Skočiť na obsah

cizy

Odporúčané príspevky

no tak sa daj na Guerilla gardening a budes cool :zubiska:  :kvet:

ďakujem, ale neprosím :D v mojom veku som ochotný angažovať sa maximálne v jednej záhradke, aj to k nej musím mať nejaký vzťah /vlastnícky, zmluvný či citový/, lebo viac záhradiek by bolo nad moje sily ... videl som napríklad záhradku jednej kolegyne, pred pár rokmi. mala ju dosť zanedbanú a značne zarastenú, a taká záhradka potom vyžaduje veľmi veľa úsilia, kým sa v nej človek prepracuje k nejakému úspechu... -_-

  • Pridať bod 2
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ja len pozeram ze jeden co sa tu stale stazuje na chudobu sex nema :),  ale zato pije.   

Tak to trochu pozmenim,  sex a alkohol je pre chudobu,  bohati ficia na kokaine :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A zasadil si aspoň do nej strom???

nie. v záhradkách, ktoré už majú svojho užívateľa, sa zásadne neangažujem B) nech sa stará ten, ktorý má na ňu užívateľské právo -_-

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Piešťany, kúpeľný ostrov...
Naberám do plastových bandasiek piešťanskú termálnu "vajcovku", prichádza chlap, tak medzi 50-60, s kelímkom v ruke, že si chce nabrať na pitie. Odložil som bandasku a uhol sa mu, nech si naberie. Po naplnení kelímka sa ma pýta:
- Myslíte že tá vodá aj skutočne účinkuje?
- Určite ... Síce som ju v živote nepil, ale používam ju ako postrek proti voškám na ovocných stromoch, a je účinnejšia ako chemické prostriedky!
- Čoo??? :O To nemyslíte vážne!
- Ale áno, fakt to funguje.
Ukazujem mu bandasku z nemrzky do ostrekovačov, s otázkou:
- Myslíte, že z tejto nádoby by sa niekto napil? Chalani, na čo používam túto vodu?
- Na stromy... ozvalo sa trojhlasne
Chlap mierne zneistený, s kelímkom vody v ruke, začal polohlasne čítať informačnú tabuľu o účinkoch vody. Poslednú informáciu z textu: "na prostatu" vyslovil o poznanie hlasnejšie, odhodlane sa napil z kelímka, a odkráčal smerom preč...

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...

Predávam bratovu zváraciu techniku, v hodnote 1k EUR. Inzerát som zverejnila na slovenskom bazári.

Po cca mesiaci sa mi ozval na mail človek, ktorý sa predstavil ako Justin z US, ale momentálne na služobnej ceste v Škótsku, s tým, že má záujem o toto zariadenie.

Že bude platiť cez PayPal. Vravím OK.

Keď som mu potvrdila moje údaje, napísal, že jeho práca mu nedovoľuje vybaviť konkrétnu prepravnú spoločnosť a bla bla.

Tak že mi posiela na PayPal účet o 500E viac, s tým, že mám uhradiť tú prepravu ja.

Napísala som mu, že mi to príde čudné, aby som ja niečo platila. Ale nejak to obhájil, a ja som bola rada že mám kupcu. Navyše nikdy som nepredávala týmto spôsobom tak si vravím, že to je asi OK.

 

Obratom mi prišiel mail z PayPal, kde bola informácia, že peniaze boli zaslané, a sú na "holde" s tým, že uvoľnené budú, keď pošlem screen z úhrady prepravcovi.

Ďalší mail z PayPal bola inštrukcia kde, ako a komu mám uhradiť prepravu. Veľmi dôveryhodný mail.

Prvý krát som sa stretla s platbou cez MoneyGram. Vygooglila som, a je taká možnosť v každom Tescu na informáciach.

Vybrala som teda 480E a šla do kiosku zrealizovať platbu.

Tety kukali, že to robili iba raz, a to iba keď si jedna pani bola vybrať peniaze. Opačný postup idú robiť prvý krát.

Zakiaľ študovali manuál a rozmýšľali, ako to spraviť, začala som rozmýšlať.

 

Vravím si, že som si nepozrela, či na PayPal mám niekde tie peniaze s takým statusom.

Mala som pri sebe vytlačené maily z PayPalu s inštrukciami, a pozerám na ten mail, a koncovka nebola @paypal.com ale @onlinetransfer-service.com.

Platba kuriérovi na Ukrajinu.

Zrazu kus znepokojenia a vravím tetám, nech sa nestresujú, že zájdem do inej pobočky.

 

Šla som domov, skontrolovala som PayPal účet, žiadna platba pripísaná, ani len zmienka o nejakom holde či podobne.

Napísala som na PayPal message center, kde som preposlala tieto maily s tým, že mám podozrenie že ide o podvodný e-mail.

Ešte raz poriadne som si prečítala, čo PayPal žiada, resp nikdy nežiada od svojich užívateľov.

A navyše som otvorila PayPal diskusiu, kde ľudia píšu o svojich skúsenostiach.

Tam som sa dočítala, ako niektorí už boli vyzvaní zaplatiť prepravu cez MoneyGram. A bol to podvod. PayPal o nič takéto nikdy nežiada.

 

Dotyčnému som napísala mail, že nakoľko som stále neobdržala peniaze na PayPal, nič uhrádzať a vybavovať nebudem.

A že ak má reálny záujem, nájde iný spôsob, ako to vybaviť.

Viac sa neozval...

 

Som zhrozená, že som takmer prišla o 480 EUR :urcitenie:

V práci som už dostala pár podvodných mailov, ale nikdy neboli také "dokonalé". Vôbec by ma nenapadlo, že sa mi niečo také može stať aj v súkromí.

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A prečo by nemal mat záujem o kvalitnú techniku aj niekto iný ako Jožo z Hornej Dolnej? Ok, chlapík z US je úlet, ale týždeň predtým som volala s Čechom, ktorý pracuje v Nemecku, takže mi to neprišlo až také čudné.

 

A hlavne, keď Ti niekto chce zaplatiť, neskúmas odkiaľ pochádza.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Pretože Justin z US, ktorý je práve v Škótsku, nebude hľadať zváračku cez pol zemegule. A hlavne nie, keď je ochotný hneď "platiť" a napriek tomu okolo toho velice špekuluje. Takéto zariadenia obyčajne chcú kupci predtým vidieť, prípadne otestovať. Čech pripadá oveľa reálnejší záujemca, keďže to má cez hranice, aj keď je práve v Nemecku. A už úplne by som sa vyhýbal tým, čo žiadajú zaslať nejaké peniaze. Obhajovať môžu čo chcú, peniaze posiela ten, čo kupuje, nie ten, čo predáva. Sama vidíš, že to bol odrb.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Opäť uradovala moja nekontrolovatelna huba.

Na kupalisku sme sa boli pred odchodom prezliecť do kabinky. Keďže som bol na vojne, trva mi vyzlečenie plaviek na navlečenie kratkych gati tak 7 sekund. Vošiel do kabinky, nezamykal, stiahol plavky, obliekal kraťasy, keď sa pootvorili dvere,trochu do mňa ťukli a pani okolo 40, ktoru som ani nevidel ( až potom) ....Prepáčte,nevedela som,mohli ste sa zamknuť....Nemohol, odpovedal som cez dvere. A prečo?     Lebo by sa sem nedostala žiadna žena, .....a otvoril som dvere. Ten vyraz v jej tvari stal za to.

  • Pridať bod 3
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Zive ploty a vselijake stromceky tu mame okolo bytoviek. Uz som kdesi pisal, ze sa o okolie starame zvacsa sami, niektore pozemky su nase, niektore erarne, ale ked chces, aby to tu nejako vyzeralo, tak neriesis a startujes kosacku, alebo krovinorez. Sused zo susednej bytovky vsak koumal a ked som pred tyzdnom tlacil kosacku, zastavil sa, lebo sa musel pochvalit, ze vykoumal:

-co sa tu trapis, ja som zavolal na mesto a oni nam pridu ostrihat zivy plot, ved je to ich pozemok!

-sak dobre, pre mna je to taky relax, mam kavu na lavicke, no a tak, povedal som
-pche! na to sa mozem vysrat! ja platim dane, uz ani nepohnem prstom!
-dobre robis Milan, ze si uvedomujes svoje obcianske prava, pomyslel som si a potlacil kosacku dalej..

Ja mam zivy plot na svojom pozemku, ihlicnaty je, dost dlhy, dost siroky a dost vysoky, asi aj z vesmiru ho je vidiet. Tak pol dna roboty, ihlicie napadane vsade, cely dopichany som, ked ho striham z rebrika. Mal som to naplanovane zhruba na august, lebo to nie je kosacka s kavickou, lebo to je nieco, co pred sebou stale posuvas, lebo to velmi nechces, ale dobre vies, ze raz musis, ze raz zvitazi povinnost nad lenivostou.

Rozlucil som sa s Milanom, dokosil som a dalsi den som isiel do roboty. Ked som sa vcera po tyzdni vratil, bola uz tma, takze som nemohol vidiet, ze chalani z mesta sice prisli a zvonili Milanovi, ale ze Milan nebol doma, nevedeli ktory plot maju ostrihat, tak ostrihali moj.

Dnes som stretol pravom nahnevaneho obcana, ked som fajcil na lavicke. Vravel:

-nabuduce uz budu vediet, ktory maju ostrrihat! 
-taky ten ironicky usklabok, ved viete..

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

po vzore alarmovej nekontrolovanej huby:

 

pri tripe cez Rumunsko sme vidali na cestach konske povozy, niekedy viac, inokedy menej romantické

kamarát, ktorý šoféroval, vtedy vždy vykrikoval na manželku: "Koník, Máňo foť! Máňo foť!"

Máni sa však z idúceho auta málokedy poradilo zachytiť nielen atmosféru, ale ani celého koňa. Raz chýbala hlava, inokedy chvost...
Keď sme však kľučkovali pomedzi stádo kráv, tak som aj ja vytiahol foťák a cvakol.

Neskoro. Vravím: "Máňo, ani ja som nestíhol. Ale takúto kravskú riť nemáš ani ty!"
 

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Včera ráno zomrela moja mama. Dorazil som asi pol hodiny po tom, ako vydýchla naposledy.

Zhruba v čase, keď ju zamestnanci pohrebnej služby vynášali z bytu, tak zamrzol môj mobil.

Možno trochu žartík, ako sa chcela so mnou naposledy rozlúčiť...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

D'Ady, úprimnú sústrasť... : (

hoci po prečítaní tejto historky má človek chuť udeliť jej plusku,

ovšem akosi sa to nehodí... ale tvojej mame za pôvabnú rozlúčku by to pasovalo... nech odpočíva v pokoji.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 týždňami...

Mne to bolo podozrivé už od toho Justina z US.

aj mne. neverila by som mu ani náhodou.

D´Ady: uprimnu sustrast...a nemyslim si, ze to bola nahoda.

U nas doma kedysi spadli hodiny a nato volal bratranec, ze s babkou je zle. Mama sadla na prvy vlak a sla za nou, ale uz ju zivu nenasla.  babke dovtedy nic nebolo. Bolo to necakane. Mamka na babke doslova visela, bola jej najmilsim dietatom.  Tiezu si vsetci myslime, ze sa s nou prisla rozlucit.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...
Ked sme sa vcera vecer vracali z krcmy, na kolajniciach lezala v tme postava. Nevedela sa sice postavit, ale rozpravat hej:

-sused, zoberiete ma domov?

-ale zoberieme, sak pokus o samovrazdu na vlecke, kde chodi vlak raz za tyzden je dobrym napadom iba pre naozaj trpezlivych..

Vtedy sme este nevedeli, ze zoberieme v tomto pripade rovna sa odnesieme.

Adresu Ferovho trvaleho pobytu mame po ceste a ked sme k nemu prichadzali, este sa svietilo v kuchyni.

-babka ma este caka, utrusil, zatial co hladal kluce od brany. Najprv mu z vrecka vypadla penazenka, potom zapalovac, kombajn na balenie dohanu, papieriky a nakoniec vytiahol kluce. Vsetko momentalne nepotrebne sme pozbierali a vratili spat. Chceli sme ho odniest az po schodoch k dveram, ale problem bol v tom, ze branu na noc zamykaju a tak sme sa rozlucili a prerusili fyzicky kontakt uz pred nou, Ferovi sa do piatich minut podarilo zamknut a cestou k dveram, co bolo este asi desat metrov sme ho uz iba povzbudzovali a navigovali hlasom. 

-Fero, drz sa steny, pokracuj rovno a chod pomaly ku schodom!

Ferovi sa zatial darilo, ale babka medzitym otvorila dvere a svojim momentalnym rozpolozenim nam narusovala snahu:

-ty ku®vo stara, zase si sa naje..

-Babka pockajte!

Ferovi sa tym tptiz narusili obvykle kruhy a rovnovaha, pustil sa steny a odtackalo ho na druhu stranu, kde sedel kocur, co sledoval situaciu asi takto:

-( :/ ) 

-ty ku®vo stara, zase si sa..!

Ferovi sa dalsim nevyvazenym omylom vratil spat k stene. Po viacerych takych pokusoch a omyloch a napriek babkinym poznamkam sa Ferovi podarilo dojst az ku schodom, kde pre istotu nahodil 4x4-predny nahon a vosiel dnu ako stvornohy domaci milacik. Babka nato povedala:

-dobru noc chlapci a zabuchla dvere.

-ty k®uvo stara! poculi sme este..

Pokrcili sme plecami a kamarat vravi:

-ja ked sa takto n@em, zapne sa mi autopilot

-to na tebe uznavam, pomyslel som si

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

nuz, nie je autopilot ako autopilot

 

kamarat minuly tyzden po vikende vravel - rano som sa zobudil a rozmyslam "prisiel som domov peso, alebo autom?" pozriem z okna, auto nikde, reku - dobre, prisiel som peso...

o chvilu vola sused, ze - pod si pre auto, v noci si ho zaparkoval u nas ...

  • Pridať bod 1
Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

no, este to nie je uplne zdiagnostikovane a zistene vsetky skody, ale vyzera to tak, ze mi suciastka za 3 eura znicila motor auta...

 

zisti sa presnejsie po zajtrajsej rozborke

udajne vyflusla zatka kdesi na serve, z ktoreho vystriekal olej o.i. aj do rozvodu, ktory kvoli tomu vyskocil

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov