Skočiť na obsah

Letný čas a zimný čas


game

Odporúčané príspevky

tak tak na rovník sa lopatka odstahuje :hufi:

 

no skôr na pol roka na sever a na pol roka na juh

 

Len s tým dochádzaním do roboty by bol "kapánek" problém ... :smile2:

 

Čo sa týka zmeny letný/zimný čas ... mne vadí "trošku" dlhší čas iba tá zmena.

Po "aklimatizácii" mi už žiadna zmena času problémy nerobí ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lopata, a také že žalúzie na okná, o tom si už počul? stiahneš dolu a hneď máš v izbe tmu a stlmí ti to aj hluk... a nemusíš nútiť nás všetkých ostatných, aby sme velebili tmu cez deň :-P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

všade svetlo, človek síce zastre ale aj tak sa ho úplne nezbaví,

 

trinita poznám, ale 100% tmu tam mať nebudem, ale poradím tebe, ak nechceš tmu zaviesť si a nenúť ma aby som velebil svetlo cez noc :D :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

lopata, a také že žalúzie na okná, o tom si už počul? stiahneš dolu a hneď máš v izbe tmu a stlmí ti to aj hluk... a nemusíš nútiť nás všetkých ostatných, aby sme velebili tmu cez deň :-P

 

lopatka rozumel si? :hufi:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

trinita poznám, ale 100% tmu tam mať nebudem, ale poradím tebe, ak nechceš tmu zaviesť si a nenúť ma aby som velebil svetlo cez noc :D :D

 

ak dáš správne žalúzie, budeš mať tmu lepšiu ako v noci, máme také v práci a keď sú stiahnuté, je to ako v jaskyni... a tých, čo nerobia na smeny je ešte stále viac... ináč, keď som robila nočné, prišla som ráno domov, osprchovala sa a praskla som sa do postele, spala som skôr, než som sa stihla prikryť - nikdy v živote som nezaspala rýchlejšie než vtedy
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ano, a este zariad, aby so mnou to svetlo pochodovalo vsade, kam idem (do mesta, na nakupy, do zahrady) a potom si maj vsede a vzdy tmu, ako chces...

a potom sa nediv, ze stupne percento samovrazd

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To je taky problem nosit nejaku celovku? :)

 

Zatiahnut rolety ci urobit velku tmu problem nie je. Problem je ze sa nedaju zmenit biologicke hodiny. Nie kazdy cez den lahne a hned spi. Napr. ja cez den nezaspim nech je tma a ticho ake chce a nech som unavenyako chcem.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 mesiacmi...

nezabudnite na zmenu na letný čas... a viete, na čo bude táto zmena dobrá? aby sme sa mohli o hodinu dlhšie sánkovať (nie je to z mojej hlavy, ale páči sa mi to) :-)))

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

Žeby naozaj "svitalo na lepšie časy" a každoročná "šaškáreň" so zmenou času sa konečne stala minulosťou?! :smile2:

Čože, nie je problém získať podpisy,

... ale to už naozaj nemá Európsky parlament dôležitejšiu robotu ako sa zaoberať takouto prkotinou?! :ermm: 

 

„Podstatou projektu je zaviesť len jeden čas v celej Európe. Iba nechuť, lenivosť niečo meniť a neuveriteľná byrokratická mašinéria bránia tomuto, v podstate jednoduchému kroku,“ hovorí Šilar, ktorý dlhodobo kritizuje striedanie času najmä pre zdravotné riziká. Zámerom organizátorov je zrušiť smernicu Európskeho parlamentu a Rady číslo 2000/84/ES o úprave letného času. Uvedený dokument definuje obdobie letného času ako obdobie roka, počas ktorého sa hodiny posúvajú dopredu o šesťdesiat minút oproti zvyšnej časti roka.

Na to, aby sa zrušením striedania času zaoberal Brusel, treba v priebehu dvanástich mesiacov získať milión podpisov. Podpisy sa musia zbierať najmenej v siedmich krajinách únie. V každej z nich treba zhromaždiť minimálny počet podpisov, ktorý závisí od počtu obyvateľov toho- ktorého štátu. V Česku musí iniciatívu podporiť asi 16 500 ľudí, na Slovensku je to okolo 7 500.

http://www.pluska.sk/plus-7-dni/relax/letny-alebo-zimny-cas-mozu-byt-minulostou-staci-milion-podpisov.html

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Žeby naozaj "svitalo na lepšie časy" a každoročná "šaškáreň" so zmenou času sa konečne stala minulosťou?! :smile2:

uveríme až uvidíme :)

to blýskanie na lepšie časy sľubujú čo ja si pamätám, že sa mení čas .. dokonca aj Rusi to už zastavili a spustili nanovo :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov