Skočiť na obsah

Nokia

Odporúčané príspevky

ak chce niekto kupovať novú plechovku tak teraz,je až neuveriteľné akú cenovú vojnu spustili výrobcovia.Napr. francúzi tie svoje plečky už fakt núkajú za také ceny že už je tam vidno tú zúfalosť.

 

Ja u francuzskych aut to nejako nevidim( ma tych ich cennikoch priklad renault scenic. http://www.renault-local.sk/pdf/ceniky/cenik_scenic_grand.pdf ,nieje to zle ale co ja viem mohol by ist este o 2000 dole, uz si cenu nepamatam v minulom roku ,mozno bola vyssia)? Male krabice ma nezaujimaju(teda neviem ake su tam ceny). Inak ja sa orientujem zatial,len podla tych cien co su na nete - od vyrobcov? Ako sa da zistit realna cena u predajcov aut? Alebo ti dealeri maju vlastne stranky a vlastne ceny - ci si ich obvolat -obmejlovat,ako zistit presnejsie ako je to s financovanim? Zakaznik kupil u opla auto koncom minuleho roka a na financovani leasingu ma uplne ine podmienky co si tn vyrobca da na stranku. Ze nulove % urocenie - ale on uroky ma 9%.

Spracovatelsky poplatok tiez nebol 4% ako maju na stranke ale necele2%. Tie zlavy co maju ako casto ich menia?

Ja by som auto kupil v aprili - v maji(najneskor, moze byt aj neskor, na dovolenku aj tak pojdem len v auguste) - to uz by som sa mal snazit sa informovat u tych predajcov?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja u francuzskych aut to nejako nevidim( ma tych ich cennikoch priklad renault scenic. http://www.renault-l...cenic_grand.pdf , ...

 

 

Ten link mi nejde otvoriť ale to je jedno..Vyber si tri-štyri modely a choď si to obehať osobne neriaď sa podľa toho čo je v cenníkoch..Spravia ti cenovú ponuku..Napr Opel Astra Classic je v cenníku za 13 ale beží akcia kde je za 10..V zlých časoch si vedia znížiť marže, až som nechápal ako sa tá cena môže líšiť.Ako to je s rizlingom to neviem ale zadarmo to isto nebude na to bacha +všeljaké poistky..

Počítaj s tým že dodacia lehota je cca 3 mesiace

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

..Vyber si tri-štyri modely a choď si to obehať osobne neriaď sa podľa toho čo je v cenníkoch..Spravia ti cenovú ponuku..

 

Hm toho sa ja obavam. Som z Revucej(do najblizsich miest ci KE ci BB 100km) a u nas ma predajnu len opel, chevrolet a neviem ci este nejaka znacka. Ale zajtra mam cestu do KE(dnes si obeham aspon tie revucke - nech sa na zajtrajsok pripravim). Nemam s tym ziadne skusenosti a tych parametrov a aut je spusta. Ale si ma aj potesil, skusim pohladat aj drahsie auta a popytam sa aj po nich, ze kolko spustia.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tak dnes som absolvoval prvu navstevu. Ponukol mi na oko dobre ceny chcevroleta orlando. za 15470 LT plus. Ale je to presne cena podla cenika bez zlavy. Plus je zaplatia aj registracny poplatok 327 euro to vychadza - co znamena tie auta su u nich registrovane pred oktobrom 2012(lebo neponukaju to na vsetky auta). Ale mam uz lepsi prehlad . priklad zafiru na ktoru som sa pytal - ponukal len tu novsiu za 18 000(mozno toto nebola zla cena),ale tie starsie modely oni nemaju neponukaju, ked som ho na to upozornil a klikol na stranku bol prekvapeny ,ze ake to je dobre. Ale som sa dozvedel,ze aj predajcovia maju vlastne stranky kde predavaju 3-4 druhy aut - jazdene(maju predchadzajuceho majitela - ci ich niekomu prenajimali), ich predvadzacie( zakaznici na nich jazdili), ich stojace na predajni a potom nove co sa objednavaju(to su asi tie co oni si objednavaju do predajni). No a zrejme ak by som chcel zafiru si ju musim kupit za cennikovu cenu.

 

http://www.paneuro.o...dove-opel.xhtml

Priklad toto je drahsie o 600 eur. Za co si priplatis tak za matalizu co mi moze byt ukradnute.

 

1.6 (85 kW/115 k)

benzín

 

14.690

 

3.700

 

10.990

 

Pri tom orlande mam relativne prehlad co by auto mohlo stat,lebo ta su asi len 4 polozky pri istej verzii za co sa da doplatit. (stresne okno, metalicky lak, orlando sada a 17 palcove kolesa - spolu za 1600 eur. to uz kup radsej toho najdrahsieho a tam uz asi nemas co doplatit naviac a stoji to viac o 750 eur.)

 

Zajtra prejdem pre srandu francuzske znacky.

 

Opel astra clacic mali ozaj pod 10 000 - ale ked som porovnaval caravan so zafirou - to nechcem(aj zakladnu(nemyslim u najlacnejsieho modelu vybavy) vybavu ma horsiu - tam sa to horsie porovnava).

Priklad spotreba je u zafiri o 0,5 litra vacia ako astri a u Orlanda este 0,2l vyssia. Aj ked to nemusia byt presne udaje - to nieje take dolezite pre mna. To je 70 litrov na 10000 km a to bude asi moj rocny piemer . 70 litrov *1,5 eura = 105 eur.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Teraz nechapem co chces ci zafiru alebo astru..

Zafira III. je pomerne novinka za to si este zapytaju..

Astra Classic je síce model z roku 2005 ale je to kus poriadneho auta za dobrý peniaz, žiadny laciáš ako napr. dacia a podobné oné.Ople nemali ktovieakú povesť ale tieto Astry H sú okej1.6 Twinport je do kombíka taký priemer je to dosť ťažké auto, neviem ako jazdíš. Máš toho na výber doaleluja žadny strachy když jsou prachy :yes_yes: .Zahraj trochu špekulanta zatlač na nich nech ti spravia cenu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja som chcel vacsie auto - pohodlnejsie - mozno 7 miestne, v cene okolo 15 000(viac nemam - resp nechcem velmi dat, priklad aj 30,ci 33% na prvu splatku si musim odopriat 4 vyplaty - prijmy(a to su tie nadpriemerne). Mozno ked nie tak dlhe,ci 7 miestne tak nieco ako opel moka,ci Huinday 35. Auto kupujem prvy krat. 15000 to je kvoli nakladom - ze to ma uz na odpis vyznam.

Dnes som navstivil citroen, renault peogeut,opel a chevrelot. Opat som z toho unaveny - 4 dni kaslem na auta. Zlavy a slusne ma citroen - ale tam potrebujes im dat auto co nemam. Tam sa mi pacil picaso, V renaulte som pozeral scenica - tam som pochopil tie 3 rad sedaciek nema vyznam(na nohy maju 5 cm, rovnako ako v novej zafire) - Orlando som ani dnes nevidel. Peugeot ma pekne auta - ale prilis drahe. 5008 priklad - a to je to skoro najlacnejsie - zlavy skoro ziadne(nepodstatne).

 

Rozmyslim si co vlastne chcem - lebo dnes som videl aj ine auta. Neviem ako mam zatlacit na nich. Ale zatial nemam vzbrane ake auto chcem - potom znacku a model. Potom si o tom nastudujem co najviac - aj ohladne financii(prefinancovania) a potom mozno.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Musíš si vybrať maximálne 4 autá a potom selektovať lebo sa z toho zblázniš.Netreba chodiť po predajniach stačí sadnúť za PC a čítať recenzie stanoviť si nejake podmienky a tých sa držať. Napr.:

1. typ karosérie (MPV , kombi, SUV)

2. motor aký chceš

3. cena do 15 000

Aj keď si myslím že kúpiť 7 miestne MPV do 15 tis. bude fuška.Ten Chevrolet sa tam cca zmestí ale ten motor 1,8 no neviem, to bude nejaká stará mašina z Opla alebo Holdenu, pri koncernových autách je to tak, auto pozliepajú zo všeljakých dielov a ušetrí sa na vývoji.Radšej si kukni akú to má spotrebu.

Keď to berieš na lízing jednať sa si veľmi nedá, najlepšie sa to robí pri skladovom aute ktorého sa chcú zbaviť.

Môj typ je Ford Cmax ten väčší podľa mňa je to maximálne fresh auto ale je to drahšie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vcera som presiel skoro vsetky MPV 7.miestne. Z cenou poplatkou ci urokmi sa nedostanem asi pod 17000 asi nedostanem.

Takze podla ceny v tejto kategorii asi zafiru clasic ,ci Orlando - ale to je otvorene.

Pozeral som Merivu(male MPV) cena tam nieje ovela nizsie, tak ze idem medzi SUV,zatial som presiel len Sportage a i35(maju lepsie podmienkz pri splatkach - snad) - v podstate su to rovnake auta. A je pravdepodobne ,ze si vyberiem jedno z tych aut.

1,7 CRDi VGT 85/116 6 st. manuálna 20 090 € 1.6 GDI 99/135 6 st. manuálna

17 990 €

 

 

To su ceny u i35, sportage to ma podobne - len dve mozne varianty vybav. Benzin by mi po okoli stacil. Do 100 km nemam dialnicu. Ale na dovolenky(vylety) by to bolo drahsie.

 

http://www.vybermiau...nova/motorizace

 

Vyborna stranka.

 

Teraz som nasiel celkom zaujimave auta a ceny i35

 

http://impa.hyundai....uta/?carId=1500

http://impa.hyundai.sk/auta-bez-cakania/skladove-auta/?carId=1275

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako dnes ci vcera rano som spekuloval, ze ake auto - a ako financovat - som aj spekuloval ze vyberem uspory(ale zo stavebneho na auto - to by som si narobil len problemy ovela vacsie ako nejake auto). Lebo nieje to jednoducha a lacna zalezitost. Ale som sa dozvedel ze zena bude mat robotu aj dalsi rok, mali by sme to dat. teda prinajhorsom prezijem aj zo zenijneho platu a moj moze ist na auto. Aj ked pojde len polovica.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Peniaze zo stavebneho na auto? Zena ta zabije :) Okrem toho neni lahke odtial vybrat peniaze na iny ucel ako je byvanie - mam skusenosti.

Vyber si radsej nieco na co mas nie zhanat peniaze z certa diabla ale nech je ako chce prajem stastnu ruku..

My vo VW vyrabame tiez male auta a uz je citit znizeny dopyt zrejme tiez pojdeme na 4dnovy tyzden je to len otazka casu kedy nas zosekaju. Na vedlajsej linke sa vyrabaju luxusne SUV uplne v pohode..Najlepsie sa predavaju kompakty( ako naprikla Golf, Ceed) a SUVčka.

V Trnave, pokial viem vyrabaju 208 a C3 Picasso nic pre teba.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vcera som presiel skoro vsetky MPV 7.miestne.

 

slimak a načo ti je 7 miestne auto? plánujete so ženou ešte nejaké ďalšie deti, alebo budeš voziť vzduch?

Benzin by mi po okoli stacil. Do 100 km nemam dialnicu. Ale na dovolenky(vylety) by to bolo drahsie.

 

ak nebudeš mať ročný prebeh cez 20k km nad dízlom nešpekuluj, menšia spotreba nevyváži vyššiu cenu auta. a navyše dízel patrí do traktora, a nie do osobného auta. :zubiska:

My vo VW vyrabame tiez male auta a uz je citit znizeny dopyt

 

no to sa nečuduj keď VW aj za malé auto pýta pomerne veľké peniaze a motor považuje za príplatkovú výbavu :P
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Peniaze zo stavebneho na auto? Zena ta zabije :) Okrem toho neni lahke odtial vybrat peniaze na iny ucel ako je byvanie - mam skusenosti.

Vyber si radsej nieco na co mas nie zhanat peniaze z certa diabla ale nech je ako chce prajem stastnu ruku..

 

 

To som len spekuloval, keby ze financovanie uveru, ci leasingu by bolo zbytocne drahe - priklad spracovatelsky poplatok pri prefinancovani je aj 2000 eur. Co je sialenstvo - ale ,zas ked to neprefinacujes ich programom, ti nedadu priklad 2500 eurovu zlavu.

Alebo,keby bola dobra kupa - ale potreboval by som hotovost. Som myslel,ze mam nejaku zmluvu ako spriazneny sporitel - ale najstarsia je len 5 rocna, tohto roku zacal 6 rok. Viem ze by som si zobral len dalsie starosti na seba,aj ked ucel by sa neskor nasiel. Prerobenie bytu, ci kupa garaze. Pozemku - ale zbytocne starosti.

 

Clovek2, co ty vies ci ma zena este neprekvapi? Chcel som vacsie auto. MPV sa mi zdala ako dobra alternativa na zaciatku. nemusi byt 7 miestne - aj ked nikdy nevies kedy sa ti to hodi.

Doteraz 15 rokov vodicak mam najazdene mozno 40 000 km,ale zas som nemal auto vlastne. Tych 10 000 km bude robit rocne.

Směrem k vyšším otáčkám a dálničnímu maximu, které se nachází už poblíž čtyř tisíc otáček dynamika vzrůstá jen pomalu, což je pro motory bez turba typické. Plynulá jízda rychlostí 130 km/h vykouzlila na palubním počítači při měření spotřeby cifru 9,4 l a to není žádný důvod k jásotu. Kvůli opravdu krátkým převodům by to chtělo při dálniční jízdě sedmičku. Základní Sportage není určená na delší cestování vyššími rychlostmi.

http://www.vybermiau...nova/motorizace

 

Zas sa mi nechce 500 - 1000 km po dialnici ist 90tkou. ten isty motor,je aj v i35. ved si to este premyslim.

Aj keby som spravil za 10 rokov 100 000km. rozdiel v palive a spotrebe keby boli 2l/100km tak rozdiel je 3000 eur,pri dnesnych cenach PHM. Ale vraj by sa naftak lahsie predal -nadtym zatial neuvazujem,ale nikdy nevies.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://auto.etrend.s...ejsie-auto.html

 

Aj ked sa to vtom rebricku nezda ze by boli velke rozdiely. Ale su - priklad taka Zafira nieje na tom bohvieako dva krat na 70 mieste.

 

Minule som videl nejaky rebricek,anglickej poist. spolocnosti, kde boli len porovnavania motorov - kazivosti(ale znaciek,nie za jednotlive modely). A tam tie rozdiely boli velmi velke. Najhorie nejaka anglicka znacka tam mala 12%? Teda ze sa pokazi kazde 8 auto? A najlepsi japonci tam mali ze sa kazi 1 z 350 a podobne cisla. Opel ak sa pamatam, ze sa pokazi kazde 41.auto.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

,

To som len spekuloval, keby ze financovanie uveru, ci leasingu by bolo zbytocne drahe - priklad spracovatelsky poplatok pri prefinancovani je aj 2000 eur. Co je sialenstvo - ale ,zas ked to neprefinacujes ich programom, ti nedadu priklad 2500 eurovu zlavu.

 

 

Ta zlava je podmienena tym ze si zoberies drahy lizing cize suma sumarum ta aj tak oholia :) Ale je tam to kuzelne slovicko "zľava"

 

 

no to sa nečuduj keď VW aj za malé auto pýta pomerne veľké peniaze a motor považuje za príplatkovú výbavu :P

 

Sak ja sa necudujem aj ked medzi konkurencnym P106 a VW Up je rozdiel len asi cca 500€ Ale Pešrot je na tom s predajom este horsie

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

,

Ta zlava je podmienena tym ze si zoberies drahy lizing cize suma sumarum ta aj tak oholia :) Ale je tam to kuzelne slovicko "zľava"

 

 

No vsak preto ma prestali aj zaujimat. :zubiska:

 

Ale k tym cenam ma predchvilou nieco zarazilo.

http://www.auto.cz/t...ke-zavody-64471

Citam porovnanie nisanu a mitsubishi. vybrali si nissan,ale na pravo je odkaz na clanok ze nisan znizil cenu na 350 000CZ.

Co prepoctom dnesneho kurzu je 13646 eur.

Pri pohlade na slovensky cennik nie velmi koresponduje, kde pri najlacnejsie Visii je 18 750 eur. Navrchu je nieco o zlave az do 3000 eur.

Ked pozries cesky cennik je tam najnizia cena 481 700 CZ co prepoctom da 18 780 eur.

Ale malickymi pismenkami som tam nadabil na text.

 

 

*Nabídka financování s 0% úrokem platí při využití Nissan Finance. Vzorový příklad: Nissan Qashqai 1.6P Visia, cena vozu 354 200 Kč, délka úvěru 36 měsíců, výše úvěru 177 100 Kč, poplatek za uzavření smlouvy 2 657 Kč, výpůjční úroková sazba 0,0% p. a., RPSN včetně havarijního pojištění 15,2%, měční splátka 4 919 Kč, měční splátka

včetně havarijního pojištění a povinného ručení 6 384 Kč, celkové platby za vozidlo včetně havarijního pojištění a povinného ručení 409 581 Kč. Nissan Finance znamená financování poskytované společností RCI Financial Services, s.r.o.

http://www.nissan.cz.../html-page.html

 

Teda 16 000 eur aj s poistenim na tri roky.

Smola je ze v slovenskom cenniku je text a slovicko uver(nie cena vozidla).

 

 

Pri výške úveru 12.187,50 € na 36 mesiacov zaplatíte tri ro

čné splátky s 0 % úrokom a s havarijným poistením vo výške 4.089,64 €, pričom zvyšných 33 mesiacov platíte len havarijné poistenie vo výške 27,08 € mesačne. Poplatok za spracovanie obchodného prípadu je vo výške 487,50 €. Celková čiastka, ktorú zaplatíte je vo výške 13.650,06 €. RPMN =

6,21 %.

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

http://auto.pravda.s...e-niekedy-viac/

 

Ten motor 1,6gdi aj ked pri automatike nema nejak nizsiu spotrebu pri kombicku.

 

Tento autor, raz sme sedeli spolu u stolu je z Revucej trvalu adresu a rodicov ma na ulici kde byvam ja(ja som sa tam pristahoval - preto sa nepozname). Ale v jeho reportazach sa vacsinou venuje motorom a niekedy dost podrobne na mna.

 

inak uz sa celkom orientujem - pamatam si nazvy aut, tie o ktorych som dosial cital. :zubiska: Pred mesiacom som tak rozoznal znacky podla znakov - vobec ma auta nezaujimali. Ani som nevedel aky model(polo,resp niekedy som si nato nevedel spomenut) ma otec.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

medzi konkurencnym P106 a VW Up je rozdiel len asi cca 500€ Ale Pešrot je na tom s predajom este horsie

 

tak tomu sa, pri povestnej kvalite francúzskych áut, zase nečudujem ja. wagen-wagen ma nejak neoslovuje, ale keby sa mám rozhodnúť medzi ním a pežotom, tak si radšej doplatím tých 500 ojro a nebudem sa jedovať s francúzom.
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kto normalny si ten up aj kupy za cenu 8-10000? Astru mas v tej cene a to je aspon auto.

 

Patri to do segmentu miniaut aut a tak ho treba aj posudzovat podla kriterii na miniauto.Nemozes miesat hrusky s jablkami.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ok,nasiel som v cechach predajcu Nissanu QASHQAI 1,6 v najlacnejsej vybave za 349 000 CZ.

http://www.nissan.autozrucky.cz/vozy-k-odberu/novy-qashqai-16-2wd-visia-992

V Cechach sa ich predalo v januari 182 ks, co je slusne 15.miesto.

U nas som zatial objavil.

http://nissan.autopolis.sk/nove-vozidlo/novy-qashqai-636

za 14 833 eur, co je o 1200 euro viac,ale sa to uz k tej cene priblizuje.

Som zvedavy ake ceny aj pri inych autach budu o mesiac dva.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

mam objednanu opel astru, combi(s farbou som to asi dosral) 1,4 a 140 koni a .. Povodne som tento typ auta nechcel, si myslel ze za 15 000 sa da kupit aj lepsie vacsie auto. vyssie auto.  Ja som to auto ani nikdy nevidel v predajni(na ulici) nizsi rad hadgback(to som videl) ci ako sa to vola.

Cenikova cena bola 21 000- akciova 16 400. Motor dobry, cena dobra, auto sa mi paci. Chcel som peknu farbu dal som ten bronz. Ja som chcel tu hnedu ale u nas to nedavaju. farbou som to mozno do..

 

http://www.cars-data.com/en/pictures-opel-astra-sports-tourer-2012/1837/2#sthash.vnu8ADgA.dpbs

 

vtejto farbe by sa mi to auto velmi lubilo. Snad sa mi bude pacit aj v tom bronze.

 

Preco som isiel nizsie? Co som povodne chcel? ja som pred dvoma mesiacmi nevedel ake auto chcem. Len som spekuloval. Ale to hnede auto je pre mna pekne aj to dalsie.. a radsej mensie auto s lepsou vybavou ako vacsie len splechmi.  resp.  uvidim o dva mesiace ci polroka. Bojim sa farby - to som do..,ale na auto sa tesim.

 

Inak prefinancovanie bude to na 3 roky - zaco zaplatim 1100 eur.  To je relativne lacne. To moje peniaze v stavebnom za tri roky daju. V cistom hrubom dane - tu nieje problem(lacnejsie by som to nespravil ani s mojimi peniazmi).

Poistenie je 44 eur mesacne. havarijne aj povinne - tu je to drahsie. Tu preplatim za tri roky asi 600 eur.

 

vsetkym babam a chalanom co sa mi snazili poradit v tejto teme(pri mojom probleme) dakujem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 4 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov