Skočiť na obsah

Nokia

Odporúčané príspevky

ved prave preto som napisal "este vcera by som odprisahal, ze toto v zivote nenapisem", pretoze ten kvazi-extravagantny design francuzskych aut povacsine nemozem ani citit.

 

urcite nevravim, ze C5ka je to najkvalitnejsie auto, o tom silne pochybujem. po stranke vyzoru mu ale nemam ani zdaleka co vytknut, tak kruty a pritom cisty design som uz davno nevidel.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

axel takze podla tvojej teorie taky bentley continental je sracka oproti nejakemu focusu

Nokia, Axel mal možno na mysli Ford GT alebo Shelby (no, asi nie, alebo možno predsa...). :) :lol: Každopádne majú obe tieto autá nádherný zvuk a celkom rada by som si na nich zajazdila.

Bentley Continental som videla práve včera, má prekrásne prepracovaný interiér, o Bentley Arnage ani nehovoriac.

 

Obrázok

 

 

Momentálne žiadne auto nemáme, ale tvrdo sa na tom pracuje. Vysnívaných áut je veľa, mám vzťah k veteránom aj k novým autám, hľadím na ne ako na umelecké dielo a som toho názoru, že krása auta spočíva v detailoch.

Voľakedy dávno ma za srdce chytila Testarossa. Naživo som ju dvakrát zahliadla na ceste do Dunajskej Stredy, to auto je neskutočné - dlhé, široké ... a zvuk motora ma dostal na kolená.

 

Osobitný vzťah mám k Jaguaru XJ220. Uvedomujem si, že ide o starší model, ale mám pocit, že je to jedno z najkrajších áut všetkých čias.

 

Obrázok

 

A moje auto snov je taketo - to je najkrajsie auto ake existuje : FERRARI MARANELLO

Maranello má jedinečný interiér, ale exteriér ma nejako zvlášť neoslovil. :) čo sa týka Ferrari, mňa skôr zaujímajú staršie modely.

 

Ozaj, pozeráva niekto na Discovery channel dokumenty typu Overhaulin' a American Hot Rod?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja mam asi 5 rokov 9-ročne Clio (už bolo 4 roky jazdene). Pôvodne som sa francuza obaval hlavne kvôli spoľahlivosti, no teraz môžem povedať, zbytočne (asi som natrafil na dobry kus). Šlape ako hodinky, a to jazdi takmer každy deň. Okrem prevadzkovych nakladov (benzin, poistenie, pravidelne servisne prehliadky a občas vymena sviečok a žiaroviek), ktore si však vyžaduje každe jedno auto som do ňho nedal ani korunu. A ak prihliadnem na to, že ma smiešnu spotrebu, jazdim prakticky zadarmo. :lol:

 

Čo sa tyka auta snov, je to akykoľvek ročnik Impreza STI a Mitsubishi EVO a tiež Caterham, čo je jedno z najvykonnejšich aut na svete v pomere vaha/vykon. Na kľukatych okresnych cestach nema šancu žiaden superšport.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 6 mesiacmi...

A ak prihliadnem na to, že ma smiešnu spotrebu, jazdim prakticky zadarmo.

Akú máš spotrebu? Lebo ja mám 7 a vôbec si nepripadám žeby som jazdil zadarmo a to som nemenil žiarovku alebo sviečku čo mi pamäť siaha :lol:

Skôr raz za rok odíde niejaký ten komponent ako naposledy alternátor :) . Hnusné 20-ročné autá :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nejakych 5,5-6,5. Nepride ti to malo? Mne ano. Ak prihliadnem na to, že som doňho za 5 rokov nedal neplanovane ani korunu, ušetril som kopu peňazi. A to som nad Cliom, keď sme ho kupovali ohrňal nos. Ty maš 20-ročne Clio?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jj 20 ročné clio :lol:

ja mam tohto garážovaného diabla Obrázok, len červeného

124 000km

Ale ja som reagoval iba na spotrebu, ktorú si nazval "jazdím zadarmo."

Máš o liter menšiu ako ja, no mne nepríde že by som si pravidelné tankovanie užíval :)

Príde mi to málo jasné, preto radšej chodím otcovým autom ktoré je na tom podobne ako tvoje, ale aj tak existujú lacnejšie dopravné prostriedky, takže zadarmo k slovu jazdenie ide veľmi ťažko :)

heh, u nás skôr ohŕňa nos nad talianmi ako francúzmi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To som si aj ja kedysi myslel. Už viem, že to tak nie je.

 

bobsapp

Mne to ako extra vysoka čiastka nepride. Každy asi mame ine meritko, čo je veľa a čo malo. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

mame nove auto :lol: Ford Mondeo Combi 2.0 TDDi (r.v.: 2001, 1998cm3, 85kW (116PS), P, M5, Diesel, 220000km), nasu vysnenu mazdu 6 (alebo 6 Wagon) si nemozeme dovolit zatial, dufam ze ako dalsie bude prave to :-)

 

Obrázok

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no priatel pozeral aj ine Mondea ktora mali na tachometri 150000km a vyzerali ako keby mali za sebou dvakrat viac, cize aspon su to realne kilometre :lol:

 

nasa mazda (323 BA, 1995, 1.5, benzin) ma 270000 teraz takze hento mi pride ako malo :) ale ja sa v tom nevyznam tak neviem ci sa to da porovnavat :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ryan ked si vezmes ze teraz z 1.3 vytahuju bezne 80koni a viac tak tento motor v mondeu je az moc poddimenzovany...co mu len a len pomoze pri zivotnosti...nechcem vediet aku zivotnost maju tie malicke motory s vykonom bliziacim sa ku stovke koni...100 tisic a mozes ho zahodit

a co tu dark spomina 1.2 Hovno To Pojede tak to je extrem kedze vykonovo slaby a aj tak motor ktory dokazes lahko zabit

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nechcem vediet aku zivotnost maju tie malicke motory s vykonom bliziacim sa ku stovke koni...100 tisic a mozes ho zahodit

Aku by mali? V pohode. Vyvoj už je inde ako byval. Pokiaľ sa oňho staraš, nie je problem. Navyše mnohe automobilky ponukaju predlžene zaruky bez ohľadu na kilometre.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no akurat ze ludia co si kupuju tie motory si casto myslia ze maju rakety ked to ma taky vykon...

vid VW motor 1.4TSI...ma to myslim ze cez 140 koni...turbo, kompresor

kamarat robi vo VW servise a povedal mi ze uz im tie motory chodia do servisu, ludia s tym jazdia ako zavodnici, lebo si myslia ze maju vykon mozu jazdit, ale taky maly objem nie je stavany na pravidelnu prevadzku na plny chod...

ked mas 1.4 vyspikovanu na vykon a jazdis tym pravidelne 200 a potom mas 3liter ktory da 200 bez problemov, co myslis, ktory motor skor znicis? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja s tym suhlasim a je mi to jasne. Akurat, že životnosť motora pri normalnej prevadzke a pri prevadzke, keď ho držiš neustale pod krkom su 2 rozdielne veci. Ja som hovoril o prvej možnosti. :lol:

 

Male a vykonne motory sa robili aj pred 20+ rokmi a tie auta v pohode jazdia doteraz. Napr. taky Swift GT mal 1,3 - 100 k, Renault 5 Turbo 1,4 - 160k atd. Väčšina z nich jazdi doteraz i keď je pravda, že dobry kus je problem zohnať. V sučasnosti je technika o svetelne roky ďalej, preto nevidim dôvod, aby sučasne male a vykonne motory nefungovali dlho. To, že ľudia, ktori ich sedlaju su idioti je o niečom inom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov