Skočiť na obsah

cizy

Odporúčané príspevky

  • Pred 2 týždňami...

žeby si mafiáni vybavovali účty? veď normálni jedinci takto nereagujú, že by niekoho len tak defenestrovali. Možno by mu dali nakladačku, ale toto...?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...

prišla jedna búrka, popršalo statočne, priveľa ani bleskov, ani hrov, len tak decentne, a bum... v celom meste nie je elektrika...
zvyčajne nie je len na našej strane, v meste býva, teraz je komplet, nesvieti sa nikde... a začína to byť zaujímavé, už sa zotmelo, sviečkydostali šancu...
počítač je ešte nabitý, a dostal sa k slovu usb orange internet, ktprý máme ako záložný...

už dve hodiny, a pouličné lampy sa práve zažali, ale len tak tak...

hľadať písmenká na klávesnici pri sviečke je zážitok :)

už dávno nebolo, v jednom čase pred pár rokmi ešte takéto vypadky boli tu úplne bežné, každú chvíľu nebola elektrika, ale už sa to zlepšilo... ale ja mám váťne problém s písmenkami :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

na výraz cigáni pozor! Za to ma blokli na fasbúku! :)

nie za ten vyraz, ale za to, co si o nich ymslis ta blokli :D

 

už dávno nebolo, v jednom čase pred pár rokmi ešte takéto vypadky boli tu úplne bežné, každú chvíľu nebola elektrika, ale už sa to zlepšilo... ale ja mám váťne problém s písmenkami :)

váŤne mas problem :D

 

ja som jedno rano na chate nadaval, ze nie je elektrika, ale videl som ist elektrikarske auto, tak reku maju poruchu... no do vecera nic... az neskor som si nasiel mail, v ktorom SSE oznamuju, ze v den XX.8.2019 bude kvoli udrzbe planovana odstavka ... grrrr

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mňa raz blokli keď som napísal, že Ficova ochranka raz dúfam dostane rozum a dobije ho do krvi. Že propagácia násilia :D

 

no to moc mierumilovné nebolo...

ja ale všade hovorím, že proti tým slušným a pracovitým cigánom nič nemám, ale mám proti tým, čo kradnú, lúpia, vraždia. Bez ihľadu na etnikum, ku ktorému patria. Ale čo je pravda, to je pravda, keď si vezmeme našincov, z nicvh x % je kriminálnikov či aspoň parazitov, a ked cigánov, tak z nich je to  y %.  A y>>>x. 

napísala som, čo si myslím o konkrétnych osobách, nie o etniku ako celku. No a aj tak to bolo podľa nich nenávistné a rasistické. 

nie za ten vyraz, ale za to, co si o nich ymslis ta blokli :D

 

 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na slovensku je zakazane si mysliet ze cigani su XY ze Fico je XY ze Izrael taha za nitky ked sa deje XY a tak daaal. To je taka demokracia ze kym hovorite a myslite to co pasuje USA, vlade EU, Izraelu, tak je demokracia. Jakmile si myslite nieco ine, uz demokracia nieje!

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Na slovensku je zakazane si mysliet ze cigani su XY ze Fico je XY ze Izrael taha za nitky ked sa deje XY a tak daaal. To je taka demokracia ze kym hovorite a myslite to co pasuje USA, vlade EU, Izraelu, tak je demokracia. Jakmile si myslite nieco ine, uz demokracia nieje!

 

nezmysel, za toho Fica dnes div že nedávajú odmenu. Ale chránení sú naši spoluobčania, diví migranti lynčujúci domáce obyvateľstvo, a podobné indivíduá. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vilma, ved aj ty vies ze toho migranta nenajdes ani lupou a ze to chranenie je skor neschopnost ako umysel. ver mi nechcela by si vyzerat ako cigan, rychlo by si pochopila ze miesto ochrany zazivas opak

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak to si na omyle. Dnes už keď som tetka v rokoch, je to iné, nejak som vybledla...ale bývala som taký ten tmavý južný typ, snedá, čiernohnedé vlasy, tmavohnedé oči, a v lete na nerozoznanie od našich spoluobčanov...chceš, dám sem fotku, snáď to bude vidno :)  dokonca moja svokra, ked ma prvýkrát Flinstone doviedol domov predstaviť rodičom, po mojom odchode sa ho pýtala, či som cigánka. lenže ja som nikdy nemala potieže so zákonom, ani s občianskym spolunažívaním, v škole som sa dobre učila, každému bolo jedno, že som čierna,  nikto nemal dôvod mi robiť zle. Moja sestra ešte tmavšia ako ja, dtto. jej nejaká blondatá spolužiačka raz nechcela požičať hrebeň, že ona hrebeň cigánke nepožičia, ale to sa rýchlo dalo do richtigu. Obe sme mali kamarátky aj kamarátov a nikdy nikomu nezakazovali sa s nami kamarátiť. A v dospelosti? Okrem mojej svokry nikomu naša tmavšia pokožka neprekážala a aj my sme boli s tým spokojné ako vyzeráme.

A moja mladšia dtto, snedá, tmavovlasá, čiernooká, kučeravá...má šmrnc a iskru, vie si získať ľudí a v detstve občas zažívala také tie detské šarvátky, ale nebolo to nič mimo normy. A nebolo to kvôli tomu, že je tmavšia ako jej spolužiačky. 

 

Ja ale na rozdiel od väčšiny počerných spoluobčanov, ako už som napísala, som nikdy nekradla, ani nemala iné potiaže si zákonom a ani s dobrými susedskými a inými vzťahmi. Ak mi niekto niekedy robil problémy, nebolo to pre to, že som bola tmavšia, ale z iných dôvodov. Nikdy som to však nevyprovokovala ja. 


vilma, ved aj ty vies ze toho migranta nenajdes ani lupou a ze to chranenie je skor neschopnost ako umysel. ver mi nechcela by si vyzerat ako cigan, rychlo by si pochopila ze miesto ochrany zazivas opak

 

veď počkaj, po voľbách ak sa PS a kiskovci dostanú k tej vytúženej moci, nás tu migranti zaplavia a bude to ako v Paríži či niektorých nemeckých mestách. A čo ma štve najviac, že na našich občanoch sa bude šetriť, ale im sa bude štesro rozdávať a za NIČ. nemám nič proti Ukrajincom, Rumunom a neviem komu ešte, ktorí chcú pracovať a budú žiť za to, čo si zarobia a budú štátu odvádzať dane, prečo by som mala. Ale hento čo sa sem súka z Afriky a pod., to pracovať nebude. To bude chcieť len práva, ale povinnosti nič, a o prispôsobení sa našim zákonom a normám, ked tak nerobia v nemecku, Fr a inde, prečo by mali tu? keby sa správali ako hostia, a mali snahu byť aj oni nám nejako užitoční, budiž. Ale u tých, čo sa od 2015 či kedy to začalo, nafúrali do iných krajín EÚ veru takú snahu nevidím, zato vidím ako majú furt nejaké požiadavky, nepáči sa im jedlo, oblečenie, a čojaviem čo ešte...len mi nehovor, že naši ked ušli v 1969 na západ, že tam hneď dostali značkové ošatenie i obutie a že im vyvárali podľa ich požiadaviek. Dve rodiny našich rodinných priateľov takto zdrhli, vierm presne ako to tam chodilo. Trvalo to niekoľko rokov, kým ich ako tak prijali a kým dostali slušnú prácu, a to vedeli perfektne po nemecky. keby nie, tak by o dobrej práci mohli len snívať. Museli mať SNAHU,  nie POŽIADAVKY. A museli sa prispôsobiť domácim. Ale toto od Afričanov darmo čakáme. Hovor si čo chceš, nechcem ich tu. celkom mi stačia cigáni. 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vilma,  vidim ze sa bojis ale nemusis.   Migranti su to posledne co nam hrozi.     To ta len strasia.    A k ciganom,  nevieme presne kolko ich je,  ti co sa hlasia k romom, tak tych je cca 125 tis.  Ale vieme ze cca 25 tis ich zije v osadach a podobnych miestach,  a z nich tak okolo 10 tis pacha kriminalitu,   to je ta problemova cast.   A je viditelna,   ale ty podla nich sudis celu skupinu.   Pravda je vsak taka ze mas 3x vacsiu sancu ze ta okradne biely.    

 

A k migrantrom, len taka zaujimavost,  syrcania ako hlavna zlozka migrantov  z rokov 2016 do nemecka maju ako skupina nizsiu kriminalitu ako nemci.  A zobrali sme aj my nejakych. pocula si o tom ze by s nimi bol problem ?  Dobra sprava nie je sprava,  tak rovnako nepocujes o tom kde nie su problemy.    Nepocujes o tych co pracuju, o tych co nemali ziadne poziadavky a len sa snazili zapadnut. Pocujes len o tych par co robia problemy a podla nich si vytvaras nazor na vsetkych.   To je vsak sposob ako funguju predsudky.  

Da sa tomu vyhnut len tak ze sa budes snazit aktivne ziskat DATA,   nie anekdoty.

 

 

A vies, ja som bol pri par projektoch kde sa pracovalo s romskymi detmi,   a pocut ked ti maly chlapec place ze by sa chcel narodit ako biely to je dost silny zazitok.  Ty si sa obhajila ze nie si ciganka ale on sa nikdy neobhaji, kolki z nich sa dokazu z tohto "postihnutia" dostat ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

tak ja ti to vyvratim z 10 pripadov ked som bol zbity, napadnuty, okranuty, sikanovany bolo 8 takych co romovia robili. Ano aj bieli to robia ale to sa mi stalo mozno tak 2x za cely zivot kym s romami to je skoro kazdy mesiac.

 

S Albancami som raz mal aj ja problemy kde uz skoro bola bitka, a brat s partoiou este v 90-ych rokoch dostali bitku od Albancov. Kamarati co boli v Holandsku na technoparty napadli ich Arabi s nozom.

 

A dodam ze z 10 konflikov 8 bolo s romami tak z nich boli mozno 2% z osady, drviva vacsina to boli cigani z mesta a dediny zijuci normalne medzi majoritou.

 

A dodam este zaujimavost ze ti belosi s ktorymi boli problemy boli v jednej partii s romami teda boli nimi ovplyvneni. Keby nebolo romov tak ani ti bieli nejdu. Oni len robili ciganovi vodcovi partie poskokov.

 

Proste tie rasy su nachylne k nasiliu t vidim na vlastne oci. Cest vynimkam ale je to tak ze z bielych ci zltych male percento robi zle a u tychto arabov a romov je to presne naopak.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mňa? No prvý krát, asi som mal 6 rokov. Nepočítal som to, nie veľa, ale určite viac ako "bíli gádžovia". Takže tie moje "predsudky" sú doložené empirickými dátami a nič na tom nezmenia ani tvoje táraniny :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Mozem kludne dolozit ze vo viacerych mestach nielen v Galante aj to bezne spravanie ako vykrikovnie po ludoch v meste, nielen po mn ale ze napriklad sedi partia na lavicke na namesti ide okolo zena a maju na nu deb..ilné poznámky niekedy az sexualne a robia to vzdy cigani. To asi nahoda nebude. Pred stanicou len tak zaparaju ze postavaju tam a skaredo pozeraju pohladom provokuju okoliducich ci niekedy len tak bezpriciny sotia niekoho pre svoje potesenie a ked sa dotycny ozve tak si udru to zase robia len cigani. Zaujimave ze? Bielych to nevidim robievat.

 

Len tak si vsimajte ze ked pozerat spravy a ide reportaz o drobnej kriminalite ze sa niekam vlamalo, niekoho olupili, a menuju ze pachatelia Gejza Lakatoš, Aranka Šarkézyová, Alojz Rigo... Stale pocut akosi len romske priezviska... Zeby nahoda? Ano mohla byt svetla vynimka ze rom z domova niekde na orave kde ich je minimum zazije v skole rasove posmesky ale ja netvrdim ze je to o rase ale ze vacsina z nich ma proste sklony k pachaniu zla.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

pozri, tyso, počerných detí, čo by a chceli narodiť ko biele, je mi naozaj ľúto, a cigánom, ktorí sa chcú učiť a chcú pracovať a poctivo žiť, fandím. Aj ja mám kamarátku cigánku, jej mama je ehct ako olášska, neviem, k akému kmeňu to patrí, ale ona i jej sestra sú vzdelané, pracovité, čistotné, vychovali slušných ľudí...to beriem. A brala by som ich aj keby neboli vzdelané, ale by robili niekde pri páse. na tom nezáleží. Ale nie som ochotná mať tolerantný prístup k takým, že počkám, čo si sused zaseje, a potom mu to ukradnem, on nech si zoženie. A už vôbec nie takého, čo si násilím vynucuje odovzdanie tašky, či dokonca posiela kradnúť decká, lebo pna tie je zákon prikrátky.  a pod.

Okradnúť sa ma pokúsili pokiaľ si pamätám, 2x. raz na kúpalisku, a raz v autobuse. V oboch prípadoch som si svoje ubránila. Biely sa ma zatiaľ nepokúsil okradnúť. 

A k tým migrantom, sýrčania, ktorí boli u nás, boli kresťanskí utečenci, a proti nim som nič nemala. Ale nepotrebujeme tu mohamedánov, ktorí si myslia, že našou psou povinnosťou je postarať sa o nich a poznajú len práva, kým povinnosti nula bodov. určite netúýim po všakovakých eritrejcoch, líbyjcoch, Maročanoch, a podobne, mohamedáni keby sa ich nakopilo viac, by si tu začali presadzovať svoje zákony a nerešpektovali by tie naše, tak, ako to robia v Nemecku, Francúzsku či severských krajinách. Tam, kde je ich viac, si moc dovoľujú a terorizujú domáce obyvateľstvo. A vôbec, my sme ich krajiny nekolonizovali, nech sa o nich starajú a živia ich tí, ktorí ich po stáročia okrádajú a vykorisťujú. prečo máme my doplácať na stáročnú  nenažranosť bohatších západných krajín?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

vilma, ja rozumiem tomu co hovoris, a suhlasim. problem je ciste predsudok ze vsetci cigani su zlodeji a vynimky su len omylom. toto volam predsudok, a to skodi vsetkym. pre romov je velmi tazke prejst a dokazat ze takymi nie su. a hovorim o tych kde rodicia pracuju, deti su ciste a nie su zasadne ine ako ostatne deti. aj tak pracuje vylucenie a ocakavanie zlyhania. len o tomto hovorim, rozlisujme. a dajme sancu tym co sa snazia. a otvorene hovorme o tych co nesnazia. su problemom pre to ako ziju a ako sa chovaju. a nie je rasizmom to riesit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov