Skočiť na obsah

Letný čas a zimný čas


game

Odporúčané príspevky

Nebude sa to rušiť. Takže posúvame naďalej. A nesmiem zabudnúť že to už je vlastne dnes z 2:00 na 3:00 alebo už bolo, proste musím čím preštelovať väčšinu hodín na nasledujúcu hodinu. Inák by som zase zmeškal z práce kvôli zmeny času.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mám klasický budík - už má tridsať rokov, ide na jednu baterku vždy hodne dlho, a dúfam, že ešte dlho pôjde -

bol to extra vyberaný budík svojho času preto, lebo pri chode nevydáva vôbec žiadny zvuk... niektoré na baterku vo veľkom tichu vydávajú jemné zvuky, niektoré len ledva podprahové, ale ja ich počujem... a ide ma z toho trafiť.

podobne je na tom brat... takže si pamätám, že tie hodiny sme kupovali v ešte existujúcom Priore roku 90, a doradu sme ich skúšali so zašpuntovaným jedným uchom a budíkmi pri druhom... predavačka mala radosť, ale tikajúce a svietiace hodiny by mi nedovolili spať ani toľko, čo horko ťažko spím. jedny svietiace skončili v kontajneri, raz dávno, staré budíky sa podeli ktoviekam.

takže to sú jedny mechanické,

 

druhé dostala polovička, ke´d po 20 rokoch odchádzal z jedného zamestnania - neznášam ich, sú ako tak znesiteľné na pohľad, ale sú exkomunikované do obývačky, kde neprekážajú - to sú presne tie hodiny, ktoré síce na baterku, ale pri chode vydávajú jemný zvuk...

 

potom v v kuchyni jeden mimibudík, žiadne veľké hodiny, pri sporáku, na baterku... bezzvukové, pomerne nové.

 

a nové dvoje značkové mechanické náramkové hodinky, nedávno darované k narodeninám potomkovi...

 

takže je čo prestavovať :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

žijem v paneláku, máme tri hodiny, ktoré treba prestaviť, žiadne tikajúce :) 

 

a dvoje značkové náramkové mechanické, ktoré treba prestaviť... mne sa to páči,

 

štyridsať rokov si ročne dvakrát lámem hlavu, ktorým smerom sa práve majú posúvať ručičky...

ja to proste jednoducho nikdy neviem, a pracne si to pred sebou vo vzduchu rukami musím vysvetľovať :)

 

nakoniec, keď to zrušia, mi to normálne bude chýbať :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Sniper, chces povedat, ze nemas ziadne mechanicke hodiny??? kde to zijes? okrem naramkovych mi tu tikaju este dalsie troje...

 

veru, aj ja nosím na ruke mechanické hodinky z roku Pána okolo 1995 či tak nejako, mám ešte jšedny z 1992, tie prvé som kúpila od kolgyne, ktorá ich mala od nejakých Poliakov, napodiv, sú veľmi presné, aj hodinár, ked mi menil baterku, sa čudoval, že aký dobrý strojček tam je. Hodinky stáli pár korún.

A tie druhé som dostala ako darček od sporiteľne, že sme si otvorili stavebné sporenie, to vtedy dávali ako poďakovanie. A aj tie sú veľmi presné. 

tak ich môžem striedať, a musím ich prestavovať.

Mobil sa mi prestaví aj sám a televízia tiež. Ale budík nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Máme troje nástenné hodiny na tuškovú baterku a ani jedni sa nenaštelujú sami. Treba zvlášť odvesiť a nastaviť. Na počítači sa to prehodí samo, na hifi veži nie, ani na autorádii. Na mobiloch je to také že na Samsungu E1200 neni dostupná funkcia automatického nastavenia. Na druhom Samsungu SGH-E25 zase je taká funkcia ale keď ju aktivujem tak sa stále vynuluje dátum aj hodiny. Takže všetko musím manuálne dvakrát za rok.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

Napíš rovno, že nevieš. Čím je krajina východnejšie, tým slnko skôr vychádza, takže aby sa čo najlepšie využilo svetlo počas dňa, treba čas posúvať dopredu. Stredoeurópsky čas, ktorý je u nás zaužívaný, je vhodný pre krajiny Beneluxu či západného Nemecka, keďže u nich Slnko vychádza asi o 3/4 hodiny neskôr a tak aj zapadá. U nás keď zapadne o šiestej večer, tam o siedmej večer majú ešte svetlo. Keďže sme ďaleko na východe, nám by skôr vyhovovala časová zóna Fínska, Ukrajiny či Grécka.

 

Máš to vysvetlené aj bez zvukovej stopy.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ty sa v prvom rade vyjadruj k tomu čo vieš ty a nie k tomu čo si myslíš, že viem alebo neviem ja. Zrozumiteľne píš svoje požiadavky a svoje myšlienky ducha namňa si nechaj pre Babku Blažkovú.

Čím je krajina východnejšie, tým slnko skôr vychádza,

 

áno, toto by som naozaj bez teba nevedel, ďakujem za vysvetlenie.

 

Komu nám? Vieš vzorku Slovenska čo by im vyhovovalo?  Alebo hovoríš len za seba, lebo o 6:30 ešte spíš? 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zvyknem sa budiť o 6:30 každý deň, ale nemusím vstávať, nepracujem ako robotník.

 

Stačilo poďakovať za vysvetlenie, tvoje mindráky ma nezaujímajú, tak neobšťastňuj nimi toto Fórum.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ale no tak... zmena času stojí za vymieňanie názorov? stojí, ale o čase. klídek prosím...

mimochodom, nemalo to menenie času už končiť? či to píšu už každý rok len tak z plezíru, že skončí?
je to akurát dvakrát ročne cirkus, a nanovo začal kedysi v sedemdesiatych rokoch, pokiaľ pamätám, u nás,... ale experimentovali s ním v rôznych dobách kdekto...
na dnes už nemá význam vôbec.... nemali to už prerokovať, že končí? už aj zbierali po európe mienky, či má zostať letný či zimný... či sa mi to len zdá.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov