Skočiť na obsah

arwiel

Odporúčané príspevky

Prosím, prepačte moje chyby, ktoré som urobil včera večer (môžete vidieť, bol som veľmi unavený)

Som napisal: taký jednoduchý rohlik a mál som na mysli: taký rovný rohlik (nie klenutý)

impregnované hmoty maku a mal byť: zmäknúť vo hmoté maku (impregnované to môžno drevo)

ospravedlňte ma te uskalia Polsko-Slovenske.

jednoduchý ako nie zložený = prosty (v poľštinie)

rovný ako rovna cesta = (tiež) prosty (v poľštinie)

 

Teraz, málo o tých opiekańcoch.

Hotové opekance zalejte horúcim mliekom a nechajte zmäknúť. Posypte mletým makom zmiešaným s práškovým cukrom, polejte roztopeným maslom a medom.

Vidím na tom foto, že sú to plátky, nie kočky. Tým sa tiež líši od "makiełek". Rovnako ako som si myslel!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

uhm, vyjasnené, chápeme :hmmm: píšeš skvele, a pre nás je tiež poľština cudzí jazyk, a klobúk dolu pred tebou, že píšeš slovensky parádne :detektiv:

 

a čo toto ?

makové jedlo, parené rožky

 

rohlíky môžu byť nakrájané podľa zvyklosti, ako sa kde krájajú, a na Vianoce je to jedlo slávnostnejšie, dlhšie pripravované, ale prezrela som už tony receptov, a dosť sa podobajú, stále je to viacmenej varianta približne rovnakého základu :)

 

to vaše jedlo bude zrejme špeciálna vaša vianočná varianta ... a najlepšie by bolo to pekne na vianoce odfotiť a potom to tu ukázať :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja uz mam tradicne svoj cierny vianocny stromcek, a stale negativny vztah k vianociam :detektiv:

Myslela som, ze by sa to mohlo zmenit, ale po roku nicht. Som rada, ze medzi sviatkami mam sluzbu v praci

Ako budeme vecerat, tak to este ani panboh netusi moje myslienkove pochody

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

z témy o filmoch

 

Ide Kračun, tak zase mäknem a pozeram "všetky" romanticke filmy, ktore sa objavia. Takmer ako laska je veľmi dobry film, atypicky pre Holywood čo je veľke plus. Takže netlači prvoplanovo na pilu, a citovo nevydiera. Kutchera nemusim, ale tu bol fajn.

 

myslíš karácsonyi :detektiv:

 

ale šak ty vianoce neznášaš, či?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Už sa to pomaly blíži, len stále akosi nemám nejakú vianočnú náladu. Síce už som piekol perníčky a robil "vianočné upratovanie", ale aj tak stále nič. V štvrtok postavíme strom, tak možno vtedy príde aj tá vianočná atmosféra ku mne. Ale tak už to neni ako kedysi, keď som ako malý vyjedal každé ráno čokoládky z advenťáku a už od 1.decembra som mal pomaly vianočnú náladu. Teraz tie sviatky beriem skôr ako oddych, naberanie nových síl, a sledovanie MS v hokeji do 20 rokov... Teším sa na naše vianočné menu, ste to tu viacerí spomínali tak aj ja pridám naše menú: najprv nejaké ovocie a oblátky, potom polievku (Supa Azteca), a po nich výborné pstruhy s opekanými zemiakmi, a to je vlastne aj všetko.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

celkom sa mi páči.

kedysi sme v škole také reťaze pred vianocami vyrábali z farebných papierikov, strihali a lepili ... a je to stará a klasická ozdoba stromčeka, a dodá mu taký domáckejší obraz, nemusia byť na stromčeku len najmódnejšie ligotavé gule ...

ano, mne sa to páči, hlavne keď to deti vyrobili vlastnoručne a majú z toho radosť, že je taká reťaz na ich stromčeku, že prispeli svojou ozdobou na stromček :detektiv:

 

niektorým deťom sa neveľmi chcelo, alebo nie sú tak manuálne zručné, ale videla som už papierové reťaze od detí obtočené okolo celého stromčeku a veľmi pekné.

pasuje to k skôr k staršiemu štýlu, slamené a drevené a pečené ozdoby, ale keď má z toho dieťa radosť, nech má svoju reťaz na stromčeku ... páči sa mi to.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

celkom sa mi páči.

pasuje to k skôr k staršiemu štýlu, slamené a drevené a pečené ozdoby, ale keď má z toho dieťa radosť, nech má svoju reťaz na stromčeku ... páči sa mi to.

 

Mne tiež páči sa mi to. :detektiv:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vo vašom jazyku to stromček ktorý rastie v lese,

a tiež vystrihnúťý a vložený v dome a vyzdobiený na Vianoce.

U nas stromček v lese = drzewko; Vianocny stromček = choinka.

 

Ako inak sa nazýva u vas stromček Vianocny ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

stromček v lese je stromček, keď ho idú vyrúbať a vypíliť k Vianociam, je to už vianočný stromček ...

 

keď je v dome, v obchode, kdekoľvek na Vianoce ozdobený, je to vianočný stromček

nemá extra meno

 

slúži k vianociam, či svojím rastom, či tým, že ho na určitú-vianočnú príležitosť vypília, alebo ho ozdobia vianočne - vždy je to vianočný stromček :detektiv:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vlastne stromcek nie je cierny, len ozdobky...mam rada ciernu,

Vlastne trochu ľúto, že vianočne ozdobky stromčeka sú tmavé.

Váš opis tohto, to tiež naznačuje.

Zažívajú sa môže byť smútok v rodine?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neberiem ciernu farbu ako farbu smutku..:detektiv:

Moji znami si zvykli, ze mam ciernu farbu takmer vo vsetkom...nie je to smutok, aj ked vianoce mi nie vzdy prinasali radost, a v poslednych rokoch ich nemam v laske

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

...nie je to smutok, aj ked vianoce mi nie vzdy prinasali radost, a v poslednych rokoch ich nemam v laske

 

Prepáčte, ale ja nechápem, ako nemôžete mať Vianoce v láske.

Nie je ste rada s týmto malý Ďetinou?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

David

ty sa tiež zle cítiš na oslave-hostine,

kde nikoho nepoznáš - nevieš, čo tam máš robiť

 

(dúfam, že môžem tykať - som tu tak zvyknutý

game som raz chcel vykať a ona sa skoro urazila :detektiv: )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

David

ty sa tiež zle cítiš na oslave-hostine,

kde nikoho nepoznáš - nevieš, čo tam máš robiť

 

Čo navrhuješ ?

 

(dúfam, že môžem tykať - som tu tak zvyknutý

 

Áno, môžeš tykať . Toto na tom fórum je povolené

game som raz chcel vykať a ona sa skoro urazila :detektiv: )

 

Taaak? A ja som bol schválený, że píšem parádne ! :hmmm:
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

david je schválený, samozrejme,

a tomassi, na to som už aj zabudla, tomassiho humor stojí za všetky drobné, je strašne blízko anglickému, ktorý mám moc rada :detektiv: :hmmm:

 

 

ten obrázok Krista na kríži s nákupmi ... to nie sú celkom len dnešné dni, ale aj ... mamon svojím spôsobom, tak či tak ... ten tu je, a bol, a pridáva sa konzum, za každú cenu, hoci sa aj zadĺžiť ... nechápem to, ale svet je plný vecí, ktoré nechápem :)

 

 

:)

čierny stromček je imidž, osobný imidž.

niečo podobné, ale predsa iné, ako veľmi nás rok čo rok presviedčajú dizajnéri o nových farebných kombináciách na stromčeky, raz modré, raz biele, raz oblečené do šifónu, raz zlaté, raz kombinované, raz gule, raz nie nie gule, ...

 

a vianoce nemať rád - kdesi sme tu o nich písali, nie každý ich má rád, nie v každej rodine je kľud a pohoda a mier na sviatky pokoja, a človek to nesie so sebou ... aj preto je možné vianoce nemať rád ... :) :)

 

tu je téma o sviatkoch a našom vzťahu k nim :

Sviatky a my

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov