Skočiť na obsah

Keith Flint

Odporúčané príspevky

... nemam rad rasizmus ani nic podobne.

... a este jedna vec. to ze inym narodnostiam vychadzaju nejake publikacie (aj ked vobec nie vo velkom mnozstve a vacsinou su neni pisane na slovensku) tak o tom kazdy vie. neni to vydavane tak undergroundovo jak to robia zidia. bohvie co by som sa dozvedel keby som do toho rypal ale az tak ma to nezaujima aby som si s tym robil nejaku pracu

tak na to, že neznášaš rasistov, je xenofóbia u teba vypestovaná statočne ...

 

vždy sa nám podarí pokročiť o krôčik ďalej, aj keď vždy nečakaným smerom.... :lol:

 

tak teraz už uznáš, že vychádzajú nejaké publikácie aj iným národnostiam ... ale nie vo veľkom a nepíšu sa na Slovensku ...

 

no ... tak ťa idem prekvapiť znovu :

píšu sa aj sa vydávajú mnohé peridiká na Slovensku ... majú tu svoje redakcie a redaktorov, a mnohé tlačia tlačiarne, kde tlačia bežné slovenské noviny a časopisy ...

 

stačí si občas pozrieť tiráž takých novín... knihy sú aj dovážané, to je pravda :)

 

 

tak sa vrátime k judaizmu:

neviem, čo by si sa dozvedel, keby si do toho rýpal ... ale ty nerýpeš, negoogliš, len nás informuješ ... práve tie fakty, ktoré by si vyrýpal, by boli zaujímavé

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

neni to vydavane tak undergroundovo jak to robia zidia.

:lol: ze undergroundovo... Zaujimal si sa niekedy, ci zidovska obec na slovensku vydava nejake noviny? Podla mna nie.

O periodikach inych narodnosti si tak isto nic netusil.. aj tie su undergroundove?

 

Osobne si myslim ze keby mal clovek trosku zaujem, tak by o nich vedel. Toto len potvrdzuje to, co to tu bolo x-krat napisane... tliachas o veciach o ktorych nemas absolutne ziaden prehlad.

 

 

Ja osobne nemam moc v laske Izrael a izraelsku zahranicnu politiku, ale proti zidom ako takym nemam absolutne nic. Pre mna je to nabozenstvo ako kazde ine... rovnako zneuzitelne ako krestanstvo ci islam. Zidovsky fanatik je rovnako nebezpecny ako islamsky fanatik.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no s panom bohom, kazda tema kam zacne svoje prispevky pisat keith zacne ist do kytek

 

keith, ked si nieco najdes v encyklopedii britannica aj to je podla teba nedoveryhodne??? ale ked si najdes napr na stranke slovenskej pospolitosti ze niekto je zly tak hned tomu uveris

 

tak toto je objektivnost jak tri svine... vidis len co chces vidiet a nie fakty... mas zahmlene pred ocami a mas dost obmedzeny rozhlad

 

to ze ty nevies ze na slovensku vychadza X periodik roznych narodnosti neznamena ze nic take neexistuje

zrazu sa dozvies ze vychadzaju zidovske noviny (pritom ti zidia su tiez slovaci len zidovskeho vierovyznania) a uz sa rozculujes...

 

si obmedzeny xenofob bez stipky rozhladu a objektivnosti a nic ine...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ne ze by som presne vyhladaval nejake ich noviny ale vzdy ked sa nieco tyka zidovskej problematiky tak spozorniem. neviem jak dlho sa uz nieco taketo vydava. a o tom prehlade: ten tu v tejto teme nema nikto. ako som ja napisal xy krat: vsetko sa tu len tapetuje z netu a nikto nepise svoj nazor len nazor vacsiny

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

... a o tom prehlade: ten tu v tejto teme nema nikto. ako som ja napisal xy krat: vsetko sa tu len tapetuje z netu a nikto nepise svoj nazor len nazor vacsiny

Keith Flint

 

skúsim ťa prekvapiť aj tretí krát ...

 

k tomu, čo som písala vo svojich príspevkoch, som nepotrebovala ani google, ani net, len zlomok svojich poznatkov...

 

ešte jedna malá otázka :

 

o akom prehľade to hovoríš? aký prehľad tu nemá nikto ? čo konkrétne je tapetované z netu, a čo, keď názor väčšiny je skutočne názorom väčšiny?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no mna osobne tu neprekvapil nikto nicim ani raz. dopredu viem vzdy pomaly uz 3 prispevky dopredu co kto napise. presne viem ktorych slovicok sa kto chyti vytrhnutych z kontextu... par krat som si to uz vyskusal aj na poste a skoro vzdy to vyslo. no teraz k tym dotazom: v googli napr o tych udalostiach co sa tykalo samovrazd to si aj sama niekde priznala. a budem hladat dalej. tu v tejto teme si toho moc nenapisala zatial ako pozeram. hovorim o prehlade v judaizme kedze sme v tej teme. myslim ten prehlad ze by tu mohol niekto jednoznacne nieco tvrdit ked neni zid a nevie hebrejsky. moze to byt tvoj nazor to vies iba ty sama. a mne to je jedno

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a ty si uz uplny magor?

nenapisal som ze to co pises nesuvisi s temou ale to co pises nesuvisi s tym na co odpovedas

proste zacnes odpovedat ale prekrutis to na nieco uplne ine nez na co ti bola polozena otazka

 

nauc sa citat!!!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

no mna osobne tu neprekvapil nikto nicim ani raz. dopredu viem vzdy pomaly uz 3 prispevky dopredu co kto napise. presne viem ktorych slovicok sa kto chyti vytrhnutych z kontextu... par krat som si to uz vyskusal aj na poste a skoro vzdy to vyslo. no teraz k tym dotazom: v googli napr o tych udalostiach co sa tykalo samovrazd to si aj sama niekde priznala. a budem hladat dalej. tu v tejto teme si toho moc nenapisala zatial ako pozeram. hovorim o prehlade v judaizme kedze sme v tej teme. myslim ten prehlad ze by tu mohol niekto jednoznacne nieco tvrdit ked neni zid a nevie hebrejsky. moze to byt tvoj nazor to vies iba ty sama. a mne to je jedno

Keith Flint,

 

tak ty si iný psychológ ... ani len nečítaš poriadne príspevky, nie aby si vedel tri príspevky dopredu...

lepšie povedané, skúsim ťa prekvapiť ešte raz: verím ti, že to vieš

pretože nikdy neodpovedáš na otázky, zvyčajne ti píšu ľudia, ktorí majú snahu s tebou diskutovať, ale tá diskusia zakaždým zakape, lebo skutočná vecná debata s tvojimi informáciami vytiahnutými z klobúka sa viesť nedá... a keď to robíš takto vždy, nie je problém zistiť, kedy kto stratí nervy...

momentálne odpovedáš k "dotazom", na ktoré sa ťa nikto nepýtal : napísala som :

" k tomu, čo som písala vo svojich príspevkoch, som nepotrebovala ani google, ani net, len zlomok svojich poznatkov..."

 

maximálne aby som bola presnejšia, som si overila roky...

 

ty básniš o nejakom prehľade a súvise ... to boli naše otázky...

ale tie si podľa tvojho dobrého zvyku prehliadol

 

tak kto nemá o čom prehľad ? o akom prehľade hovoríš ? kto začal písať o nejakom súvise ? nikto tu netvrdí, že je expert na otázky judaizmu

ale diskusia s tebou je skutočným osviežením ... na chvíľu

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

diskusia s keithom nieje diskusia....

diskusia znamena to ze ludia nadvazuju na temu, na polozene otazky atd..

keith si zmysli hocijaku blbost a splechne ju sem a pritom nikdy neodpovie na otazky ktore mu boli polozene

 

toto nieje diskusia

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 1 mesiacom...

AŠKENÁZIOVÉ představují nyní ve světě 90 % Židů a mají jiný původ. V Povolží žili Chazaři, hunské plemeno, jejichž král se rozhodl přijmout některé nové náboženství.

 

Přišli zástupci křesťanství, islámu a judaismu a přinesli své nauky. Chazaři si vybrali judaismus, ale nikoli z náboženských důvodů. Kdyby přijali islám, byli by ohrožováni mocným světem křesťanů a naopak – pokud by přijali křesťanství, byli by stejně ohrožováni světem islámským. Pro svojí bezpečnost a klid přijali judaismus. Nebyly to tedy důvody náboženské, ale politické a praktické.

 

Postupně před 13. stoletím byli Chazaři vytlačeni ze svých původních sídel a ustoupili na západ do Ruska a Polska. A tito Chazaři jsou známí aškenázští Židé. Protože judaismus pouze přijali, nejsou žádnými skutečnými Židy, v žádném případě rasovými nebo podle krve.

Viete niekto o tom niečo viac? Ja som o tom čítal akurát dneska, a je to prinajmenšom zaujímavé.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pozrela som na nete kdejaké stránky, ale ... stránky ktoré sú nejakým spôsobom aspoň trochu xenofóbne, nacionalistické, mierne "pofidérne" akoby preberali toto znenie jeden od druhého ...

 

seriózne sa tým zaoberá wikipedia, iste, Chazari ako národ sú známi už zo školy, až tu sa dozvedáme, že prebrali z politického rozhodnutia judaizmus, a mierne sa rozptýlili po Európe ... ale tým to končí

 

sú Chazari predkovia Aškenáziov či nie :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

game, ja myslím že áno... ale to je stále v tom Žid vs žid.. ale už to nechávam tak, aspoň na teraz... :lol:

 

http://www.aish.com/shabbatsongs/

 

-- som našiel túto stránku, je to o najväčšom sviatku židov, Šábes ( Piatok večer až Sobota Večer, kazdý tento úsek počas roka, čiže 53x krát do roka )

 

odporúčam tieto : Shalom Aleychem, Dovid Melech, Le-Shana Haba, OsehShalom

 

ale aj ostatne stoja za to, je to v takom modernom podani.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Šmá Jisroejl (alebo jednoducho Šmá) (Hebrejsky: שמעישראל; "Čuj, [Ó] Izrael") sú prvé dve slová v časti Tóry (Hebrejská Biblia), je to stredobod celej rannej a večernej Židovskej bohoslužby a presne odzrkadľuje monoteistický odkaz Judaizmu. Považuje sa za veľmi dôležitú modlitbu v Judaizme, a svojim prednesom dvakrát denne je micvou (náboženským príkazom).

 

Jej hlavným obsahom je láska k jedinému Bohu celým svojim srdcom, dušou a silou.

 

Termín "Šmá" sa používa ako prípona k celej častí denných modlitieb ktoré dotvárajú z Šmá Jisroejl a obsahuje Deuterónomium 6:4-9. 11:13-21, a Numeri 15:37-41.

 

Celý obsah verš po verši, v Hebrejčine, fonetickej aškenazskej, a v Slovenskom preklade, môžete nájsť v prílohe.

shema_yisroel.pdf

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Šmá Jisroejl (alebo jednoducho Šmá) (Hebrejsky: שמעישראל; "Čuj, [Ó] Izrael") sú prvé dve slová v časti Tóry (Hebrejská Biblia)

Ahoj.

Rád by som sa spýtal, שמע ישראל sú prvé dve slová v ktorej časti Tóry?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jááááááááj vlasne heeej, keďže je to 5. kniha... ani mešuge :-P

 

teraz túto najbližšiu sobotu sa akurát začne čítať druhá kniha.

 

 

Kniha Šemot sa začala minulý týždeň. Tento týždeň bude sidra Vaera... ata lo mešuge :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov