Skočiť na obsah

Nokia

Odporúčané príspevky

ja kupujem kolesá podla vzhladu a ceny, posledné dva sety som kupoval v Blave. Tie isté kolesá sa dajú kúpiť za rôzne ceny, treba len dať do vyhladávača čo chceš a nájde ti mnoho predajcov, mnohí to majú tak, že sú z napr. Prešova, ale kolesá ti dopravia do nejakej predajne do Blavy....

Naposledy som takto ušetril asi 40€.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

Auto - farba je dobra , spokojny som, pri kazdom dennom obdoby(pocasi) ina, pod mrakom, za svetla, rano, vecer, vzdy ina ale pekna. S autom som spokojny. Motor tiez ujde. Ide a vcelku dobre. Predbiehat sa da, po rovinatych kopcoch aj v 6 pri 2000 otackach. Problem je do vacsich kopcov(kde su zakruty), kde musis kazdu chvilku preradovat. Kombik mi vyhovuje. Do zadu viem dat dve bycikliky. Ten priestor vyuzijem.

 

Financoval som to ciastocne, vlastne z vacsej polovice cez stavebko. Uver, je 4200 eur(5800 boli moje peniaze,ktore tam boli mrtve ,zbytocne), co chcem do roka splatit. Naklady na uroky by som chcel aby boli do 200 eur, cez leasing by ma to vyslo na 1200 eur, a nebolo by to moje auto a opat prepisovat. Do dvoch rokov tych 10 000 nejak prefinancujem(kupim material na zateplovanie domu, zene prerobim byt - dam prerobit,asi na rok), ak budem musiet.

 

Mam najazdenych 1800 km. Spotreba 7 litrov. Realna, nemam nastaveny palubny PC - zatial mi nefunguje.

Na spotrebu nejazdim, pri skutocnej 130 tke to vacsiu spotrebu mat nebude. myslim na dialnici trebars do chorvatska. teda sa nebudem musiet pluzit 100vkou.

Inak auto mi prislo 7. juna. ale doklady(technicak) mi vedeli dat az niekedy v juli. Ked som sa vratil z dovolenky. Kaslal som na nich siel letecky do Bulharska na 10 ci 11 noci za 1300 eur AI, co v chorvatsku nebudu mat tie sluzby a tu cenu ani o 50 rokov.

 

Ja som na zaciatku asi pred pol rokom o autach vedel isto minimum. Nic. Mna nezaujimali. Ani som nevedel ako to kupovat.

Inak ak som si auto kupil, ci sa do toho dal dodnes si citam skoro kazdy den nieco o autach. testy,nazory - mam uz trosku vacsi prehlad. isto som mohol kupit nieco lepsie - priklad ja som japoncov v tejto triede vobec nereflektoval - myslel som si ze na nich nebudem mat peniaze - oni ale drahsi ovela ci vobec niesu.

 

Pre tych co chcu si vybavit lepsiu cenu. Cital som to dnes. neviem ci to tak funguje, ja by som to aj tak realizovat nevedel. Mne dal obchodnik zlavu 22% z cennikovej ceny. Inak ta cena je aj dnes rovnaka.

 

Slevu, pokud jste dostatečně nasertivní Vám dají vždycky. Základní level na "rozehřátí" je -10%. To se většinou ani moc necukají.

Pak nastává čistý boj kdo z koho. Oblíbenou strategií je odchod ze salonu s tím, že druhý den závazně podepíši objednávku ale pak 2-3x zavolám jak jsem bussy a že mi nevychází se zastavit.

4. den přicházím s nabídkou patřičně v exelu upravenou od konkurence (může být klidně i stejné značky, oni si na kolegialitu moc nehrají) minimálně o dalších 8-10% nižší. Těsně před podpisem pak ve stylu insp. Columba je ještě dobré utrousit, že samozřejmě zimní gumy i s disky jsou v ceně, že?

Tohle bez pohnutí brvou už dá jen málokterý prodejce...

Je to celé trochu časově náročné ale co by člověk pro 120-170 tisíců neudělal, že? :-)

A hlavně, stejně jako pojišťovny mají na sobě ty firmy sádla ještě pořád dost a dost ... Vyjma Exnera, kde to byl ale klasický tunel do bývalé vlastní firmy, jsem zatím žádného většího prodejce nových aut totiž zkrachovat za ta léta neviděl.

http://www.dfens-cz.com/komentare.php?akce=fullview&cisloclanku=2013070702&page=6&style=

 

A este raz sa chem podakovat ludom co mi poradili na fore. Ja som v tom bol uplny laik a ak som si cital co som pisal sa len usmievam(ja som ozaj poznal len nazvy vyrobcov a nevedel co chcem).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

má sa tak diať automaticky, pomocou zariadenia ktoré má byť povinne nainštalované do každého auta

hmm.. ale "výnimočný" ľudia asi dostanú výnimku, no nie?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Euroidioti už važne nevedia čo od rozkoše.  Miesto riešenia naozaj važnych problemov (krizy, nezamestnanosť mladeže...) riešia taketo ...píííp...

Holt niekomu to asi takto vyhovuje. Ten kapitalisticky, globalizovany svet je ťažka sranda.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Jezis to je kravina, neverim ze napr. taky Nemci na to pristupia. Inak by ma celkom zaujimalo par veci. Po prve - ako to chcu dat do starsich aut. Neviem si dost dobre predstavit nejake technicke riesenie ktore by to umoznovalo. To akoze prisupnu nejaku elektroniku navyse, co bude aplikovat brzdy? A co v autach, kde uz elektronika brzdy kontroluje (vsetky s ESP), to nejako dohackuju do existujucej elektroniky? A dalsia vec, aky to bude mat dopad na homologizaciu? Podla mna ide o tak vyrazny zasah, ze kazdy model by musel opatovne prejst schvalenim....A uz vidim, ako automobilka mina prachy na schvalovanie nejakych 10r modelov :)

Nejako tipujem, ze na podobne problemy eurouradnicek nemyslel, hlavne ze vykazuje cinnost....

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nevidím to realne, prídavná elektronika univerzálna pre motory asi nebude, riadiť vstrekovanie do motora je asi jediná možnosť, brzdy to ovládať nebude...muselo by to mať nejaké GPS, vyhodnocovanie, a samozrejme naburanie sa do riadiacej elektroniky vozidla, napr. do Š 120 :happyroll: .

Akákolvek chyba môže spôsobiť neovládatelnosť vozidla, a tým pádom predstáva platiť záruka výrobcu...

Na nových autách si to predstaviť viem, akurát pre užívatela pribudne okrem riadiacej jednotky immobilizéru, riadiacej jednotky motora aj riadiaca jednotka obmedzovania rýchlosti, ktorá ak sa pokazí, vyháňa z vačku peniaze motoristovi. Kurňa, tolko riadiacich vecí, ale robiť nechce nikto... :smilieee:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ono sa to bude uplatňovať len na novovyrobene auta (keď sa to schvali), to je logicke.

 

Aku univerzalnu elektroniku potrebuješ, veď take auta už normalne existuju a jazdia aj po našich cestach. Veď auta (zatiaľ  väčšinou tie drahe) maju bežne radary a adaptivne tempomaty, ktore sleduju vozidlo pred sebou a podľa neho zrychľuju a spomaľuju, radary na chodcov, nočne videnie, vedia sami zaparkovať, maju kamery ktore sleduju vybočenie z pruhu atd. A vedia aj čitať značky, premietaju ich na displej. Takže ono to už davno vyrobene je a aj to funguje.

 

Problem vidim skôr v bezpečnosti, toľko elektroniky, keď niekto niečo take nahodou hackne... Veď už teraz koluju po nete videa hacknutych Priusov. A to Priusy nemaju ani take vymoženosti.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takých namakaných aut ako píšeš, ale vela nie je. Nemáme totiž tolko Onassisov. Neviem, v akom jazyku komunikujú riadiace logiky dvoch rôznych výrobcov, aké majú rozhranie, aké vstupy, aké vystupy. Elektronika je genialna, ak má možnosť aj niečo pripojiť a niečo ovládať. Alre ovládať veci, ktoré ešte neexistujú je ťažké. Ani Autocad 2000 neotvorí 2006-ku.

Robím s elektronikami... ak elektronika nemá výstup na elektrický zámok, už sa tam skrátka nedá namontovať... teda namontovať sa dá, ale nemá ju čo riadiť, pretože napr. taký zámok sa zapína cca sekundu pred tým, ako sa spustí ovládanie motora. a okrem toho na pár milisekúnd najprv pohne motor opačným smerom, potom otvorí zámok a až potom motor začne precovať v smere, ktorý je požadovaný. Chcem tým povedať, že hardware, ktoré chceš ovládať musí byť podchytený v SW.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na nove auta k tomu nepotrebujes nijaku namakanu elektroniku. Elektroniku s dosahom na brzdy ma kazde auto s ESP (ktore bude od 2014 povinne v kazdom novom aute), dosah na zapalovanie kazda elektronika s trakcnou kontrolou (co ma aj moja 13 rocna mazda). Kazde dnes novo predane auto ma v sebe zlozitejsie systemy, ako 'ak rychlost > maximum, tak vypni zapalovanie a pripadne aplikuj brzdy'.

Daleko vacsi problem je s viziou, ze to bude snimat znacky. Tak to pri dnesnej kvalite OCR a znacenia spolahlivo fungovat nebude.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja nepíšem, že to autá nemajú, ale že je problematické vstúpiť do riadenia, a určite sa to nebude riešiť brzdením....

to, že máš doma plynový šporák s digitálnymi hodinami na meranie času s pípačom ešte neznamená, že by sa dalo jednoducho dorobiť automatické nastavovanie presného času...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Takých namakaných aut ako píšeš, ale vela nie je. Nemáme totiž tolko Onassisov.

Veľa ich nie je, ale pribudaju. A vobec nie je treba Onassisov. Veď tie technologie sa sťahuju stale do nižšich tried aut. Kym to začneplatiť, už to bude aj vŠkode City Čitať značky, sam parkovať a sledovať auto pred sebou vie už aj Focus. A to nie je žiadne auto pre milionarov.

 

Navyše "prikazať" vyrobcom nejaku taku technologiu už aj v zakladnych modeloch nie je pre EU žiaden problem.

 

Prečo by malo byť problematicke vstupiť do riadenia? Veď to normalne funguje! Vola sa to adaptivny tempomat. A auta čitať značky vedia. Auto prečita značku a tempomat pribrzdi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Stále si myslím, že sa to nebude riešiť brzdením, ako som písal, ale obmedzovaním vo vstrekovacej jednotke.Auto pod plynom súčastne brzdené je využívané v pretekoch, ale to chce grif. Teoreticky by mohli nastať stavy, keď práve takouto kombináciou by mohlo byť auto neovládatelné pre bežného užívatela. Treba si uvedomiť, že niekto napriek brzdeniu bude stále pridávať.... A práve vstup do riadenia motora  môže (nemusí) byť problematické. Navyše , existuje jedno pravidlo. Ak je auto vyrobené a schválené na prevádzku po pozemných komunikáciách platných v roku XXXX a občan si takého vozidlo zakúpil., nie je možné vyhlásiť toto vozidlo za nespôsobilé prevádzky, ak toto splňa technické normy (CO, vole v riadení, svetelné zdroje.....a vôbec všetko, čo je predmetom technickej kontroly) uvedené výrobcom.

Preto nie je možné odstrániť z ciest napr. Š 100, Š 120, hoci vozidlá prekročujú povolené limity splodín. Preto nemôžu nútiť majitelov už existujúcich vozidiel, aby si na vlastné náklady zaostarali takýto obmedzovač. Je to jednoducho niečo také, ako keby teraz schválil parlament, že za rok 2004 treba zdvihnúť odvody do poisťovní alebo zmenia=zvýšia DPH za uplynulé obdobie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Auta sice vedia citat znacky, ale pokial viem, tak zatial len informuju vodica o tom, co precitali. Takze hociaka chybna interpretacia znacky nema vplyv na to, kolko auto moze maximalne ist. A to je zasadny rozdiel oproti tomu, ked by ti vysledok OCR mal zasahovat do riadenia. Na taky system musia byt kladene uplne ine poziadavky.

Ak system nezaznamena znacku - kvoli poskodeniu znacky, zlym svetelnym podmienkam...xy dalsich veci, ktore ovplivnuju OCR, tak sa nic take zle nedeje.

Horsie je, ak system zle interpretuje znacky a obmedzi ta tam, kde by nemal. A tam problemy zacinaju hned od toho najzakladnejsieho - platnost znaciek. System bude musiet mimo znaciek poznat lokalnu legislativu a co vsetko ovplivnuje platnost znaciek obmedzujucich rychlost. Co kladie na system dalsie poziadavky - vediet rozpoznavat dalsie znacky, ako napr. zaciatok obce. Rovnako bude musiet system vediet urcit hranicu krizovatky. Ak to bude urcovat z GPS dat, tak sa naskyta otazka, kto ich bude spravovat a aktualizovat, za koho peniaze? Co ked vojdem do krajiny, ktorej data nemam nahrate v carovnej skrinke?

 

Dalsim problemom su dodatkove znacky a tu je hned plejada problemov. Mas znacky, ktore su zavisle od napr. od pocasia (obmedzenie v dazdi / snehu), takze system bude musiet vediet interpretovat tie. Potom znacky, s vyznacenou casovou platnost (napr. D1 Ba-Tn) a najtazsi oriesok su znacky, ktore maju pisanu dodatkovu tabulu. A toto su len uplne zakladne problemy, stavim sa, ze kebyze ideme hlbsie analyzovat poziadavky, tak zistime, ze je vysoka pravdepodobnost, ze podobny system, by bol vysoko nespolahlivy.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nad týmto som ešte nemeditoval, ale absolútne s tebou súhlasím. Ja som skôr chcel poukázať na potrebu "nebrzdiť" čo by bolo relatívne jednoduché pri spolahlivom prečítaní značky. Bežná značka by sa ale dala prečítať vtedy, keby každá mala svoj vysielací kód. Myslím tým pasívne, aby nemusela byť v každej značke kabeláž. Auto by malo čítačku z dlhým dosahom .(v princípe takto funguje immobilizér v klúči), alebo tagy v aute, ktoré po prejazde indukčnou slučkou identifikujú vozidlo v systéme a závora sa otvorí.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

mám neblahý pocit že súdružka únia vyvinie maximálne úsilie aby aj túto "vymoženosť" pretlačila do praxe.

 

už presadili E-Call s údajne bohumilým účelom samočinného privolania pomoci pri búračke, v reále to je ale delostrelecká príprava na výber mýta pre osobné autá a samozrejme automatizovaný systém výberu pokút za prekročenie MPR, a ktovie na čo všetko bude ešte systém zneužiteľný:

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2012070702

http://borik.blog.sme.sk/c/60622/Pod-povrchom-systemu-eCall-budeme-sledovani-alebo-nie.html

 

"Tak nám na cestách začíná fašizmus,  paní Müllerová"

alebo inak povedané, vyzerá to tak že komunisti boli v dopravných predpisoch učinení libertariáni v porovnaní s EU.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

To pribrzďovanie ale nemusi byť nahle. Vedď nikde nie je napisane, že "to dupne na brzdu" ale čo ja viem, napr. ti v aute najprv niečo zablika, zapipa a keď sa nebudeš mať k činu postupne bude spomaľovať automaticky. To už je uplne jedno či brzdenim motorom, brzdou...

 

A pokiaľ ide o čitanie značiek, ano zatiaľ to je len informativne zobrazovanie. Ale tiež nie je nikde napisane že to bude fungovať na tomto principe. Veď tie auta maju "milion" senzorov a radarov. Stači že značka alebo čokoľvek okolo nej bude obsahovať čip, okolo ktoreho keď auto prejde tak ho radar, čidlo... whatever prečita. Alebo kľudne cez GPS. Veď keď auta vedia rozoznať chodcov od akehokoľvek ineho predmetu a aj "predvidať" či ti nesmeruje pod kolesa a aj zabrzdiť ak ano, toto zrealizovať je uplna brnkačka.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No, az taka brnkacka to nie je. Interpretovat napisane znaky je daleko zlozitejsie ako identifikovat nejaky objekt, zhruba vypocitat jeho velkost a podla vektoru pohybu rozhodnut, ci ti nahodou nesmeruje pod kolesa. Staci ti rozoznat nejaku vseobecnu geometriu cloveka + netreba zabudat na to, ze clovek ti v infra pekne svieti. Pokial by si stacilo povedat, ze ta kruhova sranda na stlpiku je znacka, tak ano.. to je brnkacka... Precitat a interpretovat tie pismenka a symboly na znackach a dodatkovych tabuliach a dat to kontextu kde, v com, a v akych podmienkach sa nachadzas uz taka brnkacka nie je. Nehovoriac o tom, ze aj tato technologia je daleko od 100% funkcnej, staci si spomenut na jednu prezentaciu (tusim to bolo volvo), ked auto testovaciu figurinu odignorovalo a rovno to do nej napalilo.

 

Cipy ti na znacky v kazdej krajine zaplati kto? Ako zabezpecis, aby cip neposobil na auta vo vedlajsom smere, alebo na auta na prilahlej komunikacii?

GPS databazu ti bude spravovat kto? Ako casto bude aktualizovana? Ako sa aktualizacia dostane k pouzivatelovi (aktualizacia v servise za ludovych 20eur). V taktomto rezime ti nebudu fungovat docasne, par dnove obmedzenie, napr, obmedzenie rychlosti na dialnici, kvoli koseniu travy. Co su prave obmedzenia, ktore by mal system zvladat, kedze to su obmedzenia, ktore clovek najskor prehliadne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Auto iduce vo vedľajšom pruhu ti tiež neovplyvni radar adaptivneho tempomatu. A tobôž nie protiiduce. Prečo by mal nejaky čip alebo čokoľvek to bude?

A pokiaľ ide o rozpoznavanie objektov (symbol na značke), veď už taky Windows či iny OS vie slepcom čitať text, aplikacie v telefone (OCR) vedia rozoznať objekty, text na nejakej tabuľke (slovniky), tvar človeka... Prečo by to mal byť problem v aute a na značke kde su primitivne znaky (čisla)?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Nemecká automobilka Daimler plánuje začať predávať samoriadiace auto najneskôr do roku 2020. Auto bez vodiča je súčasťou plánu firmy získať prvú pozíciu vo svete medzi výrobcami luxusných áut, ktorú momentálne drží konkurenčná BMW. Uviedol to šéf vývojovej sekcie Daimleru Thomas Weber. Informovala o tom agentúra Reuters.

http://www.dobrenoviny.sk/c/17057/daimler-chce-uviest-na-trh-samoriadiace-auto-este-v-tejto-dekade

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov