Skočiť na obsah

Tatoo a piercing a iné čudá


game

Odporúčané príspevky

tetovanie mam zhruba na tom mieste kde doll. co to je si necham pre seba.

som rozhodnuty dat si dalsie, viem presne co to bude, bude to dost velke a viditelne. k piercingu, paci sa mi ale decentny, na zene ano na chlapovi nie. je to sexy.

a k tej bolesti co som tu par krat cital: kto vam narozpraval take bludy ze to boli??? maximalne k comu by som to prirovnal je pocit ako by vas skrabkali hrotom noza. ziadna bolest asociovana s bodnutim ihly.......

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Odpovedí 198
  • Vytvorené
  • Posledná odpoveď

Top prispievatelia v tejto téme

  • game

    71

  • Vilma Flinstonova

    15

  • D'Ady

    13

  • trinita

    12

PIERCING - áno, páči sa mi veľmi, celkovo mám 9 dierok mimo tých prirodzených... 6 krát uši + raz chrupavka (tá, čo sa napája na líco - neviem ako to lepšie popísať :lol: ) , obočie, pupok. Ešte by som chcela zopár do chrupavky zhora. Problémom je hlavne to, že ja všetky náušnice stratím. Nech majú uzáver akýkoľvek za chvílu sú het, nemám toľko peňazí. aby som si každý týždeň kupovala nové, tak často žiadne náušnice nemám.

 

Tetovanie fakt nemusím a nechcem.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

Mam nausnicu v lavom uchu. Stale ich striedam a rozmyslam ze dam aj do druheho ucha abo este jednu do laveho, neviem to je v stadiu premyslania :lol:

 

Tvrdo rozmyslam na tetovanim. Nic take velke a prehnane, skratka nejaky napis peknym pismom. Co a kam to este neviem kedze by som dal hocikde. Najpr dam asi iba henu nech na to pripravim rodicov a potom sa rozhodnem ci na trvalo abo nie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

stále nad nejakým jemným tetovaním premýšľam, skutočne si myslím, že zostane len pri tom premýšľaní : )

kedysi dávno ma inšpirovala jedna kniha, kde si ktosi dal na plece vytetovať malého jemného motýľa, ale to ma nakoniec moc neoslovuje, a nemám moc rada húsenice a kukly a podobnú háveď ... takže keď niečo jemné a malé, prečo nie mačku ? :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

piercing sa mi paci v pupku a taky maly nad hornou perou

nad nim som kedysi aj uvazovala, ale postupne som si to akosi rozmyslela...

 

tetovanie si raz dam, viem aj presnu oblast, pacil by sa mi taky v oblasti bedier, co bude vidno len pod nohavickami alebo plavkami..take male prekvapenie :lol:

urcite by som si nedala nikdy nic viditelneho , beriem do uvahy, ze je, a casom bude stale viac, situacii, kde by bolo viditelne tetovanie nehodne

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

milý alfi, doplň si vedomosti.

 

tetovanie a z určitého hľadiska aj piercing je veľmi veľmi starý spôsob označovania ľudí, príslušnosti ku kaste, ku kmeňu, odkedy sa človek začal uvedomovať ako príslušník niekam patriaci, niečo znamenajúci či práve neznamenajúci, inicializácia v dospelého človeka ... Maoriovia a ich hrôzostrašné tetovania na odstrašenie nepriateľa, jemné natrhávanie kože u viacerých afrických kmeňov, krúžky v ušiach, nosoch, vytiahnuté krky či spodné pery, tetovania na najrôznejších častiach tela je človeku vlastné, od počiatkov ... je to veľmi jednoduché "značkovanie", talizman, príslušnosť, ozdoba, ktorá sa neskladá a nestratí a je s človekom až do smrti ...

že podlieha móde, to áno ... opakujeme prastaré rituály pretvorené na náš "civilizovaný" spôsob, vzory a farby a množstvo sa menia, niekto má odvahu, niekto nie, niekoho to láka, niekoho nie, ale veľkú väčšinu tetovaní a piercingov si stále tu a teraz dávajú dospelí ...
neveľmi sú to pubertálne prejavy rebélie ...


 

Zo starovekých národov mali tetovanie v obľube predovšetkým Gréci a Egypťania, ktorí tetovali otrokov a väzňov. V Japonsku tetovali odsúdených na smrť, aby ich na druhom svete \"diabol ľahšie našiel\". Hinduisti tetovali svoje deti vedení strachom, že ich v ďalšom živote nepoznajú. Rímania vypaľovali značky na telá otrokov, zajatcov, zlodejov a prostitútiek. V roku 878 n.l. bolo tetovanie pápežom Adrianom I. zakázané. Aj napriek tomu sa križiacki rytieri na ťaženiach do Jeruzalema nechávali potetovávať rôznymi kresťanskými motívmi, čo im v prípade smrti malo zaistiť pochovanie. Severoamerický Indiáni sa nechávali tetovať, aby dali svojmu spoločenstvu najavo, ktorými výnimočnými vlastnosťami sú vybavení.

Do stredovekej Európy sa tetovanie dostalo s moreplavcami a obchodníkmi, ktorí sa na svojich zámorských cestách nechali tetovať od divochov. Obľuba tetovania pretrvávala predovšetkým medzi námorníkmi, vojakmi, kupliermi, prostitútkami a komediantami. Tetovaním sa zaoberali niektorí remeselníci, ktorí sa časom vypracovali k veľkej zručnosti.

Tetovanie sa používalo vo vojnách pre lepšiu identifikáciu padlých, príslušníci SS mali vytetovanú svoju krvnnú skupinu a runový znak na ľavej hornej časti paže, vezňom v koncentračných táboroch boli tetované vezeňské čísla. Je málo známe, že i traja účastníci jaltskej konferencie boli teovaní: Churchil mal na ruke vytetovanú kotvu, Stalin mal na prsiach lebku a Roosevelt rodový znak. Po roku 1960, kedy bol v USA odvolaný zákaz tetovania (epidémie žltačky), sa v Amerike a aj v Európe rozmáha tetovanie ako módny trend, na ktorý naväzujú piercing, bodypaiting a branding.

Keby sme dôvody a príčiny tetovania zhrnuli do niekoľkých spoločných bodov, dospeli by sme k nasledujúcim zhodnoteniam:
• sociálne postanevie
• svojráznosť, odlišnosť, vyjadere
• symbol náboženskej vernosti
• hrdinstvo v bitke
• sexuálne lákadlo
• znak lásky
• označenie skupiny ľudí
• identifikácia otrokov, väzňov, vyhnancov


jeden z mnohých zdrojov tu

 

takže na tom priveľa pubertálneho nie je

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pekne napísané game

nie je to len znak istého nonkonfomného správania sa

 

piráti si dávali náušnice a spol. vraj aj kvôli tomu,

že prepichnutie istého bodu zlepšovalo zrak

 

známe je aj keltské tetovanie na ochranu pred diablom

Obrázok

no chlapcovi moc nepomohlo, keďže v období jeho zrodu,

sa dostal do najväčších ...

 

inak viete prečo majú cigoši tú modrú bodku na líci?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tomassi, akú bodku majú? doteraz som si nič také nevšimol, musím to omrknúť. : )

 

v niektorých kultúrach sa i dnes tetovanie bežne používa ako znak spoločenského postavenia, ako je uvedené v citácii v príspevku od game. napadlo ma Japonsko, Čína alebo India.

 

tetovanie sa mi páči, ak je urobené profesionálne. sám žiadnu podobnú ozdobu nemám, experimenty s prepichovaním kože ma nelákajú.

 

videl som chlapíka, ktorý mal na viečkach vytetované slová "vidíš vraha", bolo to vidno, len keď zatvoril oči. :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Co sa tyka piercengu tak by som si to nedal ani zaboha... Na niektorych ludoch mozno vyzera dobre, na mne by to vyzeralo asi divne, takze nemam zaujem - ani piercing ani nausnice!

 

No a tetovanie, keby som uz mal mat, tak to by som sa dal este chytit, a co by som si dal vytetovat? nooo tak najradsej asi na rameno nieco mensie, no a celkom by som chcel nejaky arabsky napis (co by aj nieco vyjadroval, hoci aj nejake meno), no alebo potom este si tam dat napis S.P.Q.R. (ako bolo v gladiatorovi)... no a este dalsia destinacia kde by som si to mozno dal su krize (teda neviem ci sa to miesto nad zadkom tak nazyva) - no ale tam by som chcel takymi vacsimi pismenami mat napisane ze "LAMMA" :lol: to by sa mi celkom lubilo, samozrejme tie pismena nietake obycajne ale aspon nejake ornamentalisticke!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Taktiez knihy boli napisane o tetovani v ruskych vazniciach (minule storocie). V podstate sa da tiez aplikovat to, co tu uz bolo napisane, oznacenie statutu cloveka v ramci urcitej spolocnosti, v tomto pripade vaznice, kde (ako vsade inde) existuje hierarchia a vazni su oznackovani, ci uz podla toho, co spachali, alebo podla toho, co aky trest im bol vymerany. Pouzivali na to rozne symboly: lebky pre vrahov, ostnaty drot pre tych, co nemaju sancu sa z vazenia dostat von, macky pre tych, ktori boli zlodejmi, krize boli symbolom podriadenosti (a vo vacsine pripadov boli vaznom vytetovane proti ich voli).

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

inak viete prečo majú cigoši tú modrú bodku na líci?

modra bodka pod okom, alebo na lici, bola (a aj je) oznacenim cloveka, ktory presiel vazenim a nie je to len vysada ciganov

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jedného bieleho "z väzenia do väzenia" som mala česť poznať, bol to otrasne nechutný človek, raz som mala možnosť vidieť ho bohužiaľ zblízka ... na horných viečkach mal vytetované niečo ako modré linky, predĺženie očí ... plus modrú bodku kdesi ako znamienko krásy ... krásy mu to moc nedodalo

okrem toho diletantsky potetované ruky ...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na vojne sme mali jedneho mladenca, ktory chcel vyzerat ako tvrdy chlap, tak uprosil jedneho spolubojovnika, aby mu vytetoval na chrbat nieco velmi agresivne, tusim chcel nejaku lebku a noze, alebo nieco podobne

 

ten pako bol taky kamarat, ze mu tam vytetoval kacera donalda miesto lebky

ked ho chcel za odmenu zabit, tak ho uchlacholil tym, ze mu dotetoval na jedno oko pasku ... tomu kacerovi samozrejme

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 mesiacmi...

v zasade nemam nic proti..na niektorich ludoch sa mi ten piercing aj tetovanie celkom hodi..aj ked ja by som piercing nikdy nechcel, tetovanie vlastne tiez nepotrebujem..ale keby som si mal vybrat co z tychto dvoch veci..tak by som si vybral radsej tetovanie..

pacia sa mi najma arabske napisy..pekne tetovanie ma hokejista Brendan Witt, arabske meno na ruke alebo vzadu na krku..no len to by som musel mat stale dlhe rukavy :lol: tak prave tie jeho sa mi pacia najviac..

a este som rozmyslal nad vytetovanim znacky aku mam krvnu skupinu :)

 

raz som mal na ruke henou skorpiona a moje meno v arabcine..keby tam nebol ten skorpion bolo by to krajsie :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na vojne sme mali jedneho mladenca, ktory chcel vyzerat ako tvrdy chlap, tak uprosil jedneho spolubojovnika, aby mu vytetoval na chrbat nieco velmi agresivne, tusim chcel nejaku lebku a noze, alebo nieco podobne

 

ten pako bol taky kamarat, ze mu tam vytetoval kacera donalda miesto lebky

ked ho chcel za odmenu zabit, tak ho uchlacholil tym, ze mu dotetoval na jedno oko pasku ... tomu kacerovi samozrejme

hahahaha.........

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

niektoré tetovania či ozdôbky si majiteľa priam pýtajú ... alebo naopak, majiteľ je s nimi svojský, a skutočne sú niektoré veľmi "šik"

a ešte keď je tetovanie vážne jedinečné, maličkosť, nech je akákoľvek, ale len a len jedného človeka, je to ... sympatické, úsmevné, niečo čo je len a len jeho ...

 

... jedinečnosť je síce úžasná, ale nenápadná, jemná, drobnosť, detail, niečo, čo ozvláštni človeka, malý nedostatok, malá krása, farba, čosi ... ... mno, myslím si ja ... :)

 

aj tieto bytosti sa snažili byť jedinečné ... a potom sa toho trebárs aj zbaviť :)

ale jedna vec mi nejde do hlavy ... ako s tými potvorstvami v hlave spia ?!

 

jedineční ...

/ klik na stránke na OK /

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 rokom...
  • Pred 1 mesiacom...

Mám kladný postoj k týmto veciam. Mám jedno tetovanie (na vnútornej strane zápestia mám maličkého netopierika) a mám aj piercing. Bez piercingu by som dokázala žiť a v blízkej budúcnosti si ho aj vyberiem, no tetovanie to je menšia závislosť. Odkedy som si dala netopierika túžim po ďalších. :lol: A už mám aj vymyslené kam. Len treba financie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov