Skočiť na obsah

Koľko pamäte RAM máte v PC?


Sniper

RAM  

28 členovia hlasovali

  1. 1. Koľko pamäte RAM máte v PC?

    • do 256 MB
      0
    • 384 MB
      0
    • 512 MB
    • 768 MB
      0
    • 1024 MB - 1535 MB
    • 1536 MB - 2047 MB
    • 2048 MB a viac
    • 4 GB a viac
    • 16 GB a viac


Odporúčané príspevky

ja mám 1,25GB a 1,7GHz procesor v 10-ročnom kráme. na rysovanie to stačí, ale vizualizácie sa renderujú zúfalo pomaly. ukazateľom pre mňa vždy bolo, ktorú verziu NFS si na tom ešte zahrám...  :zubiska:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

A to sa da aj zapnuť? :)

Viem, že si to myslel z recesie, ale samozrejme, že dá. Ja som kedysi začínal na 16 MB RAM a postupne prešiel cez všetky možné kombinácie, ale na 1GB stojím už dosť dlho, z dôvodu, že klasické DDR pamäte, ktoré sa ako jediné hodia do môjho PC sú takmer 4x drahšie ako DDR3 a do tohto starého PC už nechcem nič investovať. Ale tým, že XP som inštaloval pred vyše 4 rokmi, tak počítač už ide dosť pomaly, swap permanentne zaberá viac ako 1,2 GB a  nemám čas to celé naformátovať a reinštalovať.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 2 týždňami...

1 GB je pre vacsinu uplne postacujuce

 

sam mam 1 GB a pocitac slape ako hodinky, super rychle vsetko, surfovanie, Office ci programovanie v Netbeans

 

samozrejme, pouzivam XP alebo OpenSuse. XP je uplne postacujuce, nechcem stracat cas zvykanim kazdych par rokov na novy system

 

do nejakeho roku 2017 neprejdem od XP a potom sa uvidi, aky bude Windows

 

ten, co pisal, ze ma 10GB na notebooku, to je pekne nevyuzite :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

10 GB je dost, ale myslim ze ja by som sa s 1GB asi zblaznil. Okolo 1GB zozerie aj firefox ked mam vela kariet a bezi dlho. A okrem toho ak chces upravovat nejake videa alebo velke obrazky tiez to rado zerie vela. 1GB je podla mna malo, hlavne novsie windows vraj zeru dost. Myslim ze win7 by si na 1GB ani nenainstaloval. Podla mna tak 2-4GB staci na bezne pouzivanie.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

sedmička ide aj s 1GB ale je to utrpenie mladého wertera :zubiska:  ja mám 1,5giga a je to málo, hlavne keď mám vo FF otvorených viac kariet a ešte mi beží aj videokonvertor, to je potom komp zabrzdený ako mojsej na mature :zubiska:

predtým som mal NB s vistou a s pôvodným 1giga ram bol v podstate nepoužiteľný na nejakú vážnejšiu činnosť, po pridaní dalších 2giga a zakázaní virtuálnej pamäte to už bolo o niečom inom.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

1 GB je na dnešnú dobu málo. Možno to stačí pre niekoho kto požíva Word, Excel, raz za čas si pozrie emaily a trochu posurfuje po webe. Ale aj tak, mne Chrome zaberá stovky megabajtov a musím ho par krát denne reštartovať. Za bežný spodný štandard považujem 2 GB, v novom PC počítam s 4 GB.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

s tým súhlasím, aspoň pre mňa, pre bežnú činnosť, občas aj niečo stiahnuť, pozrieť, bežne popracovať a nestrachovať sa každú chvíľu, či ešte môžem, čo môžem, nejde, spomalené, mať v FF otvorených viac okien bežne,  ... pre bežného užívateľa je 2 GB taký normálny štandard.
a mám win7 ...
 

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vy kapitalisti! :zubiska:

Surfujem stále na prehistorickej mašinke s Celeronom 1100A + 512 MB RAM, pod WinXP+SP2. Okrem Flash-animácií to fachá ako švajčiarske hodinky. Bežne mám polovicu pamäte voľnú, ale aj keby nie, základovka viac než pol gigabajtu nepodporuje ani po update BIOSu.

 

2ekkrb6.png

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

anketa  :)

 

pre kapitalistov sú pridané v ankete možnosti 4 GB a viac a pre superkapitalistu Daekina 16 GB a viac ...

keď máte ešte iné GB, ozvite sa ... a môžete opraviť svoje hlasovania, kapitalisti škaredí :)

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

 

Neviem prečo, ale zrazu mám pocit, že niektorí si tými gigabajtami kompenzujú centimetre :zubiska:

ked myslíš tak ti to brať nebudem. Ja to mám ale z čisto praktických dôvodov

 

a nič si kompenzovať nemusím :-P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

a proč ? :) tých 16 nestačí, páni ? :D

voľajaký som z toho zmätený. 16 čeho? :confused:  giga či cm? lebo ak cm, je to skôr otázka na dámy či je to málo, veľa alebo akurát :zubiska:

ostatne ako správne poznamenal Trojka, cm si chlapi kompenzujú autom. preto sa niektorí musia voziť v Hummeri (zvanom aj dick extension car) a niektorým nám stačí aj Honda Jazz :P

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 4 týždňami...

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov