Skočiť na obsah

Letný čas a zimný čas


game

Odporúčané príspevky

a ja som úplne zabudla zverejniť, sypem si popol ! :smile2:

takže dnes v noci, deti:

 

natiahnite si budíky na 3:00, vstaňte a prestavte ručičky na 2:00 ... a potom môžete ísť zasa spať ! :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

už zasa je to tu :

post-3-0-52746500-1396108389.jpg

 

už by to mohli vážne nechať takto, to napravovanie všetkých hodín ma skutočne nebaví ... :innocent:

 

takže nič, ide sa na to zasa podľa starého receptu : vstať o druhej ráno, preložiť všetky hodiny na tretiu ráno, a ísť zasa spať ! ;)

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neber to tak vážne, je tam schválne žmurkajúci smajlík, myslela som, že to bude stačiť, aby to vstávanie bolo chápané ako bolo myslené :)

 

prestavujú sa počítače, mobil sa mi neprestavuje, okrem toho tri hodiny na prestavenie ... nie je to až tak veľa, skôr mi ide o to, že už by s tým mohli prestať. už sa chystali mnohokrát, nikdy sa nepreukázali žiadne extra úspory ničoho, ale zato ročne dvakrát prestavujeme a prestavujeme  ... čo už.  :niee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

raz mi bolo vyčítané, že ironizujem bez príslušných smajlíkov, tak sa toho držím : ňet smajlika, ňet ironie :)

netuším, či to ten môj veterán vie, moj staručký milovaný uctievaný mobil to už ani nepotrebuje ... aj keď brblem, prestavím mu ten čas sama :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...
  • Pred 5 mesiacmi...

a je to tu, pre radosť podaktorých, a pre smútok podaktorých iných :)

 

post-3-0-02490000-1427551580.jpg

 

takže nič, ide sa na to zasa podľa starého receptu :

 

vstať o druhej ráno, preložiť všetky hodiny na tretiu ráno, a ísť zasa spať ! ;)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

už by tú kravinu mohli aj zrušiť, neušetrí sa tým nič, čiže hlavný argument "za" odpadá...

 

Hlavným argumentom je, že úspora času pre získanie denného svetla šetrí energiu tým, že sa používa prirodzené svetlo v pracovnej dobe namiesto umelého. Podľa americkej štúdie ministerstva energetiky z roku 2008, posúvanie času v USA ušetrí menej než 1 % ročnej spotreby energie. Nárast denného svetla má pravdepodobne spotrebiteľa prinútiť  viac utrácať. Obchodníci považujú predĺženie letného času v Spojených štátoch medzi najväčšie úspechy v lobovaní. http://openiazoch.zoznam.sk/cl/154100/Posuvanie-hodiniek-Ak-si-myslite-ze-letny-cas-je-zbytocnost-mate-v-podstate-pravdu

českí ojroposlanci síce prišli s dobrým návrhom, ale najbližšie roky sa aj tak nič meniť nebude...

 

Iniciatíva českých europoslancov na zrušenie striedania letného a zimného času si získala sympatie slovenských zástupcov v Európskom parlamente (EP), Anny Záborskej (KDH) a Richarda Sulíka (SaS). Naopak, podľa Moniky Flašíkovej Beňovej (Smer-SD) je celá téma len vo veľmi začiatočnom štádiu a v tomto volebnom období reálnu šancu na úspech nemá.

http://www.teraz.sk/slovensko/rusenie-zmeny-casu-benova-sulik-zaborska/127202-clanok.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

neviem si spomenúť, či sa to takto prejavuje každý rok, ale tentokrát áno:

zatiaľ každý deň, aj keď chodím spať podľa hodín normálne, teda pomerne neskoro, ako kedykoľvek,

sa budím o hodinu skôr teda podľa hodín spím menej ... asi niečo na spôsob: vonku je svetlo, tak šup šup ... :nienie:

 

potom sa buď snažím dospať tú hodinu, alebo vstanem, ale najneskôr okolo obeda som ako praštená ... akosi sa neviem vpratať do času :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tiež som na to myslela, ale to asi nebude len tým :)  ... všetci sme doma nejakí mimo seba sa :)

 

ale keď nad tým premýšľam, vždy to tak okolo jedného týždňa trvá, kým sa vpracem úplne do normálu ... len tentokrát som si to nejako extra všimla? neviem ... ale proste od zmeny času vstávam o hodinu skôr :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov