Skočiť na obsah

cizy

Odporúčané príspevky

 

ja ale všade hovorím, že proti tým slušným a pracovitým cigánom nič nemám, ale mám proti tým, čo kradnú, lúpia, vraždia. Bez ihľadu na etnikum, ku ktorému patria. Ale čo je pravda, to je pravda, keď si vezmeme našincov, z nicvh x % je kriminálnikov či aspoň parazitov, a ked cigánov, tak z nich je to  y %.  A y>>>x. 

 

A biely ma takeho pravnika( ma taku spravodlivost) ako cigan? Pojde Kocner, ci K.. do basy?

nezmysel, za toho Fica dnes div že nedávajú odmenu. Ale chránení sú naši spoluobčania, diví migranti lynčujúci domáce obyvateľstvo, a podobné indivíduá. 

Kocner je spoluobcan a je chraneny? Jankovska, Fico, byvali generalnz prokurator, ci aj terajsi a vsetci v okoli.  Bastrnak.  Kolko bolo protestov bolo pred Bonaparte a nic sa neriesilo. Od kedy je Bastrnak a Kocner v base, vazbe?

 

Volic SNS A Smeru - nikdy nevidel cigana ,ci madara a ich to najvacsi problem a dovod - bzt aky je.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dost daleko, ale myslim ze ich poznam viac ako ty.

a sniper, nikdy som netvrdil ze nie su problemy s castou ciganov. len nie som rasista, a snazim sa vidiet realitu. napriklad tvrdenie ze su chraneni je absurdne, opak je pravdou. Alebo za chranenie niekto povazuje to ze na nich kasle aj policia aj socialka? bitky, prostituciu, zaskolactvo to neriesia s tvrdenim ze to sa neoplati, ved su to cigani. vyhrazky ucitelom rovnako neriesia, a to nie je chranenie, to je lenivost a neochota. A nie je to vsade, tam kde sa snazia o zmeny, tam ich vidiet. ide to ale nie s pristupom fica a kotlebu.

 

A vilma, ked su chraneni, preco sa nechcu hlasit k romom? ved podla teba je to vyhoda? Alebo ze by to taka vyhoda nebola? A ako si predstavujes ich ochranu?

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dosť ďaleko, dobre to mi bohato stačí. A tým žvástikom, čo si hneď potom napísal, si na mňa veľký dojem neurobil, vlastne žiadny. Takže nerozdávaj rozumy o problémoch, ktoré sa ťa chvalabohu netýkajú. Navyše niekomu, kto dlhé roky mal za susedov viacero takých skvelých susedov.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Tysovi som asi vyssie tri prisevky dal bod. Ja mam deti vedla v zahrade ciganov - chlapci su v pestunskej starostlivosti. Zena a deti si pol dna  v ciganskej skole. 

 

Proste treba im ak sa da pomoct. A ma to zmysel. V Revucej su asi ti normalnejsi a je ich tu plno mozno 3000(ak si ich vychovas normalnejsich nebudu robit problem). A ze nerobia - ti co chcu a vedia, robia. Ak nieco Fico spravil dobre - ze dvihal minimalnu mzdu. Socialne davky to je mala pomoc - beru ju aj biely aj cierny. Na socialny urad vystavujem mesacne rozsah odpracovanych hodin a velkost prijmu. Iste tam pravda nieje,kvoli socialnym davkam, ale aspon robia.

 

Chovaj sa k nim slusne mozno taku odpoved aj dostanes. Chovaj sa aj inak aj taku odpoved dostanes.  Podla mna je rozumnejsie im pomoct snazit sa ich zaclenit medzi seba - vtedy mas o nich ovela viac informacii, Oni sa prisposobia - neviem ako to robili za socializmu. Cigani niesu vsetci ######nuti - ale hlavne ti u nich by si nikdy nevybrali kapitana Danka.Podplukovnika Fica. Ako za svojich vajdov.

 

Este posledna sranda - su dvojcata problemove z jednej skoly presli na zeninu skolu a teraz na gympel. Nejaka ######le dvojcata(asi ciganske). A vraj cela skola zobrala ze OK.  neviem ci ucitelia ci aj deti. Maju od nich pokoj. To je ciganska skola. Ciganska  - maju najviac ciganov aspon percentualne. Ale neviem porovnat s inymi ma zmysel, uci tam moja zena a chodia tam moje deti. Biely a cigancata su 40:60 ,ci pol na pol. Ale nasikovnejsie cingacata chodia aj na olympiady. Robia sporty za skolu. Myslim ze je to lepsia skola ako ked som do nej chodil ja. Po ludskej stranke urcite. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Dakujem,  a za mna jednoducho verim ze integracia romov je prospesna aj pre nas.    Ake su ine moznosti ?  Urobit zoznam a vystrielat ich ?  Alebo ich zavriet do rezervacii ?  Co navrhuje LSNS ?   Casto sa opakuje ze jednoducho sa maju spravat ako my a nebude problem.  To je pekne,  ale ako to dosiahnut ?  Za komunizmu to skusili tym ze im dali byty a povinnost pracovat,  ideologicky spravne ale vysledok to neprinieslo.  Tak vieme co nefunguje,  rovnako nefungovala snaha ich "rozriedit" medzi ostatnymi.

Neviem ci existuje riesenie, ktore sa da spravit centralne,  poznam viacero uspesnych projektov, ktore pomohli ale vzdy to chcelo snahu aj od bielych.  Napriklad ked obec vyclenila pozemky a ziskala peniaze na material a romovia si  sami pod stavebnym dozorom postavili nove domy.   Nie luxus ale lepsie ako ich budy.    Treba im to zavidiet ?  Nebyvaju lepsie ako bieli ale dostali nieco zadarmo, mazurek by penil.  Ale ja to vnimam ako prospesne pre obe strany,  ti co chceli nieco zmenit to urobili a tak ti co len natrcali ruku teraz zavidia.  A ti co sa naucili murovat chodia murovat do nemecka. 

 

Alebo romske hliadky,  tam kde to funguje poklesli kradeze zo zahrad. Takze to ide, stoji to peniaze ( a viac ako boli skody na zelenine ) ale je to cesta, ktora nieco meni. Rovnako komunitne centra,  kde prispievaju potravinami aby mohli spolocne varit ale za podmienky ze sa tam deti ucia.    A to hovorim o osadach,   potom su oblasti kde romov presunuli umyselne.  Vykupili pre nich domy a prestahovali tam romov aby ich dostali z najmov.    Plno novych problemov to prinieslo postihnutym obciam,  ale netvarme sa ze v tom boli bieli nevinne. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ako si pisal ze sa snimi da. U nas asi dlhsie pracovali - desatrocia ci generacie. A niekde na nich  - sa nestarali. zrejme ich nepoznali. nemali zaujem.

 

 

Po konci socializmu, to matka spominala - prvi s fabriky odisli cigani(na socialne davky). Ona spominala ze niektori vedeli robit. Robila kontrolorku,  na lisovni. Potom su aj dalsie prevadzky. Za socializmu  knim chodili aj exoti s kuby ci vietnamu.

 

Teraz uz tam opat pracuju aj cigani.  A vraj su problemy - kde ich je viac a maju vlastne moresy - nezmyselne,biely odidu. Ale to je vec fabriky.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tyso ten dojem že oni sú viac ako biely som myslel takto vysvetlím: nie doslovne že sú chránení, ale práve vďaka ich správanie s ich biely boja či stránia a to v každom semere... Napríklad prídu na úrad a predbiehajú sa, súhluční, čo si biely nedovolí. Ak bieleho napomenú tak sa cíti trápne, ale ak npomenú cigánov tak tí začnú byť agresívny, potom sa privolá SBS alebo policajná hliadka a cigáni sa hneď odvolajú na to že to je rasizmus, hneď utekajú pomocou mimovládiek s sťažovať na výbor ludských práv atď. Nikto sa snimi nechce naťahovať tak to rdšej nechajú tak. Tým pádom oni sú akoby chránený druh. V práci je zaujímavé že keď si biely dovolí opierať sa alebo vykecávať s kolegami, nabehne majster a vynadá. Ale keď to robia cigáni tak mjster ide okolo a tvári sa že to nevidí. Nechce sa snimi naťahovať. Ono to je ceľkou dané aj štýlom a postojom k životu lebo cigán nemá čo stratiť, oni sú takí že neboja sa že ich vyhodia, veď sa pôjdu posťažovať mimovládkam že biely ich nechcú zamestnať a ešte tí zamestnávatelia budú mať problémy. Oni vlastne zneužívajú to že spoločnosť je rasistická. Vedia kedy sa majú hrať na obete.

 

Čo sa mi stalo?

 

Ale toto nieje téma rómovia vs. ostatní takže vraciam tému na kolajnice s príbehom "čo sa mi stalo" ktorý však naviaže ešte na tú rómsku... Mal som posledných 75 centov a v jednote mávajú takú veľmi lacnú salámu. 10-15 deka + pár rožkov a platíte 60 centov. To bolo minulý rok, ceny už trochu išli hore ale stále je najlcnejší v ponuke. Tak som povedal pri pulte nech to nakrája tak aby sa to zmestilo do 70 centov. Jej to však stroj neukazuje iba váhu, cenovka je udaná v kilách. Tak som vyrátal že 20 deka malo byť 64 centov lebo kilo stojí 3,20 tak 10 deka má byť 32 centov. Ona nakrája a nahodí číslo košíka do systému a až pri pokladni sa dozviem cenu. Napríklad v Bille hneď váha vytlačí čiarový kód aj s cenou a tam viem na mieste povedať nech uberú atď. Na prekvapenie som mal platiť 89 centov a ja som mal 75 a nakrájaná saláma je taký tovar že ani nemôžem nechať tam polovičku ako pri kexíkoch. Za mnou v rade stál róm (bývalý spolužiak) ktorý sa ponúkol že on doloží. Bol som prekvapený lebo oni vedia len problémy robiť nie pomáhať. S týmto chalanom som nikdy nemal problémy. Takže už odteraz niesom rasista a súhlasím s tysom že niesu všetci zlí. Nebudem voliť Kotlebovcov.  

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Neskutočné, ako 14 centov dokázalo behom sekundy zmeniť tvoje politické názory o 180°. A dokonca aj aká symbolika je v tom, že 14. Vyhľadaj si 14 slov na internete.

 

Takže vravíš, že tebe stačí ponúknuť napr. párok v rožku a spravíš čokoľvek?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Evidentne ano. Nie je drahy.

 

Ja som pred mesiacom dvoma stal v stanku na rozky. Predo mnou starcek, chudak uz sa mu triasli ruky, ale velmi mily, zhovorcivy. Prislo k plateniu a chybalo mu 13centov.uz siel vyberat chlieb, ze ho teda nezoberie. Stal som za nim, vybral som tych 13centov, ze ja to zaplatim. Tu vdaku v ociach si zapamatam. Nemusi ma volit, ani ma zdravit. Treba si pomahat, ked sa da

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

na tej príhode je zaujímavých viac vecí, na tej Tomášovej... vypomohol mu cigán, vypomohol tak, ako sa možno nám každému v živote už stalo, že sme niekomu vypomohli... ja raz dokonca aj väčším peniazom, bola to taká situácia...

ale to, že chlap, zarábajúci v čistom vyše 600 eur, doma, u mamy, tu 5 dní pred výplatou pracne počíta a nakupuje za centy, a počíta ich ako bezdomovec, a musí mu vypomocť spoluobčan.... s 14 centami...

a v tomto prípade je jedno, či je tento človek akokoľvek postihnutý, či má aspergera či nemá, či aké má iq... vieme, že niečo má, je jedno, čo.
15 rokov nespočetne veľa rád, a nielen od nás, písal stokrát, že doma mu tiež nadávajú a nie sú schopní do neho vtĺcť ani náznak nejakého hospodárenia....
 

toto je zaujímavé. stalo sa mi... keď bude schopný to raz napísať opačne, to bude iné stalo sa mi.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

toto hovorim dlho,  jeho postihnutie nic nemeni na jeho egoizme ci podrazactve, jeho zle vlastnosti nie su dane jeho inteligenciou.   Vsetky jeho problemy su sposobene jeho egoizmom, nikdy nie su dosledkom dobreho umyslu.   Su tak karmoidne.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A biely ma takeho pravnika( ma taku spravodlivost) ako cigan? Pojde Kocner, ci K.. do basy?

Kocner je spoluobcan a je chraneny? Jankovska, Fico, byvali generalnz prokurator, ci aj terajsi a vsetci v okoli.  Bastrnak.  Kolko bolo protestov bolo pred Bonaparte a nic sa neriesilo. Od kedy je Bastrnak a Kocner v base, vazbe?

 

Volic SNS A Smeru - nikdy nevidel cigana ,ci madara a ich to najvacsi problem a dovod - bzt aky je.

 

som presvedčená, že Kočner pôjde do basy. A kontakty s ním mali aj napríklad zo SaS (Sulík - raňajky!!!, Nicholsonová, neviem kto ďalší).

A cigána asi videl každý, nech volil kohokoľvek. ty žiješ v takej oblasti, kde je ich veľa, nuž u nás v Petržke ich tiež bolo plno, niektoré časti sídliska (Kopčany) boli takmer cigánske, nedaleko nás ich tiež veľa bývalo. Niektorí boli slušní, ale veľa ich bolo divokých, ak to mám slušne povedať. Že kradli napríklad bicYkle zo vchodov, nebolo nič neznáme. Že kradli v Potravinách, tiež to nebolo tak zriedkavé. A že vytvárali priam organizované skupinky, čo na autobusových zastávkach aj v MHD okrádali cestujúcich, bolo tiež holá skutočnosť, a mali vymakaný systém. 

A vadí mi, že ak ich človek po zásluhe, pre nejaký konkrétny veľmi ošklivý skutok kritizuje, tak ho hned vyhlásia za xenofóba a rasistu. rasisti sú oni. To im stačí, ked je ich viac, aj len to, že si gadžo a máš niečo, čo oni chcú. Možno tí, ktorých ty poznáš, nie. Alebo vy sa tam všetci poznáte a viete, čo kto od koho môže čakať. Keby tam prišiel niekto koho nepoznajú, myslíš, že by ho nechali na pokoji? Je to len otázka, nie provokácia .   

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja si tiez myslim,ze uz Kocner z basy nevyjde. Bolo pno ciganov ako ako uz niesu?  Boli mestske byty a neplatili? Ja ciganovou nepoznam. Po mene jedneho  - 4roch. Bez mena co som ich zazil v dobrom ci zlom asi 5tich. ostatni su pre mna neznamy. Vcera bol fudabal prehrali sme s Tornalou. Som sa spytal chalanou aky je stav - ciganov. Odpovedali normale. Ale som ich asi nevidel,teda boli z Tornale. Minule som isiel z obchodu v jednej ruke bicykel, v druhej taska, dopredu som si dal cigaretu do ust, prisiel knim a poziadal ci mi pripalia. 

 

Teda oni sa vedia spravat aj slusne mozno slusnejsie ako hocikto iny. Samozrejme ak je to inak treba to riesit - ale podla mna aj unich to bude mnej caste a ich - tych neslusnych sa budu stranit. je mozne a iste v osadach na spisi, kludne aj v petrzalke moze byt kopa grazlov, a na spisi/myslim v osadach) ######nut..

 

Kopa grazlov petrzalke , je ich menej ako ich odtial dostali? grazlov musis dat prec,tam kde patria. A mozno polovica ciganov bude rada, neskor 70percent.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Ja si tiez myslim,ze uz Kocner z basy nevyjde. Bolo pno ciganov ako ako uz niesu?  Boli mestske byty a neplatili? Ja ciganovou nepoznam. Po mene jedneho  - 4roch. Bez mena co som ich zazil v dobrom ci zlom asi 5tich. ostatni su pre mna neznamy. Vcera bol fudabal prehrali sme s Tornalou. Som sa spytal chalanou aky je stav - ciganov. Odpovedali normale. Ale som ich asi nevidel,teda boli z Tornale. Minule som isiel z obchodu v jednej ruke bicykel, v druhej taska, dopredu som si dal cigaretu do ust, prisiel knim a poziadal ci mi pripalia. 

 

Teda oni sa vedia spravat aj slusne mozno slusnejsie ako hocikto iny. Samozrejme ak je to inak treba to riesit - ale podla mna aj unich to bude mnej caste a ich - tych neslusnych sa budu stranit. je mozne a iste v osadach na spisi, kludne aj v petrzalke moze byt kopa grazlov, a na spisi/myslim v osadach) ######nut..

 

Kopa grazlov petrzalke , je ich menej ako ich odtial dostali? grazlov musis dat prec,tam kde patria. A mozno polovica ciganov bude rada, neskor 70percent.

 

niektorí tam sú stále, iní neviem, kam sa podeli. Tí z vedľajšieho vchodu, ktorých som poznala osobne, sa odsťahovali, byt predali. Kam šli, to neviem, ale bola to slušná rodina. Ďalší, čo tak z videnia poznám a bývajú vo vedľajšej ulici, a mladšia dcéra chodila s 2 ich deťmi do škôlky, tam stále bývajú, čo je s chalanmi, to neviem, ale rodičia vyzerá, že sú zamestnaní, čo majú dcéru, tá moc rozumu nepobrala, ale často ju vídam spolu s otcom ísť do mesta, a navečer zas z autobusa domov. Možno mu mladá chodí pomáhať, neviem. Ale títo nikomu neubližujú, žijú si svoj život a dajú pokoj. Býva tam ešte jeden chalan, už som ho pred pár rokmi spomínala, nejaký čas robil upratovača v DFNsP ,a Kramároch, bol to milý a zhovorčivý mladík, neskôr sa zamestnal v Kauflande, tam tiež chodil s tým upratovacím strojom, vždy pozdravil aj  sa prihovoril,toho som si aj obľúbila. 

A čo tam boli takí tí grázli, našťastie tých nestretávam a ani mi nechýbajú. je možné, že viacerí neplatili a boli deložovaní a sú teraz v nejakej chatrči dakde v osade, neviem a ani mi nechýbajú. U nás v bráne bol tiež jeden taký, čo v stave alkoholového opojenia rozbíjal nábytok, v noci, až do rána. A potom, ked sa prespal a vytriezvel, na dalšiu noc ho zas stĺkal dokopy. ten sa tiež odsťahoval po tom, čo sa s ním žena rozviedla. Mimochodom, ženu mal bielu, a ich najstaršia dcérka bola mimoriadne šikovné dievčatko, už ako 5ročná čítala a počítala, a správala sa ako keby mala spon o 4 roky viac, veľmi rozumná bola. Chalani boli takí grázlici, furt zle robili, ale či im to ostalo alebo z toho vyrástli, neviem, lebo prv ako došli do puberty, sa aj poani s deťmi odsťahovali.  A ten ich tatko mi nechýba. 

V Kopčanoch - dlhšie som tam nebola, možno aj tak 5 rokov, naposledy to tam vyzeralo tak, že niektoré domy boli veľmi pekne urobené, a podaktoré mali dokonca nejakú vrátnicu pri vchode, a iné boli ošarpané. Ale ihrisko bolo pekné.Ked idem 99-kou, tak na zastávke, ktorá je k tejto časti najbližšie, vždy vystupuje veľa cigánov. Ale osobne z nich žiadneho nepoznám. Niektorí sa v autobude správajú celkom obstojne, iní sa rozťahujú akoby tam nikto iný nebol. Nie sú všetci rovnakí. 

 

 

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 5 týždňami...

minulú stredu som bola na injekcii do oka. Vo štrvtok som to mala ešte trocha podráždené, ale dalo sa, až kým...

šla som na 1. poschodie odniesť dovolenkový lístok a priepustku za tú stredu na osobné. lenže som nezaregistrovala, že spojovacie dvere vedúce na sekretariát a aj na o perosnálne, sú zatvorené, tým skôr, že nebolo v tej chodbičke zažaté svwetlo. A tak som - ešte som aj div nebežala, ako som to chcela rýchlo mať z krku - v tej rúchlosti vraZila do sklenenej výlkne tých zatvorených dberí,,,rozplesla som si tam nos, rozbila som si zobák a udrela som si nadočnicový oblúk tesne nad tým pichaným okom. 

jasné že sa mi urobila opuchlina aj hematóm, ale odvtedy mi pred okom na periférom videní pláva neexistujúca muška. Vôbecneviem, čo to môže byť. V očnej klinike, odkiaľ mavlastne na tie injekcie vyslalai, mi povedali, vraj mám ísť tam, kde mi dávajú tie injekcie. Ale nevyzerám ako keby ma Flinstone nlátil.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mne sa prihodilo nič moc dobré za posledné obdobie. Za týždeň som mal urazené zrkadlo na aute, ešte nebolo opravené a niekto ma pozdravil na parkovisku tak, že sa menil nárazník a teraz mám pomaly dieru vo dverách.... a zdravotne.. už je to v prde....už mám existenčné problémy. :bezradny:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

No vitajte v klube deti... ked sa dari, tak sa dari....

 

to je fakt. keď začnú človeka prenasledovať pohromy, nevedia, kedy dosť. 

Tá muška mi furt tam lieta. Niekedy je menšia, niekedy väčšia, ale je to otravné. Ale nechce sa mi chodiť zas po vyšetreniach, skúsim to spomenúť, keď mi najbližšie pred injekciou budú robiť OCT. Tak sú teraz pravidlá. Najprv sa ide na meranie očného tlaku, potom na OCT,  niekedy aj na čítanie, a až potom na injekciu. A po injekcii sa musí hodinu čakať a  potom znova  zmerať očný tlak- Donedávna sa to meralo 20 minút po injekcii, hodina je nóvum. Ale je čo robiť. treba sa ísť dolu prezliecť zasa do civilu, dá sa skočiť ešte na jedlo či kávu - a potom ešte čakanie na správu. Ono sa to dá vydržať, ale človeku nič nikto nepovie, a nevie, čo sa deje. naposledy som tam na správu čakala 4,5 hodiny---doteraz to vždy bolo tak pol hodiny, max hodina, a teraz ľudia prichádzali a odchádzali, ale ja a ešte dve babky sme tam sedeli a čakali a nemalo to konca kraja, a nikto nám nič nepovedal. Po prečítaní správy asi viem, orečo...zmenili mi liečbu, t.j. aplikovanú látku, asi to bolo treba konzultovať...ale to mi nemohli povedať, že hej, tetka, máte to horšie, tak vám treba schváliť inú liečbu a musíte si počkať, kým to prekonzultujeme s X a Y? ja viem, že toho majú veľa, naozaj veľa, v ten deň pichali 40 tých injekcií...ale skončili tak o 12h, a OCT mi robili ešte ráno, tak mohol mi niekto aspoň ked už som tam sedela v čakárni, povedať, že sa mi to zhoršilo a chcú to a tamto a  že potrebujú konzultáciu alebo čo už tam ohľadom toho bolo treba vybaviť. nechcem vedieť, čo bude nabudúce...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

minuly tyzden som pocul (a videl) na vlastne oci duo "Chlapci z Galanty"

ak si dobre spominam, svojho casu ich Tomas vychvaloval, aj nejake videa na YT postol... nemam odvahu to hladat

 

a pri tom veselica preukrutna (teda az na par vynimiek, medzi ktore som sa s radostou zaradil a napriek hluku sme sa venovali radsej debatam a vinu)

 

pri pohlade na niektore postavicky som si spomenul aj na scenku z "Nevera po Slovensky", kde Karol Tarambula tancuje v bare a hovori, ze susedove dcere davali tanec s nim za trest...

 

no celkovy dojem - Kusturicovi by stacilo postavit zapnutu kameru do kuta miestnosti a ma zarobene na Oskara

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov