severne od Bagdadu. Oznámil to dnes iracký premiér Núrí al-Malíkí.

 

Jordánsky militant zahynul v stredu večer spolu so siedmimi pobočníkmi v dome 50 kilometrov severne od Bagdadu v nepokojne provincii Dijala, neďaleko provinčnej metropoly Bakúba. Americká armáda uskutočnila letecký úder na základe informácií, ktoré poskytli miestni obyvatelia irackým silám. Identitu Zarkáwího potvrdili okrem jeho tváre odtlačky prstov.

 

"Zarkáwí bol zlikvidovaný," povedal Malíkí na tlačovej konferencii s americkým veľvyslancom v Iraku Zalmayom Khalilzadom a hlavným americkým veliteľom v krajine generálom Georgeom Caseym.

 

Viac na horeuvedenom linku.

No, ešte túto informáciu beriem s rezervou, ale ak je to pravda, tak som rád že ten dement Zarkáwí je už v moslimskom pekle.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A ako chceš vykoreniť terorizmus? Terorista "bojuje" dovtedy pokým nedosiahne svoj cieľ. A tieto ciele sú neprijateľné pre väčšinu normálnych ľudí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 8 mesiacmi...
  • Pred 5 mesiacmi...

Na SME píšu: New Yorku hrozia útokom s rádioaktívnym kamiónom

 

V newyorskom Manhattane posilnili bezpečnosť po nepotvrdenej hrozbe zverejnenej na internete o plánovanom rádiologickom útoku islamských ozbrojencov.

 

Viac ma zaujala mapka z Google Maps či Earth či čo to je, ktorá je priložená k článku. Keď som si prepol na Satelit, tak som si mohol pozrieť satelitný pohľad na New York City, v pohode vidieť Ground Zero, autá na cestách aj ľudí. Celý New York mám ako na dlani do najmenších detailov. Myslím že po hodine štúdia by som sa v NYC celkom dobre vyznal. A musím konštatovať že ak podobným spôsobom využívajú Google Maps (Earth) aj teroristi tak sa v amerických mestách musia cítiť ako doma.

Myslím, že v tomto smere je Google pre USA dosť veľkou security hole.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Američania vždy dávali teroristom do rúk svoje vlastné zbrane. Aj 11.septembra 2001 to boli ich americké kurzy pilotov a americké lietadlá ktoré pomohli uskutočniť útok. A ako Axel poznamenal, teroristi majú k dispozícii snímky z amerických satelitov a aj ďalší americký vynález internet a jeho služby sú teroristom k dispozícii. A ak by na tej hrozbe s kamiónmi bolo niečo pravdy, kamióny by určite neprišli zo zahraničia, ale by pochádzali zo Štátov. Takže určite by sa mali zamerať viac na svoje vnútorné security hole.

 

V ankete som hlasoval za predposlednú možnosť. Akcie typu Irak majú v boji s terorizmom skôr opačný efekt.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...
  • Pred 9 mesiacmi...

Hlasoval som za ------------ USA nepodporujem a z Iraku by sa mali rozumne stiahnúť. Nepodporujem ani ich ďalšie akcie namierené "proti terorizmu"

Mne to úplne pripadá ako v tej pesničke v záujme demokracie za vraždí. Neviem čím to je ale U.S.A som mal rád ale po Kosove či Iraku mám negatívny postoj. Ďalej sa musím smiať chcú zabrániť Iránu aby nevyrábal jadrové zbrane................. no nech my netvrdia že U.S.A žiadne nemá a žiadne už nikdy nepoužije. Európa by sa mala zaťat dištancovať od postoju a praktík U.S.A lebo ony my začínajú pripadať ako agresori a teroristi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Na SME píšu: New Yorku hrozia útokom s rádioaktívnym kamiónom

 

V newyorskom Manhattane posilnili bezpečnosť po nepotvrdenej hrozbe zverejnenej na internete o plánovanom rádiologickom útoku islamských ozbrojencov.

 

Viac ma zaujala mapka z Google Maps či Earth či čo to je, ktorá je priložená k článku. Keď som si prepol na Satelit, tak som si mohol pozrieť satelitný pohľad na New York City, v pohode vidieť Ground Zero, autá na cestách aj ľudí. Celý New York mám ako na dlani do najmenších detailov. Myslím že po hodine štúdia by som sa v NYC celkom dobre vyznal. A musím konštatovať že ak podobným spôsobom využívajú Google Maps (Earth) aj teroristi tak sa v amerických mestách musia cítiť ako doma.

Myslím, že v tomto smere je Google pre USA dosť veľkou security hole.

No čo som vravel, v Indii kvôli nedávnym teroristickým útokom začínajú o tom uvažovať:

 

Indický súd by mal zakázať Google Earth - pre teroristov

 

Indický súd vyzvali, aby zakázal internetovú službu Google Earth v čase pribúdajúcich náznakov, že satelitné snímky ponúkané na webe boli zneužité pri plánovaní minulomesačných teroristických útokov v indickej finančnej metropole Bombaj. Zahynulo pri nich vyše 170 ľudí. Informovala o tom dnes webová stránka timesonline.co.uk.

 

V žiadosti podanej na najvyššom súde v Bombaji sa uvádza, že služba Google Earth ponúkajúca mapy a satelitné snímky Zeme "pomáha teroristom v plánovaní útokov". Advokát Amit Karkhanis vyzval súd, aby nariadil internetovému prehliadaču Google rozmazať alebo znejasniť snímky citlivých oblastí Indie, kým nebudú tragické udalosti vyšetrené.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Axel, tadiaľto asi cesta nevedie. Drvivá väčšina ľudí si nožom krája chlieb a možno pár tisíc kreténov ročne bodnými zbraňami aj teraz krágľuje ľudí a nikoho ešte nenapadlo zakázať výrobu nožov. Podobne je to aj so satelitnými mapami len hierarchicky vyššie, čo sa týka technológie. Teroristi využívajú aj mobilnú komunikáciu, aj internet, v podstate všetko od klasiky až po sofistikované technológie. To zakážeme všetko?

 

Väčší problém je v tom, že viaceré krajiny nechcú spolupracovať a dokonca poskytujú azyl (najnovšie Pakistan). Akosi sa mlčí, že to spackali aj Indovia... a to je v krátkom slede druhá, nie veľmi vydarená indická akcia (pri somálskom pobreží potopili rybársku loď v mýlnej predstave, že sú to piráti). Problém je v tom, že boj proti terozimu má stále ideologické podfarbenie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...

Vznikla svetová antiteroristická koalícia na čele USA, ku ktorej sa pridalo aj Slovensko. Táto koalícia si dala za cieľ vykoreniť terorizmus na tejto planéte.

 

Slovensko si tentokrát spôsobilo medzinárodnú blamáž. Škandalózne dopadlo sobotňajšie policajné cvičenie vyhľadávania výbušnín na popradskom letisku. Polícia na testovanie využila batožinu náhodne vybraných cestujúcich, do ktorej bez ich vedomia nastrkala trhavinu hexogén (RDX) ktorá mala byť následne vyhľadaná pomocou psov. V jednom prípade neúspešne. Cestujúci aj s trhavinou v batožine odletel do írskeho Dublinu. Až v utorok ho tam na pol dňa zatkla írska polícia, ktorá v jeho byte našla 90 gramov trhaviny.

 

Podľa neoficiálnych informácií z polície nešlo o 90 gramov výbušniny, ale o desať. Cvičenie, ktoré je údajne v polícii bežné, sa týkalo dvoch cestujúcich - RTE má informácie o ôsmich - a uskutočnilo sa v sobotu. Malo ísť o cvičenie psov na to, aby našli výbušninu. Polícia vraj na to bežne využíva civilných cestujúcich, aby išlo o reálne prostredie. A je to vraj aj lacnejšie ako použiť vlastných ľudí.

 

Pes našiel výbušninu iba u jedného cestujúceho, u druhého nie. Policajt, ktorý mal akciu na starosti odbehol k ďalšiemu lietadlu a na druhú výbušninu zabudol.

 

Keď si na to spomenul, lietadlo už bolo pripravené na odlet. Pilot bol podľa informácií z polície o tom, že má na palube trhavinu, informovaný a nepovažoval to za problém.

http://www.sme.sk/c/5179110/policajti-na-letisku-schovali-vybusniny-do-batozin-jedna-odletela-do-dublinu.html

 

Prípadom sa Slovensko zviditeľnilo aj vo svetových médiách

http://www.sme.sk/c/5179581/nasa-policia-sa-dostala-do-wikipedie-cnn-aj-bbc.html

 

Na jednej strane je potrebné, aby bola polícia pripravená eliminovať možnosť, že niekto do lietadla prepašuje výbušninu. Nepodarilo sa jej však včas odhaliť výbušninu, o ktorej vedela a ktorej pôvodcom bola sama. Na cvičenie navyše boli využitý nič netušiaci civilisti, čo je spôsob, ktorý vraj sa bežne využíva aj inde vo svete. Polícia takýmto cvičením podľa viacerých názorov značne prekročila svoje právomoci

http://satek.blog.sme.sk/c/215199/Cvicny-policajny-terorista.html

 

 

Aký je váš názor na takéto cvičenia? Mali alebo nemali by sa v príprave na boj s terorizmom v rámci zreálnenia prostredia využívať aj takéto spôsoby? A aké personálne, či iné dôsledky budú / mali by byť v tejto súvislosti vyvodené?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov