Skočiť na obsah

cizy

Odporúčané príspevky

  • Pred 1 mesiacom...

Dnes som zašla do kvetinárstva kúpiť mamke kvet k narodeninám. Majiteľa kvetinárstva poznám z videnia, vidíme sa asi 5x do roka...  Spýtal sa, či  idem z práce a tiež,  že či mám rada víno, aké, či suché, polosladké alebo sladké?  Vravím,  tak rada si občas vypijem (e)vínko s manželom, a ja dávam prednosť polosladkému.. zrazu odskočil na chvíľku do skladu a podával mi fľašu vína, že je to darček od neho. Spýtala som sa, že čím som si to zaslúžila..? Vraj sa teší, že je piatok. :) Poďakovala som sa a  do auta z kvetinárstva som šla k mojej polovičke s fľašou vína.  :)

Poprosím manžela, aby víno teraz  otvoril a pripijeme  nazdravie majiteľovi kvetinárstva.  :drink:  

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

dnes v čakárni u lekára mi sedel za chrbtom jeden starší pán, zrejme s manželkou... z času na čas si zabrblal, z tých pár viet sa dalo vydedukovať, že má problémy s dávno dospelou dcérou, ale to je tak všetko... potom som ho videla en face, a bol to hodne zakabonený a nazúrený pán, tá tvár nebola výsledkom jedného zlého pocitu, to bol celoživotný nevraživý pocit...

 

o čom ale hovoril, z času na čas spomenul, že by ho zaujímala jej vnútorná psychológia...

 

čo som zasa ja musela komentovať môjmu manželovi, ale úplne potichu, neodolala som: aká je vonkajšia psychológia... :hmmm:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dnes v čakárni u lekára mi sedel za chrbtom jeden starší pán, zrejme s manželkou... z času na čas si zabrblal, z tých pár viet sa dalo vydedukovať, že má problémy s dávno dospelou dcérou, ale to je tak všetko... potom som ho videla en face, a bol to hodne zakabonený a nazúrený pán, tá tvár nebola výsledkom jedného zlého pocitu, to bol celoživotný nevraživý pocit...

 

.....

 

hovorí sa, že starý človek vyzerá tak, ako si zaslúži. 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Akurát som sa chystala, že využijem obedovú prestávku na návštevu otca, ale naraz tupá rana do okna, pozrela som sa, čo to bolo, a na parapete ležal tento drobček, veľkosť vrabca, mysleli sme si s kolegom, že dodýchava, ale o pár sekúnd otvoril oči aj zobáčik, tak sme otvorili okno a kolega mi ho pomohol zobrať dnu (ja nedočiahnem zvnútra na parapetu, máme tam skrinku). Chvíľu som ho zohrievala v rukách, potom mi dolu na sekretariáte dali krabicu, vystlali sme ju tým takým papierom na utieranie rúk a vtáčatko som tam položila, dekel zatvorila a vložila kus zloženého papiera, aby tam bola trošku fuga, nech má luft.

Medzitým som volala ŠOP.

nedovolala som sa, zrejme boli v teréne alebo tam mali nejakého "pacienta"... Medzitým ale kolega spravil tô fugu väčšiu a keď som ju chcela zmenšiť, vtáčik sa natoľko spamätal, že vyletel a lietal po kancelárii, až zasa tresol do toho okna a zasa bol v bezsebe...keď sa prebral, nevedel sa postaviť a pískal, zobrala som ho zasa do dlaní, a keď stíchol a postavil sa mi na dlaň, šupla som ho zasa do krabice, ale tentokrát som dekel zaklapla, len som do neho narobila pár dierok. A podarilo sa mi konečne dovolať do ŠOP. Poradili mi, čo mám robiť, ticho, tma, žiadne krmivo, žiadna voda, v teple, keď sa spamätá, pustiť von. A drobec sa našťastie aj na druhý pokus spamätal, rýchlo sme otvorili okno a za pomoci kolegu ho vypustili. Vtáča sa vznieslo k nebesiam a nakoniec bezpečne zakotvilo na strome. Už len dúfam, že prežije.


aj toto je on...čo je to za vtáčika? ja len viem, čo to nie je, ale čo to je, nemám zdania (idem sa hanbiť do kúta).  :hanba:


podľa tej žltej škvrny na hlavičke by to mohlo byť to na 3. fotke - králiček zlatohlavý. ešte som také vtáčatko nevidela...

( viď ten posledný obrázok, je z atlasu)

post-2441-0-31212000-1544804923_thumb.jpg

post-2441-0-06025100-1544805137_thumb.jpg

post-2441-0-05823500-1544806178.jpg

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

dík...tak už viem, ako vyzerá králiček...o existencii takého vtáčika som už počula, ale nevedela som, ako vyzerá, a už vôbec nie, že sa vyskytuje dokonca v našej blízkosti. 

Dúfam, že tento vydrží a že bude v poriadku. Len som naštvaná, že sa nám nepodarilo otvoriť okno dosť rýchlo, ked sa spamätal prvýkrát. Mohol byť bez toho druhého nárazu.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
V skrini som mal stare sako, viselo tam iba tak, ako sako. Viselo na konci tycky roky, lebo ja saka bezne nenosim. Raz mi iba tak napadlo pozriet sa a vo vrecku som nasiel dva listky na vlak Spisska Nova Ves - Poprad, jeden Liptovske Vlachy - Poprad a par precvaknutych listkov z popradskej MHD z roku 96. Chcel som ich nafotit, lebo to bol naozaj pekny vylet, ale potom som akosi zabudol a potom sa akosi zapotrosili. Ani sako uz nie je v skrini, ale na smetisku, takze iba napisem: 

V devatdesiatom siestom sme mali stretnutie z priemyslovky po piatich rokoch. Stretnutie v Spisskej dopadlo tak, ako dopadlo a mna nejakym sposobom posadili (neskor som sa dozvedel, ze nalozili) do prveho ranneho osobaku. Cesta do Popradu prebehla bez problemov, avsak sprievodca ma zobudil v Liptovskych Vlachoch, co je asi o 80 kilakov dalej. Pri vystupovani som dakoval systemu a cestovnemu poriadku, ze rano zo Spisskej nesiel rychlik, lebo za ten cas by som bol niekde za Zilinou.. Bola nedela rano, osobak naspat isiel asi za hodinu, pre istotu som si kupil listok a isiel som do dediny na pivo, lebo to bolo to jedine, na co som mal vtedy naladu a chut. Pred potravinami uz stali nejaki liptovski druzstevnici a tak som tam s mojim sakom a vytiahnutou koselou celkom zapadol. Ked som im vysvetlil, ze nie som agronom, o co ide a v com spociva moj problem, zaradovali sa a zasmiali, okrem piva sme sa pocastovali nejakymi gambacikmi a pomaly som isiel na stanicu, lebo co sa tyka chlastu, za hodinu toho stihnes naozaj vela. Cesta osobakom prebehla bez problemov, az na to, ze sprievodca ma nezobudil v Poprade, ale v Spisskej Novej Vsi. Vypravca sa ma pytal, kde som bol, lebo ma z nejakeho, vtedy mne neznameho dovodu poznal. Povedal som, ze na pive v Liptovskych Vlachoch.. Rychlik do Popradu isiel asi za hodinu. Vo vycape som stihol vypit zo dve piva (lebo uz bolo treba) a nastupil som do vlaku. Nakolko som nechcel vediet, ako dnes vyzera Bratislava, pre istotu som zostal stat v chodbicke a v Poprade sa mi podarilo na druhy pokus vystupit. Ok, tak toto by sme mali, povedal som si. Bola vsak nedela, mestska chodila raz za hodinu. mal som chvilu casu a tak som na autobuske v krcme "na stojaka" do seba obratil dalsie pivo. Do autobusu som nastupil bez problemov, avsak po chvili ma budil sofer a vravel, ze "konecna, vystupovat!" Pozrel som sa z okna, stali sme na tom istom mieste, dozvedel som sa vsak, ze autobus (zatial com som spal) uz trasu presiel, lebo robi "slucku" a pekne zaparkoval tam, odkial vysiel. Aaha ( :( ) pomyslel som si. Cesta tam a a spat autobusu trva pol hodiny a tak som mal pol hodiny casu na pivo..Druhy pokus sa tiez nepodaril, pretoze sa vymenil sofer a nebol oboznameny s miestom, kde som potreboval vystupit, ale na moje stastie isiel tretikrat linkou ten prvy sofer, zasmial sa, z vlastne iniciativy sa ma opytal kde vystupujem a ked to dokeroval na moju zastavku, odstavil motor, presiel chodbickou, zobudil ma a ja som bol doma. Doma sa ma pytali:

-ako bolo? 

-aale fajne, pokecali sme, no a tak.. povedal som.

-dobre, zaves si to sako do skrine..

Stmievalo sa.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

jj, jeden môj rovesník takýmto spôsobom, po výplate, cestoval celý víkend - vyrážal v piatok večer z NM a striedavo vystupoval z vlaku v TT, potom v PU, následne v PK ... a tak ďalej. na každej stanici "dokŕmil" a kúpil si lístok späť... bolo to cca pred 20 rokmi. nevidel som ho už dlho, ale údajne už niekoľko rokov nepije ... asi ho prestalo baviť cestovanie vlakom po Považí :D

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Kolegovia isli do roboty do Cadce, tiez nieco popili, vyhodili ich v Trinci na Morave, to este nebol Schengen a bol z toho dost pruser. Druhy zasa  po takom cakani, ako som vyssie opisal nastupil v Ziline na vlak, ale na opacny smer, namiesto do Liptovskeho Mikulasa sa odviezol do Povazskej Bystrice :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

kam sa ja na vás hrabem...

kedysi za čias štúdií - v dobách dávno minulých cestovala som po celých 5 rokocv trasu Bratislava - Otrokovice a opačne (tie na Morave, vtedy do Gottwaldova, dnes Zlína, nechodil vlak, ale z Otrokovíc chodila MHD do GT). Chodili aj priame spoje smer BA- Přerov cez Otrokovice, ale aj BA-Praha či Brno, ale to sa v Břeclavi prestupovalo na Břeclav - Přerov. 

Raz som tak šla domov do BA. šla som osobákom do Břeclavi a tam som mala potom prestúpiť na vlak do BA. Onen osobák tiež robil slučku, vždy mal v konečnej cca 1/2 h prestávku a potom šiel naspäť. A mne sa podarilo tiež zaspať. Na konečnej ma sprievodca Pánbožko vie prečo nezobudil a nevysadil z vlaku, ale ja som sa zobudila potom pekne krásne v Otrokoviciach - tam, odkiaľ som šla, som sa aj vrátila. V ten deň už som domov necestovala. 

 

Raz som tiež tak zaspala, a nejaký dobrák mi z kabely ukradol kalkulačku. Vtedy to bola moc dobrá kalkulačka, texsas Instruments. Doma som sa to bála povedať, tak som sa vždy vyhovárala, že je na internáte alebo u babky. A asi jediná v ročníku som musela potom všetky výpočty robiť na logáre, a nebolo ich málo :) (vy mladí netušíte, čo to je to logáro a čo za pôžitok je na tom počítať, šikovní ľudia to vymysleli, jednoduché a určite sa nepokazí a nevyžaduje baterku :) )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 mesiacmi...

dnes je skutočne hodne divný deň....

 

prší tu v kuse od noci,  ráno do BA k doktorovi... a tušila som, že toto dnes nem dopadne dobre, lebo toto pokračujúce počasie mi úplne rúbe chrbticu a nenormálne vystreľuje do nohy,

bola som prvá na rade, a už pri vstávaní som vedela, že je zle, aj ma podopierali, aj ja som sa oprela - noha povolila a šup, bola som na zemi...
ešte že tam boli ľudia, ktorý ma vytiahli na rôsolovitú nohu, sama by som sa nevyštverala....

 

správy u lekárov - škoda hovoriť. zobrali mi chuť žiť.

 

potom Bory, cesta T com, reklamácia.... ešte nebolo otvorené.

potom sme sa zastavili pre obed.... potom domov, aspoň trochu polievky zjesť.

 

potom späť do Borov, ešte sme čakali ešte asi 15 či 20 minút, lebo bol nejaký problém s počítačmi, chrbtica už strašila ďalším kolapsom....

nakoniec sme vybavili, aj to len tak tak, s volaním domov a našťastie potomok doma a oskenoval jeden papier a poslal mailom.... ale vybavili...

medzitým som volala zlatníkovi - už minulý týždeň som ho hľadala, dnes bol z toho nešťastný, že nemá rád, keď len niekde vybehne a práve vtedy ho hľadajú... no čo už - chcem niečo od zlatníka - nebol doma, mali sme prísť o jednej....

 

tak sme zasa prišli domov, to som zmokla už asi piatykrát či šiesty?

potom sme volali, či už môžeme prísť, že áno... cesta k autu, zmokla, vystúpenie z auta, zmokla, zlatník ma potešil... dúfajme, že poteší aj konečný produkt...
cesta k autu, zmokla,... cesta od auta domov, lialo, zmokla....

 

a to ešte nie je koniec tohto šialeného dňa... : )

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 4 týždňami...
Mam taky kopec cestou z chaty, je to cesta aj necesta dubovym lesom, s prevysenim asi 200 metrov. Povies si, ze s prestavkami to na bicykli das, lebo cesta je to strma a kamenista, ze najdes tien pod najblizsim stromom, naberies kyslik a urobis trebars nejaku fotku, ale kdeze.. Ovady su podla wikipedie letci agilni, ale ked ides, v tom teple  j e b u  na teba, cakaju kym zastanes, takze su to aj letci rozumni, lebo si dokazu setrit energiu. Ty pochopitelne necakas (hovori sa tomu aj MOTIVACIA) a slapes dalej, Ovady navyse neuznavaju najlahsi prevod. To by bolo, aby si si lesikom v pohode rekreacne vyslapoval. Takze prehodis na rychlejsie, zdvihnes rit zo sedla, testujes pluca, potis krv, lutujes srdce a rozmyslas, ake faux pas by to bolo, umriet na vlastne meniny. Tesne pred vrcholom uz  j e b e s  na prirodu, uzil si si jej dost, zaradis sa na asfaltku, na ktorej vrchole ta cakaju dvaja prislusnici s otazkou:

-pan vodic, ste ochotni fukat?

-ochotny samozrejme som, ale ci som schopny neviem, pomyslis si (lebo povedat to nevladzes) a v duchu nadavas, preco ti nahoda neprihrala do cesty zachranne zlozky s inou farbou auta a hlavne s lehatkom. Ovady, tie  k u r v y, samozrejme k fizlom nedoletia, otocia to tesne pred nimi. 

-rozbalte si naustok a fukajte dlho, bez prestavky..

Otacas sa a cez plece zlostne pozeras smerom k dubovemu lesu.

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

horný sused si pred týždňom zmyslel, že je mu mooooc teplo a vyspí sa na balkóne....
sú to dlhé pomerne úzke balkóny, z ohýbaného plechu...

pretože fajčí neskutočné roky ako traja turci, teraz sa krrotí v pití kvôli zamestnaniu, ale predlhé roky slopal tak, že sa pravidelne počúraval.... pľúca na dranc, celého chlapa drží pokope už snáď len koža.... tak si zmyslel, že bude spať na balkóne...

na druhý deň som za ním poslala trestnú výpravu, že keď to spraví ešte raz, z toho balkóna poletí.... chrchlal, brchlal, kašľal, chrchle pľul jak lama, chrochtal dlho do noci, stonal, chrápal...
ono je to počuť aj cez plafón, mierne... ale toto bola sila.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

ja som to raz videl v priamom prenose - boli sme na vychadzke nad mestom, odkial je vidiet na jednu starsiu cinzakovu svrt - najblizsie domy su cca 150-200 m

bola to uplna nahoda, ze sme sa s manzelkou zadivali smerom k jednemu baraku; alebo nas podvedome uputal pohyb, mozno sme z dialky poculi krik

kazdopadne sme videli, ako dvaja ludia vyhodili tretieho z balkonu na druhom poschodi... nie, ze zhodili... jeden ho drzal za ruky, druhy za nohy a jednoducho ho prehodili cez zabradlie

 

kedze sme neverili vlastnym ociam, tak som volal kamaratovi, ci ma sluzbu na zachranke, nech to overia... potvrdil...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov