Skočiť na obsah

Koľko pamäte RAM máte v PC?


Sniper

RAM  

28 členovia hlasovali

  1. 1. Koľko pamäte RAM máte v PC?

    • do 256 MB
      0
    • 384 MB
      0
    • 512 MB
    • 768 MB
      0
    • 1024 MB - 1535 MB
    • 1536 MB - 2047 MB
    • 2048 MB a viac
    • 4 GB a viac
    • 16 GB a viac


Odporúčané príspevky

Desktop - 768MB

Notebook - 2048MB

 

Na desktope by to chcelo len a len hore, ale je tam problem s tym, ze mam RIMMky a tie su drahe ako nikdy, takze jedina moznost to kupit od ruky, ale teraz som nejake nasiel na eBay, takze asi coskor doplnim na 1024MB..Na NB mi bezi Vista Home Premium, takze pri napalovani je ta 2GB ramka minimum, kedze vtedy mi to zerie kvalitnych 1,5GB a DVDcko napaluje pri max rychlosti okolo 20 min, co je strasne...

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 9 mesiacmi...

RAM mam 512, je to hroza, uz dlho nahovaram otca na to, nech mi da tu svoju 2 GB, on to i tak nevyuzije, zatial co ja by som z toho vsetku stavu vyzmykala, ale nie a nie a nie a nie. Takto je to nic moc :lol:

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 3 mesiacmi...

AHojte mam otazku jednu mozno dve :lol:

 

Chcem sa opytat ze ako je to teraz s WinXP a SP3. Microsoft uz spravil konecne to ze winxp vie pracovat s 4GB ramkou ci stale max 3gb ? Lebo planujem si kupit novu ramku kedze teraz mam 2x1gb a chcem bud 2x2 gb alebo dokupit 1gb ak stale vie pracovat iba s 3gb.

 

Mam tam teraz v kompe 2x1gb ddr2 od Geil na frekvencii 667Mhz kedze je to starsia maticna s Intel Pentiumom 4. Takze max zvlada 667mhz frekvenciu. A pozeral som na czehcomputers kde som kupoval tu ramku od Geil ze maju tam aj 1gb ramku tiez od geil dokonca ta ista seria len je to normal a ne dual kit, cize urcite by som nebral nejaku inu znacku ale iba tu ktoru uz mam v kompe. Inak ako to je potom ked tam dolozim tu 1gb nebude sa to mlatit ze tamtie dve idu na dual channel a ta tretia bude iba single alebo ako to je ? Nebude sa to spomalovat alebo ja neviem nejake problemy to nebude robit ? Dik za info. Alebo radsej zobrat 2x512mb ? aby som aj tie dal do zvysnych dual slotov ?

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Ani 32bit windows 7 ti nezvladne viac ako 3GB Ram. Dovodom nieje laxnost programatorov MS, ale samotna limitacia 32bit architektury. Pri 32 bit architekture mas dispozicii "len" 4294967296 adries (bajtov) (4GB), problem je ten, ze pomocou nich musis byt schopny adresovat vsetko (RAM, Graficku pamat, chipset, periferie....), takze nemozes pouzit vsetko na adresaciu ram pamate.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Hmm ok tak sa idem hlavne opytat jednu vec.

 

Kedze viem ze urcite tak skoro neprejdem na win 7 ani oficialnu ani piratsku verziu a viem aj ze najskor budem kupovat novy komp az na dalsie leto. Cize otazka mam dokupit 1x1gb ram alebo 2x512 a dat ju do zvysnych dual slotov co tam mam ?

 

Kedze ja hlavne cem vediet ze ked kupim iba 1x1gb ram ci sa to potom nebude nejako byt ze tamtie stare 2x1gb su v dual channel a tato je iba single. Alebo ci to nejako nebude spomalovat PC. A ci radsej kupit 2x512 a dat ich do zvvysnych 2 slotov co tam mam pre dual channel a mat tak 2x1 gb a 2x512 teda vsetky 4 v dual mode alebo kupit iba 1x1gb ? Dik

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 1 mesiacom...
  • Pred 1 rokom...
  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 3 týždňami...
  • Pred 2 týždňami...
  • Pred 4 mesiacmi...

Ten Everest je nejaká kravina, spustil som to, nič to nespravilo, len sa načítalo medzi spustené programy a ani sa to odtiaľ ukončiť nedalo, musel som natvrdo resetovať počítač. Sysoft Sandru poznám, potom skúsim čo majú nového od verzie čo som kedysi mal nainštalovanú.

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

  • Pred 10 mesiacmi...

ta skala na tej ankete je uz v dnesnej dobe dost mimo

 

ja som mal na desktope 1,5 GB, ale ten uz odpociva.

teraz mam novy pc a tam mam 4GB, este mam jeden slot volny, do ktoreho casom mozno pojde este jeden 4GB modul

Odkaz na príspevok
Zdieľať na iných stránkach

Vytvorte si účet alebo sa prihláste, aby ste mohli písať príspevky

Ak chcete odoslať príspevok, musíte byť členom

Vytvoriť konto

Zaregistrujte si nový účet v našej komunite. Je to ľahké!

Zaregistrovať si nové konto

Prihlásiť sa

Máte už konto? Prihláste sa tu.

Prihlásiť sa teraz
×
×
  • Vytvoriť nové...

Dôležitá informácia

Táto stránka používa súbory cookies, pre zlepšenie používania stránok tohto webu. Pre viac informácií kliknite sem. Ďalšie informácie nájdete na stránke Zásady ochrany osobných údajov