Skočiť na obsah

game

Odporúčané príspevky

predvečer Dušičiek ...

 

zanedlho Vianoce,

nemám rada sviatky. namiesto radosti nechuť a smútok, nesiem si to z detstva, akosi ... niekot tie sviatky vždy osladil, akékoľvek sviatky ... neznášam obrady, len preto, že je sviatok, nie ... nemusím sviatky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nuz, v mnohych kulturach existuje nieco ako Halloween, kde sa ale ludia smeju, tancuju a tak...

Nuz, som uchylacka asi... Dnes som pre decka zorganizovala "Halloween party" - prisli ako strasidla a myslim, ze sa im to pacilo... A ja som behala od vcera vecera s certovskymi rohmi a nosom ako Pinocchio a mala som pocit, ze fsecci, co ma videli, sa museli rehotat - takze som mozno spravila dobry skutok :)

Tiez ma inak sviatky iritovali, lebo sa vidim v prispevku od game - az ma striasa od hrozy. Ale potom som si uvedomila, ako sa vlastne necham ovladat - i ked prenesene - tymi ludmi, ktori mi ublizovali - vlastne aj ked nie su pritomni, tak je ich pritomnost absolutne zrejma prave v mojej nechuti... Takze teraz vyzizam kazdy sviatok a hrozne sa z neho tesim, tesim sa predovsetkym z toho, ako sa ti, pre ktorych to nachystam, vytesievaju. Je to genialny pocit.

Takze ja a sviatky? ANO ANO ANO. :)

Btw, dnes som sa s kamoskou dohodla, ze obnovime nasu domacu a domacku LUCIU! Myslim, ze susedov v nasom baraku zo mna mrdne :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

No, priznam sa, radsej idem na pohreb ako na svadbu, je to take ...no uprimnejsie. Ak mam byt vsak celkom uprimny, oslavy nemusim, akekolvek povinne usmievanie, tvarenie sa nieje jednoducho pre mna. Z vianocami sa mi tiez spaja smutna udalost, u nas su skor spomienkou ako sviatkom, nerobime ani stromcek. Ostatne kalendarne sviatocne dni ani nevnimam.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

sviatky mam rad - teda myslim hlavne vianoce a dusicky. ked chodim k hrobom mojich blizkych, vzdy si pospominam na stare casy, ked som bol este maly a oni boli tu. :lol: a na Vianoce som sa vzdy tesil, lebo to bola naozaj pohoda. Akurat posledne 2 roky z toho akosi mic nemam, ked sa toho zucastnujem aj aktivne.....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 7 mesiacmi...

Den blbec , vraj nieco planuj , neoplati si idealizovat den, niekolko dni vopred, a dnesna sobota je toho iba dokazom,jednoducho večeru by som si určite nezaslúžil.... ale nie je všetkým dňom koniec. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

ani veľká noc, prechádza pomimo ...

možno by mal mať človek nejaký predel, asi preto sú sviatky sviatkami, čosi medzi všedným dňom a všedným dňom

niečo, na čo sa možno tešiť, vyhodiť na chvíľu z hlavy hlúposti, ale čo keď to nie je ten správny spôsob ... alebo je ... len s každým sviatkom sú spojené spomienky, ktoré nie sú príliš sviatočné

keď som bola malá, chodili sme bozkávať ježiška, chvíľu, neviem či chodili, pamätám si jedenkrát, bola som moc malá ... spomienka je zvláštna, každý pred nami utrel hlavu sochy vreckovkou ...

pondelok bol len zmes niečoho ... očakávania aj neschopnosti správať sa normálne, nikdy som nevedela, ani ako decko, ako sa mám tváriť a čo mám robiť, či len stáť ako hlupák, kým si chlapci a páni konajú šibačské povinnosti ... potom v škole počúvať, ktorá koľko mala šibačov a schválne sa neumývali vlasy, aby všetky tie voňavky na hlavách dievčat boli dôkazom úspechu u všetkých chlapcov z ulice a spolužiakov a počty šibačov, ktorá nad ktorú ... v tých časoch sa nepatrilo nebyť doma, ani neotvoriť dvere ... hoci najlepšie by bolo utekať, zmiznúť, nebyť

nikto necítil pach alkoholu, nepríjemností, plaču a trápnosti

smradu

neznášam sviatky

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tradičnú veľkonočnú šibačku a oblievačku bojkotujem : ) a aj keď viem upliesť korbáč, nerobím to.

 

s touto tradíciou som sa zoznámil v detstve, spolu s bratom nás otec zobral vždy pred sviatkom na prechádzku, narezali sme prútiky, dali sme ich do vody a na druhý deň sme plietli korbáče. po tento moment mali pre mňa prípravy na veľkonočnú šibačku čaro. s hotovým korbáčom sa čaro vytratilo a začala rutina. museli sme povinne pochodiť celú rodinu a vyšibať všetky dievčatá a ženy, vrátane každej starenky, aby sa neurazila. trvalo to dosť dlho a všade to vyzeralo rovnako - gazdinky tŕpli, či niekto pri šibaní niečo nezhodí, nerozbije alebo nezašpiní a všetky dievčatá celú procedúru pretrpeli často len preto, aby ich okolie nevysmialo, že nemali na veľkú noc žiadneho šibača. máloktorá sa z nášho "úsilia" tešila.

 

trochu iné to bolo zase keď som bol v puberte, to už sme sa s chalanmi začali zaujímať o dievčatá, aj keď nie nejako vážne, ale už sme aspoň registrovali, že je medzi nami nejaký rozdiel a nejaká zvláštna energia. : ) so spolužiakmi sme chodili vyšibať dievčatá, ku ktorým nás to priťahovalo a ktoré nás zaujímali, ale nemali sme ešte odvahu dať im to najavo iným spôsobom. v tom období mala pre mňa šibačka význam, kvôli ktorému pravdepodobne kedysi dávno táto tradícia i vznikla. tiež to však netrvalo dlho, postupne som sa začal znova na veľkú noc cítiť hlúpo, zvlášť keď niektorý z otcov, trocha pod parou, doniesol a postavil pred nás štamplíky. čo teraz? u nás sa alkohol nikdy nepil, dokonca sme mali často problém neuraziť návštevy, pretože sme doma alkohol ani neskladovali. (okrem rumu na pečenie, ktorý sa teší všeobecnej obľube aj tu, ako som si všimol : ) preto som sa ako puberťák necítil takým chlapom, aby som do seba hrkol poldecák, ale nechám sa zahanbiť? zvlášť pred spolužiakmi, ktorí sa tiež tvárili všelijako. vypili sme, rozlúčili sa a na druhý rok som už zostal doma, odvtedy sledujem "šibačov" len cez okno, pre pobavenie.

 

myslím, že veľkonočná šibačka a oblievačka má zmysel len ak sa tradícia dodrží PORIADNE. mládenci by mali vyoblievať slobodné dievky, decká popri tom niečo obkukajú a trocha sa zabavia, gazdinky omrknú, ktorý mládenec sa okolo ich dcéry najviac točí a tak. : )

 

keď vidím, ako chalani v šiltovkách zvonia od dverí k dverám s igelitkami v rukách, pripadá mi to divné. sú veci, ktoré by sa nemali robiť nasilu a za každú cenu, kedysi sa ozýval na veľkú noc spev a hudba, dnes hrkocú zámky na dverách.

 

šibačku presedím pri knihe a počúvnem si v kľude obľúbenú hudbu, tak oslavujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

u nas sa dajako brutalne nepolieva, ani nesibe, rano ma vysibal brat, otec, potom bratranec, nakoniec priatel

 

vacsinou ale nas velkonocny pondelok vyzera tak, ze doobeda pride par muzov z rodiny, a poobede, ked je vonku pekne, sa uz len posedava na terase pred domom, uziva sa volna, slniecka

 

ale kedze tuto velku noc to vyslo tak, ze som cely vikend presoplila s boliacou hlavou, mama bola tiez chora, bolo to skor o lieceni sa, skoda...

 

co sa tyka cudzich pripadne zvoniacich chalanov, tym neotvaram :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

ja som dnes mame natrhala vlastnoručne kyticu poľných kvetov, a ona, že "to ťa vyšlo lacno" :lol:

serem ja už tieto sviatky, nedám nič tak je to na hovno, kúpim niečo drahé, tak som zbuzerovaná, že neviem šetriť, zaobstarám niečo vlastnými silami, ani to nevyhovuje... zbytočná námaha... serem to všetko

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

to je mi ľúto, bižú ...

dary síce tiež treba vedieť prijímať, ... ale nie každý to vie a nie vždy je na to tá správna nálada, a dcéry to s matkami majú málokedy ľahké

a občas aj matky s dcérami

toto sa zrejme stáva častejšie, než sa zdá, alebo čo vyjde na povrch

sviatky by nemali byť o daroch ... žiadnych

okrem kytičky, asi

ale keď je niečo darované z lásky, mali by sme to vidieť ... zrejme to nie je také jednoduché

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ozaj je pričastým zvykom prepočítavať hodnotu darčeku na peniaze. Ľudia sa zabudli tešiť z maličkostí a tá kytička polných kvetov bola tým najcennejším, čo si mohla ako prejav lásky k mamke dať. nenechaj sa znechutiť, nemusela byť dobrá pohoda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no moja mama prisla vcera domov, mala dojst az dnes...stihli sme sa vcera pekne pohadat, tak nemam jediny dovod jej dnes nieco darovat...

nemozem za to ze sa jej podarilo ma vcera krasne nasrat :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

k odpusteniu a náprave je aj každý iný deň

na to netreba šaškovať práve pri sviatkoch - dnes ťa milujem, nech si akokoľvek neznesiteľná/ ý, lebo je ten správny sviatok

takto to nefunguje, a keď funguje, je to trochu pokrytecké

 

darovať seba, svoju lásku, kytičku, či hocijakú milú blbosť môžem mimo akéhokoľvek sviatku ... a bude to úprimnejšie

a bude to preto, lebo to darovať chcem, nie preto, že musím, lebo sa to patrí

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

alfi presne ako pise game

ked ma niekto nasere, tak to ze druhy den je nejaky den matiek neznamena, ze hned zabudnem na to blbe spravanie....

a zas, aj ked nema ziaden sviatok a mam naladu, kupim jej nejaku drobnost co ju potesi

ja osobne sviatky nemam rad a nikdy som rad nemal... :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mal som na mysli to, aby v nej neostala trpkosť. Netreba čakať, ja radšej nevyhrocujem situácie v rodine. Dá sa predsa reagovať práve v tej situácii. A že ide práve o tú časovú nadvaznosť - čo už. Ja v jej situácii by som to bral ako ústretové gesto.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja ako nie práve najvhodnejšie gesto, určite nie vždy

a asi nikto, nie vždy je situácia vhodná na vnútené zmierenie, len preto, že je sviatok

 

žiadny normálny človek sa nesnaží vyhrocovať situácie nielen v rodine, nikde ... v mieri sa bežnému normálnemu človeku ľahšie žije

ale po hádke darovať hocičo len preto, že je sviatok, keď ešte vlny hnevu neodzneli, keď zmierenie príde, ale pekne potrebuje čas ... je úplne jedno, o koho v rodine ide ... ani vzťahy medzi rodičmi a deťmi nie sú imúnne ...

a hodne záleží od typu človeka ...

skutočne nie každý by ten darček prijal ako akt zmierenia, a nie každý ho dokáže dať, keď mu ten niekto ublížil ...

nie vždy totiž ubližujeme len my

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Isto, vetšinou ide o veci, do ktorých tretí nevidí. Ja len ako kolemidúci hovorím z mojho náhľadu o pár slovách na nete. A o mojich reakciách. V partnerstve dokonca podaktoré páry zámerne vyvolávajú škriepky, aby sa mohli o to vášnivejšie udobrovať. Stále je to o typologiách človeka v konkrétnych vzťahoch aj partnerských, aj rodičovských. Ja sa vyhýbam ubližovaniu, život je krátky a problémov býva aj tak dosť. Už som sa skludnil, po rokoch :lol:

 

Olympic-Slzy tvy mamy http://www.youtube.com/watch?v=MmaqWb-jolc

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

S niektorými sviatkami sa stotožňujem,niektoré sú mi ukradnuté a niektoré mám rád len preto,že je platené pracovné voľno :lol:

V prípade pracovného voľna rešpektujem aj náboženské sviatky :) .Jeden čas som mal kolegu,silno veriaceho človeka.No a keď mal byť jeden kresťanský sviatok /nechcem ho citovať,lebo nepoznám presne názov tohto sviatku/,tak kolega mi povedal,že pracovné voľno by mali mať len veriaci :) .Tak som mu odpovedal,že kľudne,ale s tým,že nám nevercom by za odpracovanie zaplatili + 100%,ako za odrobený sviatok.....nakoľko bol dosť na peniaze,tak na mňa velice špatno pozrel ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov